V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

lykan9

Abych řekl pravdu, tak po té náloži luxusních severských filmů, jsem čekal trochu víc, ale i tak je Trol povedenou a zábavnou podívanou, na kterou se dá dívat opakovaně dívat. Zejména mě moc potěšila vtipná stránka, která se touto fantasy místy prolne. Co však musím ocenit na výbornou je vizuální stránka. Prostředí, kde se příběh odehrává je nádherné a kamera toho vyžila do posledního detailu. S přihlédnutím k speciálním efektům, které jsou na vysoké úrovně lze konstatovat, že se jedná o nadprůměrné dílo. ()

drackula

Jednoducho povedané, je to nórska Godzilla. Vďaka krásnemu nórskemu prostrediu sa na to veľmi dobre pozerá. Úvod založený na mýtoch a legendách, keď je aj troll ešte zahalený tajomstvom má skvelú atmosféru. Keď u začne plnohodnotný "monster movie" film trochu stráca body, ale aj napriek tomu baví. 70% Netflix ()

Ironfood

Doufal jsem, že Norové předvedou víc, než že splácají dohromady všechna klišé z hollywoodských monstrfilmů. Navíc tady ty klišé ani moc nefungují, je to celé takové studené a neosobní. ()

kenkaku

Jsem v dobrém rozpoložení, tak dám nadprůměr. A co že to? Má to krásnou hodinu a půl. Vypadá to fantasticky a bavilo mě to víc než GodzillaGodzilla II i Godzilla III. Dozvěděl jsem se něco o Norské mytologii. Co mi na tom tedy vadilo? Ta celá koncepce s UV zářením (každý ví, že jde i skrz mraky) byla na vodě a myšlenka, že je třeba okamžitě vyhubit vše co se nám nehodí do karet, mi taky moc nevoní. Ale jinak opravdu vše v pořádku. ()

sedm.1

Režisér Roar Uthaug je podle mě pěkně vykutálený lump. Má teze o něm je totiž taková, že ví o své netalentovanosti, a tak na to jde od lesa tím, že si vybírá pro své filmy ty nejatraktivnější komerční náměty, kterými si pak i navzdory svému prachbídnému filmařského umu získá publikum na svou stranu. Proč si to myslím? Ledová smrt. Slasher z vysokohorské oblasti. Který hororový příznivce by na tohle neslyšel? Útěk. Dobový survival využívající především krásu norské krajiny. Další líbivě znějící téma pro film. Kdo by odolal? Vlna. Katastrofický film o obří vlně. Wow. Remake Tomb Raidera. Kdo by to nechtěl vidět? No a nyní Trol. Nic atraktivnějšího tu už dlouho nebylo. Co mají tyto filmy společného? Všechno na první pohled filmy, které svými náměty byly sázkou na jistotu. Výsledek? Ani jeden z nich není ve všech ohledech víc než jen lehce průměrná podívaná, která toho hodně naslibuje, ale ve výsledku je to šeď a nuda. A nyní právě Uthaugův nejnovější počin Trol je toho ukázkovým příkladem. Pod rukami jiného režiséra se totiž mohlo jednat o parádní velkolepou jízdu, jenže Trol Roara Uthauga je nevýrazná fantasy pohádka, s tunou klišé, dlouhatánským úvodem, nezáživným prostředkem a tak naivním finále, že i to mé tříhvězdičkové hodnocení je možná až moc. Akce a efektů se tu pak na takovýto film vyskytuje poměrně málo, a i když tedy vyznívá oboje poměrně působivě, tak výsledný dojem i tak nezachraňují, neboť dalším tvůrčím prohřeškem je tu nulová atmosféra, naprostá absence emocí a napětí, a co se postav a jejich hereckých představitelů týče, tak ani to nelze považovat za hitparádu, jinými slovy, tomu snímku nikterak nepomáhají. Takže jak jsem zmiňoval, kvůli obsahu dá Trolovi spousta diváků šanci, nicméně jsem přesvědčen, že nadšený z této podívané bude opravdu jen málokterý z nich. Zkrátka Uthaugův klasický nevýrazný průměr. ()

Kienast

Solidní norská Godzilla, přímočaré a vizuálně parádní. Jasně, že to má své mouchy, ale kdyby se každý měsíc Netflix vytasil s něčím podobným, budu nadmíru spokojen. 7/10 ()

klukluka

S pocitem, že tohle jsem už přece v různých obměnách viděl nejmíň desetkrát, a že tenhle kompilát obsahuje všechno, co se v předlohách povedlo a funguje to (na výbornou) i tady. Tohle je remake remaků a učedník možná překonal i své mistry- jenom mi to je jedno a nebudu mu za to tleskat. Fascinuje mě nicméně fakt, že podobně ambiciózní projekt si mohli klidně střihnout třeba i Slováci, jen místo do královského paláce by se šlo třeba k Ficovejm. A o Slovensku patrně nikdy nikdo coby o evropském Hollywoodu nesmýšlel, zatímco o co do počtu obyvatel stejně velkém Norsku… V tom jediném mi to přijde mega. ()

iXtr3m3

Na Nórov veru viac ako len chvályhodný snímok. Jasné, súhlasím s recenziou, je to podľa zabehnutej šablóny, ale myslím si, že práve tá Nórska mytológia je práve to, čo to celkom slušne odlišuje od klasického HoliÚdu a ja teda neľutujem. Samozrejme som čakal viac, ale ak sa to uchytí, tak s prihliadnutím na potitulkovú scénu by som tomu šancu do budúcnosti dal znovu určite. Čo sa týka technickej stránky, tak tá je totálne americko bezchybná a na veľmi vysokej úrovni vzhľadom na krajinu pôvodu. ()

borec999

Japonci majú Godzillu a Nóri Trola. Kto má rád podobné filmy, bude spokojný. Kto nie, tak toho Trol nepresvedčí o opaku, pretože je to učebnicový príklad monster movie. Rýchly, svižný, ale aj desivo neoriginálny, s ľudskými postavami ktoré sú vám celkom ukradnuté a plný klišé typických pre tento subžáner (čo je u mňa plus). Samotný Trol a akcia s ním sú urobené super a je len škoda, že Uthaug mal len 20 miliónov a nemohol si dovoliť sa v akcii viac vyšantiť. Okrem výbornej akcie a napasovania typických klišé (pohár vody, veľké stopy, súcit v závere) do filmu ma veľmi bavilo i odkrývanie mytológie ohľadom Trola (legendy, povery, vysvetlenie pôvodu a záverečný výlet do podzemia). Určite to nie je ničím prevratné dielo ani film roka, ale sympatická jednohubka, ktorá vám dá presne to čo od podobného filmu očakávate, áno. PS: práve preto ma dvojnásobne teší, že sa Trol stal najsledovanejším cudzojazyčným filmm v histórii Netflixu. Lepšie 3* a 65% ()

Free_player

Trol už od samotného začátku připomínal takový norský mix mezi Jurským parkem, Godzillou a Kongem - ale samozřejmě tak trochu pro chudý ...  ehm jo a taky hlavně pro mladší publikum. Co se týče Netflix filmů je to poslední dobou bída a bolest tak se dá říct, že Trol mile překvapil a vůbec nijak neurazil. Takže sobotní odpoledne strávené s kamenožroutem cením na slabší ***. ()

Krabak

Tak toto se brutálně nepovedlo. Už z traileru jsem v tom viděl Godzillu z roku 98. A co jsem dostal? Přesně  Godzillu z roku 98 v podání Trolla. K tomu přesně ty postavy, které jsou jak přes kopírák z filmů z devadesátek. Hlavní hrdinka, přicmrndávač, zabiják, debilní vůdce země, parchant v podobě poradce prezidenta, hodný ITák, křoví... Neprosto debilní chování armády, lidí...ano, tohle když se natočilo před 25 lety, tak to fungovalo. Ale v dnešní době? Ne, je to naopak nehorázně trapný. --->21% ()

Hanys_

Evropská variace na devadesátkové us filmy s monstry (Jurský park, Godzila, Den nezávislosti). Tohle je tady okoukané pečlivě, ale k tomuhle receptu potřebujete hlavní ingredienci - zajímavější herce. 5/10 ()

Drirr

Emmerich přijel do Norska. Těšil jsem se, že to bude mít osobitou atmosféru a severskou originalitu (EDIT: Tyvole, to nemusí nutně hned znamenat inťoušské drama a útok na oscary. Stačí třeba...já nevim...trochu smysluplnej scénář s aspoň malinkou kapkou originality. To nechci zas tak moc, ne?), místo toho jsem dostal rutinní velkofilm o norské godzille se šablonovitým scénářem a spoustou pitomostí a klišé (hrdinka jako jediná chytrá v místnosti, stupidní armáda i politici, bláznivý příbuzný, co měl pravdu atd. atd.). Herecky je to celkem fajn, má to dobrý vizuál a slušný triky. Ale na to, že to má jenom hodinu a půl, se to i tak vleče jak trollí chrchel. Meh... 35% ()

Strandmon

Rutinní, ale zábavná norská fantasy podívaná z dílen Netflixu. Po řemeslné stránce fajn a je vidět, že akce Roaru Uthaugovi cizí rozhodně není, ale až tak moc se drží klasických šablon “monster” filmů, že máte pocit, že jste každou druhou scénu už někde viděli. Je to škoda, protože Trol měl rozhodně potenciál být originální podívanou, ale klišovitým scénářem uplně přišel o jakoukoliv severskou atmosféru a osobitost a přistoupil na pravidla americké pásové blockbusterové výroby. Lepší než poslední Emmerichové, ale dalo se z toho vytěžit více. ()