Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

corpsy

Som rád za každý hororový, či thrillerový námet odohrávajúci sa v minulom storočí. Žiadne veci, ktoré by zjednodušovali pátrania, komunikáciu alebo prevoz informácií ( internet, múdre telefóny, aplikácie, sociálne siete atď ) ako dnes, kedy každý pobehuje pripojený na všetko, na čo sa len pripojiť dá. Nič len stará dobrá ,,napínavá´´ doba minulosti. Tu to však aj napriek zasadenia do 70. rokoch škrípe a nesype sa tu napätie tak, ako som očakával. Po filmovej stránke výborné, po tej naratívnej, neviem si pomôcť, ale nepociťoval som žiadne vzrúšo. ()

salisbury

Černý telefon se v potemnělém kinosále rozdrnčel a hra na duchy může začít. Scott Derrickson pod jehož vedením vznikly šlágry jako Sinister, Chraň nás od zlého či Doctor Strange stmelil duchařskou hororovinu The Black Phone se skvělým Ethanem Hawkem v hlavní vedlejší roli a ač film občasně nabídne nějakou tu nedomyšlenost ba přímo blbost, je to vcelku fajn podívaná i s nějakou tou lekačkou, která donutí naším tělem násilně pocuknout. Hudební podkres Marka Korvena pomáhá navodit hororovou atmosféru, která krásně graduje příjemným závěrem. Líbit všem se to asi nebude, ale určitě stojí Černý telefon za nějakou tu neopatrnou pozornost. Drrrr, drrrrr.... ()

Astaroth12

U Scotta Derricksona som videl asi všetko podstatne, najhoršie obstal Deň, keď sa zastavila zem a najlepšie V moci diabla. A i keď tento snímok ma celkovo bavil, tak na druhej strane ma ničím neprekvapil. Pripadalo mi to ako skĺbenie Hannibala s TO, ale nejako nedopovedané. Zo všetkého tu chyba kus, či z napätia, krvi alebo atmosféry. Mohlo to byt oveľa intenzívnejšie, ale i to tu veľmi chýbalo. Vyšetrovatelia sklamali, ako vždy a správnu cestu ukázal až Ježiš, alebo rozum sestry, dá sa TO chápať rozdielne. Veľmi rad by som sa priklonil k 4*, ale keď som si zrátal pro a proti, ani jedna strana neprevyšuje, takže len za silne 3*. Určite nesklamal, ale na druhu stranu ani nejak nepotešil. ()

monsieurR

Film mě zcela vtáhnul do děje a byla to opravdu nepříjemná podívaná. Film se příliš nezaobírá dějem a představováním postav. Místo toho zde vidíme násilí a snahu hlavní postavy přežít. Herecké výkony a to včetně těch vedlejších jsou tu opravdu na vysoké úrovni. Prvky hororu tu za mě však byly navíc. Ocenil bych realističtější příběh a tento do toho neměl až tak daleko. ()

ledzepfan

Taková geneticky degradovaná kingovka po lobotomii ve které nic pořádně nefunguje a přesto jde ve výsledku o selhání jaksi snesitelné a odpustitelné. ()

maddy

Typický Derrickson s poctivou hororovou žánrovkou, ktorá síce v rámci jeho tvorby neprináša absolútne nič nové a neraz pripomenie ako Sinister (i keď jeho kvality nikdy nedosiahne), tak Deliver Us from Evil (miešaním hororu a krimi), ale práve vďaka tradične silnej réžií funguje presne tak ako má. Darí sa udržať ako správne špinavú atmosféru sedemdesiatich rokov, tak neustále napätie a oceňujem, že filmu sa vyhýba prakticky akýkoľvek humor. Tým pádom sa po celú stopáž drží v jednotnom tóne a servíruje ducharský horor mixnutý s ľahkou kriminálkou. Navyše s vynikajúcimi hereckými výkonmi všetkých zúčastnených - či už tradične výborný Ethan Hawke alebo sympatickí, nijako neotravujúci detskí hrdinovia vďaka ktorým film funguje aj po emočnej stránke. To, že sa tentoraz (s výnimkou dvoch/troch scén) Derrickson nesnaží vyslovene desiť by tak vôbec nevadilo. Čo zamrzí je fakt, že po scenáristiskej stránke sa nikto krátku poviedku od Joe Hilla nesnažil rozpracovať do celovečerného filmu a na Čiernom Telefóne to je jednoducho poznať. Je tu jeden nápad s únosom a vyzváňajúcim čiernym telefónom, ale to je prakticky celé. Chýba akékoľvek vysvetlenie prečo sa deje to čo sa deje, množstvo tém je načrtnutých (vzťah otca, minulosť matky), ale ďalej nijako rozpracovaných a v takto realisticky podanom, temnou krimi príbehu zamrzí aj rušivé konanie polície, hlavne v závere, kde sa polícia reálne čuduje aj tomu, že dom má pivnicu. Vo výsledku tak mierne sklamanie, hlavne po tých skvelých ohlasoch a prvotných recenziách, zároveň mi však imponuje fakt, že sme po dlhom čase dostali vážny horor pre dospelé publikum, ktorý nijako nemieri na teenegerov, ani neobsahuje žiadne neduhy súčasnej hororovej tvorby (pozerám na teba Netflix hororová tvorba), ktorá musí byť za každú cenu zatraceně cool. Preto sa nemám problém prikloniť k slabším štyrom hviezdičkám a bodaj by sa podobné hororové snímky rodili častejšie. CELKOVO: 7/10 ()

Korbitch

Místní hororový exkrement Pyčor mě samozřejmě svým hodnocením navnadil. Protože do čeho pičuje tenhle retard je většinou v pohodě. Jo, mám k tomu své výtky, jistě. Hlavně výskyt jedné z postav je čistý watafak, ale jinak se jedná o slušný snímek. Neváhejte a běžte do kina. ()

SaNcHeZ_cz

V rámci možností zvládnutý film, který mi ale přijde, že tak nějak vlastně neví, čím chce být. Děsivý horor, napínavá detektivka se Stranger Things vibem nebo něco blíž tradiční žánrové tvorbě posledních let. Špatný film Černý telefon není, jen se až moc snaží kombinovat hned několik věcí, které spolu ne vždy úplně dobře fungují. A ve výsledku pak film působí tak nějak prázdně, jelikož ani jedna ze složek filmu nemá vlastně uspokojivé množství prostoru nebo dostačující rozuzlení. Atmosféra tam každopádně je. ()

Praxis

Démonický Ethan Hawke, jeden ukřičený telefon, který vám nedá spát a výborný Mason Thames. Hororový náměť s thrillerovou dobovou kriminálkou, jakou Scott Derrickson umí velmi dobře. Fajnová žánrovka, která ale z mnoha klišé vod přeci jen nevystoupí více nad hladinu. 78% ()

PKD

Nebylo to zlé. Retro z 1978 tady nebývá zase tak často. Na 2.str., od Kinga jr. to není nic přequapivého. Prostě píše to samé co fotřík, akorát je o něco drsnější. Toť vše. Shlédnuto opět neúmyslně a náhodou. Pošmourně-vyblitózní vizuál tomu dodal patřičnou atmosphéru, která je obzvláště u H filmů, velmi výrazná a žádoucí. Hl. chlapeček vypadal jako holčička a vůbec se nedivím, jak se mu dařilo v celém ději. Přitom by stačilo jen ostříhati. Njn. Holt, konec 70tek. Rež. pořád výborného Hellraisera V, což byl jeho debut (škoda, že se mu takto nepovedl i ten remake jisté SF classiky z 50.let, ale s takovým posr. dementem, jako Smith jr. dobrý film prostě neuděláte, ani pokud jste se rozkrájeli) nezklamal a H či thrillery mu pořád jdou. Konec byl takový nijaký, ale vzhledem k tomu, že bude 2, tak čekám, nějaké to zásadní ukončení a rozhřešení/vyřešení. Pěkných 3.5 ()

slord

Atmosférický horor, ktorý sa rozumne vyhýba jump scarom a to len kvitujem.  Postavy sú dobre napísané, vrah s tvárou Ethana Hawkea je správne démonický a hrozivý, Mason Thames a Madeleine McGraw ako ústrední súrodenci hrajú tiež veľmi fajn a ich postavám fandíme od začiatku do konca. Avšak vedel by som si to predstaviť oveľa lepšie, niektoré veci by potrebovali trošku dovysvetliť, či už ide o postavu samotného vraha, ktorý by si zaslúžil trošku viac prekresliť, alebo schopnosti sestry uneseného chlapca. Dosť fajn horor, ktorý mohol byť údernejší, no užil som si ho a určite stojí za pozornosť. 7/10 ()

harfuska

Do půl pasu svlečený Ethan s maskou bubáka, to se jen tak nevidí. Hned bych si s ním zahrála hru na zlobivou holčičku. Za mne snad víc sexy než Joker. Ještě k tomu 80.tkový look a mají mne v hrsti. ()

Remedy

Scott Derrickson to má v paži jako málokdo. Je to natočené přesně v tom znepokojivém thrillerovém tónu plus to má špičkový sound design. Narativně je to šíleně nedůvěryhodné (od dětských bitek přes telefonní halušky až k finálnímu zúčtování), jenže celkově to zuby nehty jakýmsi prapodivným způsobem drží pohromadě. Je to málo, ale jako nenáročná jednohubka se to dá. [60%] ()

raimi

První půl hodiny jsem to viděl na odpad. Fejkově strojená atmosféra konce semdesátek plná cosplayerů oblečených do retro hadrů z trendy vintage butiků, karikaturní postavy klišé archetypů, naprosto příšerný, strojově odříkávaný dialogy a otravná retro atmosféra a hudba alá Stranger Things. Děti se tady chovají jak největší gang máča, včetně ultradrsnýho třináctiletýho latino řezníka (kladná to postava!), kterej protivníkům ze školy rozjebává obličeje na krvavou kaši, mladší sestry hlavního hrdiny, kterážto hysterická psychotička, řve na vyšetřující policajty nadávky, za který by se nestyděla ani kurva z E55, a rozbíjí toxicky maskulinním šikanátorům hlavy šutrákem. Nic z toho samozřejmě nenese žádný následky a to že se děcka vrací dom s brutálně rozbitýma obličejama zřejmě nikoho netrápí. A pak tatík, stejnej model jak v otřesným seriálu Chucky, násilnickej working class hero alkoholik, kterej ve finále prohlédne a padne před dětma na kolena, který to ocení tím, že ho maj absolutně v p*či. Prostě "Mládí vpřed, kupředu pravá!". Hlavní hrdina je samozřejmě po stopadesáté, jako v každém současném hollywoodském filmu, kudrlinkovej feminní poseroutka, kterej se teda musí naučit vraždit v MacGyver - Wickovským stylu. Hele, nějaký tempo to sice má, Derrickson je přeci jenom zkušenej režisér, takže to celkem funguje, ale prostě film, v kterým nesouzním s postavama a kterýmu nevěřím ani nos mezi očima, fakt necením. ()

salalala

Dokud se Scott Derrickson pohybuje v rámci dobového thrilleru, všechno funguje, jak má. Atmosféra je hutná a plná strachu, vizuál připomíná sedmdesátá léta (včetně stylových úvodních titulků), tempo je dost svižné, hrdinové vesměs sympatičtí a náhled do fungování školy je naprosto báječný. I ona procedurální část, kdy se bezvýsledně pátrá po vrahovi, je velmi dobrá a připomíná detektivky z oné doby. Hodně solidní je i soundtrack, který si pomáhá i některými známými hity své doby. V poslední třetině ale Derrickson zcela přechází do hororové roviny, která i přes dvě výborně zrealizované lekačky úplně nefunguje a je spíš naprosto tuctovou žánrovkou, která není příliš zajímavá a postrádá logiku. Nad vodou ale pořád drží snímek naprosto fenomenální Ethan Hawke, který si svou snad první vysloveně zápornou roli kariéry nepokrytě užívá a je potřebně děsivý, jen je tu zbytečně málo a motivace jeho postavy je bohužel zahalena tajemstvím, krok s ním drží i Mason Thames, hodně výrazná je také Madeleine McGraw. Nutné je ale přijmout naraci filmu, která je "na vodě", protože celý případ je vyřešen v podstatě na základě snu a vůbec se neobjasňuje to, proč zrovna unesený chlapec je tím, kdo je schopen komunikovat odpojeným telefonem. The Black Phone je velmi dobrý počin, na kterém je znát, že ho napsal King (byť junior), nedokáže si ale udržet vysoko nastavenou laťku z prvních dvou třetin stopáže. 70 % ()

AffectedFace

Jsem smutnej, protože Ethan Hawke měl v celém snímku zhruba 10 minut prostoru a konec mohl být rozhodně lépe napsaný, ale to jsou asi jediná negativa, které bych podotkl. Celý průběh je totiž režijně excelentní, nemá žádné hluché místo, napětí neustále rostlo, takže mi srdce bilo jako o závod. Podobných snímků je velice málo a v dnešní době se musí aspoň ocenit snaha o retro vizuál 70 let, kde jedinej telefon, je ten pevnej a jedinej homouš, kterej existuje, je někde schovanej pod mostem, aby ho společnost neodsoudila. Každopádně je škoda, že Derricksonovo Sinister stále nebyl překonán, protože byl zde vidět veliký potencionál na další dokonalý horor, bohužel se nekoná, protože se vlastně o horor ani nejedná, ale spíše o thrillerový kousek do sbírky (jedna wanabe lekačka tam vlastně je, ale to rozhodně k žánru nestačí). Takže takhle, pokud máte rádi thrillery a dobrou práci s kamerou, tak vás snímek určitě nezklame, pokud jste přišli podívat se na horor, tak si to ani nepouštějte. Za mě čisté čtyři hvězdy. ()

Steven47

Černý telefon má v jádru zajímavý koncept, ale výsledný produkt bych ani nenazval hororem, jako spíš thrillerem s příměsí školního dramatu. Úvod hezky nastíní dobovou atmosféru a vztahy postav, ale napětí či nervozita z tzv. Drapáka se u mě nedostavily. Po únosu Finneyho se film dobře rozjede, nabídne několik intenzivních scén a s pomocí samotného černého telefonu využívá detaily, které nastínil na začátku. Souběžně s děním ve sklepě nicméně probíhá vyšetřování a odhalování, které působí strašně nezáživně a podle toho i na konci vyzní, ale to trošku předbíhám. Hlavním tahákem snímku je Ethan Hawke, který herecky nezklamal, ale to je tak vše. Jeho postavě chybí hloubka, chybí jí nějaký osobní příběh či motiv, prostě cokoliv. Ani o jeho maskách se nedozvíme nic a slouží tedy spíše jako efektní prvek bez reálného opodstatnění. Obecně těch nedotažeností a skulinek ve scénáři je požehnaně, od chování policie až po snahu hrdiny dostat se ze sklepa. Co určitě můžu pochválit jsou výkony všech dětských herců, zejména představitelky Finneyho sestry Gwen. Závěr poté neurazí, ale nikterak nenadchne, jelikož rozuzlení vsadilo na jistotu a rozhodně se s ním dalo více pohrát. Navíc jednání policie i náznaky z pohledu hrdinovy sestry se ukážou jako trošku zbytečné. Černý telefon tak funguje spíše v jednotlivostech, ale jako celek nedokázal naplno využít svůj potenciál. 6/10 ()

Hamaradža

Tretia hviezda nie je za generickú (hoci celkom napínavú) hororovú linku s vrahom, ale kvôli sympatickým a milým detským postavám, pripomínajúcim napr. decká zo Stranger things alebo It z 2017. ()

L_O_U_S

Ta jednoduchost, sevřenost děje mi docela sedla. Koneckonců, je to natočené podle povídky. Nemůžu říct, že bych se bál, ale takové to napětí, když Finney prochází kolem spícího vraha, bylo docela hororově příjemné. Lekačky jsou mizerná a laciná rekvizita – už jsem to někam psal, ale jasně, že se člověk lekne, když mu něco vystřelí u ucha. Potěšily dětské herecké výkony. Ale příště zvážím, jestli půjdu do kina na horor, protože jsem si tam kvůli věkové skladbě ostatních návštěvníků připadal dost jako exot. (1 383.) ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)