Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

C.A.T.

Tak tohle je mé zklamání roku...  To bylo zase všude keců okolo, kdovíjaká to nebude hororová pecka po letech a ve finále vám naservírují tupý snímek bez napětí,plnou naprostých nelogičností, které bijou do očí a jako třešničku na vrch přidají úplné zazdění záporáka, který opravdu měl potenciál,ale kdenic tu nic.. Jsem ráda, že jsem nevyhodila peníze za kino. Nechce se mi věřit, že tenhle shit dělal stejný člověk, který natočil Sinistera,V moci ďábla, Chraň nás od zlého,...proboha,co se stalo????! ()

Thairon

Za mě naprosto povedený snímek. Film si po celou dobu drží napjatou atmosféru a určitě vás z gauče nepustí dokud ho nedokoukáte. Možná bych odebral jednu hvězdu za nedovysvětlení věcí co se ve filmu udály, ale film se mi líbil na tolik že mu to odpustím. Z našeho hlavního hrdiny, který byl na začátku filmu typický školní otloukánek se na konci stal ne moc namyšlený kluk s dobrou reputací a respektem ostatních. Film je ke konci plný situací, které nejdou popsat jinak než ,,Mind-Fuck,,. Určitě doporučuju ke shlédnutí a doufám že bude někdy druhý díl, aby se vysvětlily největší otázky co po dokoukání mám (Proč?, Jak?). Bohužel jsme se nedozvěděly jak funguje záhadný telefon. Jak to že pouze náš hlavní hrdina ho slyší zvonit a proč náš Chmaták dělá to co dělá. Pravděpodobně první horor v tomto desetiletí, který si zaslouží 5*. ()

Jan.Hulek

Bacha, mám tam SPOILERY! Inu, čekal jsem na tenhle snímek přes rok a zkusím to nějak shrnout. Měl jsem dvě možnosti. Čekat o 4 dny navíc a jít na to do Cinema city v Praze, nebo jít do našeho kina na maloměstě již dnes. Zvolil jsem tu druhou možnost. Do kina moc lidí nepřišlo. Usadil jsem se uprostřed sálu. Přede mnou seděla korpulentní dívka, držela v ruce mobil a projížděla internet. O dvě sedadla vedle mě se posadili dva mladíci, zřejmě posilněni dávkou THC a alkoholem, kteří se nekontrolovatelně, až hystericky smáli již při nesmyslně dlouhých upoutávkách na nové ujeťárny, které se režiséři snaží vpustit do kin. Snímek začal. Tlusťoška dala pryč mobil, smažky vedle mě otevřely brambůrky. Šustilo to na celý sál. Černý telefon se pomalu rozjížděl. Dívka začala syčet na oba mladíky, ti ji nevnímali. Nakonec vzala do ruky opět mobil, začala projíždět Tinder a film sledovala pouze periferně. To byla chyba, rozhodně to nebylo špatné. Já jsem  sebou nervózně kroutil, ale film mne zaujal. S klukem ve filmu a jeho ségrou jsem těžce soucítil, jejich fotr byl sadistické hovado, ve škole šikana, městem se šířily zvěsti o Drapákovi v masce, co krade malé kluky. Pak přišel ten pán ze Sinisteru, rozbil vajíčka, kluka šoupnul do dodávky a náctiletí fracci vedle mě dostali záchvat smíchu a silný astmatický kašel. V tu chvíli jsem se zvedl a šel o pár sedadel dozadu. Tam už seděla starší paní se slzami v očích, orodující za malého chlapce, kterého sympaťák Ethan ubytoval ve sklepě, nosil mu  míchaná vajíčka se sodovkou a hladil mu vlásky. Kluk bojoval, potýkal se se stavy bezmoci, volali mu mrtvoly, pokusy o útěk se mu nedařily. Sestra měla vidiny od Ježíše Krista, ale nakonec to bylo k ničemu, protože dovedla detektivy do baráku s mrtvolami chlapců. Z Finna se nakonec stal cold zabiják, nemilosrdně uškrtil Ethana, nakrmil  pejska masem z lednice a odešel z úchylova baráku ven za ségrou. Fotřík, kterej seřezal chudáka Gwen jak řešeto začal bulet a sliboval, že se polepší. To jistě... A kluk, nyní hrdina, získal srdce své vysněné dívky a je psychicky naprosto v pořádku. Což je obdivuhodné vzhledem k tomu, že strávil dlouhou dobu ve sklepě vyšinutého magora. Nu, abych to shrnul... Na filmu oceňuji přímočarost, vkusné nečekané jumpscary, rychlé tempo v půlce filmu, pěkný pomalý rozjezd, hudební doprovod, napětí, práci s kamerou, úžasné herecké výkony obou sourozenců a pana Hawkea, atmošku 70.let a suprového záporáka s originální maskou. Lezl mi na nervy Finneyho labilní ožralý fotr, detektivové bačkory, Grabberův feťácký bratr byl k smíchu a taky to, že cynický Ježíš Kristus navedl Gwen k jinému baráku. Filmu by ani neuškodilo více krve a Ethan mohl být větší psychouš. Navíc byl ve filmu dost málo, ačkoliv scény s ním měly šťávu a jelikož o postavě Drapáka nevíme ani prd, čekal jsem vždy, co z něj zase vypadne. Doufal jsem, že kluka aspoň seřeže opaskem, ale on mu jen nosil ty vajíčka a sodovku, hladil ho kudličkou po krku a bručel si pod maskou. Defakto tak Finney dostával větší sodu od dětí ve škole, než od pana věznitele. I slzička ukápla, scéna, kdy kluk bezmocně brečí, byla velmi dojemná. S tímhle mladým hercem se určitě ještě setkáme, má fakt talent... Za mě z toho vzniknul ideální snímek pro rodinu s dětmi, taková fajn pohádka po nedělním obědě. Má to své chyby, je to zbytečně moc osekané, jde to málo do hloubky a některé postavy jsou strašné. Ovšem navzdory tomu jsem při některých scénách nedýchal a byl velmi napnutý. Horor to není ani náhodou, thriller je to podařený. Dal bych tomu 75%. Oproti dnešním experimentálním homosnímkům je to solidní jednohubečka. () (menej) (viac)

BigAlex

Rádoby retro horor, který je ale jenom retro. Hororových prvků je zde poskromnu. Naopak čím se tu nešetřilo, jsou nelogické scény postrádající sebemenší vysvětlení (nápadnost dodávky, motivy únosce, okno ve sklepě, útěk, přepadení????). Filmový potenciál nebyl naplněn ani z poloviny, co jsem jako fanoušek Sinistera očekával. Bohužel. ()

Lubikem

Neviem prečo ale mne tento film proste nesadol, prostredie konca 70 tych rokov, v pohode, Finneyho sestra sympatická, ale ako dejovo úplne plytké, Ethanova postava nevyužitá, kebyže je tam viac mučiacich scén, alebo napätia, mohlo to aj inak dopadnúť. ()

EricNor

Cerna sanitka existuje. Mali herci jsou skveli, presto se mi hlavne Finnovi reakce na nektere veci zdali hodne jine, nez by maly kluk asi mel. Napadlo me, ze se autor inspiroval u Gaimana. Horrorove to moc neni a cekal jsem trochu vetsi maso. Radsi bych ale videl nejaky detsky film z tohoto prostredi. ()

JustEdems

"Hello from the other siiiiiiide. I must've called a thousand timeeeeeees" sorry, nechal jsem se unést. Teda neberte to doslovně, ať nedojde k omylu. Páč mě by stejně nikdo nehledal. Inu, Kingovská krev je z toho cítit na sto honů, to já rád! Atmosférický, napínavý a ač podobná témata jsme tu již měli, jedná se o v celku originální horor. Postavy sympatické, Chmaták je krásný úchyl a myslím si, že mohl dostat klidně o trochu více prostoru a svou maskou mi trochu připomínal Alexe the terrible. Tak jsem čekal kdy začne growlovat. Z hlavních postav ale musím postavit na piedestal Madlenku McGraw, která je naprosto kouzelná drsňačka a přesně takovou ségru by si přál snad každý. Svou energií tak trochu zastiňovala skvělého Masona Thamese. Oba ale podali skvělý výkon a určitě mají nakročeno na skvělou filmovou kariéru (alespoň v to doufám). Co se scén u pana sklepmistra týče, byly příjemně nepříjemné a skvěle natočené jako film samotný. Fajnová záležitost. PS: Ten vykokešovanej brácha mě fakt bavil. "HE WAS AN IDIOT! But he was my idiot." ()

axolotllman

Za mě super, kvalitní a neobvyklý snímek, který vnáší svěží vítr do již 100x viděných a unavujících hororových klišé. Dětské postavy skvěle zahrány a Ethan Hawke taky baví. Za mě zasloužené 4* . ()

majki78

Mám rád filmy s atmosférou ameriky sedmdesatých a osmdesátých let, takže jedna hvězda. Moc semi líbila kamera a Ethan Hawke je prostě dobrosní, takže další hvězda. A za příběh...stálo za to si počkat jak to dopadne... spíše thriller než horor si myslím, ale to nevadí ničemu... tři hvězdy. Zkrátka a dobře se mi filmeček líbil 80% a s úplným klídkem dávám pět hvězd no 🤗 ()

Hexx

Né, tohle rozhodně nemůže urazit. Dobře propracované retro se vším všudy, žádné nudné pasáže se nekonaly, pěkně si to filmek chvátá svým stylem do vítězného finále. Nezvykle se mi nejvíc líbila první třetina, seznamovačky co kdo jak a proč. Naopak celá záležitost s telefonem mi přišla podivná, ale je fakt, že to bylo jakési koření scén ze sklepa, protože jinak by se toho vlastně tam dóle moc nedělo. ()

KarlN

Tak tohle mě po dlouhé době upřímně a hodně bavilo, zvlášť maskovaný zaporák v podání Ethana Hawkea je prostě výborný a představit si sám sebe na místě kluka ve sklepě, z toho fakt mrazí. Jako velké plus beru uvěřitelně zahranou sestru hlavního hrdiny i fakt, že se tvůrci snažili alespoň o nějakou originalitu při gradaci děje, spočívající v užití telefonu pro komunikaci s předchozími oběťmi, vážně dobrý nápad...postupná skládanka s hláškami už byla trošku předvídatelná, ale nevadí.  Vizuálně mi to hodně připomnělo kdysi slušně natočený Sinister. V klidu lepší tři, které se přehouply na čtyři hvězdy i díky odkazu na skutečné případy a odklízení obětí Gacym. ()

gfrusvk

Urobil som dobre, že som si neprečítal ten popis k filmu, našťastie, pretože teraz ho beriem za dosť závažný spoiler kaziaci zážitok. Jediné čo som o filme vedel bolo, že unesú nejakého chlapca a bude uväznený v miestnosti s telefónom. Bodka. Dej samotný sa odohráva v tuctovom americkom meste v 70. rokoch. Pomerne veľa času je venované úvodu, kde sa zoznámime s príbehom dvoch súrodencov, tínedžerov, chlapca a dievčaťa. Chodia do školy, kde sú svedkami bitiek a šikany, doma žijú s problémovým otcom a ich život pozostáva z takých tých typických amerických tínedžerských starostí. Tento úvod bol fantastický - napriek tomu, že z môjho popisu sa môže zdať, že niečo podobné nájdeme v každom druhom filme, tak toto bolo tak nesmierne pútavé, až som si v tej chvíli prial, aby sa film vydal skôr týmto smerom a aby som nebol na horore, ale na nejakej klasickej dráme, ktorá sa venuje životným problémom týchto deciek... Nepamätám si, kedy som si naposledy takto vytvoril puto s hlavnými postavami..  Vedel som, že takto ten príbeh pokračovať nemôže, a že každú chvíľu sa zvrtne na tú hlavnú pointu s únosom. Bál som sa toho, lebo ja som totiž nejak podvedome očakával, že potom to už všetko pôjde dolu vodou. Lenže nešlo, čo ma príjemne prekvapilo opäť. Celý čas som bol v napätí, malo to emócie, záver lepší, než som si prial. Žiadna vata naťahujúca stopáž, žiadne nejaké do očí bijúce nelogickosti, dobre zvolení sympatickí herci. Za mňa úplný prototyp 5 hviezdičkového filmu. Samozrejme, patrí sa dodať, že sa nejedná o horor, u ktorého sa poděláte strachom. Nejedná sa vlastne ani o horor, aj keď do tohto žánru by som ho asi teda kvôli pár drobnostiam zaradil. Nikomu zjavne nešlo o to budovať u diváka strach, tu sa primárne budovalo napätie a príbeh ako taký. ()

Meraxes

Možno najočakávanejší horor roku je nakoniec sklamaním, aj keď po prvých recenziách som to sklamanie už tušil. Scott Derrickson nás úžasným spôsobom dokázal preniesť do doby, keď bol Texas Chainsaw Massacre najlepší film na svete a každý ho musel vidieť. Retro atmosféra a vizuál je to najlepšie čo môže Black Phone ponúknuť. Príbeh sa tak nejak vlečie a všemožným spôsobom sa snaží natiahnuť Hillovu poviedku na celovečerný film. Ani by mi nevadilo pričasté používanie čierneho telefónu či množstvo otrepaných motívov ako násilnícky otec alkoholik alebo jasnovidná sestra, problém je ich nedotiahnutie k nejakému zmysluplnému významu pre film. <?spoiler Na začiatku nám predstavia Finneyho násilníckeho otca, ten ale v ďalšom priebehu nezohrá nijakú úlohu a jeho povaha tu nemá nijaký hlbší zmysel. Jasnovidné sny jeho sestry a jej pátranie po ňom je taktiež zbytočné, keďže nijako neovplyvní výsledné rozuzlenie, aj keď práve Gwen je pre mňa určite najsympatickejšou postavou filmu. To, že mu dá každá Grabberova obeť radu ako sa odtiaľ dostať mi nevadilo, ale prečo to robia, veď tie veci na prvýkrát nefungovali a nebudú fungovať ani na druhýkrát, pričom niektoré sú vyložene pritiahnuté za vlasy. No a nad tým, ako by tento grambľavý týpek mohol nepovšimnuto, jeho čierna dodávka je normálne zaparkovaná pred jeho domom, unášať a vraždiť deti, sa ani netreba zamýšľať. Veď on si ani neskontroloval čo tam Finney robí a nevšimol si, že vylomil mrežu, vykopal hlbokú jamu v zemi, či rozbil stenu aj keď mu presne toto urobili už jeho predchádzajúce obete. A to ani nehovorím, ako sa mu to vôbec mohlo podariť, asi ťažko by vykopal rukami meter a pol hlbokú jamu alebo kam vôbec Finney schoval všetok ten odpad, kubík hliny by určite všetok nespláchol. No a to naplnenie slúchadla hlinou a použitie ako zbrane je nezmysel a ešte väčší nezmysel je ako sa naučil ten úder, keď mu ho nikto nemohol ukázať, btw počas učenia mu obeť hovorí z telefónu čo má robiť a on drží slúchadlo v ruke ktorou sa oháňa, takže ho určite nemohol ani počuť. A to ako ho spacifikoval, keď sa to oveľa zdatnejším nepodarilo nechápem. ?> K tomu je Grabber fakt divný záporák, prečo to robí, prečo nosí masku, čo znamenajú tie balóny, načo tie hry? Bol tu potenciál, ale scenár je opäť veľmi nedotiahnutý. Až sa čudujem ako ho dokázali natiahnuť, keď ho vlastne ani poriadne nerozpracovali. Detské herecké výkony nijako neoslnia a Finney vôbec nevyzerá ani sa nespráva ako chlapec v danej situácii. Taktež tu nie je cítiť žiadna myšlienka ako napríklad v It o sile detského priateľstva a postavení sa svojmu strachu, aj keď tu na to bol veľký potenciál. Hawkeov hlasový prejav je bezchybný, vôbec som netušil, čo si mám o jeho postave myslieť, ale ten mimický bohužiaľ nevidíme, keďže má celý čas na tvári zbytočnú aj keď zaujímavú masku. Nejaké napätie alebo strach o deti sa vôbec nedostavia a tých pár nefunkčných lakačiek, myklo ma len raz a aj to len zľahka, to rozhodne nezachráni. Sterilný mainstreamový horor-nehoror, ktorý môže zaujať len svojou retro atmosférou, ale všetko ostatné pôsobí akosi nedotiahnuto. 3* 55% () (menej) (viac)

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)