Čierny telefón

• Česko Černý telefon (viac)

Finney Shaw je trinásťročný chlapec, ktorému zmení život sadistický vrah. Ten ho unesie a uväzní vo zvukotesnej pivnici, kde nemá zmysel volať o pomoc. V miestnosti z ktorej zdanlivo niet úniku, sa nachádza telefón, aký by ste už len ťažko našli. Finneyho spoločníkmi sa na druhej strane linky stanú predchádzajúce únoscove obete. Tie majú jeden spoločný cieľ – postarať sa o to, aby Finneyho príbeh neskončil tak tragicky ako ten ich. (Cinemart SK)

Modular

Abych řekl pravdu, na tento horror jsem zašel do kina jenom kvůli pocitu, že bych měl taky někdy opustit mé přístřeší, ale nakonec se z toho vyklubala přiemná zkušenost. Jsem velkým milovníkem horrorů, obdivovatel Stephena Kinga, a z doslechu jsem slyšel, že tento snímek by měl být něco jako "horror roku", když se to tu Žhářky "nepovedlo" (s čímž osobně nesouhlasím). I přes to, že to není žádný zázrak a "horror roku" to dozajista není, tak je to velmi povedený film, u kterého jsem docela i rád, že jsem na něj zašel. Scénář je dost dobrý a velmi se mi líbil, chemie mezi postavami funguje a hlavní záporák je přesně tak děsivý, jak by měl být. Samotná myšlenka je dost atraktivní a jak budete postupovat dějem příběhu, tak se nebudete moct dočkat toho, co se stane dál. Herecké obsazení je taktéž velmi zdařilé, jak "Drapáka", tak i Finna. Je zde ale pár zbytečných jumpscarů a hluchých míst ve scénáři, což film lehce podkopává, ale i tak je to, dle mého skromného názoru, dost vydařený snímek. Doporučil bych všem příznivců horrorů, protože tento rok v kinech moc lepších už nebude. ()

hony23

Ve městě řádí únosce chlapců a jednou dojde i na Finneyho. Ocitne se zavřený ve sklepě a jeho jedinou nadějí se stane černý telefon, přes který k němu promlouvají předchozí oběti a radí mu, jak na únosce vyzrát. Je to sice taková pohádka plná duchů, ale celkem napínavá a originální. ()

Naghavi

Hodně slušné! Dobová atmosféra na jedničku, správný úchylák a mladý nešťastník, co nakonec překoná strach za pomocí duchů předchozích obětí. ()

Easykill

Trailer a "kecy" okolo ukazovaly jakej, že to nebude "nářez" a nakonec je z toho víceméně další tuctový teenhorror podobný stranger things,IT atd. Díky bohu, jsem neočekával (jako poslední dobou snad vůbec) od černého telefonu nic, chtěl jsem se nechat překvapit. No překvapení přišlo, ale v jiné podobě. Nakonec musím uznat, že se film povedl, ale horor to tedy není. I když pokusy o jumpscary tu byly, ale na mě nějak nezapůsobily. Hlavní hrdinové i záporák, který opravdu dostal malý prostor, jsou sympatičtí. 7desátá či 8desátá léta jsou pojaty velmi dobře (škola, bitky, hudba), s hrdiny se dokážeme sžít a rodinné vztahy a drama jsou uvěřitelné. Solidní, Lepší průměr, který si ty 4* zaslouží. ()

Filans

Po vizuální a herecké stránce nemám co vytknout, ale ten děj. To je kapitola sama pro sebe. Nechci tu vypisovat děj, abych nespoileroval ostatním, ale v krátkosti. Pokud s te viděli trailer, tak doslova ste viděli pointu filmu. V traileru jsou sceny i s konce filmu, takže jsem předvídal co se stane během CELÝHO FILMU a ani na moment jsem nebyl překvapen co se stane. Když přejdu k ději, tak se dostanem do klasického bečkového hororu jenom za příběh. Nic nečekejte. Je to vážně bečkovi horor natočený fakt hezky a zahraný skvěle. Zabaví, ale nenadchne. Za mně 6/10. ()

Peter.Coney

S horrory to už pár let stojí pěkně za hovno a když budu brát tenhle fakt v potaz, určitě je to nadprůměr. Jenže ať mám brýle z jakýkoliv duhy, těch chyb je tam hodně. Zvykl jsem si, že horrory nejvíc cílí na náctiletý co jdou v partě do kina a díky tomu můžou na malým budgetu neskutečně vydělat, ale aspoň oproti ostatním placentám na nemocniční podlaze, tedy lahodám pro naše drahé parazity, zmínil bych třeba naší katolickou step sestru... tak tohle je pár dní zaschlý pařížský salát z místního lahůdkářství na kterým si pochutná i nějaký větší organismus. ()

Cringy_Tommy

I když horrory moc nemusím tak v poslední době jsem jich pár viděl a když mi vyjel trailer na Black Phone tak to vypadalo zajímavě (hlavně ta děsně cool maska záporáka) ale teda mohlo to dopadnout líp. Ačkoli to není špatný film, má dobrou atmosféru a je to fajnová podívaná tak zároveň většina věcí je tu extrémě stupidní. Třeba ta nejvíc neschopná policie která ani nezveřejní jednu z těch nejdůležitějších věcí čím můžou Grabbera vypátrat a k tomu jeho černou dodávku by nepřehlédl ani slepý. I když záporák je fakt cool tak je nevyužitej a stupidní protože si nevšímá věcí která hlavní postava udělala a jsou očividně vidět i přes tu masku. I když telefonáty a scénky ve sklepě jsou dobré tak do toho nemuseli srát tolik těch duchařin. Vlastně celý scénář vsází na to že Finney má z prdele kliku. Ale když nad tím vypnete tak je to dobrá podívaná 5/10 ()

Merzbow

Černý telefon je průměrný horor, který měl nato být něčím víc. Intro a flashbacky jsou velmi stylově zpracované a hudba během celého filmu dokresluje velmi hutnou a napínavou atmosféru. Občas se objeví i nějaký ten jumpscare, ale jinak film zase tak strašidelný není. Záporák působí stylově a Ethan Hawke se baví, ale je málo prokreslený, má méně prostoru než bych čekal a my vůbec nezjistíme, o co mu vlastně šlo. Máme tu i nadpřirozené prvky, které nejsou nijak vysvětlené a musíme přijmout, že tu prostě jsou. Linka se sestrou působila velmi dobře do poloviny, no v konečném důsledku nikam nevedla a mohla být úplně vystřižena a nic by se nezměnilo. Je tu několik logických lapsů, kde postavy vůbec nepřemýšlí a chovají se jako NPCs, naštěstí nakonec vše hezky seklapne dohromady a vy máte aspoň pocit, že jste nesledovali blbost, která nikam nevedla. ()

Vatanen.

Jedním slovem - nedomrdlé. Další trefné adjektivum, které mě napadlo je stupidní. Já sice chápu, že detektivové v Blek Founu neměli být krimi esa kalibru Matese Mcconaugheyho z True detektiva, ale tohle opravdu nebylo alright, alright, alright. Snad i té nejzelenější vokurce by došlo, že když spojíme svobodného, bezdětného padesátníka, který se živí coby kouzelník, po městě se prohání v černé dodávce a ve velkém nakupuje černé balónky, tak že si možná ve volném čase občas nějakého toho fakana unese. Mezi další nedostatky patří: šablonovité postavy, prostředí školy vyobrazené jako místo, kde buďto umíš crav magu nebo chcípneš a fakt, že hlavním hrdinou není ten krajně nesympatickej usmrkanec, ale deus ex machina. ()

Brenda.Ch

Ohraný Kingovský motiv mi překvapivě vůbec nevadil, a nerealisticky dospělé chování dětí kupodivu taky ne.  Právě naopak, dodávalo to filmu zvláštní atmosféru, trochu se vymykající  klasickým hororům, přičemž nahoru vystoupalo trochu toho tajemna, které provázelo rodinu hlavního hrdiny. Taky profil toho psychopata byl povedený, a horor neměl ani ambice diváka příliš vystrašit nebo donutit ho zvracet. Za mně dobrá podívaná se skvělými dětskými herci a prozřením jednoho otce, že jisté schopnosti sice můžou někoho dohnat k sebevraždě, jinému ale můžou zachránit život. Hlavně Gwen byla super. ()

Velislav

Scott Derrickson je hororový nadšenec, ktorý má dostatočný cit pre budovanie napätia a vie, kde má použiť aké ingrediencie pre danú scénu. V jednej z nich použil dnes tak obľúbený moment strašenia, ktorý sa mu našťastie vydaril ("tajming" mnohým tvorcom hororových filmov nejde). Black Phone ale nie je o tom. U Sinistra, či Zbav nás zlého mu klasické prvky a postupy subžánru v sekcii duchovia a démoni vyšli takmer bez výhrad. Telefón má aj niekoľko slabších miest, nevyhne sa hororovým klišé a jednoznačne si pláva na vlne To, či Stranger Things, aj keď dej zasadil do sedemdesiatych rokov. Detskí hrdinovia potešili a trochu prekvapila miera brutality medzi nimi, aká sa, dúfam, v amerických základných školách nediala aj reálne. Scény na škole boli možno ešte zaujímavejšie ako občas trochu logikou absentujúce strasti mladého hrdinu v zajatí. Napriek tomu táto spolupráca hororového profíka so synom kráľa písaného hororu dopadla nadpriemerne v záplave béčkovej produkcie tohto prastarého žánru. Videné v kine. 7/10 ()

Kushina

Mně tento film dal přesně to, co jsem očekával. Trocha mysterióze, napětí a hororu. Od všeho něco. Nadpřirozené schopnosti sestry Finna, trošku duchařiny skrze black phone. A konec, není nic lepšího, když hlavní záporák dostane co proto od toho, koho unesl. Tak se mi to prostě líbí. Samo sebou to nebyl horor jako takový, spíše takový dětský horor, ale proč ne. 70% ()

david141474

Tento film mě opět solidně překvapil, šel jsem na ten film jen kvůli tomu, že je to prostě horor. A musím říct, že je to opravdu dobře natočený. Má to solidní scénář, který se u hororů moc často nevidí a toho si cením. Děj je taky skvělej. Vlastně jde o to, že jednoho kluka vezme do zajetí jeden masovej vrah a dál Vám neřeknu ani slovo, protože spoilery. Záporák není tak děsivej, jenom na konci udělá něco co překvapí! Policisté jsou úplně blbý v tomhle filmu, ale nemůže být každá postava dokonalá. Prostě a jednoduše tento film je velký překvapení a já jsem rád, že jsem na tento film mohl jít. Doporučuji lidem, kteří mají rádi přízemnější horory, kde se postupně buduje napětí a není tam tolik krve. Sice to nebylo nejděsivější, ale je to povedený horor! 10/10 Velký překvapení! (Olympia - 28.7.2022) ()

Grázl83

Velmi slabé, napínavé vůbec. Sračkoidní scénář se spoustou nesmyslů. Bratr si nevšimne, že si tam brácha tahá děti do sklepa, policie neumí najít černou dodávku, kluk ví, že únosce má černou dodávku, ale stejně k němu jde, prostě nesmysly pro puberťáky. Bohužel až na pár dobrých záběrů i režie stala za nic. Absence hororové atmosféry, dokonce jsem si u toho párkrát klimbnul. ()

Saxos

Horor určitě ne, jen celkem příjemný krimi thriller švihnutej duchařinou. Děcka dobrý, úchylák úchylnej, jen chyběl nějakej jeho psychoprofil. Finále nám podbarvila music Pink Floyd. Závěr: doporučuji a já do misky vah musel fouknout, aby se překlopila na 4. ()

Movieaddict

Už dlouho jsem čekal na a) povedený horor, který by nebyl jen snůškou lekaček a podobných nesmyslů b) kvalitně zpracovaného Kinga. Tady se mi splnilo oboje (tedy těsně vedle, ale Joe Hill se snad taky počítá). Tohle byla prostě setsakra dobře zvládnutá práce. Neuspěchaný příběh a poctivě budovaná atmosféra, výborné (především) dětské herecké výkony. Proč TO proboha nemohli natočit takhle? Místo toho vznikla ta příšerná nekoukatelná zhovadilost. The Blackphone výborně vystihl atmosféru a pocit, který ve mě zanechala knižní verze IT. ()

veverysiak

Chlapi sa snažili celkom otrepanú tému zaodieť do nezvyčajného dizajnu, lenže ostrieľaných harcovníkov na toto nenachytajú, obzvlášť keď tomu pričapia nálepku horor, ide viac-menej o sociálnu drámu s fantazijnými prvkami, ktorá je síce profesne dobre zvládnutá, ale nezanechá trvalejšie emócie, takže 35%. ()

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení

13.07.2022

Třináctiletý kluk uvězněný sadistickým vrahem ve zvukotěsném sklepě. Na jeho stěně visí odpojený černý telefon. Ten však jednoho dne zazvoní. Ve sluchátku se ozývají předchozí vrahovy oběti, které… (viac)