Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

rollman1

Co dostanete, když spojíte Bladea s Johnem Wickem? Parádní jízdu jménem DAYSHIFT. Režisérský Debut J. J. Perryho, který se hned napoprvé vytasil se solidní žánrovkou, která míchá akci Johna Wicka se světem upírů. Hlavní role se ujal sympaťák Jamie Foxx, jenž kosí upíry jednoho za druhým v našlapaných akčních scénách a ještě hláškuje, jak o život. Krev stříká všude kolem, originální scény směřují k další. Bohužel ale skrz nezajímavou omáčku, nazvanou příběh. Ten je tady opravdu, jen jako pojítko mezí krvavou vybíjenou. I když je však příběh tuctový, svět kolem samotných vampírů je vystavěny velice zajímavě. Např. Je tady agentura, která vykupuje jejich zuby a pracuje pro ni nespočet lovců upírů. (Nepřipomíná Vám to něco?) Jedni takoví lovci jsou i dva bratři, jenž si ve snímku právem vyslouží jednu z nejlepších scén, kde to 5 minut srší fatalitami. Velký aplaus hlavně patří lidem, kteří ztvárnily upíry. Jejich talent ohnout tělo do všech světových stran se totiž postaral o velice nápadité souboje.  Za zmínku stojí rozhodně kancelářský Benjamínek, kterého výborně Ztvárnil Dave Franco. Jeho postava je totiž ta povinná druhá polovička k hlavnímu drsňákovi. Nebojí se za film 4x pochcat, 5x se rozbrečet a řvát jako pipina. Přesto se však stará o většinu humoru ve filmu. Jediná výtka tak padá na záporáka celé této show, který je nevýrazný a nepřišel mi ničím vyjímečný. Lehce nahraditelná figurka, která trošku kazí dojem dobře napsaným postavám, proti kterým stojí. Pak občas pálí slabší CGI, ale nic, co by vadilo. Závěrem tedy mohu jen podotknout, že jsme se po velice ambiciózním, ale slabém Gray manovi, dočkali uspokojivé náplasti, která sice nemá největší rozpočet nebo triky, ale má spád, nápad a plno originálních serepetiček.  Verdikt: John Wick s upíry!!! Krvavá opera o lovci upírů, který chce zachránit manželství. Nebojí se s upíry mlátit, sekat je ani je zlomit vejpůl. Do toho mu pomáhá 30- letý panic, se kterým má dobrou chemii a dialogy mezi nimi se opravdu starají o vtipnou složku filmu. Přidejte si parádně natočenou a hlavně brutální akci, chytlavý soundtrack a Snoop Dogga. Tohle všechno tu je, ale bohužel tu je i špatný a nezáživný záporák, který je napsaný tím nejzákladnějším způsobem a je to trochu škoda. Každopádně na první režijní zářez, dost dobrý. ()

BMW12

Fajn akční komedie se zabíjením upírů a kapkou humoru. Příběh je celkem fajn vymyšlen a Jamie Foxxovi role drsňáku sedí. Mě velice potěšil také Dave Franco v roli „pochcánka“, zahrál ho dobře. Sedl mi zde i humor, párkrát jsem se dobře zasmál. ()

TheEvilTwin

JJ Perry přichází s jeho prvotinou a je to rovnou trefa do černého, protože takový kure*ský nářez tady nebyl už dlouho! Všude samí zombíci, ale upíři, ti jsou poslední dobou hodně upozadění, a proto cením nápad. Day Shift je zfilmované meme, neskutečný a humorem napěchovaný pleasure, k tomu akce, která rve koule, a s áčkovými herci to šlape bezchybně jak hodinky! Jamie Foxx v hlavní roli je úžasný, mladý Franco hláškuje o stošest a jeho postavička mladého úředníka vhozeného do drsného prostředí lovu upírů je fantastická a Scott Adkins i nahulený Snoop Dogg ve vedlejších rolích jsou příjemným zpestřením celé téhle srandy. Když řeknu, že lepší akci jsem neviděl snad za celý rok, tak fakt nekecám - dojde na auto honičky, upíří martial arts, boje s dřevěnými kolíky, nunčaky, katanou, mačetou, nožem, samopalem i brokovnicí a má to šílené grády, krev tryská po litrech, oběti odlítávají metr daleko a celé je to strašně dynamické, rychlé a efektivní. Suma sumárum - pro mě zkrátka překvapení z nebes a takhle povedená kombinace trefného humoru, precizní akce, barevného vizuálu, nápaditosti, šťavnatého gore a áčkových herců se jen tak nevidí. Tohle se povedlo. ()

HellFire

Netflix pokračuje ve své krasojízdě napříč filmy všemožné kvality a je z toho opět jen další průměrný snímek, na který druhý den zapomenete. Nad vodou ho drží charisma Jamieho Foxxe a poměrně slušně natočené zabíjení upírů. Škoda, že jediný upír, kterému to opravu věříte, je postava Natasha Liu Bordizzo jako Heather, která se ve filmu jen mihne. Ostatní upíři vypadají spíše směšně. Dave Franco pokračuje ve svém výčtu postav blbečků-ňoumů. Tady si zahrál upozaděnou kancelářskou krysu, jehož rolí je pěkně polopatě vysvětlit divákovi, jak se to má s těmi upíry. Když zavřu obě oči, je to průměr. Ono to totiž rychle uběhlo. ()

ARI50

Bavil jsem se u totohle krvavého masakru, příběh slušní, a herci plný zábavy a vtipu. Konec trošku slabší ale nevadi jako celek film se tohle povedlo. ()

JASON_X

Zvykl jsem si už, že klasičtí upíři bývají v popkulturních, hlavně amerických filmech většinou zkarikovaní. Ale tentokrát to nebylo tak hrozné. Kromě parádních moderních akrobatických kreací, které upíři předvádějí, když to do nich někdo nakropí brokárnou, jsou víceméně ze staré tradiční školy - vadí jim Slunce, nesnášejí česnek a nejsou vidět v zrcadle. I jejich lovci docela ujdou, i když mnohem radši, než šaškujícího Foxxe s jeho otravnou rodinkou, bych v hlavní roli viděl Adkinse a jeho (filmového) bráchu. Ale to už by byl pravda úplně jiný film. A tak divák musí přetrpět něco infantilního humoru (no, párkrát jsem se i zasmál) a fůru vztahových a rodinných keců. Ale úplně nejvíc mě nakrklo, že se mezi upíry opět najdou nějací ti pitomci, kteří být upíry vlastně nechtějí a pomáhají lidem lovit ty pravé upíry, kteří jimi být chtějí. Tenhle přiblblý antropocentrismus mi ve filmech o upírech fakt děsně vadí. Ale za tu skvělou akci dám třetí, ať nežeru. ()

matestlust

Hodně příjemná a pohodová jednohubka. Dostatečně hororová, akční i brutální a zároveň vkusně vtipná béčková záležitost, která musí potěšit oko každého milovníka žánru. Po záplavě nepovedených kousků má Netlix zase jednou plusový bod. ()

Morholt

Poctivá prča, u které je znát, že jí má na svědomí kaskadér. Akce je totiž naptosto boží a špičková a pro mě je naprostým vrcholem týmovka při čištění upířího hnízda. Druhý pilířem filmu je humor, kde to sice občas trošku zahapruje, ale ve většině případů se člověk zasměje. Samotný scénář asi nemá cenu moc řešit, protože ten tomu dává jen nějaký příběhový rámec. Herecky je to OK, ale nemůžu si pomoct, na Francově místě bych si dokázala představit desítky jiných herců. Naopak mě zaujala Natasha Liu Bordizzo, která dobře vypadá a ...............dobře vypadá. Suma sumárum klidně bych si střihnul dvojku. 80% ()

Lacike

Na toto som sa tak strašne tešil, že som si ani nepustil trailer a výsledok je rozpačitý. kaskadér J.J. Perry rozhodne nesklamal v ackii. Je to taký mix Raimiovskej zábavnej brutality jak za jeho zlatých čias v Evil Dead 2 a kung-fu napríklad z Bladea. Pôsobivé kaskadérske scény upravené CGI, ktoré neruší a nestrháva na seba pozornosť. Ale vo všetkom ostatnom Perry sklamal. Mimo akcie je to neskutočná nuda. Postavy sú nevýrazné aj keď sa neúspešne neustále snažia hláškovať, zápletka je primitívna. Film prakticky len tak plynie a cesty hlavného hrdinu a záporáčky sa len tak náhodou prekrížia, aby si to nakoniec rozdali. Gradácia a napätie nulové. Adkins sa objaví len v jednej scéne, zúčastní sa akcie (bez nejakého väčšieho kung-fu) predvedie nový prízvuk a potom zbalí saky paky a už ho neuvidíme. Takže bohužiaľ výsledok je typický Netflixovský priemer na jedno pozretie a to napriek tomu, že tentoraz bolo evidentné, že sa zúčastnení snažili. O to je to smutnejšie. Ale ak prípadná dvojka vychytá všetky chyby, tak si ju určite pustím. 5/10. ()

BoPo

Je vidieť, že by radi trafili jackpot ako Zombieland, len s upírami. Prvá tretina je vlastne dosť fajn. Len potom vidieť, že neprinášajú nič osobité, netrafili žiadnu hereckú chémiu, nedali nič viac než len ďalšiu nevážnu zabíjačku bubákov. Jamie Foxx si tu odjede takový ten svoj štandard typu Projekt Power. Je teda hviezdou filmu, ktorý vlastne za moc nestojí, ale nie je to primárne jeho chyba. Denní směna je takový ten cool trailerový film, ktorý ale vlastne v sebe nič cool nemá. ()

GeusX

Akce je velmi zdařilá, svižná a neokoukaná. Upíři jsou solidní atleti. Parťácké scény trochu drhnou... prostě ten plánovaný humor na mne z tý obrazovky nedoletěl v očekávané koncentraci. (Možná i jen jiný dabing by to trochu vylepšil.) 71% (viděl jsem 1x cz) ()

Ouwen

Naprostá jízda od začátku do konce. Bohatej děj, dost velkej důraz na vrstevnaté charaktery, oku lahodící vizuál s pestrým výběrem exteriérů a interiérů, tvrdá kaskadeřina, nespočet výborných hlášek a dialogů, a nepolevující tempo. Každá scéna působí fakt unikátně, živě a především zábavně. Potěšilo cameo Adkinse a jeho naprosto šílený salta a kopy z otoček s jeho novým esé přízvukem. Day Shift je ultimátní filmovou zábavou, je to pestré na nápady a vášnivé po všech stránkách. Žádná hluchá místa. Kvůli tomuhle koukám na filmy. Soundtrack je nadupanej. Nemám slov, dlouho jsem se tak královsky nebavil u filmu s tím jak volně a zábavně působil. ()

corpsy

Síce z pásu zhodení žánrový mix, ale rozhodne nie druhej kategórie. Akčné scény majú šmrnc a sú pekne krvavé, avšak keďže ide o moderný snímok, praktického gore sa nedočkáme. Tu nastúpilo CGI. Humor a chémia medzi dvoma hlavnými predstaviteľmi funguje náramne, ale kto si ukradol film aspoň na pár minút pre seba, sú Steve Howey a Scott Adkins v úlohách bratov Nazarianovcov, scéna s nimi je predčasný vrchol filmu. ()

PauloZ

Poctivá zombie/vampire rubanica. Je to svěží, cool, herecky hodně fajn a celé to jede na parádním soundtracku. Příběhově je to totálně profláknuté, but who cares když to hezky šlape a je to přiznané. Nemám sebemenší problém napálit 4* protože to baví celou stopáž a je to fakt super. ()

maddy

Blade pre 12-ročných. So síce slušnou akciou, aj fungujúcim humorom, ale nefungujúcim zvyšok. A tak tu opäť raz máme tradične prestrelnú netflixovskú stopáž, ktorá aj takéto jednoduché upírske akčné Béčko naťahuje na dve hodiny a tým trpí v druhej polovici tempo, smiešnu záporáčku, ktorá akoby vypadla z lacných seriálov z 90. rokov a absolútne zbytočný world-building, kde sa Netflix opäť raz musí tváriť, že z tohto má byť potenciálne nejaká zásadná trilógia podporená štyridsiatimi seriálmi, namiesto toho, aby sa sústredeli na natočenie aspoň jedného plnohodnotného a dobrého filmu. Neviem, či sa niekedy dočkám od Netflixu aj seriózneho filmu, kde sa nebude každý pitvoriť ako po lobotómii v cirkuse. CELKOVO: 5/10 ()

agentmiky

Na Dennís měnu jsem se dost těšil, ale po zhlédnutí musím bohužel konstatovat, že převládá mírnější zklamání. Pojďme si to tedy probrat detailněji...Jamie Foxx v hlavní roli dokonalý, na něm a jeho charismatu celý film staví, on ty bad-ass charaktery umí podat naprosto přesvědčivým způsobem. Co mi ale vadilo, byla postava Franca. Proč všude cpát rádoby komediální figurku? Přece nemusí být film s upíry jen čistokrevnou zábavou, navíc ty samotné vtipy často ani nevykouzlily úsměv na tváři, spíš menší křeč. Příběh nemá asi čím moc zaujmout (únos rodiny jako nejvíc klišoidní zápletka ever), pár inovativnách vychytávek (obchodování s upírskými zuby) se zde ale přesto najde. Co naštěstí ale film zachraňuje a posunuje ho na tři hvězdičky, to jesť choreografie bitek. Tady jsem si pošmákl, navíc se divák dočká i dost krve (cameo Addkinse potěšilo). Suma sumárum. Jako zábavná jednohubka na zabití odpoledne to postačuje. Ale jako film s rozpočtem 100 mil. dolarů s vyššími ambicemi výsledek vidím přesto spíše negativně. Netflix v poslední době na poli filmů úděsně stagnuje. Za mě 6/10 ()

ivishka

Komentář může obsahovat stopy po spoilerech.---Takový jiný akčňák se spoustou bitek v podání Jamieho Foxxe. Pobavil nesmrtelný Snoop Dogg a v neposlední řadě i mladý Dave Franco. Taková akční oddechovka. Ještě jsem ale nikdy neviděla, že by někoho ze scénáristů u jakéhokoliv filmu s upíry napadl opalovací krém 😅. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)