Štúdio Marvel predstavuje seriál Echo, zameraný na Mayu Lopezovú, ktorú prenasleduje kriminálne impérium Wilsona Fiska. Keď ju jej cesta privedie domov, musí čeliť svojej rodine a koreňom. (Disney+)

dannyyy

No to byla pořádná kkt! Zlatý Daredevil. Dvě hvězdy za Kingpina, který jako jediný za něco stojí. Hlavní aktérku jsem nemohl ani vystát. ()

Batahst8

5/10. Zbytečný, nudný a až běda veleprůměrný. Skutečně nic tu není aspoň fajn. Ano, akce v prvních třech epizodách není špatná, Alaqua Cox jako Maya se snaží a zřejmě nebude takové dřevo a vedlejší postavy vcelku ujdou. Ale jinak tam skutečně nic není a až to nakonec celé vyvrcholí v to nejdementnější finále posledních let. Z Kingpina udělali neschopného dementa a i toho Daredevila v té jedné scéně totálně pochcali. Achhh Bože Proč!!!!! P.s.: Úvodní titulky jsou moc pěkný. ()

Cermbo

Na poměry Marvelu Echo vyloženě neuráží, ale hlavní hrdinka není moc sympatická, respektive její charakter se dá označit jako arogantní, nemastný a neslaný, což je i vlastně celý příběh. Chybí napětí a celé to vlastně táhne pouze úžasný Kingpin. Jako celek opravdu slabota a kdyby Echo nevzniklo, tak by se asi nikdo nezlobil. Prosím Marvel, nezklamte nás u Daredevila! ()

Bozvav

Za mne velmi nezáživný počin. Bylo mi úplně putna, kdo koho zabije a proč. Nesympatická komunita a nijak zvláště výrazná hlavní asi hrdinka mne nijak zvlášť nenadchly, spíše naopak. Flashback s Daredevilem bylo to jediné zajímavé a první díl sliboval zábavnou akční jízdu, což se nestalo. Upřímně po třetím dílu, už mne to tak nebavilo, že jsem to odpískala. ()

SidneyP

povzdech Achjo, tak jedeme zas a znova. Pokud by se měla tato minisérie ohodnotit jedním slovesem, tak by to bylo: PLOCHOST. Vše, co se tady odehrává, je jen na povrchu a nic nejde do hloubky. Ať už se bavíme o příběhu, mytologii, "magii", ale hlavně - jedna věc, co opravdu vyčnívá - jsou neskutečně zkurvené postavy. Všichni do jednoho jsou Vám naprosto u zadku. Nevíte, jaký je jejich úkol, nevíte jejich vlastnosti, nevíte... nic. Jejich motivace a cíle Vám nejsou známy a občas jsem měl pocit, že se všichni chovají jak zasrané NPC, co prostě neumí reagovat na věci, co se dějí okolo nich. Já vlastně ani nemůžu přijít na to, proč tohle bylo natočený. Proč sakra jsou točený seriály o postavách, které jsme předtím viděli jednou, a které po dokončení nejeví žádné známky posunu ve vývoji své postavy? Tyvole, ať už se tam vzpamatujou v tom Marvelu, protože se jim to solidně rozpadá pod rukama. ()

Ydrosten

Katastrofa jménem Marvel, pokračuje v pohřbívání svého statusu "Nejlepší vesmír v Hollywoodu" kdy sledujeme nounejm hluchou holku co se snaží vypadat jako drsňačka a vůbec ji to nejde. Bylo mi šuma fuk kdo, proč, jak, co, kde .... Už u 2 dílu jsem celkem postrkoval děj šipečkama. Příště bych volil seriál o prodavači párků u kterého si sekretářka Kriglpingla kupuje svačiny. To bude hit ! ()

Axident

Navzdory obecně téměř jednohlasně vlažnému přijetí jsem Echo dal na dva zátahy a nemohu si stěžovat. Pokud ovšem máte problém s neslyšící indiánkou s jednou protetickou nohou, která není usměvavá krasavice, co každého nadchne, čemuž její téměř permanentně sporá mimika a sveřepý výraz nijak nepřidává, pak máte smůlu. Já to ocenil jako klad. ()

Kopi1

První epizoda jediná lehce nadprůměrná, zbytek už klesá. I při pouhých 5 dílech je seriál dlouhý. Bohužel nemá co nového nabídnout a jeho vyústění je naprosto antiklimatické. Herecké výkony sice dobré, akční scény ujdou, ale ta vata mezi s domorodci atd. je prostě nezáživná. Seriál, který nemusel vůbec být. ()

johnywalker

Unavená blbost, na kterou se z většiny času nedalo dívat. Fisk se snaží zachraňovat situaci, ale bohužel už to není ten samej borec, kterej rozebral Daredevila nebo Punishera. Potitulková scéna naštěstí trochu slibuje zajímavější směr, kam by se jeho postava měla vydat... Nezbývá než doufat. Na Echo se ale jinak moc koukat nedalo, takže ztrácet čas celých 45 minut na díl nemusíte a v klidu přeskakujte minimálně polovinu každé epizody. ()

kondor77

Od třetího dílu jsem si uvědomil, jak těžká je práce proktologů, kteří musí např. sledovat záznam pacientovy kolonoskopie. NIcméně oni jsou profíci, kdežto já jen vtipálek. Naštěstí jsem natolik soudný abych věděl, že Marvel nechtěl natočit zábavný seriál, ale seriál který je dostatečně diverzitní a inkluzivní. ()

AloeB

Mám slabost pro černé koně a tím Echo již od svého oznámení v rámci Marvelu byla. Čím více lidí na ni nadávalo, tím víc jsem se těšil na to, že to třeba bude kvalitnější než všechny ty propagované WandaVisiony nebo Falcon&WinterSoldiery. Echo je sice výrazným terčem pro trapný internetový humor, protože přeci jenom nemá hluchá indiánská žena s protetickou nohou daleko k té legendární černošské lesbičce na vozíčku, která bude dle fejsbukových expertů hrát příštího Bonda, nicméně pokud vynecháme tu naši normativní zhrzenost, uvědomíme si, že seriál vlastně pracuje s originálními náměty, které by v řádném zpracování nebyly vůbec špatné - hluchota hlavní hrdinky, znakový jazyk, kultura kmene Chocktaw, návaznost na legendy původních Američanů a zároveň temné prostředí newyorského/amerického zločineckého prostředí. Mně je celkem jedno, jakého je ta holka původu či zda má nějaká postižení, nutno však říct, že scénář nejde moc ruku v ruce s jejími indispozicemi, hluchota a komunikace znakovou řečí buď činí dialogy výrazně složitějšími nebo si kazí atmošku podivnými sci-fi udělátky pro komunikaci s neslyšícími, kultura a legendy původního kmene pak působí násilně vtlačeny do příběhu o elitní kriminálnici. Dovedu si představit, že by se z těchto ingrediencí dalo natočit zajímavý a hodnotný seriál, který by zároveň pasoval do rozběhlého komiksového univerza. Obávám se však, že se zajímavý ani hodnotný seriál nekoná. Namísto toho je seriál Echo silnou manifestací zbytečnosti mrvelovského seriálového kontentu, čímž jde ruku v ruce s věcmi jako Ms. Marvel, Secret Invasion, Loki nebo What if. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale v tom seriálu se nic neděje. Pokrytci nebo zatvrzelí fanoušci to nejspíš omluví tím, že je to ten Marvel Spotlight, že se to zaměřuje na osobní příběhy a že přece nemůžu očekávat bombastickou záchranu světa, ale zde je nutné zdůraznit, že prázdný seriál typu Echo žádný příběh neprezentuje, naopak jej musí vyplňovat nuceným magickým rodinným dědictvím (které je jednak důkazem, že náhodné superschopnosti jsou ve fikčním světě Marvelu běžnější než syfilis), jehož zahrnutí ubírá seriálu možnost realizovat se nějak jinak, třeba, lol, v osobnosti Echo; a násilně jej navazovat na rozběhnutý fikční svět postavou Vincenta D'Onofria, který se však očividně v libovolných seriálech v nichž se objevil, chová úplně jinak, a Daredevila, jehož postupné zjevování se ve Spider-manovi a She-Hulk působí schizofrenicky. Upřímně si nemyslím, že by postava Alaquy Cox neměla potenciál k tomu utáhnout seriál sama o sobě, ostatně vždyť je to, vole, hluchá asasínka s nohou, s kterou může odkopávat oběti, ale tvůrci působí jako by jí nevěřili a museli jí dodat alespoň jedny magické schopnosti a velká camea z jiných seriálů. Zároveň tím nechci tvrdit, že by propojení s širším světem bylo špatné, ostatně vzor dokonalosti superhrdinských seriálů, ergo Peacemaker, má taky celkem dost trefných cameí, ale nikdy jsem v tom seriálu neměl pocit, že by ta camea byla zajímavější než cokoliv udělá nebo řekne hlavní postava. U zmíněného seriálu ještě zůstaneme, protože ve srovnání s Echem (a ostatními výše zmíněnými seriály od Marvelu) se při jeho sledování skutečně cítím zabaven ve všech ohledech, po stránce vztahů mezi postavami, po stránce akce, humoru i vážné části. Asi nejhlavnější rozdíl je však v tom, že Gunnovo guilty pleasure si ve skutečnosti na nic nehraje, chce být prostě zábavnou komiksovkou, zatímco Echo aspiruje na spoustu věcí, především prezentace domorodé kultury, emancipace neslyšících a žen, ale nic z těch velkých a jistě dobře míněných záměrů se mu moc nedaří. Teď půjdu proti své obvyklé zábavě kritizování komiksového konzumu, ale zde radši upřednostním komiksové filmy jako komiksové filmy, protože pokud chci nějakou hlubokou filmovou studii nějaké kultury či lidských charakterů, tak jsou ostatně blockbusterová studia to poslední místo, na které zavítám. Když už, tak třeba Oscary, nebo ještě lépe, Cannes či Benátky. Vždyť zábavná a hravá superhrdinská akce špatná není, jak nám ostatně dokazují skvělé věci jako Moon Knight, Guardians of Galaxy nebo Spider-mani, které jsou akčňárny jak kráva, ale drží si kvalitu. Seriál Echo má sice kvalitní momenty jako masakr gangsterů ohlušených drsnou hudbou, jakýkoliv výraz Chaskeho Spencera (týpek, co hrál v Twilightu :) či luxusní výraz Alaquy Cox, když něco nechápe. Ale jinak je to zbytečnost, další z urážek diváků, o nichž si velká studia myslí, že jim sežerou jakoukoliv pitomou číčovinu. A z toho důvodu se obávám, že hodnotím tak, jak hodnotím. Protože i přes nesporné kvality bychom neměli tolerovat, jak nás papaláši ze studií ponižují. () (menej) (viac)

Nemmonn

Co to bylo kurva? Další Marvelovka a další hovno, achjo. Proč by si někdo v Marvelu prostě řekl, že by byl dobrý nápad udělat seriál o postavě, která nemluví. To je snad to nejhorší na tom seriálu, chápu, je neslyšící, ale ty scény jsou pak nudný jako prase. Chápu, že za to nemůže, že to není chyba herečky nebo co, ale když už to nasralo i Kingpina, kterýho už nebavilo si hledat dalšího překladače, tak už na tom něco bude. Je to prostě retardovaný a jediný co během scény slyšíte, je OST nebo jak potichu mluvěj a pleskaj si o sebe ruce. Obzvlášť ve finále, kde to vypadá neskutečně vtipně. První co mě sere je, jak ten seriál vypadá tak kurva uměle. I zasraná motorka vypadala divně, fighty vypadali otřesně, borcovi flákne a týpeček se tam začne divně držet za nos, jakoby ho to strašně moc bolelo, a pak se vrátí k boji přesně ve chvíli, kdy zrovna Maya nikoho jinýho nemlátí, šaškárna. Další jsou postavy, na kterých vám tady absolutně nezáleží. Maya samotná, jak jsem říkal je prostě nudná, celý seriál jenom divně čumí nebo šermuje rukama + neudělala za celou dobu žádnou věc, za kterou byste jí vůbec pochválili, proč jí mít rád? Dále Daredevil, na kterýho jste možná už zapomněli, bo je tam asi 2 minuty a to dokonce digitálně udělanej, au. Pak Kingpin, který je tu dobrej jenom kvůli svým minulým seriálům, prostě ho jenom vymilkovali a vlastně i zkazili. Bonnie, která vás ze začátku celkem zajímá, na ní pak úplně zapomenete, protože tam za celou dobu nic neudělá. Pak její babička, která jenom hrozně čumí a je jenom bezdůvodně nasraná. A poslední Biscuit a starší prodavač, kteří jsou snad jediný v pohodě postavy. Pak flashbacky, který jsou úplně příšerný a celou dobu vás jenom serou a to tu jsou jenom proto, aby se ve finále všichni z toho flashbacku vrátili a spojili síly nebo co kurva?? Mrdám to nemá to cenu, další mrdkoidní seriál, který se zahrabe do propadliště Marvelu a nikdo si na to už nevzpomene. Lituju že jsem se na to vůbec musel dívat, ale MCU je MCU (začínám litovat, že na ten Marvel ještě koukám). 3/10 ()

Nykrous

Někdo se uklikl a omylem ustřihl 5 epizod mezi 4. a 5. dílem. Tak nějak jsem zapomněl, že kvůli problémům to museli zkrátit na 5 epizod a u 4. jsem si říkal, že to není až tak špatný rozjezd, jak jsem očekával a zničeho nic konec. Finále byla naprostá tragédie. Kde v předchozích epizodách byla za mě dost atraktivní akce tak ve finále jen bezhlavé sestřihy užitečné tak maximálně na zabití epileptiků. Dále poměrně příjemné vyvíjení vztahů a ve finále vůbec nic z toho využito. Prostě finále pro mě udělalo z průměrného seriálu fakt enormní hovno. Ty mytologické prvky tam neseděli za celý seriál ani jednou hudební témata domorodců byla až příliš kýčovitá, ale nemůžu posoudit přesnost, protože se v tom období nijak nevyznám. Pár fajn epizod tam tedy určitě bylo, ale jako celek to nefunguje téměř vůbec. 35% ()

kukkik odpad!

Další zbytečný seriál z Marvel produkce. Je tu samozřejmě všechno, co musí správný woke pořad dnešní západní Ameriky mít. U charakterově ploché a lidsky nesympatické Mary Sue, tentokrát v podobě Mayi, se nekreativní, zdeprimovaní tvůrci opravdu poctivě vyřádili - její superschopnost se projevuje prostě tak, že jí svítí ruce (potažmo jiné části těla) a díky tomu může dělat vlastně cokoliv, co scénář zrovna potřebuje. Od telekineze přes telepatii či energetické výboje až po sdílení jejích schopnosti se (zřejmě) neomezeným počtem osob. Hrdinka je samozřejmě postižená a to dokonce několikanásobně, což by samozřejmě nebylo v ničem špatně, protože takových inspirujících hrdinů jsou spousty, jeden za všechny, populární Daredevil, nicméně tady narážíme opět na problém nové generace těchto postaviček a sice, že postižení, sexualita anebo rasa se stávají jedinou charakteristikou postavy a ničeho víc už se od ní zpravidla nedočkáme. Seriál je samozřejmě podle komiksové předlohy a i ten Daredevil se tu objeví, akorát ne tak, jak ho známe z tištěného příběhu ale spíš jako takové maličké cameo do traileru, sloužící výhradně pro vlákání zbytků fanoušků do této pasti ztraceného času. Už mě to ani nebaví psát ale Maya je samozřejmě opět kovaná neo-feministka s woke agitkou v duši, která boří stereotypy (které už asi 30 let prakticky neexistují ale pšt!) a vytahuje postavy ze starých úspěšných filmů jenom proto, aby na nich ukázala, jak moc je úspěšná, silná a nezávislá (ve Flashovi je to Batman a Wonder Woman, tady Kingpina a Maya). Je to tedy vlastně jenom další nástroj názorové či sociopolitické propagandy, o kterém si z nějakého důvodu tvůrci stále myslí, že jim vydělá peníze ačkoliv tržby už řadu let prokazují opak. Takový Pavlík Morozov zahalený do americké duhové vlajky. Ve zkratce, pro diváka, jako jsem já, jde opět o absolutní ztrátu času. Ale stále věřím, že jednou tyhle hrdinské ságy vstanou z popela, jako v minulosti už tolikrát.. odpad! ()

Maximilianus

Maya Lopez je v televíznej podobe nie moc sympatická a nezaujímavá postava, preto aj tento seriál nemusel vôbec vzniknúť. U mňa osobne však nešlo až o taký prepadák, aj keď Echo ničím neprekvapil a nebol ničím výnimočným. Potešil aspoň hosťujúci DareDevil, Ronin a samozrejme skvelý Kingpin a trochu krvavejšia akcia. 6/10. ()

Pepe_cz123

Tady vidím velký špatný. Nevím kam tady tímto seriálem Marvel mířil, ale dopadl tak, jak dopadl. Dosti bídně. Udělat spin off o němé holce co se umí prát je fakt přepal, a Marvel tady tímto určitě chtěl jen podojit story další postavy, co se objevila v jedne z Marvel seriálů. Ano, ti co viděli Hawkeye ví. Kingpin jed snad jediným svetlým bodem ale to je jinak všechno. Akce, hlavní hrdinka, story, lokace. To vše je bída až na půdu. S odřenými uchy 4/10. Špatnost. Veliká, velikánská špatnost. ()

Likan7

Téměř nekoukatelná fraška, která jen ukazuje v JAK VELKÝCH tvůrčích problémech Marvel je. Echo je od začátku do konce naprosto nezajímavý seriál s nezajímavými postavami. Marvel zřejmě doufal, že když dorazí Kingpin a v cameu se objedí Daredevil, diváci budou spokojený. Jenže Kingpin je totální zoufalec a stín toho z Daredevila..a Daredevil? Ten tu má jednu podprůměrnou akci. Marvel je na dně a zřejmě ještě nějakou dobu bude...nezbývá jen doufat, že se z toho vyhrabe. ()

VojtechAllen

Tak tohle bylo teda něco. V životě jsem snad neviděl prázdnější a nudnější seriál bez jakékoliv, ale vážně jakékoliv atmosféry. Seriálu taktéž moc nepomohly postavy,které jsou hrozně napsané, a mají tu charakterové oblouky které přes právě plochost a nudnost celého seriálu jsou úplně pohřbeny, a jako hřebíček do rakve je pro ně otřesný scénář. Jediné snad nějaké plus je Kingpin, který je dost super a celý seriál pozvedá o několik úrovní výš, a je dokonce i solidně napsán. Akční scény taktéž nejsou nejhorší, ale ty jsou opět zničeny nudností a nezajímavostí celého seriálu. 2/10 ()

Mr.Baboon

Položme si takovou otázku: O čem to sakra bylo? A proč něco takovýho vzniklo, a v takovýmhle stavu i vyšlo? Tenhle seriál jsem absolutně nepochopil. Není to vyloženě odpad, ale hrozný to fakt je. A to ani ne takovým tím stylem, že je to špatný, až je to skvělý. Ale prostě fakt hrozný až hanba. Z každý scény jsem měl pocit, že začíná někde uprostřed, nebo že před ní chyběla nějaká další scéna, díky který pochopíme tu následující... Nic, no. Vrcholem Echo je asi jen část první epizody, která je ale beztak jen skladem několika scén z Hawkeye (btw, vážně se dá půlka jedny epizody vytvořit ze scén z jinačího seriálu?!). ()

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Posuny v marvelovském kalendáři

Posuny v marvelovském kalendáři

04.09.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (viac)