Majiteľ kasína Donald St. Claire (John Cleese) si vyhliadne šesť hazardných hráčov – stratených existencií a prezradí im úlohu. Akýmkoľvek spôsobom sa majú dostať z Las Vegas do mestečka Silver City v Novom Mexiku, kde v skrinke na železničnej stanici sú ukryté dva milióny dolárov. O to, kto vyhrá sa stavila skupina unudených najbohatších mužov sveta a blázniví „pretekári“ s časom sú pre nich skvelou zábavou. Zmätení hráči odchádzajú k hotelovému výťahu a preberajú bizarnú situáciu. Všetci sa zhodnú v tom, že preteky sú hlúposť. Je rozhodnuté – nikto z nich sa nebude štvať kvôli peniazom! Čím dlhšie však čakajú na výťah, tým väčšmi im vŕta v hlave suma dvoch miliónov. A tým menej veria jeden druhému. Po chvíli sa už jeden cez druhého predierajú dole po schodoch – preteky bez pravidiel sa práve začali! (TV JOJ)

Mortemiss

Vidtelně retardovaný Atkinson s očima jak dvě koule a další parta klaunů ze zoo = Miliónový závod. Film má něco do sebe, je vtipný a nezamilujete si jej na první pohled. ()

Caine

Barbie muzeum, Hitlerovo auto a "Měli jste si koupit veverku" mi přijdou jako fakt skvělý fóry a to nejsou jediné. Chvílemi to ztrácí dech, ale chvílema jsem ho nemohl nabrat já (když jsem to viděl poprvé)... ()

Flopik

Popravde nie až tak vtipné, ale ten nápad je skvelý. Plus takéto komédie sa dnes už len tak nevidia a nato, že to má 2 hodiny tak to baví. Medzi 3 a 4*. ()

Lukoye

Kvůli návštěvě Barbieho muzea a následném útěku z něho to stojí za to vidět. Nepamatuju si kdy bych viděl ve filmu takhle vostrej a politicky nekorektní vtípek, kterej je fakt na nejzazší hranici vkusu, kde se často pohybuje spousta výbornejch vtipů a skečů. Málem jsem se smíchy pominul. Když uvážim, film byl natočený na začátku tohoto tisíciletí a ještě v americe, tak nevím koho za tím hledat. Možná Johna Cleese, to by tak bylo v jeho stylu. Jinak je to volovina spíš pro děti, ale rozhodně to neuráží. ()

mirliflore

*** za ten konec, který dokázal film přece jen trochu povznést z průměrné komedie na film, který má alespoň nějakou ideu a není úplně plytký. ()

Grafito

Scénář bohužel dost často zoufale nestačil tak skvělýmu hereckýmu obsazení, který prostě nemělo co hrát (bohužel).. nicméně pokud člověk nečeká vysloveně zázračnou podívanou, tak se i poměrně často a dost zasměje.. pro mě nej gag je návštěva židovský rodiny Jona Lovitze v muzeu Barbie.. ()

kollma

Asi jedna z nejlepších komedií poslední doby. Dokázal sem se tomu často zasmát i po třetím shlédnutí. Nejlepší je určitě Rowan Atkinson, nejvíc ale vynikne při originálním dabingu. ;) ()

rexino

Dostal som tento film na Vianoce no a nedalo mi nepozrieť si ho. Milo ma prekvapil. Aj keď Atkinson bol trošku nevýrazný.. mne sa to strašne páčilo. "Psíček, prines srdiečko.." .. Ale TOP scéna bola s veteránmi II. sv. vojny :D pri tomto som priam umieral. Celý film bol vcelku zaujímavý. Ale trošku sklamal koniec. Preto hviezda dole.. ()

TaanStari

I přes "hvězdy" typu Cuba Gooding, Whoopi Goldberg a Vince Vieluf to zdaleka nebyla taková pičovina, jak jsem se obával. Samozřejmě to není nic extra, ale pobaví. ()

KosiR_ksr

Nejedná se určitě o nikterak náročný film, ale jako komedie opravdu funguje. Milionový závod jsem za dobu od jeho natočení viděl již párkrát a vždy se znovu dobře pobavím. Pro mě se jedná o nadstandardní komedii a slušnou oddechovou zábavu. V rámci žánru se nebojí film ohodnotit 4 hvězdičkami. ()

tyna97

Komedie, která je opravdu komediální, skvělé obsazení, hudba (už jen úvodní znělka navnadí). Parta šílenců se vydává za pokladem napříč státy, aby pobavila partu bohatých sázejících se snobů. Vtipné a nenudící. ()

filmator

Po letech stále velice zábavné. Nadále jedna z mých nejoblíbenějších komedií, kterou je ale lepší utnout před tím přeslazeným a divným koncem. Chápu, že "nějak" se to ukončit muselo, ale vůbec nic by se nestalo, kdyby závěr byl stejně bláznivý jako některý z předešlých gagů. Jak vás začne polévat trapné horko, je to špatenka. I kdyby to byla úlitba producentům, výsledek je takový, jaký je a o původní podobě scénáře se můžeme jen dohadovat. ()

mls

Tak táto komédia ma vážne dostala. Možno preto, že som od toho čakal niečo strašné a trápne. Režisér a aj scenárista nad tým asi nestrávili kopy hodín, ale výsledok je potešujúci. Je to proste taká blbosť, že je to až dobré. ()

Johnny

Kopa hlavných postáv dáva hercom možnosť vybúriť sa úplne do sýtosti. Od postavy k postave, od herca k hercovi, všetci sú skvelí. Stačí sa len baviť. ()

jesus666

Úprimne sa priznám, že neviem či sa jedná o remake The Cannonball Run. Ak áno, tak je celkom úspešný a vtipný. Ak nie, tak je to pekná vykrádačka. A Jon Lovitz v Barbieho múzeu a v Hitlerovom aute bol skvelý. Poznámka nakoniec. Po zhliadnutí tohto filmu už viem, že pri návšteve USA určite neodmietnem kúpu veveričky. ()

Darkslayer

Znôška trápnosti a klišé. Tento film je naozaj ftipný len veľmy málo. Veľa situácii je na hranici medzi takzvanou "crazy zábavou" a trapnosťou a o zvyšku sa ani nevyjadrujem. Mimo toho obsahuje veľa hluchých a nudných miest. ()