Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (CinemArt SK)

vydumnica

Nostalgia za detskými časmi, aj to pre mňa Super Mario predstavuje :-). V pamäti sa mi trošku oživili spomienky na videohru. Každopádne ide o dobrý animovaný film s pestrofarebným vizuálom, nad ktorým sa budú deti rozplývať. Príbehovo tak na úrovni škôlky :-), ale na návštevu kina s deťmi to úplne stačí. Myslím, že ani dospelý divák sa nebude nudiť a kto hral v detstve Super Maria, o to väčší dôvod dať šancu aj filmu. [Veľkonočný pondelok s detičkami, 2D, dabing, kino Worms]. 75%. ()

M.i.k.e

zábavná pohádka, která je mířená spíš na menší diváky a fanoušky, ale zvládne v pohodě oslovit i ty, kteří hru nikdy nehráli, nebo jí viděli jen z rychlíku (tak jako já). Příběh je sice značně předvídatelný, ale vzhledem k tomu že se tady pořád něco děje to vlastně zas až tolik nevadí. Ze všeho nejvíc mi Super Mario připomínal Raubíře Ralfa, ale ten se přeci jen nebál jít ve své originalitě a hravosti ještě trošku dál a bylo v něm víc věcí pro dospělého diváka. I přesto že sem se bavil víc než slušně tak Super Mario zůstane spíš jednohubkou, kterou asi nebudu mít potřebu vidět opakovaně. Ale kdo ví,,,70% ()

William_

6/10. Je to barevné, plné akce, easter eggů a to vše zabalené v poslouchatelném soundtracku, který dává připomenout na staré vypalovačky z osmdesátek, ale najdete tu i pár nových vlastních songů. Že by to byla taková pecka kterou bych si pouštěl každý rok, tak to rozhodně nehrozí. Příběh je čitelný a naprosto předvídatelný. Humor je často dětinský ale své publikum si našel (viz. tržby z kin). Takže suma sumárum nadprůměrný animák co rozhodně neudělal ostudu své videoherní předloze a být o několik let mladší, napral bych tam i tu čtvrtou hvězdici. ()

MrPierc

Pěkný soundtrack (vlastní hudba i vybrané písně), líbivá animace, pomrkávání po fanoušcích a pár vtipných scén. Velmi barevné kombinace a naštěstí krátká délka. Průměrná barevná nuda. ()

BarryLyndon

Nic geniálního, ale fajn nápaditých a zábavných 90 minut. S Mariem na Gameboyi jsem vyrostl, ale i tak si nemyslím, že bych byl nějaký ultrafanda lore a dost věcí jsem si musel hodně vzpomínat. I tak tam bylo  dost hodně fajn pomrknutí. Mám menší výtku k dabingu, vedlejší postavy asi OK, ale konkrétně k Prattovi v hlavní roli. A tím nemyslím připomínky k rase od retardovaného Johna Leguizam, který neví, že Italové nejsou Latinos. Ale hlasově byl Chris jednoduše slabý a byl tam jenom za jméno, ať se na mne nikdo nezlobí. Takový Bill Jader by byl násobně lepší. Hodně fajn nenásilných 7/10 Komerční úspěch je zasloužený. ()

Nach

Tak přeci jen má Super Mario Bros. dobrý film. Není výborný, ale oproti Mariům z devadesátek je to nebe a dudy! Co musím pochválit je zde práce se značkou ve všech jejích ohledech. Takže tu uvidíme známé postavy, odkazy na všechny možné hry a uslyšíme známou hudbu. Mario se nestydí za to, že je Mario a jede si svou pohádku pro děti a nostalgii pro dospělé. Nicméně pokud bych měl říci hlavní negativum filmu, pak to, že se snaží být hlavně a pouze dětský. Krom nostalgie tam pro rodiče a již dospělé pařany není nic, pro co bych vám doporučil se na příběh podívat. Není tam žádný přesah jako v Kocourovi v botách: Poslední přání. Nebo v animovaném Spider-Man: Paralelní světy. Což je škoda, protože si o něco takového Mario přímo říkal. Nicméně nebrečím! Mario je pořád dobrým filmem! Není výborný, nebo chvalitebný. Je dobrý! Tak pokud si chcete napravit chuť po patvaru z roku 1993, máte šanci. 70% ()

Streeper

Je z toho hodně cítit, že to bylo určeno hlavně pro ty nejmenší, ale upřímně, bavilo mě to i tak. Líbilo se mi, že to má příjemných 92 minut, děj je nadupaný od začátku do konce a vizuálně je to neskutečně propracovaný. Sice je od začátku každému jasné, jak to dopadne, ale vizuální stránka to hodně táhne a navíc je to krásný návrat do dětství a připomínka mých herních víkendů na počítači s Mariem. Užila jsem si to a oproti zdlouhavým a nudným Disneyovkám to bylo příjemný. ()

C0r0ner

Trvalo překvapivě dlouho, než mě to začalo bavit, ale toho pomrkávání po hrách tam naštěstí bylo nakonec dost, zvlášť v kombinaci s příjemnou stopáží. V přímé konkurenci je Raubíř Ralf někde úplně jinde, ale i tak je Mario fajn animák. 70% ()

Lenka.Vilka

A začalo to tak dobře! V úvodní koupelnové pasáži jsem se smála jako blázen. Bylo to fakt skvělý. Jenže potom přijde na scénu princezna a já začala ztrácet pozornost. A to píše někdo, kdo byl v kině i na Tlapkový patrole! A byl z toho míň utahanej než z Maria. Protože od druhé poloviny se to všechno tak nějak začne opakovat. To by mi nevadilo. Kdybych se alespoň u toho smála stejně jako na začátku. Jenže to se nestalo. Bohužel... ()

matt6

Po dlhšom čase som dal znovu priestor animáku z Hollywoodu a opäť ma nesklamal a je to znovu solídny prúser. Ťažko povedať, kto je cieľová skupina tohto filmu, nakoľko ľudia čo ešte mali tú česť s hrami o Máriovi na toto asi šli do kina len zo zvedavosti a možno kvôli spoko trailerom. Malé deti budú mať radosť, keďže je to zase uškriekaný, zrýchlený bordel ala Mimoni, kde sa stále skáče, lieta, padá a kričí. Taktiež je asi trochu výhoda, keď o Máriovi nič neviete, lebo osobne som necítil žiadnu pridanú hodnotu. Zasadenie do "reálneho" sveta mi nesedelo, zbytočná odbočka do opičieho kráľovstva len kvôli predstaveniu motokár a natiahnutiu stopáže. Princezná je tu najmocnejšia postava, Mário žiadny borec ale len šťastný panák a pôvodný koncept hry - zachrániť princeznú sa zmenil na zachráňte neschopného brata Luigiho, ktorý bol v detstve viac bitý ako sýty. Je to niečo ako ranné pokusy hier zo začiatku tohto milénia o nadviazanie na klasického Mária, teda spravme to v 3D a priblížme kameru, nech do nej trčí Máriov gigantický nos a napchajme tam všetko čo fungovalo minule. To že to bude skôr gigantický chaos už nevadí, lebo je to Super Mário a hráč/divák musí byť spokojný. Nemyslím, že toto malo šancu skončiť víťazstvom. Zárobky sú "našťastie" dobré, takže o nejaké tie 2 roky očakávam pokračovanie. Nabudúce už ale týmto šmelinárom nenaletím. :-) Za zmienku stojí jedine fajn soundtrack, ktorý čerpá z originálneho motívu a tiež Jack Black, ktorý si postavu užil a predviedol originálnu pesničku o princeznej Peach. ()

PavelVanekArt

Po Kocourovi v botách jsem se rozhodl, že dám šanci více animákům než jsem schopnej pochopit (nemám rád animáky). Tady už to hrálo na trochu dětinskou notu, což nebylo ke škodě, ale já jsem už velkej kluk a tohle není moc zábava pro mě. Ale Maria znám už roky a roky, hrál několik jeho her, ve světě se nějak orientuju (to hovno s Hoskinsem jsem neviděl) a tak nějak jsem čekal, že film bude bez hlubšího podnětu. A byl, alespoň pro mě. Co musím ale vystřelit nahoru a hlavně díky tomu tomu dám kolik dám, tak je vizualizace od firmy Illumination Studios. Vedle Kocoura a prvního animáku SM je to to nejhezčí, co jsem viděl. I když se na plátně odehrával chaos tak to byl přehledný chaos a nikde jsem si nevšiml ničeho rušivého. Dabéři si role užívali, ale na první dobrou tam člověk poznal Jacka Blacka a jeho Bowsera. Ten byl super. A taky ta depresivní hvězdička v žaláři, ta je můj spirit animal. 4* a.k.a 75% ()

Ondatra

Na první dobrou se musí říct, že se nejedná o nějaký oskarový snímek, který získá několik ocenění. Tvůrci filmu prostě a jednoduše chtěli vytvořit film, který bude hlavně pro ně a pro fanoušky známé videohry o Mariovi a dalších známých postavách Nintenda. A to se jim právě povedlo. Příběh je dost podobný právě oné videohře, takže není překvapením, že záporákem je právě Bowser. V celém ději se mi hlavně líbila jedna věc a to jsou efekty. Jak ty zvukové, tak ty vizuální. Divák, který někdy hrál Maria nebo aspoň o tom slyšel, tak tomu to nabudí nostalgii. A ta bude pokračovat skrz celý film. Vždyť nějaký diváci na tom dokonce vyrůstali. Celkově se jedná o průměrný animák, který normální divák zkoukne a jde dál, ale pro nadšené hráče je to opravdu něco výjimečného. 6/10 ()

FrankSusta

Fakt se mi líbí a prakticky mě to na nějaké psychologické rovině i fascinuje, jak v dnešní přede, ale snad opravdu PŘEDEVŠÍM korektní době vznikne film - jako toto - o dvou italoameričanech (aby se Američané neurazili kdybych řekl jenom Italové), jejichž poznávací značkou je knír, stále jezení špaget a neustále opakované ,,Mamma mia!'', stejně jako u každého jiného Itala (těch šesti dalších), co se tu mihne na těch pár vteřin/minut. Ale na druhou stranu, když už si svět nebude moci dělat prdel z Italů, tak už se budeme řítit do naprosté zhouby, tak alespoň něco. Co se jinak filmu týká, já jsem spokojen. Je to pěkně naanimovaný, je to zábavný, správně oddechový a plný narážek a odkazů, které jsem dokázal zaregistrovat i přes mou ''nehravost her''. On si to fakt snad užije každej, protože to je takový příjemně naivňoučce hloupoučký a primitivně jednoduchý. A v tom tkví krása tohohle filmu. Narozdíl od myslímže posledního počinu studia Illumination Mimoni 2 z tohohle cítím mnohem větší hravost a nápaditost a celkově mnohem větší zapálenost do projektu. A  fakt se mi to líbí, je z toho cítit příjemná energie. Co se příběhu týče, jak jsem naznačil, je jednoduchý a shrnutelný v pár větách, ale je to prostě dětský film a film ''pro pamětníky'', takže bych si s tím vůbec nelámal hlavu. Myslím, že i kdyby byla úplná absence příběhu, nikomu by to nevadilo, protože by to s takovýmhle vizuálem a hravostí bohatě vystačilo. A ke všemu ten soundtrack. Macho. Stejně jak Bowser s energií i vtipem Jacka Blacka i přes český dabing (jen skladba Peaches je v refrénu v českém dabingu lehce překažena, ale to moc nevadí) Já si to prostě jak vidno opravdu užil, takže krásné plnohodnotné čtyři hvězdy´, konkrétně 8/10. ()

Šimpy

Zdařilá milá pohádka pro děti a ty, kteří dětmi zůstali. Vyčkejte si na potitulkovku, já nečekal. :-( Doufám, že druhý díl využije další potenciál, který tahle herní serie má. ;-) ()

campix

Kasovní kometa letošní sezóny je sice přinejlepším nadprůměrný animovaný film, ale věřím tomu, že jsme všichni hráči na Mariovi odrostlí velmi rádi, že to dopadlo alespoň tímto způsobem. Důstojný filmový nástupce, který dokáže pobavit jak malé tak i velké diváky a díky svému kasovnímu úspěchu je jisté, že se v následujících letech budeme hojně potkávat se všemi možnými pokračováními a originy dalších postav. Na jednu stranu je to super, na stranu druhou víme, jak k podobným výstřelkům přistupovali studia v minulosti a to je tak trochu zdvihnutý varovný prstík. NIcméně Super Mario Bros je velmi dobrá svižná zábava pro celou rodinu. ()

NiWi

Mario bezpochyby boduje u dětí, a u starších kteří na jeho hrách vyrostli. Jsou tu evidentní tuny různých easter eggů, pomrknutí na fandy, sem tam i nějaká ta originální sekvence ve stylu her. Já ale nepatřím ani do jedné ani do druhé skupiny, a film pro mě nenabízí téměř nic díky čemuž bych si ho zapamatoval. Animace je fajn, ale příběh je neoriginální a předvídatelný, humor je zkrátka dětský a celkově mě to spíš nudilo. Naštěstí to celé rychle uteče. Děti a fanoušci Nintendo her to budou milovat, a filmová série je nevyhnutelná, já u ní jako divák ale nejspíš nezůstanu. ()

CatcherBlock

Svěží...... Krásný a doslova natřískaný nápady a dechberoucí akcí a vtipem.... několikrát jsem se přistihl, jak se s malou směju na celý kino.... boží. Universal potvrzuje, že momentálně nemá na poli Animace konkurenci a přeju mu to. Úžasný, sympatický postavy v čele s absolutně dokonalou a krásnou princeznou, kterou prostě nemůžete nemilovat. Bratrská dvojka Mario s Luigim perfektně vyvážená/ A dojemná, citově velkolepá Flashback scéna, kdy jako malý děti se na pískovišti ochraňujou před tím hajzlem mě dostala... Tohle mělo všechno a hrozně se to povedlo, 90% -------- soundtrack roku! ()

Nivenx

Mario je zpět... divím se tak velkému úspěchu ne to přijde jako dobrá adaptace ale pořád průměrná... raubíř Ralf myslím měl o něco lepší dej dokonce... ale pro děti bomba, mohlo to být klidně o něco delší. ()

Triple H

Ťažko povedať kto bol cieľovka. Tých najmenších to možno pobaví, ale aj tí už asi videli toľko a majú taký výber, že bude pre nich starý dobrý Mario v tomto príbehu čo neskúša nič nové stačiť? Najlepšie sa pobavia podľa mňa hráči, ktorí majú odohrané dosť na to, aby pochytili všetky odkazy na všetky videohry, minimálne tie ktoré sú na poslednej generácii Nintendo- Switch. Ja som sa aj nudil, a to som sa na tie videoherné vychytávky aj tešil. **1/2 ()

touchmud

Fakt jsem si přál aby se mi to líbilo. Svět který stvořilo Nintendo a hry s Mariem miluju, film je doslova nabitý odkazy na toto herní universum. Jenže jsem se nudil. Bohužel je vidět že film cílí na dětské publikum, děj je prostý a kromě spousty barevné akce bohužel nemá co nabídnout. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria