Nájomný žoldnier

• Česko V žoldu smrti (viac)

Základňa americkej armády vo Fort Bragg v Severnej Karolíne. Seržant špeciálnych jednotiek James Harper (Chris Pine) je prepustený z armády na základe pochybných dôvodov. Hrozí mu život plný dlhov a zúfalstva. Aby zabezpečil svoju manželku Brianne (Gillian Jacobsová) a syna Jacka (Sander Thomas), Harper prijme návrh svojho bývalého veliteľa a priateľa Mikea Hawkinsa (Ben Foster), aby pracoval pre súkromnú vojenskú spoločnosť veterána Rustyho Jenningsa (Kiefer Sutherland), ktorý plní tajné úlohy pre vládu. Harper sa dá najať ako žoldnier do Rustyho organizácie a získa od neho zálohu neuveriteľných 50 000 dolárov na zabezpečenie svojej rodiny, zaplatenie účtov a hypotéky. Zároveň získa aj prvú prácu a s Mikeom vyrážajú na prísne tajnú operáciu do Berlína. S pomocou spojky Katie (Nina Hossová) majú v záujme Spojených štátov zlikvidovať podozrivého virológa Salima Mohameda Mohsina (Fares Fares), ktorý je údajne v kontakte s Al-Káidou, a zaistiť výsledky jeho výskumu, ktoré sú v notebooku. Akcia Američanov v Berlíne sa však úplne zvrtne... Na Harpera, Mikea a zvyšných členov tímu zaútočí najskôr polícia a potom neznámi nájomní zabijaci. Je jasné, že Rusty ich oklamal a oni odhalili niečo, čo nemali v pláne. Vražedné sprisahanie však pokračuje a Harper netuší, komu môže dôverovať, ako si dokáže zachrániť život a ako sa bude môcť dostať späť domov do Spojených štátov. V pohybe mu totiž bráni staré zranenie... (TV JOJ)

Flopik

Skôr ako akčný film by som povedal, že to je taká pomalšia dráma/thriller s občasnou akciou. Kto teda čaká akčňák rovno nech to vypne, tempo je pomalé a na prvú akciu sa čaká skoro 40 minút.  Za ten čas sa však filmu darí odprezentovať hlavného hrdinu a tak mu budete môcť počas zvyšku filmu fandiť. Dej nie je úplne originálny práve naopak ale to mi nejako nevadilo. Škoda toho, že akcia bola taká priemerná, nakoľko keď jej už bolo málo, mohla byť aspoň strhujúca. Podobný problém mám aj s finále, ktoré bolo celkom odfláknuté. Pozerá sa nato dobre, ubehne to celkom rýchlo a ja som sa viac menej bavil. Regulárne za 3* ale Chris zahral skvelo a tak jednu pridám. ()

Illy

Slušnej, oldschoolově stavěnej film. Bohužel to celé sráží průhlednej rádobytwsit a jakási odosobnělost celého snímku. ()

warrenur

Fajn, do chvile, kym sa z toho nevykluje x-krat sfilmovane klise. Co by tiez az tak nevadilo, keby v nom neboli i kopy hluposti - operovat v cudzej krajine, kontroly, prelety ... pri "zakzkovych kontraktoch". Jednohubka, ak vypnete obe hemisfery. S inym nastavenim mozgu neodporucam. ()

agassi68

Nedajte sa zmýliť! Toto je poctivých 77%. Síce bez väčšej hviezdy no s o to väčším nasadením sa tento film z béčkového začiatku prepracoval do červených čísiel. Zvuková stránka je nadpriemerná. Samozrejme nie na tablete.. ()

sadlokan

Hmm.Postřílená parta bundespolizaitů a samopalová přestřelka na Alexander platz,konspiračka jako spinosaurus a ke konci má oblíbená hláška namarinovaného mariňáka:"je mi zima".Monfall je proti tomu pár běžných dnů na Modré planetě.Občani píšou,že je to realistická akce,ho ha hi.Možná v Doněcku. ()

MickeyStuma

Přišlo to v tu nejnevhodnější dobu. Rodinné dluhy rostou a do toho je bez možnosti důchodu a zdravotního pojištění propuštěn, kvůli zranění z misí, z armády. Být patriotem ve službách armády je v USA zřejmě ještě stále jen cesta k chudobě. A tak kývne na dobře placenou nabídku, ale to by nebylo, aby v tom nebylo jedno veliké ale. Akční drama ´Dodavatel´, má hodně podobný dějový motiv s konkurenčním akčním filmem ´Ambulance´ (2022), jen je hodně skromnější a v rámci charakterů daleko lidštější. Je to příběh o člověku, coby bývalém vojákovi, který není přepáleně všehoschopným supervojákem, jak to obvykle bývá. Jedná se o obyčejného zranitelného člověka jako každý jiný, v čemž je právě ta lidštější stránka podstaty. Čest a přátelství je motorem jeho konaní, aby nakonec narazil na tvrdou zeď zrady. Jasně, takových filmů už je požehnaně a je to vlivem předvídavosti dějového vývoje docela znát. Akce vypadá dobře, ale není ji zase tolik, aby akční fanoušek zaplesal. Daleko více se klade důraz na dramatizaci, která však atmosféru spíše tlačí dolů. Ono vůbec konverzační etudy na samém počátku v budování dějové podstaty věci mají tendenci vyvolat dojem nudnosti. Ale dá se to překonat a plně pojmout nastupující misi. Těžko však posoudit vsunutí konspirační teorie. Rázem to zase dostává zcela jiný nádech v obrazotvornosti všech daných skutků. Prvky tajemna jsou sice povzbudivá, ale na druhou stranu, jakoby to ztrácelo na důležitosti. Dějová linka o zradě a pomstě. Nic víc, nic míň. Snímek ničím nevyčnívající, což znamená, že spíše velmi rychle zapadne. ()

BOURQUE

Minimalistický B-čkový akčný film so zaujímavým hereckým obsadením. Avšak len u Chris Pine a Eddie Marsan (dobrá malá rola pre neho), prípadne čiastočne u Bena Fostera, je cítiť to, že do vymysleného konceptu príbehu zapadajú. Ostatní herci (a herečky) nedostanú taký priestor a hlavne taký čas, ktorý by ich role vyžiadali. Záver je natočený na rýchlo, bez väčšej fantázii. Osobné hodnotenie: 67% (**) ()

Kingjiri

Akční thriller nebo drama o tom, jak je složitý odejít z armády a živit se v životě něčim jinym? Těžko říct, co timhle dílem chtěli tvůrci říct a menší problém je, že ani v jedný poloze biják diváka uplně nestrhne. Úvod je dost uloudanej a dlouhej, ale aspoň od příjezdu do Berlína je zábavy mnohem víc a dojde konečně i na nějakou akci. Na pointě celýho berlínskýho "zátahu" si mohli tvůrci dát mnohem víc záležet, jelikož zjištění, co a proč má tým získat, je dost klišoidní. Celýmu bijáku však chyběl nějakej větší šmrnc, přičemž filmařina je spíš taková odtažitá než líbivá. Asi se projevovala snaha o určitou reálnost celýho příběhu, což však v akčnim žánru nebývá uplně divácky vděčnej záměr. Třetí hodně slabá hvězda za místama zajímavou atmosféru, efektní přestřelky a výpravu do Berlína. ()

ER

Režijní rychlokvaška s vcelku dobrým příběhem, ale výpadky logiky. To máme fakt uvěřit, že se komando zabijáků rozhodne pálit z automatických pušek uprostřed Berlína za bílého dne? A scény s motorkami jsou pro smích. K tomu Chris Pine jako vražedný mariňák, to už musím přivřít jedno oko. Pak se to dalo. ()

John80

Príbeh vojnoveho veterána , ktorý príde o prácu vyradením z vojska kvôli zlým výsledkom krvi, dostane tak ponuku práce od svojho známeho, aby pracoval pre tajnú organizáciu  Netreba očakávať od toho veľa Akcie ,ktorá je vo filme, mierne štýl filmu Jason Bourne 3* ()

gemi

Jeden z těch filmů, na které si člověk druhý den nevzpomene. A když vzpomene, tak s myšlenkou "o čem to sakra vlastně bylo". Příběh je stejně nepřehledný jako akční scény. Těsně po zhlédnutí mi není jasné, co se tam sakra stalo. Hlavní plot je vysvětlený, ale proč si sakra najali pana Borovici a pak po něm šli, to jsem nepobral. Nezvládnutá režie. ()

Brooks

Dejová kostra aj so zvratmy sú čisté deväťdesiatky, akurát podané emocionálnejšie a okorenené, dnes tak moderným, sociálnym presahom. Rozbeh pomalší, prostredná časť slušná, finále smiešne zjednodušené. Jemný Bourne feeling je prítomný, ale chladné, atmosferické kulisy Berlína mohli využiť oveľa viac. Akcia dobrá, dávkovaná v menšej miere, než je v podobných thrilleroch zvykom. Pine potvrdil, že mu podobné postavy sedia, ale Fostera je na tak nevýraznú úlohu škoda. Slabšie 3* ()

alldo.raine

Hodnocení to úplně neodpovídá, byť to určitě ani zdaleka není Bourne či Jack Ryan (ať už kterýkoli). Příjemná jednohubka která rozhodně neurazí. Pine klasicky dobrej! ()

Solverino

Lehce nadprůměrná záležitost, naštěstí je tam i akce takže se to dá. Herecké obsazení je tradiční, pořád ty stejné okoukané ksichty. Hlavní hrdina pan Borovice herecká pecka rozhodně není, ale občas jsou vidět i emoce (překvapení na parkovišti). Občas trochu nelogický děj a hloupé chování postav. Jinak dobrý. ()

Mamlas

Přijatelný, pomalejší, trochu nudný, trochu obyčejný a nepříliš záživný poloakční snímek. Ale v současné době převládajících filmových výblujků je jednooký králem mezi slepými. (52%) ()

PlysovyMacko

Jednohubka o bývalom vojakovi v dlhoch, ktorý sa dá na pochybnu akciu, ta sa zvrtne a idú po ňom jeho vlastní. Nič svetoborne. Dve tri prestrelky v pohode. Prekvapilo ma ako sa lahko hlavný hrdina dostal od mariňáka k zabijaniu policajtov. ()