S Forrestom Gumpom (Tom Hanks) prežijeme tri vzrušujúce desiatky rokov - od prostého detstva, kedy malého Forresta (Michael Conner Humphreys) nechcú kvôli nízkemu IQ prijať do školy, až po absolvovanie univerzity, od telesného postihnutia až k hviezdnej kariére hráča amerického futbalu, od hrdinu z Vietnamu až po krevetového magnáta. Svoj neustálymi premenami nabitý život spojí s niekoľkými ľuďmi: s kamarátkou zo školy Jenny Curranovou (Hanna R. Hall), ktorá preňho zostala celoživotnou láskou (Robin Wright Penn). Potom s priateľom z vojny Benjaminom Bufordom „Bubbom" Blueom (Mykelti Williamson), ktorý dáva smer jeho úvahám o love kreviet, a tiež s poručíkom Danom Taylorom (Gary Sinise), ktorému zachránil život vo Vietname. Dlhá Forrestova púť je rozprávaná nefalšovaným pohľadom hlavného hrdinu, ktorý sa stretáva so slávnymi ľuďmi - J.F. Kennedym i Johnom Lennonom - ale sám zostáva nedotknutý slávou. Forrest Gump je stelesnením éry a nevinnosti v krajine, ktorá svoju nevinnosť stráca. Svojim srdcom vycíti to, na čo jeho obmedzené IQ nestačí... (oficiálny text distribútora)

teutates

Strašne krásny film, kde som úprimne na konci snímku uronil pár sĺz... nehorázne ma to dojalo. 10/10 Videl som to mnohokrát a nikdy to nestratilo svoje čaro. ()

dex2man

Forrest ve mě pokaždé dokáže vyvolat snad všechny emoce.Je to záměr,kterému se nedokážu ubránit,ani kdybych chtěl.Ale já nechci... ()

Okara

Bez debat bezchybný snímek zrežírovaný s nesmírnou precizností a dokonalosti ještě přispívá životní role Toma Hankse, v jehož podání naivního hloupého snílka je radost se dívat. Příliš ale nechápu 2. místo v žebříčku nejlepších filmů, řekl bych, že existuje mnoho lepších či zajímavějších snímků. 90% ()

Campbell

Film který netřeba doplňovat delším komentářem, Zemeckis natočil lepší film typu Návrat do budoucnosti. Ale tohle je paráda. A navíc scény z Veitnamu mi braly dech. ()

Eawy

Fenomenálny film, fenomenálny scenár a fenomenálny herec v hlavnej úlohe. Toto trio najdôležitejších bodov filmu, obsahuje snáď na plnej čiare iba tento film. Videla som ho asi 10x a stále ma to neomrzelo. ,, Utíkej Foreste, utíkej!“ sa dostalo do slovníkov bežnej reči hádam každému. Tom Hanks, ktorý rozpráva o svojej ceste životom? Áno. 100% ()

predators

Zdálo by se, že napsat komentář k nejlepšímu filmu, co jsem kdy viděl, by mohla být hračka, ale opak je pravdou, a proto se zdržím jakýchkoliv chválihodných nebo hanících slov. Komentář k takovému skvostu, by sám o sobě musel vystihnout všechny superlativy, které se nám po dvě hodiny vrývaly do paměti, a i přesto je můžeme a v mnoha případech musíme vidět znovu a znovu a znovu a....a proto, ikdyž se to psát nemá..."Toto je nejlepší film, který jsem viděl!"100% ()

Slartibarkfast

Nezapomenutelný Tom Hanks a jeho Forrest Gump. Určitě oslovil každého diváka, který jej viděl. Spousta humoru, lásky, smutku, zklamání a jiných věcí je obsaženo v tomhle úžasném díle o retardovaném člověku a celém jeho neskutečném životě. Pokaždé, když si na něj vzpomenu, vybaví se mi bonboniéra a lavička na zastávce autobusu, na kterou bych si rád sedl hned vedle Toma Hankse a poslechl si celý ten příběh znovu. Jedinečný film, který patří mezi ty, jež člověk musí povinně zhlédnout.100% ()

nascendi

Asi som mal smolu a z bonboniéry som si doteraz vždy vybral nejaký menej podarený kúsok. Dôsledkom je, že tomuto nejvíce nejlépe hodnocenému filmu v ČSFD dávam aj po opakovanom zhliadnutí a po zrelej úvahe iba tri hviezdičky. Aj tie považujem za nadhodnotenie, pretože v konečnom účinku ide o škodlivý film, po zhliadnutí ktorého sa niektorí utvrdia v tom, že takto nejako to v živote funguje. Že nie je potrebné sa učiť, snažiť, byť vytrvalý, len je potrebné mať šťastie. Tam platí Werichovo, že čím lepšie sa to číta (resp. na to pozerá), tým blbšie sa to žije. Oceňujem síce výkon Toma Hanksa, zaujali ma niektoré epizódy a dobre mi padla aj hudba z mojej mladosti, ale to je všetko. U zoznámenia dá niekto na prvý dojem. U filmov časť tvorcov kalkuluje s tým, že posledný dojem prebije v spomienkach všetko predchádzajúce. Možno je to aj prípad tohto filmu s jeho uslzeným záverom. ()

Zodd

Fajn film, ale zas tolik to na mě nepůsobí. Skvělý námět a provedení, krásná poetika, ale zároveň je z toho příliš přespříliš přespřespříliš cítit “pouze v Americe”. Té pohádkové, odkud pochází (či pocházela?) vlna romantických filmů. Nechci říct, že k tomu ten film má blízko, ale u toho zůstanu. ()

CaptainNor

Forrest Gump je tak krásný a dokonalý film, že nemám čas, chuť, ani pomyšlení přemýšlet o manipulaci s divákem a jeho citovém vydírání. A pokud ano, tak v úplně jiné rovině: Který tvůrce, ať už slavný, či bezejmenný se o to nesnaží? Který nehoří touhou diváka ohromit, rozesmát, rozplakat? A asi žádný nechce prvoplánově diváka unudit, otrávit a uspat.. Zbývá tedy hovořit o míře talentu, odvahy, štěstí, aby vznikl film, jako je tento. A pak se milerád dávám k dispozici a nechám se vydírat! Forrest Gump je úžasný film, který si sotva která televizní stanice dovolí vysílat v jiném, než hlavním večerním čase i po patnácti letech… ()

nash.

Jen jsem se chtěl mrknout jak přesně to říkala Forrestova máma s tou bonboniérou. O dvě hodiny později jsem vypínal dvd, opět pobavený i dojatý, opět potěšený i naštvaný, že mě zase chytil a nepustil. Životní role Toma Hankse a myslím, že také životní role Vladimíra Dlouhého a jeden z mála případů kdy je filmová adaptace mnohonásobně lepší než literární předloha a český dabing lepší než originál. Po všech stránkách dokonalý koktejl humoru, dojemných okamžiků, krásy i prostých životních pravd, na jejichž pravdivosti nic nezmění ani shovívavě blahosklonné úsměvy kovaných inťošů. ()

Yoshitsune odpad!

Je to o chlápkovi co sedí na lavičce, žere čokoládu a slintá si na košili, čekáním na někoho si krátí čas, že vypráví svoje traumata z dětství potažmo ze svého dospělého života .Opravdu hezké a dojemné, občas si stříkne do kalhot když kolem projde bloncka s dekoltem, na který by měla mít zbrojní průkaz . Následně divák zjišťuje, že je to v pořádku, to slintání, to žraní čokolády, to vylévaní srdíčka a to drobná nehoda s poklopcem, pač je to retard . A za tohle opravdu tenhle film dostal šest Oscarů, šest ???!!! To se na mně zlobte nebo nezlobte, ale tohle nééé to opravdu ne . ()

silentname

Poznáte tie filmy, ktoré môžete miliónkrát a vždy si v nich dokážete nájsť niečo nové? Ktoré trvajú viac ako 2 hodiny ale v prípade, že vám ich neprerušujú televízne reklamy, tak si to ani neuvedomíte, lebo vás strhnú svojim príbehom, bavia svojou komédiou, chcete sledovať čo sa s postavami bude diať ďalej, a najmä má v sebe silnú a uveriteľnú drámu, ktorá vás dokáže dohnať k úprimným slzám? To je komplikované súvetie aj na mňa, ale to sú skutočné pocity, ktoré mám z Forresta Guma. Pre mňa ide o absolútny filmový klenot. V mojich očiach ide o nejlepší film, ktorý bol kedy natočený, milujem ho od začiatku do konca. Všetko v ňom funguje a hrá výbornú symbiózu. Forrest je skvelá postava a herecký výkon Toma Hanksa patrí medzi jeho najlepšie. Všetko je to uveriteľné od začiatku až do konca. Napriek tomu, že vieme, že ide o filmovú fikciu. Pre mňa je to absolútne dokonalo natočená dramédia, kde film netlačí na nás emócie a nechce v nás nič vyvolať nasilu. A všetko dokážu perfektne vyvážiť. Je to film, ktorý kedykoľvek televízia vysiela, musím si ho pozrieť znovu. Tak veľmi mám tento film rád. Je to proste filmový zážitok od prvej minúty po poslednú. Nemám viac čo dodať. V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 1.mieste ()

Arsenal83

Veľmi dlho som nemal tento film v top 10 a dlho som ho ani nevidel, pretože ho chválil každý. Nerád sa nechám strhnúť prúdom. Tu som sa ale mohol nechať. Krásny snímok, citlivý, pre mňa aj oslava jednoduchosti života. Hovorí sa, že je to najzaslúženejší oscar za hlavnú mužskú rolu v histórii. S tým asi nejde inak, len súhlasiť, pamätáte sa na lepší výkon ako tento? Keby akadémie vedela, ako to Hanks zahrá v tomto filme, možno by to predtým ani nedostal za Philadelphiu. Vtipné situácie tohto filmu sú nezabudnuteľné, hoci sú len takými frkmi, krátkymi žartovnými epizódkami (Lennon, Presley, Kennedy a pod.). Odporúčam nečítať odpadové komentáre na tomto fóre, príde vám smutno, aké indivídua majú prístup k internetu. ()

Tomco

Silné, dojímavé, proste tradične Zemeckisovsky milé a hravé zároveň. Myslím, že tento film nepotrebuje žiadny ďalší komentár. Hanks strhol svojim výkonom asi každého. ()

zahadna

Tento krásny film, keď som videla po prvýkrát v kine, tak som ani netušila čo pre mňa bude znamenať...a znamená dodnes....perfektný Tom Hanks, šesť Oscarov a z toho tri ocenenia v hlavných kategóriách. ()

WANDRWALL

Nejsilnější postavou je pro mě poručík DAN a jeho příběh. A taky krásnou postavou je matka F.G. Mimo jiné jsou to i stručné dějiny U.S.A. ()

Willy Kufalt

Intímne ladený fiktívny príbeh na pozadí novodobej americkej histórie... Ano, Forrest Gump je dobrým filmom s originálnym rozprávačským postupom, plný zaujímavch vedľajších postáv a dialógov, ktoré sa vryjú divákovi do pamäti, avšak v rámci pokusu o zobrazenie histórie zachádza občas na môj vkus až do zvláštnych extrémov. Hrdina s IQ 75, svojho času mrzák, odrazu je z neho najpozoruhodnejší bežec a pinpongista na svete, dostáva univerzitný diplom za futbal, stáva sa vyznamenaným vojakom za účasť vo vojne vo Vietname, osobne sa stretáva pred kamerami stretáva so známymi, neskôr zavraždenými osobnosťami, a aby toho nebolo ešte málo, rozbehne z ničoho nič beh naprieč USA.... Táto trochu neuveriteľná senzácia plná neobmedzenej fantázie ma postupne uvádzala do rozpakov, príliš vtlačených nápadov na úzkom mieste, vnímam to ako hlavnú slabinu filmu. Hoci chápem, že práve takýto štýl filmu bude americkým divákom, resp. divákom zameraným na americkú tvorbu, úplne vyhovovať. Tí spokojne filmu odpustia aj pár nedostatkov, ktoré mi osobne bili do očí (napr. Forrestov veľký beh i neskôr hromadný beh niekoľko mesiacov bez akejkoľvek tekutiny na pitie so sebou??) Avšak momenty s osobným prínosom som si aj napriek výhradám našiel a sledovanie neľutujem. (65%) ()

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel

25.11.2018

Známý pro svoji kariéru profesionálního kouzelníka a herce z filmů a seriálů jako např. Hříšné noci nebo Deadwood, muž mnoha talentů Ricky Jay zemřel ve věku 70 let. Detaily úmrtí zatím nebyly… (viac)

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

Z Willa Ferrella bude stoletý stařík

29.08.2017

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

Mluví se o ní už téměř dva roky. Nové, údajně mnohem realističtější zpracování životopisu poslední egyptské vládkyně je od začátku připravováno pro Angelinu Jolie. Velkorysý projekt Cleopatra: A Life… (viac)