Offseason

Po tom, čo obdrží záhadný list o poškodenom pomníku svojej matky, sa Marie (Jocelin Donahue) vydáva na odľahlý ostrov, kde pomník stál. Po príchode zostáva na ostrove uväznená, pretože je koniec turistickej sezóny. Čoskoro zistí, prečo ju jej matka pred týmto miestom vždy varovala. (Marceloo)

Marze

Tento maly komicky venkovsky nadprirozeny hororovy pribeh s temnou atmosferou ma jen par silnych okamziku. Predvidatelne bez prekvapeni. Zachranuji to Jocelin Donahue a Melora Walters. Kdyz ze znamych obehranych kousku neslozite nic noveho, bude to mechanicke a nepusobive, aby to desilo. Pritom v zapletce bylo cosi vzrusujiciho. ()

J*A*S*M

Mickeymu Keatingovi jsem v začátcích hodně fandil, ale zdá se mi, že se nějak zasekl. Offseason je sice chvílemi hezky atmosférické, ale režijní pojetí i herecké výkony mi přišly strašně krkolomné, až ochotnické. Vůbec to nemá flow a skoro jsem u toho usnul. ()

Marceloo

Po tom, čo obdrží záhadný list o poškodenom pomníku svojej matky, sa Marie vydáva na odlahlý ostrov, kde pomník stál. Po príchode zostáva na ostrove uväznená, pretože je koniec turistickej sezóny. Čoskoro zistí, prečo ju jej matka pred týmto miestom vždy varovala. - Opäť velmi zaujímavý žánrový príspevok od Mickeyho Keatinga. Problém vidím v tom, že sa snažil v rámci tvorenia atmosféry v niektorých častiach až príliš podobať na mainstreamové horory z produkcie Jamesa Wana, čím to v mojich očiach ide trochu dole, pretože keby sa to celé nieslo v rovnakej atmosfére, ako temný záver, pozeralo by sa na to lepšie. Inak ale nemám čo vytknúť. Má to príjemne pochmúrnu atmosféru, skvelú Jocelin Donahue v hlavnej úlohe, pekné prostredie a vynikajúcu stopáž. Mickey Keating je zárukou indie kvality a dúfam, že to tak aj zostane. ()

*CARNIFEX*

Súhlas so všetkými názormi, ktoré omieľajú omielateľné, že keď sa niečo nejako tvári, ešte to neznamená, že to naozaj aj niečím je. "Offseason" by strašne chcel byť atmosférickým hororom, no bohužiaľ, napriek pár zábleskom, je skôr sedatívom na spánok. Človek nato čumí, čaká a čaká, a hovno z toho. Proste absolútna klasika pre takmer všetky podpriemerné horory od hentej podradnej produkcie "RLJE", ktorá čo vyprodukuje, to je stratou času. Ja si ani nepamätám, kedy oni stáli pri nejakom snímku v rámci žánru, ktorý za niečo stál .. ()

darkrobyk

Temný a tísnivý příběh o cestě na ostrov, kam se Marie neměla nikdy vydat. Tedy, ona by se tam ani normálně nevydala, jelikož musela své matce slíbit, že nikdy nedovolí, aby se její ostatky na ostrov vrátily, dokonce ani ne jako popel. V závěti ovšem stojí, že chce být pohřbena na ostrově. Ačkoliv Marie ví, že se závětí musel někdo manipulovat, vykonavatel závěti na ní trvá. Jakmile je Marie na ostrově, snaží se splnit svůj úkol - najít správce hřbitova, jenž jí poslal naléhavý dopis. Moc času nemám, jelikož druhý den se most zvedne a z ostrova se nikdo až do jara nedostane. Jednoduchý příběh staví na skvělém vizuálu - temná obloha, neklidné moře, mlha, stíny, teskná prázdnota - a mrazivé hudbě. Je rozdělena do několika kapitol, v nichž se postupně divák dozví, jaké tajemství ostrov ukrývá. Občas jsem si vzpomněl na Karneval duší, zdejší hlavní motiv je ale přeci jen odlišný. A pak samozřejmě náznak Lovecrafta a jeho Dagon a také Cthulhu. Jocelin Donahueová chvílemi připomíná Famke Janssenovou. Snímek není určen mainstreamovému publiku. Škoda, že díky němu je zdejší hodnocení tak mizerné. ()

Arsenal83

Zas ďalší horor, kde trochu zavŕzgajú husle, dáme tam hnusné počasie, temné miestnosti, ale atmosféra v podstate nulová. Pár záberov sa vydarilo, takže nie je to úplne márne, ale predsa len, strach to neprinieslo žiadny. Možno len strach z toho, že ten film bude príliš dlhý. ()

JASON_X

Tak napotřetí jsem to konečně dorazil. Tedy ne proto, že by to byla zase až tak veliká sračka nebo nuda, ale protože jsem měl náročnej tejden. Jinak Keatinga mám kompletně zkouknutýho a tohle byla taková jeho průměrná záležitost, odvázanej z ní nejsem, ale vyloženě špatná, jako třeba Psychopaths, tak to rozhodně taky není. Největší devizou filmu je asi jeho nešablonovitost, neschématičnost, nevypočitatelnost, zkrátka originální rukopis, jak je už u Keatinga obvyklé. Na druhou stranu by v tom mohl zase někdo vidět spíš mínus a charakterizovat ho (film) scénáristickým gulášem, poloamatérismem, kostrbatou komunikací s divákem apod. Kdyby bývala postava "démona z moře" dostala větší prostor, nebo byla třeba pojata víc "lovecraftovsky", nebo kdyby aspoň v hlavní roli hrála třeba Ashley Bell, dám čtvrtou. ()

Morholt

Oceňuji místy tíživou atmosféru, temný vizuál a styl vyprávění, který se nedrží zažitých schémat, ale zároveň působí dostatečně přehledně. Bavila mě i sympatická hlavní hrdinka. Mínusem je, že se toho zase tolik neděje. Že na ostrově není něco v pořádku a všichni jsou nějací divní se dozví divák prakticky na začátku. Problém je, že film vůbec neblíží k meritu věci a film v tom módu nepořádku a divnosti tak nějak ustrne a vymaní se z něho až na konci. Někdy to funguje, ale dost často ne. Nicméně klady převažují, takže hodnotím spíš pozitivně. 60% ()

Astaroth12

Je to do cela temné a udržuje si to po celu dobu hutnú atmosféru. Ale to je asi tak všetko k pozitívam. Negatíva v tomto prípade vyhrávajú. Je to hlavne nudné a ešte sa k tomu dosť pridáva nezáživnosť a aj príbeh je neoriginálny a až fádny. Hororom by som to nenazval, ibaže temným thrillerom. Niektorí dajú tomu asi odpad iní zas pat hviezd, ja zostanem niekde v strede, takže 3*. ()

Kienast

Atmosférický indie horor, který vám připomene hru Alan Wake či knihy Lovecrafta. Pár solidních scén to má, nic ovšem co by to vytáhlo z vod průměru. Po upoutávce jsem čekal něco lepšího. 5/10 ()

Corpsegrinder

Vidim to spíš na 4 hvězdy ale film je zde brutálně podhodnocen takže tomu chci trošku pomoct. Pro lovecraftí náměty mám slabost a tohle se i filmařinou hodně tvářilo jako inspirovaný Stuartem Gordonem nebo Johnem Carpenterem, samozřejmě od dvou mistrů hororu by to asi bylo vymakanější ale z hlediska indie tvorby si tady neni na co stěžovat. Atmosféru to má správnou, Jocelin Donahue jako vždy super a i ten Kutulůlů se tam chvilku mihne. Potěší i pár pomrknutí pro fanoušky hororu, jako např. Mercedes z Night of the Living Dead a nebo v podstatě 1:1 záběr ze Silent Hill. ()

dannyyy

Malý "indie" horůrek překvapil. Mělo to atmosféru a napětí tam také bylo. Tou atmosférou mně to trochu připomínalo Alana Wakea, jen v dámském podání... i svítilnu použila :) ()

Daiker

Film má skvělý vizuál a hudbu, ozvučení...... Atmosféra je strašidelná, temná...... Příběh je dobrý, ale to art zpracování mi nesedlo..... Konec to zabil a tu umělou mlhu si taky mohli odpustit..... ()

Charvy.666

Jako vždycky když se těším na film díky traileru. Koulel sem u toho očima jak moc se to snaží být artovým hororem ale ty lekací(v tomto případě spíš nelekací) scény, kdy všechny smyčce v orchestru náhle zahrají o 500% víc nahlas, dost nudí, ale co hlavně, nejdou tyhle dva styly moc dohromady. Nedá se tomu upřít atmosféra ale i tak se jedná o zklamání. Aspoň pro mne... ()

Machaut

No celý film je hlavně postavený na zvuku a hudbě. V podstatě vzít ten soundtrack a chodit s baterkou po mém domě by přineslo téměř stejný efekt. Nejvíce mě pobavila scéna nabíjení revolveru již vystřelenými náboji (krásně tam jde vidět stopa po úderníku). Jinak hlavní herečka hezká, ale celý fílm až na závěrečnou scénu se tváří, jak kdyby měla v řiti ježka. Jako přežil jsem to, ale žádná hitparáda. ()

Liberi

Mainstreamový divák už je tak zhýčkaný, vyžadující neustále dopaminové dávky, aby se vůbec mohl soustředit na to, co se děje na obrazovce, že nepozná skutečně atmosférický horor. Tento film je toho jasným důkazem. Potenciální diváci - neberte ohled na nízké hodnocení a užijte si skvělou podívanou. ()