Maura pomáhá těhotné ženě. Kapitán dostane zprávu ze ztracené lodi. Odvážně se rozhodne zasáhnout a objeví něco těžko uvěřitelného. (Netflix)

Vampiroza

Parádní úvod. Přesně tohle jsem si představoval. Miluju mysteriózní thriller na lodích. To co udělali v Dark bylo neskutečně boží a tady to funguje zatím úplně stejně. Jsem napjatý. Co se týče songů do úvodního intra a na konci tohoto dílu tak (ehm ten je prostě jako ušitý pro Matrix... hlavně textem a v něm byl dokonalý.) Budiž jim půjčka songu odpuštěna. Vždycky ho rád uslyším. Jde se na další epizodu ()

Anderton

Ako popísať pilot seriálu od tvorcov Dark? No asi ako veľmi depresívny Titanik. A keďže ide o seriál, tak v úvode aj pomalší, pretože treba predstaviť viac postáv. Že pôjde v konečnom dôsledku o mindfuck, to si domyslíte vďaka úvodným scénam a asi až príliš mystery úvodným titulkom. Platí, že najlepšie bude si o seriáli nič nezisťovať, potom aj záverečný twist prvej časti môže pôsobiť prekvapivo. ()

Trevor

Tak aj tvorcovia Darku dostali pokyn od Hneď flixu aby všade napchali mladé sebavedomé ženy, ich diskrimináciu, sociálne rozdiely, neschopného muža v posteli ktorý je z pochopiteľných liberálnych neofašistických dôvodov bielej farby pleti a nezabudne sa ani na katolícke kríže...to dokázali napchať do zhruba 12 minút a po tejto sračkoidnej agitke načrtli opäť raz veľmi tajomný príbeh... ()

honajz2

Za tímhle fakt stojí tvůrci seriálu Dark? Já teda byl kamarádem předem připraven na to, že nemám úplně očekávat Dark, ale tohle... Buď se snaží prorazit do mainstreamu (čemuž by odpovídal i song v intru, u kterého opravdu nechápu, co tam dělá... když si vzpomenu na intro z Dark, mám z něj husinu ještě teď) nebo jim někdo nepovolil na to jít podobně jako předtím, jinak si nedokážu vysvětlit, jak mohla být tahle hodina tak nudná, mdlá, s minimem čehokoli zajímavého nebo funkčně mysteriózního a plná nezajímavých postav, jejichž osudy jsou mi zatím tak lhostejné, že mám až strach, že až si příští týden pustím další díl, budu mít pocit, jako bych ty lidi viděl poprvé. Navíc už teď mám pocit, že to bude celé co nejvíc protahované a to jsem zatím viděl jen pilotní díl, který by mě měl navnadit ze všech nejvíc! No nevím, většinou jsem rád, když se atmosféra vyvíjí pomalu, ale tady jsem si s tím seriálem zatím vůbec nesedl. Třeba to druhý díl zachrání víc... Je to ale aspoň slušně natočené, když už nic jiného. Slabé 2* ()

Martrix

Dark jsem neviděl, takže nejenže nemám srovnání, ale ani stylem jsem nevěděl, oč půjde. Prokazuji si totiž laskavost a snažím se vyhýbat trailerům. I v tomto případě, se to velmi vyplatilo, protože se do mě ta audiovizuální dokonalost zakousla od prvních minut. Uzavřený prostor, navíc v nepřátelském prostředí oceánu, do toho pasažéři i posádka poskládaná z psychopatů, bláznů, násilníků, podvodníků, či jinak porouchaných lidí....a hrozba v podobě... . Vše je sevřené, postavy jsou buď introvertní, nepřátelské nebo vytváří semknuté vztahy, protože sdílí nějakou nekalost, či tajemství. Záhad je hned v první epizodě víc, než v deseti jiných seriálech dohromady. Samozřejmě se z toho může vyklubat zklamáni ve stylu ... to vše byl sen, halucinace, řízený experiment. Doufám že ne, protože po této vynikající epizodě jsem ochoten, nechat se tou luxusní atmosférou pohltit a pozvání na palubu přijímám. ()

BROKEN_

Tvůrci seriálu Dark se nezapřou. První epizoda má pomalejší tempo, jednotlivé postavy mají svá tajemství a děj je sakra zajímavý. Posledních 10 minut jsem byl napjatý co se bude dít a po skončení epizody mi zůstal na tváři úsměv. Vypadá to totiž na další fantastickou podívanou od tvůrců Dark, který považuji za geniální seriál a tahle epizoda možná působí, že si bere ze svého předchůdce hodně, ale tohle je zkrátka styl tohoto tvůrčího týmu. A já to miluju! Závěrečný výběr songu na jedničku - song. ()

kenkaku

Iritující hudba a “divné věci” (pyramida, brouk, kluk, loď vypadá po 4 měsících jako po 20ti letech…). Mám strach, že odpovědi nepřijdou. Nicméně vypadá to dobře a zaujalo to. ()

LachtanShows

Tvůrci fenomenálního Dark, seriálu, co u mě už nějaký ten rok okupuje jedničku mezi všemi viděnými,  po nekonečném čekání připlouvají zpátky a ačkoli jsme tentokrát v minulosti, o mysteriózno opřené o prvky lámající naše chápání nebude nouze. A já budu směle u toho. ()

helraiser

Bezvadný úvod, zatím vše ok od postav, přes atmosféru až po vizuální stránku. Pomalé tempo vyprávění vůbec není na škodu, spíše naopak. Tyhle mysteriózní záležitosti prostě miluju a zatím to vypadá zatraceně dobře a jsem opravdu zvědavej co se z toho vyklube. ()

Daiker

Příběh nalákal..... Je do dobře natočené, temné a prostředí je strašidelné.... Bohužel herci byli vybraní ze všech evropských seriálů pro Netflix, hudba je divná a nesedí mi tam to kolísání zvuku..... Nějak už jde poznat o co půjde, ale doufám, že se pletu..... ()

noizcore

Tvůrci Dark to opět dokázali a i přes pomalejší tempo pilotu se mi dostali pod kůži. Loď plující z Evropy do New Yorku plná divných lidí přijme signál se souřadnicemi a začnou se dít ještě divnější věci. Chválím vykreslení všech postav a i fakt, že každá mluví svým rodným jazykem, což jen prohlubuje divácký prožitek. Několik náznaků dává tušit, že se budeme pohybovat ve stopách seriálu Dark - rozhodně nás nečeká běžný mysteriózní příběh. ()

oasismanik

Nie je tomu tak dávno, čo som dopozeral Dark a stále si hovorím, že treba v mainstreame viac podobných seriálov, tak snáď má 1899 nesklame. Uvod pomalší, ale fajn, atmosféra skvelá, White Rabbit potešil :) PS: Fakt by som nechcel mať paranoju ako kolega Trevor, ktorý vidí úplne všade akési tajomné spiknutie liberálov, to musí byť utrpenie s týmto žiť... ()

PachoSK

Neskutočná blbosť. Čudujem sa ako tu lietajú 4 a 5 hviezdičkové hodnotenia totálne za nič. Prosím ťa milý Netlfix, natoč už konečne niečo poriadne! ()