Alexin svadobný deň sa jej rúca priamo pred očami. Jej neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje záhadný zločin a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos využíva sympatický inštruktor lyžovania Petr, ktorý sa za pomoci hotelovej hostky Kláry púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande. (Continental film)

corona

Riadna blbosť, pri ktorej som sa zabavila a oddýchla si, Komédia sa, na rozdiel od iných CS vzťahových vážnych komédií, na nič nehrá a robí si srandu sama zo seba. Stanke s Kassaiom excelovali. "Kde jsi? nevím ale je tady taková realistická socha vlka". ()

kajas

Machalův celovečerní debut má oproti jiným romantickým komediím výhodu ve dvou bodech: 1. Neokoukané česko-slovenské obsazení hlavních rolí. 2. Osvěžující nápad (na české poměry) vyprávět příběh o zatoulaném ženichovi z pohledu tří různých postav. Bohužel by si tyto body zasloužily do trojice také kvalitní a zábavný scénář, ne jenom často nelogickou variaci na Pařbu ve Vegas. ()

rakovnik

Tento film jsem doslova překousal. Nucený humor, spousta hluchých míst, příběh více trapný než jakkoliv uvěřitelný. Mladí jsou hezcí a sympatičtí, legendy jsou legendy. Ale celek hodně skřípe. Prvoplánové rádoby potěšení ()

BarryLyndon

Poprosím někoho, aby mi v seznamu dovedností nahradil Táňu Pauhofovou za Natalii Germani. A pak někoho dalšího, aby mi nalil do chřtánu trychtýřem 2 láhve Myslivce, až se budu chtít příště podívat na nějakou další Československou romantickou komedii. To bylo fakt spektakurválně špatný. 2/10 ()

bourec

Chvílema se objeví i vtip, ale jinak celkem bezbarvá nuda. Je tam tolik postav, že se film nevěnuje ani jedný pořádně. 40%. ()

metal.storm

Já se trošku pochlubím, taky budu brzy nevěsta :) a pravděpodobně beru tuhle komedii proto úplně odlišně, jako ostatní. No každopádně mě to inspirovalo, a vím, co rozhodně nechci. Dikec... ps: kto je kurňa David Kraus? ()

otík

Polovinu jsem se neorientoval, druhou polovinu už jsem zase vše věděl a čekal na konec. Nápad nebyl úplně špatný, vyprávění se ke konci hezky sešlo, ale že by to byla romantika nebo vtipné? Takové nic moc. Potěšila aspoň hezká a hlavně nepřeložená Slovenčina. ()

Johnny.ARN

Ja verím tomu, že keby v tom neboli slovenské peňáze, natočilo by sa to pekne u bratov a tam by to aj zapadlo prachom. Tak to prachom zapadne hneď v dvoch krajinách. Začnem najskôr pozitívami. Veľmi slušná kamera, skvelý strih a nelineárny štýl prerozprávania deja. Taktiež poďakovanie, že si niekto všimol Germánku a dal jej priestor. Na záver pochvala jednému zo scenáristov, ktorý napísal skvelú postavu, ktorú hral Kassai. A teraz sa pozrime, čo tam nefungovalo. Ani jeden úderný, zapamätania hodný vtip/gag/scénka. Viac technických chýb, hlavne v prvej polke. Občasné nezmyselné konanie postáv (svadba, plný hotel a čávo, čo to "riadi" tak v sklade kontroluje neónky, Noelov skok z balkóna...), miestami rušivá fujara. Dejovo je to snaha o romanticko-komediálnu krimi, aj keď som si nie úplne istý, či bol význam aspoň jedného slova naplnený. Zachraňuje to len ten rozprávačský štýl a do asi dvoch tretín filmu aj veľmi šikovne neprezradenie, čo je so ženíchom. Je však vidieť, že scenáristi poznajú publikum. Vedeli, kedy akú nadávku použiť, aby sa divák zasmial, vedeli, akú to má mať minutáž, vedeli, kedy to ustrihnúť, aby to nespadlo do ešte väčšej trápnosti. Proste, snímok určený pre tento trh. Hlavne, že sa diváci smejú, aj keď by nemuseli. To je ale ich chyba, nie tvorcov. Je to taký Šťastný Nový rok z Wishu, s menším rozpočtom, Bčkovým obsadením, ale so snahou priniesť niečo nové. Snáď si to natáčanie v tej zime herci užili. Objektívne slabá dvojka, ale mierne nadhodnotím za snahu a za to, že aj keď to bola prvotina, nemal som akútny pocit dávenia, takže 3 z 5 ( ČSFD predpremiéra za účasti režiséra, Cinemax Bory ) ()

oveckaoa

Tady viděl někdo sérii Pařeb a rozhodl se natočit česko/slovenskou verzi. Hotel v slunečném počasí vyměnil hotel v Tatrách a sníh a zbytek v podstatě vykradl jen s tím, že tam nedal fekální humor (díkybohu). Herci jsou lepší a tu lásku jim věříte občas se povede dobrý vtip a celkově to odsýpá a nenudí. Strašně se mě navíc líbila postava Kováčikové což je taková blbka co člověka vyloženě pobaví. 60 procent ()

fabecc1222

Ve výsledku vlastně úplne rutinní romantická komedie, ale konečně...Konečně zas po letech aspoň s nějakým nápadem, a ne úplně provařeným obsazením. Fajn motiv toho, že vlastně jednotlivé události postupně vidíme z pohledu jiných postav, takže to je taková ta klasická filmová skládačka, kdy do sebe postupně všechno zapadá. K tomu pochopitelně klasická reklama na Vysoké Tatry, Duchoň (Kraus) v závěru, a myslím, že tahle romantika určitě nikoho neurazí. ()

Anet21

⚪(Česko)Slovenská kinematografia (hlavne tá  žánrová) je dnes už na takej úrovni, že aj každá snaha či pokus o ,,čosi viac" sa cení. O nejaký inovatívny postup, kompozíciu, zábery kamery či scenáristický motív, skrátka aspoň dačo, na čom by sa odzrkadlilo, že pri príprave filmu ľudia v tíme premýšľali.⚪Tu sa režisér snaží o spájanie viacerých dejových liniek i viacerých rozprávačov, o splietanie a rozplietanie finálnej zápletky či o prvky, ktoré sa podobajú napríklad na postupy Princeznej zakletej v čase (samotný dvaja herci si aj tu zahrajú pár), čo je pekné, pretože je to aspoň snaha. Snaha, ktorá sa v rovine výpravy, inovatívnej štylistiky a kamery aj napĺňa.⚪V rovine scenáru je to už o poznanie horšie. Škrípu dialógy, občas sú zvláštne štylizované, občas sa postavy pýtajú na to, čo je jasné z predchádzajúcej odpovede alebo čo vyplynulo z kontextu, škrípe humor, ktorý je skôr paródiou samého seba, a asi nie účelovo, škrípu niektoré scény, ktoré pôsobia ako výplň. Už asi od 40. minúty rapídne klesá tempo, divákovi je jasné, kam záver smeruje a ďalších skoro 50 minút sa dej len naťahuje, až má divák chuť pretáčať.⚪Rovnako postavy nie sú nijak charakterovo prekreslené, čo sa dá odpustiť žánrovke, ale naozaj ťažko sa verí, že sú zamilované, smutné atď. Kapitola sú herci, ktorí sú buď neskutočne ,,prkenní" viď Lambora, Germani, Czuczor alebo prehrávajú a sú vyslovene otravní (Landl). To, čo v úvode pôsobí ako svieži vzduch v žánrovkových vodách je veľmi rýchlo spláchnuté do priemernej hlúposti, ktorá buď pôsobí ako vedomá kópia alebo ako paródia na romantické komédie (slovo ,,bum" na klávesnici horskej služby je vrcholom vtipu tohto filmu, rovnako ako Kukura v závere). Na to, že je to ale režisérov prvý film celkom slušný rozjazd.⚪ ()

klukluka

Po půlhodině (zbývá jedna další celá) mám pocit, že to není možný dokoukat, aniž by mě to nějak negativně nepoznamenalo..? Vždyť ty postavy se chovají jedna vedle druhé naprosto dementně..? Někteří to tady chválíte, což si vykládám tak, že se to teprve zázračně rozeběhne, ale tomu se mi už nechce věřit. Proč by někdo napsal první třetinu filmu takhle slabou? Vůbec se mi v tom nechce pokračovat. Jestli to dokoukám a zjistím, že se to fakt zvedlo, tak se vám omluvím, ale momentálně pochybuju o zdravém rozumu všech, kteří tomu dali víc než jednu hvězdičku. ()

mira007

Konečně moderní, svižná, vtipná česká vztahová komedie, jsem si jako říkal, když jsem viděl trailer, ale včera jsem viděl celý film a dopadlo to jako vždy. Neříkám, že se to nesnažilo zajímavou formou - děj z pohledu několika účastníků, kamera, střih, občas nějaká hláška, sympatické obsazení, jenže prostě když v komedii není nic vtipnýho, tak to je pak těžký. Druhá hvězda za Kukuru s Duchoňem v podání Davida Krause. ()

Jaroslaf odpad!

Když snímek nedokáže ani obstojně uvést do děje a vy se musíte od prvních vteřin ptát: "kdo jsou ty postavy? Jakou mají se sebou souvislost? Pokud se znaly z dřívějška, proč to ve filmu není znázorněno? Proč se veškeré události ve filmů dějí zcela nahodile a nedávají žádný smysl???" Je něco moc špatně! ()

adelina8

Nevím no, koukala jsem na to napůl oka, nějak mě to nechytlo. Místní hodnocení není zlé na české poměry, tak tomu třeba někdy v budoucnu dám ještě šanci. Teď mě to nezaujalo. ()

Dr_Virus12

Zajímavý, český pokus o Wes Anderson produkci. Je to vcelku vykrádačka jeho celého stylu až na to, že dialogy stojí úplně za hovno. Takže to srovnání v konečném výsledku je spíše smutné, než úctihodné. Zvlášť, když by se to dalo udělat o tolik lépe. 90 minut filmu ve kterém se nestane skoro nic, jelikož se jede vícero linek postav naráz a všechny mají sice začátek a konec ale jsou strašně plané. Škoda, dále čekám na kvalitní český film :)) ()