Britská armáda naverbuje malou skupinu vysoce vycvičených vojáků, aby během druhé světové války zaútočili na nacistické jednotky za nepřátelskými liniemi. (TommyZR)

cerdax2

Jakoby Ritchie reziroval v elektromobilu, ktery ma mrtvy baterky. Cele to vypada jako jizda na pul plynu se zatazenou ruckou. Porad je to zabava, ale bez stavy. 60% ()

hufnagel

Tvrdím,že tento film nemožno brať vážne,lebo čo tu predvádza Guy Ritchie,to nemá s vážnym filmom nič spoločného.Na druhej strane,ale príbeh srší čiernym humorom a nadsázkou a o to tu hlavne ide. ()

meatball odpad!

Ritchie fakt není Tarantino. Většinou je sotva Ritchie. Že se ani maličko nesnaží zůstat věrný "true story", kterou se na začátku velkohubě ohání, mi vadí zdaleka nejmíň. Hranatý tlučhuby taky zkousnu. Ale za scénu s kufrem ve vlaku sem se nedostal. Bude to novej rekord. Náckové mluvěj německy, černoch a mexičanka anglicky, vzájemně si skvěle rozuměj, a to na náckama okupovaným území. Těm jejich přítomnost přijde ok, páč černoch asi není Žid a Mexiko je plný opálenejch árijců. Jak může někdo takhle zbytečně zkurvit jinak zajímavej námět je mi záhadou. ()

Jemes

Guy Ritchie je můj šálek kávy, vždy si užiju každý jeho film a u tohle filmu to nebylo jinak. Dobrá hudba v pozadí, kosení nácků, krásná žena a film podle skutečných událostí, co víc si přát. Samozřejmě sympatičtí herci i postavy a fakt mi hlava nebere, že to nedali i do kin v Evropě. ()

Heywood

Zdá se mi, že některým recenzentům uniklo, že se jednalo o skutečné osoby, které se nakonec nedožily konce války. Film měl být nepochybně poctou k jejich odvážné akci, která zdánlivě malá měla ale v té době velký význam. Výběr herců i typů tak snadno připomněl film Děla z Navarrone, ale taková ta komanda nepochybně byla. Co cením na stylu GR je střih, ten je ve všech filmech brilantní. Tady však i já postrádám takové to válečné napětí i strach, a půl hvězdičky bych hodil dolů. Stejně tak za Elizu Gonzáles, neboť viděl jsem více předvádění se, než hraní. Ale konečně se mi Cavill představil v jiné roli (v Holmesovské verzi slabé, agent Agrylle slabé) a zde to bylo  lepší. "Reacher" nezklamal a švih film měl. Til Schweiger předvedl, proč je tak ceněný. Výběr Churchilla byl nepovedený, ale až tak se to obsahově nepralo s Nejtemnější hodinou (Goldman ale BYL Churchillem). Mírně přesto to mírně napálím na  hodnocení 70% a to i za cenu, že soundtrack mě poněkud minul... ()

mdf

Sice se asi moc mluvilo, nějaká ta hláška taky padla,akce moc nebylo,ale když byla,tak byla parádní,chvílemi jsem měl pocit,jako kdybych viděl druhý díl od Tarantina,takže jinak obstojná oddychovka. ()

Mukade

Nebyť Eizi, tak umrem nudou. 2 z 3 hviezd čo dávam sú za ňu. A aj Til Schweiger bol cool.............. Problém s akciou bol ten že som mal pocit ako pri hraní hry v godmode, nebol tam takmer žiaden pocit hrozby, na moment keď odhalili Eizu, ale aj to rýchlo prešlo........................ update na 2. deň: znižujem na 2** Eiza neeiza xD ()

matop89 odpad!

Nedopozerane, maskulinno- svet gombicko-geroj-picovina.(pardon za vulgarizmus).  Ale rozumiem, ze cielovke, ktorej je film urceny to neprekaza🙂 Za mna jeden z odpadov pre rok 2024. #guyritchieprosimskoncisrezirovanimfilmov ()

Polux

6/10 | Za prvé - pokud někdy v dohledné době vznikne adaptace Wolfensteina (a to by sakra měla), hlavní role musí připadnout mlátičce Ritchsonovi, protože lepší volba momentálně neexistuje:-). Za druhé - podobné dobrodružně-válečné žánrovky, zasazené do období WW2, jsou v současnosti akutně nedostatkovým zbožím a tím pádem kudos Ritchiemu a především Bruckheimerovi, že se do projektu pustili, přestože jim oběma muselo být předem jasné, že to finančně šťastným koncem nedopadne (a taky že nedopadlo). Za třetí - Ritchie se bohužel nepoučil z předchozích nezdarů a znovu opakuje naprosto stejné chyby jako v minulé "operaci", jen Stathama vyměnil za Cavilla, Plaza za González, smyšlenou hereckou celebritu za reálnou politickou a bandu teroristů za bandu nácků. | Příběhová linka se na jednu stranu snaží držet historických faktů, na druhou stranu v mnoha aspektem zcela fabuluje. Film se snaží působit stylově, hravě a vtipně, ale jedno vyznívá samoúčelně, druhé strojeně a třetí vyloženě nuceně. Hlášky sice nechybějí, ale málokdy jsou opravdu humorné. Nějaká opravdu zapamatovatelná scéna (ať už po dějové nebo filmařské stránce) není ve filmu ani jedna. Všechny postavy a zejména to platí pro jednotlivé členy komanda jsou zaměnitelné figurky bez jakékoliv osobnosti (nejlépe z toho vychází González, ale to jen proto, že v průběhu děje vystřídá její postava více poloh). Moderní "vyleštěný" audiovizuál v kontrastu s dobovou výpravou a kostýmy tomu po stránce navození retro atmosféry taktéž příliš nepomáhá (přímo se nabízelo použít nějaký obrazový filtr). | Kapitolou samou pro sebe je samotná akce, která je sice přítomna v eRkovém ratingu a dostatečném množství, ale celkovým podáním připomíná spíše nenucený videoherní průchod s automatickým zaměřováním a hordami anonymních NPC (což v tomto případě označuje "Neschopný Postradatelný Charakter") k odpravení, než obdobné, nervy drásající, průnikové/útěkové sekvence ze slavných žánrových předchůdců z 60s a 70s. Napětí a gradace děje, pramenící z náročnosti mise, obtížnosti zdolávání protivníků a časového limitu, tak ve filmu prakticky neexistuje. Reputaci filmu tak zachraňuje jen casting (Cavill je fajn, Ritchson je parádní, González je sexy a Schweiger trademarkově zlý:-)). Což na novodobou žánrovou pecku, jakou je na seriálovém poli nedávný SAS: Rogue Heroes, bohužel nestačí. | PeZet ()

GinaT

Chtěli jsme Henryho jako Bonda, dostali jsme ho jako Original Bonda!! Rozhodně s to nezalouží takhle nízký hodnocení, pomalejší rozjezd je notně vyvážen v druhé půlce. A pardon ale pán vedle něhož Henry vypadá jako tintítko?? Over all spokojenost ()

Montiseus

Asi nejblíž, co se kdy Henry Cavill dostal a dostane k Jamesi Bondovi. Bohužel, kromě něj a slušných akčních scén film prakticky není ničím zajímavý. Má sice dobrý námět založený na skutečné události, ale jeho scénaristické provedení vázne někde na půl cesty. Akce je pomálu, což je sice pochopitelné, ale dialogy, které by tak měly být hlavním lákadlem, jsou nezajímavé a zbytečně zdlouhavé. Skvělý casting je bohužel velmi nevyužitý a i tempo se místy vleče. Celkově filmu chybí údernost a energie, tolik specifická pro Ritchieho filmy. ()

Raziel811

Dalo by se říci, že se jedná o pokračování či spíše prequel Operace Fortune - tedy stejný vizuál, stejný střih i kamera a výsledek je stejně mdlý. Je až s podivem, že stejný režisér dokázal udělat skvělého Covenanta a zároveň 2 naprosto průměrné snímky po sobě. Vypadá to, že z Fortune zbyl budget a tak na točili tohle. Viděl jsem oboje a jsem rád, že už to vidět nemusím. ()

varg

Jedna hviezda za Supermana a Jacka Reachera, ktorý sa stáva nástupcom Arnolda čo je pre akčný žáner dobrá správa. Guyove filmy mám rád, ale toto nefunguje ... a ešte britský špión tmavej pleti na území nacistického nemecka? To snáď nie ! ()

Thalin

Nevím, co kdo čekal za zázrak, ale já viděla přesně to, co jsem očekávala. Akční a relativně stylovou řežbu, kde dostanou náckové na prdel. Sedělo mi obsazení i tempo filmu. Taková Ritchie pohodovka, která vás z židle sice asi nevystřelí, ale ani nijak neurazí a je to naprosto ucházející záležitost. ()

dlouheBidlo

Typické válečné akční béčko. Příjemné odsypávávající. Trošku mne začíná vadit a ubírám za to hvězdu, furiantská lehkost s jakou se popisuje druhá světová válka. Náckové jsou jen takové figurky, která jsou zameteny dávkami ze samopalů, u toho se všichni smějí, poplácavají se po ramenou a tak. Všechny plány vychází, všechno jde na jedničku, všechno klapne. Máme sice tlumiče, ale proč nepoužít luk a šípy a riskovat, že postřelená oběť bude kvičet jako postřelené prase, a vše se provalí. Zatáhli to tak daleko, že chvilkami jdou za hranu parodie. Jinak ale neokoukaní milí herci zabijáci, hezká špionka, trikově a filmařsky bez chyby .... proč ne. ()

vinducha

Indy se potkal s Hanebnými parchanty a zrušli prakticky v 7 lidech lehce a bez námahy jen tak mimochodem několik stovek až tisícovek naprosto neschopných německých vojáků a námořníků. Je to taková dětská střílečka v které se furt něco děje a člověk si říká , jaktože ta válka musela trvat skoro 6 let , když to bylo všechno vlastně takhle jednoduché. ()

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

Co nového připravuje režisér Guy Ritchie?

19.01.2024

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) v posledních letech nabral velmi zdatné tvůrčí tempo. Zatímco v loňském roce stihl představit v kinech akční komedii Operace Fortune: Ruse de… (viac)

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

Novinka Guye Ritchieho nabírá parádní obsazení

03.02.2023

Britský režisér Guy Ritchie (Gentlemani, Rozhněvaný muž) je v posledních letech neuvěřitelně produktivní. Od roku 2019 poslal do kin pět filmů, šestý se začne točit za měsíc, v záloze už má… (viac)

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra

Hraný remake Disneyho Herkula našel režiséra