V roku 2552 bojujú ľudia na planéte Madrigal za nezávislosť od Zeme. (SkyShowtime)

molcan2

Ako fanúšik tejto série už viac ako 10 rokov môžem povedať len toľko, že séria je naozaj skvelá, dobré vfx, ktoré málokedy klesá, dobrý rytmus a dobrý scenár. Reálne je vo videohrách veľa vecí, ktoré bolo ťažké zachovať, a nevidím veľký problém v tom, že sa nedržia oficiálneho lore. Od zvyšku sezóny mám veľké očakávania. ()

gumbo

Za mě zatím spokojenost. Chvílemi byl vidět nižší rozpočet a asi to pojede trochu v béčkovém módu, ale absence dlouhých proslovů, které se objevovali snad v každém sci-fi z poslední doby, je osvěžující. Spoustu věcí si musí divák odvodit a zbytek je celkem v tempu, takže není potřeba moc přemýšlet. O hereckých výkonech se zatím nedá mluvit, jelikož nebylo moc co hrát. Vizuál je takový nevyrovnaný. Uvidíme dál. P.S. Trochu mi to v něčem připomínalo Mandoloriana. 70% ()

Davidkkk

Showrunner prvotní série Halo se nechal slyšet, že nehrál ani jednu hru ze série a v podstatě je při výrobě ani nebrali v potaz - zpráva, která v mých očích pohřbila naději v adaptaci proslulé vesmírné science fiction ságy. A ačkoliv jsem já sám ani jednu z her nevyzkoušel, tak nějak jsem tušil, že tohle bude průser. Více ZDE. ()

ER

Akční scifi, kde přímočará akce a děj mají spíše bavit. Zápletka může být fajn, ale nečekám nic "přemýšlivého" . Vizuálně slušná grafika, ale horší animace. Tady vady na kráse lze najít. A tak rychle vybudovaný vztah mezi dívkou a Sparťanem mi nesednul, tady se scénář mohl více snažit. ()

zberatel

Od akčného sci-fi očakávam tri veci, slušný vizuál - kvalitnú akciu - uchádzajúcich hercov, a to som dostal. Samozrejme že musí mať aj nejaký príbeh, ale ten je tvorený na celú sériu/seriál, nie jednu časť. Hru som nehral, takže všetky výtky týmto smerom idú mimo mňa. ()

vikino1

No já si první díl užil. Na pořádnej Halo svět se těším přes 15 let. Myslím, že Neill Blomkamp by to vymazlil na max, ale tohle určitě za shlédnutí stojí. Úvod se povedl ( i když ruku na srdce - mohlo to být víc špinavý) - měl koule, napětí, akci i náznak intrik. Emzáci nebyli úplně k smíchu. Pokud si to laťku ještě zvedne tak určitě nejelpší seriál 2022. Prostě Military Scifi navíc podle počítačové hry. Hrňte sem další díly.P.S. to že si v první dílu sundá helmu mě nijak neuráží. I když je fakt, že ta tvář byla docela zklamání. ()

zipacna

Hru jsem nikdy nehrál a v posledních letech viděl pár hraných i animovaných věcí ze světa Halo. Byl jsem z toho hodně zmatený (různé planety, různé časy). Tak doufám, že mi to konečně tenhle seriál pořádně vysvětlí. Po letech čekání jsem se konečně dočkal. Letos jsem se těšil na tři pilotní epizody (ST: Picard, ST: SNW a Halo). Picard rozhodně se svým otvírákem k druhé sérii zatím vede, ale i tenhle pilot byl celkem povedený. Uvítal jsem, že to nebyl nudný a ukecaný představovací díl, ale rovnou mě vtáhl do otevřené války. V té sice bojují tři strany, po prvním dílu vlastně nevím, kdo je klaďas (UNSC asi nebude tak úplně jako Federace ze ST) a Covenant se po prvním setkání tváří jako nějaké společenství více ras. Jsem hodně zvědav, jak se to "vyvrbí". ()

BFG2000

Otřesné a nepovedené trailery naznačovaly, že to bude průser jako mraky. Opak, je ale pravdou. Pilot je velmi zdařilý a skvěle rozdává karty pro budoucí děj. Perfektně se povedla vystihnout ta herní atmosféra Halo světa a každý záběr na libovolného Spartana si prostě divák musí užívat. Na soudy je brzy, ale konečně tu máme pořádný hutný čistokrevný sci-fi seriál. Na další díly se těším. ()

Nelishka91

Naprosto famózni začátek... Parádní efekty, které jsou doplněny pohledem hráče je naprosto okouzlující. Na první dobrou mám chuť si zahrát Halo...bravo! ()

Solverino

Tak akce je celkem slušná, pěkná řežba hned od začátku. Velmi koukatelné. Hry jsem hrál kdysi v dávnověku, první díl je celkem realistický. Trochu zklamal hlavní hrdina, zatím nijak zvlášť svoje charisma neprodal. Asiati mi nevadí, ani ta holka, je celkem sympatická (hlavně pěknej hair cut). Spoiler: Master Chief si sundá helmu hned v první díle?! To jako fakt?! ()

george82

První díl celkem slušný. Nechápu ty hroty, které tu čtu, že je sere ta vyhypovaná asiatka…zajímalo by mě, jak byste reagovali vy v reálné situaci vy šašci. Internetoví honiči pardon hráči hry tu nemechají nit suchou, ale nenechte se odradit a udělejte si vlastní názor. ()

cerdax2

Ponauceni 1 - neber drogy, jinak chcipnes Ty i vsichni okolo. Ponauceni 2 - nesahej na cizi artefakty, mohlo by Ti to posr*t zivot. S vyjimkou par vyslovene d*mentnich dialogu rychle utekla hodinka. 80% ()

ESNYR

Hru neznám a ani netuším o čem by měla být. Podle ohlasů na netu to ale je něco jako nevíc nejlepší nejdokonalejší věc co kdy vznikla. No nemůžu posoudit jak hloupá je hra ale seriál začal dost uboze a nemám tušení o co tam šlo. Nějaký UNICEF (nebo co) má vojáky Sparťany (byla by sranda kdyby tam měly ještě Slávisty ale to by pochopily jen v ČR takže asi smolík) se kterýma dělají propagandu po celém vesmíru a nemám nejmenší tušení komu vlastně mám jakože fandit, když je evidentní že tady ten UNICEF je banda hajzlů z vymytýma mozkama propagandou "za lepší zítřky obětujeme všechno" a neváhají sejmout nějaké shromáždění (v minulosti byl nějaký mírový kongres nebo co a tady ti Sparťani tam vyvraždily celou populaci protože .... prostě to někdo řekl, tak moc mají vymyté mozky) ale vlastně jsou ti hodní protože poslouchají gestapácké vedení UNICEF a jejich rozkazy. Kdo jsou Covenanti vím jen tolik že mimozemšťani co válčí protože ..... netuším. Vůbec nechápu o čem to bylo a co se tam dělo, kdo je kdo, proč se válčí, kvůli čemu a nebo co je vlastně cílem války. V diskuzi jeden chytrý maník poznamenal "co je to za blbou otázku. Myslíš, že takovýto určitě drahý seriál natáčí jen pro znalce hry? To se natáčí vždy pro co nejvíce diváků, tedy bez nutnosti znalosti videohry" (NewScream) což je asi pravda že, když po prvním díle nemám tuišení co se tam děje. Pokud je tohle i pro neznalce videohry tak by mě zajímalo jestli někdo kdo to nezná, má ze seriálu "super" pocity a je vystříklej z toho děje. Písí triky (tady se neodvážím napsat CGI protože bych urazil i Asylum srance) jsou jak z intra 10 let staré videohry - bylo až bolestivé sledovat jak na tej základně skákaly všude malovaní panáčci - a celé to působí jak kdyby na to měly pár tisíc ze startovače a dělalo na tom pár fanoušků. Jestli tohle je vysokorozpočtový seriál, tak bych rád viděl kolik peněz skončilo na čích účtech protže není možný aby to stálo x milionů. Už jenom ti ochotníci musely stát tak 100 000 všichni dohromady, protože tam nehraje nikdo koho bych znal (a věřte že kolikrát s dcerou sleduju šílený kraviny na těch internetech) Scénář podle mě existuje jen ve formě náznaků a půlku dílu jsem měl pocit že všichni improvizují. Blábolení, gestapácká propaganda, tajemné tajmeství, muž bez vzpomínek, záhadný artefakt ..... běžte do háje. 1 hvězdu za ty Covenanty. Alespoň jednou jsou taky mimouni efektivní, silní a nesmrtelní díky pokroku. Možná zkusím ještě druhý díl, přece jen je to prej supermegapecka co nám všem chyběla snad 30 let (nebo jak je ta hra stará) a hodnocení je prej i na shnilejch rajčatech úplně nejvíc kůůl. Zatím je to přesně ten typ seriálu co nesnáším. Otevře 100 otázek, jsme vhozeni doprostřed něčeho o čem nemáme tušení a ještě je tam nakopnutých 5 záhad, všichni se tváří jak drsňáci, kecy jsou tak krutopřísné že vám budou krvácet bubínky ...... Prostě nuda. Takže zatím imaginární 1 hvězda. ()