Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Terva

Hon na Chiméru může začít. Příště nám dejte vědět, kam jedete na dovolenou Ethane. Tahle mise není obtížná, je přímo nemožná. Nevím, nevím, nebo spíše vím, že mě tento zamilovaný SPY film moc neoslovil. Jednička měla své kouzlo, které se ve dvojce docela ztratilo a já se spíš nudil, než bavil. Ve filmu je moc převlékání masek až to někdy působí moc klišé. OTÁZKA : Proč se to proříznuté sklo nepropadlo, ale pěkně počkalo až ho nadzvedne ? Pořádná akce začala až při návštěvě budovy Biocyte, možná to bylo až moc pozdě. Ve filmu si zahrají Tom Cruise ( jak jinak ) jako Ethan Hunt, krásná Thandie Newton jako Nyah Hall a věčně zamračený Brendan Glesson jako John McCloy. Krásný záběr je průlet bílé holubice hořícím rámem od dveří. Střední akční jízda s pěknou hudbou ( Hans Zimmer ). Ve snímku zazní třeba " Také a look around " ( theme from M:I 2 ) OD Lalo Schifrina, " Alba Y Camino " od Jose Manuele Lopez a v titulcích uslyšíme " Disappear " skupiny Metallica. http://www.youtube.com/watch?v=tGm5jijjMBg ()

JohnCZ

Režisérská ruka Johna Woo se nezapře. V prvních minutách jsem měl až pocit jisté naštvanosti, protože dvojka je úplně jiná. Snaží se bejt víc akční, víc cool a ze začátku tahle kombinace strašně skřípe. Postupem času, kdy dementní dialogy a přímočarý scénář vystřídá hodně vymazlená akce, jde kvalita filmu významně nahoru a s ní i můj výsledný dojem. Poslední půlhodinu jsem si vyloženě vychutnával, ačkoli logika šla úplně do pr*ele a veškeré dění se stalo dílem náhody. Pěkné 3* ()

Blofeld

Příšerný paskvil bez děje se zdlouhavou akcí, oproti k teré je helikoptéra v tunelu z jedničky vrchol realističnosti. Dokonce ani Hans Zimmer nenapsal svoji tradiční akční hudbu, ale takový docela nevýrazný soundtrack, který jem zaregistroval jen ve scéně, kdy padouch zastřelí "Cruise". Což je mimochodem jediná scéna která se mi líbla. Pokud byste si mysleli, že jsem tu poskytl nějaký spoiler, tak pardon, ale spoiler je od slovesa "SPOIL" neboli "ZKAZIT". A tenhle film už prostě zkazit nejde. Každopádně nebýt holubice, jeden by ani nepoznal, že to dělal John Woo... ()

corpsy

Človek by čakal, že s Johnom Woom na režisérskej stoličke stúpnu kvality a akcia filmu ešte o stupienok vyššie, ako u vynikajúcej jedničky. Nestalo sa, stúpol akurát tak rozpočet a aj tržby, čo však nieje myslené v zlom. Woo je tu už len náznakový, všetku svoju silu, ktorú si do Hollywoodu priniesol, nechal na projekte FACE/OFF. A zostal len nadpriemerný kus žánru, ktorý mal predpoklady stať sa akčnou peckou nového tisícročia. ()

PauloZ

Ale ale, Tom a ani celý M:I2 opravdu není James bond ani další bondovka. Hodně přeplácané a nereálné věci se tam dějí a tohle já v tomhle filmu vidět nechci. ()

ConanVJ

Pěkný špionážní filmek s pěknou akcí a vším s čím jsme se od Johna Woo setkali. Obsazení je povedené a příběh celkem zajímavý a ničím nepřekvapující. Za mě mě 80% ()

Kryton

Ač to má scénář prostý jako Bulharská striptérka tak Woo si pohrál s akcema. Ty akce za to stojí a mě osobně po x.-té opravdu baví a konkretně souboj motorek je cool. ()

schizmo

Nalejme si čistého vína, MI2 je po všech stránkách podstatně horší než prvotina a spíš než na uvěřitelném příběhu staví na spoustě ostatních věcí, které to zkrátka nezachrání. A nezachrání to ani ten parádní horolozeckej úvod, u kterého se mi obrátil pajšl tak, že jsem byl rád, že jsem se nepozvracel :D. ()

mis-ko

Od špionáže k akcii sa uberá Ethan Hunt a mňa to necháva absolútne chladným. Tento film ma nepobavil snáď ničím a ešte k tomu tá trápna love story. Len tak tak za 3*. ()

kikuka

..pozrela som znovu a vobec som si pri prvom raze neuvedomila "vtipek" s Iko,Iko /a Souca Na Na ako parodia Iko Iko/ - piesen, ktora hra, ked ethan skalnickuje a v uvode Rainmana ;-)..a este par veci..najma vsak, MI2 ma zaujalo vyrazne viac ako vtedy, ked som bola mlada a zbrkla (teraz som uz aspon starsia)..aj ked, stale mi trochu vadili styloborne mometny postradajuce "spravnu" atmosferu (resp. postradajuce atmosferu obsiahnutu vo zvysku, ktory ma chytil)..choreografie sice trochu obmedzene "tanecnikmi", ale aj tak elegantne..aj ked, najviac mi moje srdiecko potesilo kruzenie Nyah a Ethana v uvode filmu..a potom zaverecna "prestrelka" - so zaporakom nevahajucim strielat odo chrbta..//flamengo (paso doble) ako leitmotiv pohybov..-pozn.// ()

themic

Trochu slaběji, přesto akčně a dobře zpracované pokračování MI1. Už jen z režie se dá odvodit, že to nebude klasika, ale něco nevídanýho. Né nejsilnější, ale slušné pokračování. 80% ()

agentmiky

Komentář k 07/2016 - Podle mě tvůrci s druhým dílem šlápli trochu vedle. Nebylo to nic strašného, párkrát jsem se i zasmál a některé akční scény byly také dobré, ale holt od značky s názvem Mission Impossible jsem toho čekal více. John Woo pojal film spíše komediálnějším způsobem, což mu moc neprospělo. Dále zmiňuji i nevýraznou záporáckou postavu, která mi ani nesedla a ani toho moc nepředvedla. A nakonec příběh, ve kterém jsem nenašel ani špetku překvapení. Jediný člověk, který držel laťku v rámci mezí docela vysoko, byl Tom Cruise. Jinak bych dvojku zařadil do šedého průměru amerických akčních filmů 21. století. Za mě dávám 60 % EDIT k 08/2023 - Svému mladšímu já bych dal pár facek. Ano, příběhově to strádá, to jsem měl pravdu. Na druhou stranu, ta eye-candy adrenalinová akce, to jsem po tolika letech čuměl jako puk. Možná to někomu přijde cheesy a laciné, já to naprosto chápu. Jenže já se dokázal královsky zabavit (Woo v tomhle ohledu vždy zárkou kvality). Přičtěte k tomu legendární soundtrack od mistra svého řemesla Zimmera a svůdnou Thandiwe Newton a máte zaděláno na úspěch. Fakticky se nejedná o žádnou tragédii. Za mě 7,5/10 ()

Adman

Dluho jsem rozmýšlel, zda dám ** nebo ***, nakonec jesem se rozhodl jak vidíte sami pro tři hvězdičky. Čověk by po prvním díle čekal něco podobného jako tam, ale pravda je úplně jiná... Děj je velmi rozmazaný a roztahaný, akčních scén je tam jak hub po období sucha, a vůbec celé to provedení stojí za málo. Jedno z mála co bych pochválil je určitě vynikající práce kameramana i jeho obou "assistantů".. ja také dbáno na malou "hloubku ostrosti" což dodává jednotlivým záběrům opravdovou atmosféru. Nesmím zapomenout také na hudbu, jistě tak známou melodii zná každý... :) No a když se podívám (dovolí mi to kamera) na velmi svůdnou Thanadie Newtonovou, tak si říkám... jo... to je ono :) ..Rozhodně stojí za vidění. ()

SaNcHeZ_cz

Woo převzal otěže této popcornové akční jízdy poměrně slibně a i když to cestou párkrát zadrhlo, dojeli jsme přesně tam kam jsme chtěli. ()

Greg

“Every search for a hero must begin with something which every hero requires, a villain.“ No, o hodně lepší než nudná jednička. Ale je to logické, když si režii vzal na starost akční mág John Woo. A ten z M:I udělal daleko větší akční zážitek, než De Palma z prvního dílu. Ethan Hunt tentokrát nechybí v žádné honičce ani bitce (jejichž „choreografie“ jsou vylepšeny do nejmenších podrobností a každá je docela překvapivě originální) a ano, dokonce i střílí. Scénář je slušný, ale obsahuje kupu nelogický věcí a občas se zamotá i děj celého filmu. Ale to by mně u akčního snímku zase tolik nevadilo. Hlavní plus oproti jedničce je zejména v hlavní ženské hrdince, akčním finále filmu a hlavně tento díl M:I je jediný, ke kterému složil hudbu Hans Zimmer… A hudba je to opět geniální. Jinak, Tom Cruise zahrál opět svůj standart, Thandie Newton je patřičně krásná a konečně dostal víc času i skvělý Ving Rhames. Takže, velmi slušný akční film, rozhodně stojí za podívání. ()

Z0oMb3E

Pán vesmíru to zasa dokázal! Spustil sa po lane, zachránil svet a získal babu. Ale neverili by ste čo tomu predchádzalo. Ak sa vraví, že akčné filmy moc fyzikou nepreháňajú, tak u M:I2 to platí dvojnásobne. Začalo to komicky. Už prvá horolezecko-skákacia scéna človeku rozvibrovala bránicu, aby sa následne schladil pokusom o vytvorenie aspoň náznaku nejakej špionážnej akcie. Je jasné, že stred filmu kus uletel do serióznosti a zo žánrom bláznivá komédia nemal absolútne nič spoločného. No ak išlo len o predohru k tomu, čo by neočakával ani najnaivnejší fanúšik béčkových akčnákov, tak skláňam sa pred vaśím majstrovstvom pán režisér. Pretože záver mi roztrhal bránicu na franforce. Vybuchujúce autá, naháňačky, streľba za jazdy, mŕtvoly a obligátne záverečné pasovanie sa dvoch nafrňákovaných modelov vedia oceniť fakt len meňavky a pacienti po lobotómii. Racionálne mysliace osoby, ktoré 20 minút sedia a ceria žiarivé zuby na obrazovku by mohli fotiť pre reklamu na Colgate. Ešte raz. Ak chcete bláznivú romantickú komédiu siahnite po M:I2. ()

Praxis

Ale jo,krom toho šílenýho houpání Cruise na začátku to jako zábava na pár desítek minut stačilo..Ovšem že to na jedničku nemá, ale upřímně - čekali jsme víc? ()

Ellmariachi

Pamatujete na Ethana z první MI? Tak na něj normálně zapomeňte. Objevíte se totiž ve světě nového Ethana. Toho jenž už tolik nepřemýšlí, ale o to víc jedná. Vlasy má stále jemné, lesklé, ve větru vlající i když právě zdolal horu bez jištění nebo zvládl 5ti minutovou rvačku v písku. MI2 je prostě jiná. Je akčnější, rychlejší, až na ty otravný spomalovačky, a mě to vůbec nevadí. Mě bavil i tenhle hodně akční Ethan, který se na vás a na tu náádhernou zlodějku culí tak, že by jste s ním do akce šli hned a bez rozmyslu. 75 procent. (minimálně 5 procent jsem dal za tu kočku) ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)