Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Johny203

Dávno som nevidel tak predvídateľný film, nielen po dejovej stránke ale aj spôsobom natočenia, postupnosťou záberov, kamerovými uhlami a podobne. ()

Foltest

Přemýšlel jsem, jestli dát 2, nebo 1 hvězdu, ale ten film je tak šílený, že to prostě na 2 hvězdy vážně nebylo. Totální odklon od 1. dílu, od něčeho, co perfektně fungovalo. Toto snad po té sérii nikdo nechtěl a ani nemohl chtít. Celý snímek je přehlídka patosu. Netuším, jestli to v roce 2000 bylo módní, ale tento styl snad není ospravedlnitelný, i kdyby ten film byl starý 100 let. Zpomalené záběry, dlouhé, osudové pohledy z očí do očí, neustálé skoky spojené se střelbou ze 2 zbraní naráz. Naprostým absurdním vrcholem Mission: Impossible II pro mě je rozhodně rytířský souboj na motorkách doprovázený skokem. Proti ději samotnému nic nemám; je jednoduchý, ale to by nutně nemuselo tak strašně vadit, kdyby jen diváka neustále nerušily ty vyprávěcí prostředky, které se hodí pro úplně jiný styl filmů, než je tento. Osobně jsem se u toho mohl jenom smát. Až na zlodějku, která se skrz tyto vyprávěcí prostředky stala prakticky nástrojem ďáblovým, byly vedlejší postavy sympatické. Negativum pro mě bylo také, že se drtivá většina filmu odehrává jen v jedné lokaci, což na poměry série působí nesmírně chudě. Mission: Impossible je jednoduše krok vedle a cenu tento film vidět má jen kvůli sequelům, které už naštěstí dosahují úplně jiných kvalit. ()

Geon

Po dovolené kdesi uprostřed Utahu se s Ethanem necháváme unést v rytmu Flamenca do španělské Sevilly, abychom okusili nejidealističtější možný život agenta IMF. S doznívajícím klapotem podpatků a španělské kytary se vydáváme na druhý konec světa, do Sydney. V městě opery se rozezní namísto trubek samopaly, místo houslí pistole a závěrečný klavírní duel je nahrazen kvílivým zvukem vysokých otáček vrcholícím alá matrixovským soubojem 1vs1 zakončený pohádkovým piancem.  Když se na to člověk dívá s nadhledem ve stylu akční komedie je mile potěšen a pobaví se - můj případ. Z pohledu seriózní filmařiny se jedná o nedostačující dílo, kterému odpovídá místní hodnocení. ()

leafroller

Tom Cruise vždy rád využil každou příležitost, jak si zahrát na 007 a přiznejme, že při poněkud parodickém pojetí Bonda, které nabízel pan Brosnan, se není čemu divit. A tak se po prvním hodně rozpačitém "pražském" dobrodružství stala z druhé M:I spíše taková one man show, což ale nebylo vůbec na škodu. Jinak jde o kvalitní film po všech stránkách. Krásné lokace, dokonalé záběry, akce o 106 a vcelku důstojný protivník. A i když je to občas malinko přehnané, tak která bondovka není, že? ()

FlyingGentle

Tak po letech kvituji, že to vůbec není špatné na svou dobu! John Woo si prostě dělal věci po svém, jeho ingredience jsou i po tak dlouhé době jasně znatelné a skvěle tam padnou. Měl jsem kdysi výhrady k akčním scénám a k hluchým pasážím, ale nějak se mi to nyní rozleželo, všechno do sebe zapadá, překvapivé obraty prostě padnou jako ulité, stejně tak romantika mezi Cruisem a hlavní krásnou hrdinkou. Mezi výbuchy potěší stále charismatický Antony Hopkins a štramák Ving Rhames, bez kterého tahle série prostě něco nemá. Nejlepším prvkem na tomhle díle je ale pestrý soundtrack Hanse Zimmera. Nejen metallicovský závěr, ale především dramatické scény doprovázené posvátným zpěvem éterické Lisy Gerrard. Kdyby Zimmer dělal i další díly, plesal bych! ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)