Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Duke90

M:I II se posunulo oproti prvnímu dílu kupředu jen z hlediska zábavnosti, protože už se tentokrát neutápíme v nepřehledných dialozích, ale jde se "rovnou na věc". Nicméně vše ostatní je minimálně o úroveň horší a spíš jsem měl neustále pocit, že se dívám na přehlídku jednoho frajera, jehož kaskadérské kousky jsou založeny pouze a jedině na obrovském štěstí. Ti z vás, kteří konkrétní adrenalinové scénky analyzovali s absolutní vážností, si mohou jednu hvězdu klidně odebrat. Také mi chyběl aspoň jediný charismatičtější herec a hlavní záporák jím zcela určitě nebyl. Tohle je přesně jeden z mnoha případů, kdy mi chybí půlhvězdičkové hodnocení, protože za mě je to přesně na 2,5*, ale čisté 2 by bylo zase moc málo vzhledem k nabité akci a žádné nudné chvíli. ()

J.e.r.e.c

Sice taky blbost, ale ve své přepálenosti výrazně zábavnější než jednička. Navíc hned s několika cool scénami, což jde jednoznačně na triko mistrovi stylové akce Johnu Woo. Film se hemží odkazy na jeho starší filmy; čachrování s maskami připomene Tváří v tvář, finální přestřelka čerpá z dvojky A Better Tomorrow a pochopitelně nemohou chybět holubi. Dost mi sedlo i duo hlavních záporáků se slušnou vzájemnou chemií. Romantická linka působí nadbytečně, je to ale zároveň jediná MI, kde je něco podobného k vidění. 70 % ()

snake

Typicky americký film s trapně jednoduchým příběhem. Jednička nám naservírovala pořádnou dávku špionáže, která nás donutila i trochu přemýšlet, dvojka nám dává dávku přihlouplé nelogické akce.Tom Cruise předvádí příšerný herecký výkon, a k tomu mě dost zaráží, že mezi jedničkou a dvojkou jeho postava prodělala dost těžké změny-ze špiona na akčního hrdinu.Bohůžel je M:I-2 špatný film, který sráží kvality prvního dílu, i přes někdy pěkně natočenou akci. ()

Něrpa odpad!

John Woo a jeho nejslabší kousek. Být výrobcem aut, které jsou použity v tomto "filmu" tak ho zažaluji. Beru, když sem tam jedno vybouchne pro efekt, ale tady exploduje vše a přitom pravděpodobnost výbuchu auta je mizivá. To, že od kulek létají jiskry komentovat nebudu, protože tato blbost je téměř ve všech filmech. Ale jak všichni víme od olova jiskra nikdy nevznikne. Ovsem obdivuji motorku Triumph hlavního hrdiny. Takové zázračné pláště co přejdou plynule z silničního vzorku do hrubého bych někdy potřeboval. Ale jinak nuda, nuda a místy velká nuda. ()

Pai-Mei

Hrozne nerealistické scény, niekedy až smiešne (výskok do vzduchu z idúcej motorky a následné zrazenie s protivníkom vo vzduchu, skákanie z kameňa na kameň visiac z kolmej skalnej steny a pod... ). Keby som tento film hodnotil ako čisto akčný, dal by som aj viac, ale keďže je to pokračovanie špionážne orientovanej MI1, musí sa to porovnať. Jednotka bola zvládnutá skvelo, ale v dvojke urobili z Cruisa komiksového superhrdinu. ()

kikulin

John Woo je jiste zrucny reziser, mozna az prilis zahledeny do sve minulosti. Tenhle akcni "trhak" je vsak pouze prehlidkou umneho strihu k nejiste kamere. Nic noveho pod sluncem. Hromady podobnych snimku skytaji totozne reseni. Tom Cruise me mile prekvapil v Magnolii a Vanilkovem nebi. Tady mu role vubec neslusi. Suplovat van Damea nutne nemusi. Nechci tvrdit, ze jsem se uplne nudil, ale tohle dilo se asi nejenom mne vskutku nevryje do pameti. ()

pekas

Pokračuje slábnutí mých sympatií ke Cruisovi. Je to opět pěkný akční film, ale jednička byla lepší. Něco mezi tři a čtyři, spíš ke třem. ()

wlk1

Tak tohle neee... Scénář.. fajn, to by se ještě dalo.. Ale co proboha ty zpomalené záběry?? Zaprvé jimi Woo prokládal každou druhou scénu, zadruhé byly zdlouhavé a zatřetí ÚPLNĚ zbytečné. Cruise se při střílečkách a mlátičkách pohybuje tak, že i Humphrey Bogart by to natočil líp, dramaturgie a vůbec střih bojových scén, to bylo fakt utrpení.. A dokonce to nebylo ani trochu napínavé, bylo to předvídatelné, utahané, jednoduše film, u kterého nevadí, že jdete na záchod a není zrovna reklama. A k tomu všemu hudba, taky nic moc. Dávám 2* - tu první za hlavního záporáka a tu druhou za vedlejšího záporáka. Hawk. ()

Nightmare89

Jednotka mi dodnes príde ako jeden z najzásadnejších filmov akčného žánru a práve preto vo mne dvojka vyvolala tak silno rozpačité dojmy. Počas prvej polovice som ani nemal pocit, že sledujem pokračovanie M:I ale skôr nejakú béčkovú romantickú komédiu (?!?), ktorú by som skôr očakával na TV Doma ale rozhodne nie v rámci pokračovania M.I. (ešte raz ?!?). V druhej polovici síce dej nabral grády, no vytúžený chaos a napätie (tak ako v jednotke) nechal John Woo bohužiaľ niekde "na dovolenke". Pár lepších scén jednoducho nestačí a snímok ako celok pôsobí asi tak pútavo ako epizóda Kobry11, čo je mimoriadna škoda. ()

curfew77

Na svou dobu pecka, po letech přeci jen už poněkud okoukané - z původních sedmdesáti proto ubírám na konečných 65 %. A nemám rád Thandie Newton. ()

kubilov

Dementní zápletka, ošklivá holka a ačkoliv se Tom Cruise i Ving Rhames moc snaží, není to na víc než na podprůměr. Závěrečná akční přeplácanina filmu spíše uškodila, než že by pomohla. ()

helrohir

Podstatne akčnejšie a scenáristicky jednoduchšie než jednotka, čo však nemusí byť nutne pozitívom. Logických dier v scenári je neúrekom a na kvalite tomu nepridajú ani dialógy. Akcia je zas zbytočne preplácaná a pozerať sa neustále na spomalené zábery Cruisových sált je na mňa utrpením. Aj tie naháňačky na autách či motorkách sú skôr ako z Kobry 11 než z vysokorozpočtového blockbusteru. Ale aj keď sa jedná o jednoznačne najslabšieho člena rodiny „Mission Impossible“, stále je to celkom zábavný úlet a aspoň tých 55% mu dám. Spomenúť musím aj skvelý Zimmerov soundtrack, ktorého je na tento film možno aj škoda. ()

TonyStark

John Woo musel mít čtyřicítky horečky, když tohle točil. A Cruise do toho očividně šel hlavně proto, že potřeboval nahrnout nějaký zisky do své produkční společnosti a on dobře ví, že jeho jméno je záruka tržby. Ten film má pár světlých okamžiků, ale to je vzhledem k výšce laťky,jíž nastavil první díl sakra málo. Záběry jsou dlouhý, neslaný nemastný, dialogy postav jsou strašně jednoduchý, místy až dementní. Celé to dílko mi připadá strašlivě odfláknuté. Nevyužitý potenciál. ()

Gothard

Ze zkušenosti asi každý předpokládal, že dvojka bude horší než jednička, ale že to bude až takový propad, to asi čekal jen velký pesimista. Stupidní scénář plný nesmyslů, klišé a zhola nelogických okamžiků, průměrné herecké výkony, nepříliš povedené akční scény. Už úvodní automobilová honička (T. Cruise a T. Newton) dávala tušit, že tentokrát to s invencí pana scénáristy asi nebude žádná sláva (Proč právě takto? Proč?) V některých okamžicích - třeba při používání masek - film vyvolával nechtěný údiv a úsměv: kde ty masky v běhu akce agenti tak rychle připravovali? Ale třeba protagonisté měli smlouvu s firmou Fantomas, s. r. o., masky všeho druhu. Když se Thandie Newtonová dívala na Toma Cruise (pardon - Dougraye Scotta) ze vzdálenosti několika centimetrů, jak to, že rozdíl nepoznala? Ale třeba špatně viděla a byla tma a možná i mlha, že?. Závěrečná akční scéna je dlouhá a na závěr skoro až nudná (každopádně předvídatelná). Je vidět, že režisér měl velmi solidní rozpočet a mohl si dovolit řadu vizuálně zajímavých momentů - ale to je asi tak všechno, co se o tomto filmu dá říct pozitivního. Vezmeme-li v úvahu finanční prostředky a herecké zastoupení, tak to je jednoznačně velké zklamání (ale bráno podle tržeb, fanoušci a fanynky T. C. si to určitě nemysleli). ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)