Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Tiiso

Sequel prohrává ve všech filmových aspektech na celé čáře. Tedy pardon, v technickém spektru tolik samozřejmě ne. Je to přeci jen zástupce mainstreamu. Veškerému ději a počínání postav v tomto snímku chybí jistá míra nadsázky a sebeironie. Tu jsem našel pouze v dialogu, či spíše monologu: „ teď jsem se namíchnul, zničil mě sako od versace“. Z důvodu braní se dosti vážně, na mě akční „sešup“ od režiséra Johna Woo, prostě nefungoval, jak by měl. Barvité scény, dobrá hudební podložka, která udržuje určité tempo a bravurně zvládnuté akční scény, připisuji ke kladům filmu. Ale i přes tyto dobré okamžiky, počin skomírá a hyne v mých zhýralých, filmových očích, které touží přeci jen po něčem trvalejším a hutnějším. Huntovi se nedá věřit, že existuje. Cruise roli pouze odříkal a odskákal. Stejně tak jeho společníkům a v neposlední řadě, na druhé straně, záporákům. Jejich teatrálnost je spíše komediální a vytváří pocit, že všichni megalomani v řadách zločinců, jsou stejně zasaženi nějakou duchovní silou, která jim do úst vkládá nesmyslně povýšené věty. Celý tento koktejl scén a rozhovorů, se přelívá filmem tam a zase zpět a přese všechno snažení, nedokáže udělat větší dojem než prskavka, která také na chvíli oslní, než svým posledním bliknutím zhasne do sfér zapomnění. Část první a v neposlední řadě třetí, filmů Mission: Imposible, jsou prostě celkovou kvalitou, na hony daleko od této nepovedené druhé části, která má sice kvalitní formu, ale obsahem neumí nabídnout nic moc hodnotného. ()

Izz

Skvostná akce,nulový příběh,hezký ksicht Toma Cruise a estetika Johna Woo tryskající z každého záběru.Je to sice celé trochu moc dlouhé,ale jako povyražení na nudný večer to rozhodně uspokojí. ()

Sollozzo

Ze špionážního filmu se stal čistý akčnák. A to mu příliš neprospělo. Ani s technickou stránkou to není už tak dobré jako v prním díle...například moto honička na konci mi přišla nějak špatně sestříhaná (stejně jako Tomovo účes) atd. ...60%. ()

-henry-

Akční love story - jakej metafyzičtější námět si Woo mohl přát a který ještě nevytěžil? Chemie mezi herci a režisérem mi fungovala výborně, akci netřeba komentovat. Pořád zůstává otázka, kam by se příběh posunul, kdyby byl wooovsky krvavý... ()

Miro_CZ

Oproti jedničce propadák.. Několik okoukaných scén z ostatních akčních filmů, zbytečně dlouhé a ta hra s maskama po chvíli začala bejt celkem nudná.. ()

TommyDiamond

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zpátky. Leze po horách jako pavouk, Skáče z vrtulníku jako blázen, jezdí na motorce jako Rossi a má po boku pořádnou kočku (Thandie Newton). Ale ať Ethan Hunt dělá co dělá na první díl to nestačí a drží se o fous v průměru. Ethan Hunt nezná slitování a proto je zajímavé, že když už ho má někdo na mušce, tak je velmi solidární a čeká až Ethan něco vymyslí. I přesto, že měl být film kasovní trhák a vydělal tolik peněz, tak mě moc nepřesvědčil. Celkově 50% ()

LakiyL

Možno by som v roku 2000 ako desaťročný híkal...Nemal som tú česť pozrieť si MI II , až teraz v 2012tom. No teraz je to film doslova smiešny. Nereálne a prehnané treba očakávať, no myslel som, že to bude niečo dospelejšie.. Snáď MI III a IV také budú. ()

departed

No, pane Woo, udělal jste z toho tak trochu sračku. Vcelku koukatelnou, ale i přesto mám pocit, že ty dvě hodiny byly až zbytečně moc dlouhý. Ideální stopáž by byla tak osmdesát pět minut. To už je ale jedno. Vaše filmy mne zkrátka nějak neberou. ()

kyLuke

Pokračování úspěšného prvního dílu,má skoro stejně "dobrých věciček" jako díl první.Samozřejmě něco ubrat musím-první díl je první díl.John Woo je výborný režisér a v tomhle prokázal svou maximální snahu dotáhnout slabší scénář,na stále ještě dobrý průměr.Věděl jsem že kvalita jedničky bude trochu horší a zas tak zklamán jsem nebyl.Je pravda že začátek je nudný(prvních 30.minut),avšak scénou z Anthony Hopkinsem se to celé změní na výborný a nadprůměrný akční trhák.Další však věc,kterou si nedovedu vysvětlit jsou ty masky.Kde je Hunt bere?Nicméně je to dobrý průměr a nebýt začátku mohl to být i nadprůměr.Škoda.P.S. Existují dvě dabingové verze,ale ani jedna není moc výrazná. ()

celticek

Nemůžu si pomoct, ale líbilo se mi to víc jak první díl. John Woo se s tím nemazlí, sází jednu akci za druhou, nenudí to, má to spád. Vyzdvihl bych hudbu Zimmera . Cruise taky není špatný. Thandie Newton je koc! Ani ten přeslazený závěr mi nevadil, takový mix od všeho. ()

Rimland

Mno, tak, tohle byl hodně velkej průser... Woo se snažil do filmu vnést svoje prvky z hongkongské tvorby, ale u americké produkce to prostě nefunguje. Aby se z pečlivého agenta-infiltrátora prvního filmu proměnil Hunt v manekýna létajícího vzduchem a kosícího zmetky ve stylu Chow Yun-Fata, to teda k..va ani omylem... Absolutně zbytečná a nefungující snaha o stylovost, smysl postrádající děj, zkrátka utrpení sledovat... ()

papadoce odpad!

A za to celé môžu John Woo a Robert Towne.Toto je čierna škvrna celej série impossiblových misií. Celé zle, celé zle. Dialógy, akčné scény, spomalené zábery na navíjacie lano či penu v mori, Tomov teplý účes, hudba s výnimkou základného misiovského motívu, posledný súboj kde Tomáš okolo seba nezmyselne kope jak vo Wrestlingu, proste úplne všetko. Jednotka je pre mňa navždy špiónskou legendou a trojka na ňu výrazne naviazala. Štvorka je tak trochu odľahčený akčný film, ktorý si vypýtal vtedajší trend, ale toto je čistá hanba. John Woo by mal za toto dostať Chiméru do vtáka. Vlastne hocikde do tela, keďže sa zachoval jak kokot. A aby som tomu nasadil korunku, tak dávam 10 % za holubicu v plameňoch. ()

RAFT

Od premiéry první dejme tomu mise nemožné ,uplynulo 4 roky a hnedka se Tomík Cruisů vrhá do dalšího dílu.A už je to pouhých 15 let co byl film premiéru ,toto letí.Sice akorát se vystřídal jiný režisér a je to vcelku vidět,ale akce je skoro ta uplně samá.Herec v hlavní roli si akorát nechal narůst dlouhé páčo aby vypadal trochu starší.Škoda že se film nedostane do těch červenejch čísel alespon těch 70% si opravdu zaslouží. Soundtrack je naprosto skvělej. ()

Knor

Tak to je špatný. Všechno kouzlo co bylo v prvním díle je pryč. Zápletka nudná, akce nezáživná, postavy nezajímavý, napětí žádný. Tohle se opravdu moc nepovedlo, scénaristickej blivajz, kterej nevěděl co sám se sebou. Snad to bylo jen jedno škobrtnutí v této sérii. ()

Mkartaylas56

Ačkoli od jedničky zde znatelně ubylo množství akce, tak i přes to je druhé Mission Impossible solidní pokračování, ve kterém vidíme především značný vývoj postavy Ethana Hunta a opět i rozmanitost z pohledu výběru zemí a měst, ve kterých se snímek odehrává. Rozhodně tedy nechápu zdejší velmi nízké hodnocení oproti prvnímu dílu, protože kvalitou se tyto dva filmy zas až tak neliší. 60% ()

Godhaj

,,Difficult should be easy for you.“ Pan Woo se s tím moc nemazal a udělal slátaninu na druhou. Ale zase se nestyděl, to se mu musí přidat k dobru. Tam, kde byla jednička promyšlenou a na film ještě realistickou špionážní akcí, tam je dvojka plná salt, skoků, výbuchů, honiček, ale hlavně zpomalených záběrů. Ty jsou doslova všude a zpomalené je kde co. Např. tanec, jízda autem, přestřelka a dokonce i let holubů. Přitom ve všech případech to působí lacině a hloupě. Cruise s Newtonovou toho moc nezahráli, oba byli dost prkenní, i když scénář jim zrovna moc nepomáhal. A ani pár momentů s Hopkinsem to bohužel nespravily. Navíc příběh o hrůzostrašném viru jako by vypadl z kolekce Asylum filmů. A to vše korunuje dlouhá dvouhodinová stopáž, která je na sledování tohoto braku trochu moc. Celkově vzato je druhé pokračování hrozně moc špatné, obzvláště porovnáme-li ho s prvním dílem. ()

GudMen

Woo o čtyři roky později vychází z o poznání dementnějšího scénáře, více méně opakujícího postupy prvního dílu, který mu ale nakonec vlastně tak trochu nahrává, a to když finišuje ještě excesivnějším způsobem, který je tak over the top, že z něj uchcávám snad ještě víc jak z toho De Palmova. ()

Caa

John Woo toužil natočit dramatický milostný příběh odehrávající se uprostřed dechberoucí australské přírody, ale dostal scénář na M:I. Nuda s příliš mnoha maskami, zpomalenými záběry a unylými pohledy z očí do očí. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)