Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Deryll

Já vím že to je naivní blbůstka ale já to prostě tomu Wooovi žeru!! Všechno co mi naservíruje hltám,ani nekoušu rovnou polikám:) + ´Hans a hnedka je co poslouchat:) ()

m.a.t.o.

Nie som fanúšikom M:I série, no tento diel bol pre mňa dosť veľkým sklamaním. Keď sa totižto 120-minútový film rozbieha 90-minút, je niečo zle. Druhú hviezdu pridávam iba kvôli výbornému akčnému finále. 30 % ()

Autogram

Jednoznačne najslabšia impossible akcia. Príliš zamilovaný agent, samé autá alebo motorky, nič nápadité, záporák neschopný. Ešte že si Tom napravil reputáciu v trojke. ()

drackula

Druhý diel MI sa úplne odklonil od prekombinovanej De Palmovej jednotky a zaradil úplne iný rýchlostný stupeň. Skvele vygradovaná akcia s bombastickým finále v ktorej je cítiť rukopis Johna Woo. Od špionážneho filmu sme sa dostali k čistokrvej akcii, ktorá občas popiera fyziku, ale bez toho by to asi nešlo. Dva tak odlišné diely z jednej série a stále rovnaká spokojnosť. Je veľmi zaujímavé sledovať, ako sa táto séria vyvíja. 80% ()

Guzo

Bohužel oproti prvnímu dílu krok zpět hlavně co se týče režie některých (neakčních) scén, zejména na začátku filmu. Thandie Newton jako "bondgirl" funguje a až na Cruisův přihlouplý účes to vlastně celé celkem šlape. Scénář filmu není úplně špatný (byť se ani nejedná o nic originálního) a kdyby se v postprodukci tvůrci trochu snažili, mohla se udržet úroveň prvního dílu. 6/10 ()

Jaro.Krafcik

Mne sa to zdá o dosť lepšie ako prvý diel a nechápem prečo to má menšie hodnotenie ako jednotka, zrejme preto že prvý diel sa odohravá v Česku a ČSFD je stránka česká. Ale neriešim, Tom Cruise je v dvojke svižnejší a akčnejší a diváka film jednoducho nenudí. Parádna je tiež hudobna stránka. Rozhodne dobrý akčný film. 4* ()

Ichabod

Sice se jedná o film z roku 2000, ale je devadesátkový jak to jen jde. Přesto i po letech cením skvělý soundtrack, sexy Thandie Newton a zejména celovou reklamovost a adoraci Toma Cruise. Následující díl je sice o třídu lepší, na druhou stranu proti pomale odsýpající jedničce, tady se John Woo mazlil s každým záběrem. MI není mnou favorizovaná série, ale tahle mi utkvěla po trojce v hlavě přece jen nejlépe. Ačkoliv je stupidní. ()

dragon94

Rozhodně nejhorší a nejnudnější díl série. První hodina filmu je téměř nekoukatelná, tím jak moc je natahovaná a nudná. Než se ve filmu vlastně začne něco dít, tak už pomalu končí. Ten film je devádesátkovej, až běda. Všemožné béčkové záběry, divný střih, rádoby cool zpomalovačky a příběh jak ze slabšího filmu se Segalem. Mission impossible to připomíná maximálně maskami na obličeji a herci jinak nic moc ničím. Přesto všechno má film pár plusů. Krásnou Thandie Newton a některé skutečně velmi dobře udělané záběry či akční pasáže. Není jich mnoho, ale třeba závěrečná bitva je v kombinaci s opravdu vynikající rockovou hudbou a upravenou znělkou výborná.Za vypichnutí určitě stojí jedna z nejlepších scén v sérii a sice scéna s "vycákáním děla" a tím co pak následovalo, která je opravdu libová! Celkově trošku slabší 3* 55% ()

vyfuk

Asi jsem nikdy neviděl takový generátor náhodných scén jako v tomto filmu. Těžko věřit, že scénář k tomuto natočil někdo jako Robert Towne, kde si ale dokážu představit, že režisér si dost věcí upravil pro sebe. A to byl kámen úrazu. Snad všechna volba, která v tomto filmu na něco padla byla špatná. Ať už to byla hudba, která skoro nikdy do filmu nesedí, ať už je to i možná trochu tupá vizáž Cruise, který sám zde předvádí jeden z nejméně kvalitních výkonů, co jsem viděl, nebo ať jde o výběr záporáka, který je absolutně necharakterní a neustále vypadá, že má konstantní problémy se zácpou. Dočkáme si i dost divných dialogů, které hraničí s hláškami z velice nekvalitní panické teenage komedie a zápletky hodné Bondovek s Moorem, které nikdy nebyli moje oblíbené, jelikož mnohdy byli spíš o tom si zašukat a nekompromisně zachránit svět. De Palma dal prvnímu dílu pompu, napětí a neustálé zvraty. U něj šlo o poctivou režii, kde každý záběr měl svůj smysl. Zde se zdá, že neměla smysl většina celého filmu. Oproti prvnímu dílu jde o pád do hlubin a člověk se diví, že někdo našel odvahu udělat další díl. Ale raději to udělali, protože věděli, že větší průser to být nemůže. Navíc jsem asi v žádném filmu neviděl tolik přeostřování, rychlých a zbytečných akčních záběrů a hlavně zpomalovaček. Ten film má sakra dvě hodiny. Kdyby tam nebyli všechny ty zpomalovací scény, tak má slabou hodinu deset. ()

Death

Bohuzel na tomto filmu je az prilis okate videt, jak moc mel John Woo svazane ruce. Neni to vubec jeho styl a muzu se jen dohadovat na kolik je to jeho vina a na kolik je to vina hollywoodskych pohlavaru. Akcni sceny jsou totiz zoufale vycpele, bez emoci, bez naboje, stezi prumerne. No a co nezvladne akce, to rozhodne nezachrani scenar. Jednim slovem, scenar je slabota. Obsahuje sice par slibnych momentu, vetsinu casu ale jen nudi, coz je v tomto typu filmu celkem zasadni nedostatek. Ani Tom Cruise mi do te role moc nesedl. Korunu bezradnosti pak nasadil M:I-2 zaver, ktery byl snad spise myslen jako parodie na akcni filmy nebo ne? Je mi jasne, ze u akcniho filmu plati pravidlo, nehled na realitu a spise se nech unaset vlnou efektivity. V tomto pripade je ale bohuzel malo i te efektivni slozky. Mam pocit, ze snad nekdo musel Johna Woo vydirat, ze do toho sel. Americky dolar je ale zrejme hodne mocna carodejka :). ()

Nepi

Místy dost přehnané,ale takový občas John Woo je...Jinak akční scény jsou skvěle nasnímané a propracované, a to se mu musí na druhou stranu nechat...Jako v každém jeho filmu nesmí chybět holubičky...Tom Cruise na mě jinak působí důvěryhodným dojmem a na nic si nehraje... ()

Narcis

Za scénář jednu * dolů. Akce je opravdu vymakaná do detailu a dobře vymyšlená a promyšlená. John Woo je v tomto směru opravdový umělec - jeho smysl pro hledání správného záběru je perfektní. A znovu zde dostali menší roli holuby. Co se týče hereckých výkonů tak Tom Cruise hraje skvěle a Dougray Scott je náhodou dost dobrej záporňák - ten jeho výraz v očích je nezapomenutelnej. ()

Almásy

tento film nudnost prechadzajuceho dielu znasobi akciou, vykonom a scenaru sa radsej pod kozu nepozerajte. vypnite mozog a nenarocnu blbost na nedelne popoludnie mate na svete ()

spikey1

Po pár letech od doby kdy jsem viděl film, musím říct že kromě úvodní scény ve které Cruise leze po skalách a finálního souboje na motorkách si z filmu nic nepamatuju a to je průšvih. nezachraňuje to ani John Woo, kterému prostě hollywood nejde. ()

DeathTheKid

Asi už jen samotné akce by se daly zařadit do škatulky "Impossible". Rejža moc nevěděl co se scénama, byly moc dlouhé, zejména ty akční. Celkově to bylo trochu naivní (včele s finálním soubojem Ethana a Seana - jejich výdrž bojovat na maximum je vskutku impozantní, to musíte uznat). Ale co už, kliše jsou klišé a tohle byla solidní popcornovka. ()

Aqualung

Pan Cruis ani zde nezklamal.Létá, skáče, jezdí, bije,miluje, bojuje.No stačí.Ale je faktem, že amící tyhle filmy umějí.Nicméně nic k lámání hlavy, či širším komentářům tady není. ()

Looser

Vyjímečně lepší dvojka než jednička, John Woo opět vypouští holubi a vychutnává si zpomalané souboje hlavních hrdinů. Prostě to nejlepší z Johna Woo s hot Thandie Newton a skvělým soundtrackem. ()

Gaizka

Nehorázně trapné, za vlasy přitažené akční scény a závěrečná scéna s pistolí vykopnutou z písku jako pomyslná třešnička na dortu. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)