Stratené mesto

• Česko Ztracené město (viac)

Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. "Chlapec z obálky" Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov. (Cinemart SK)

B.Wilde

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to vlastně líbilo. Jasně, ten příběh byl plný klišé a člověk to musel brát trochu s nadhledem, ale myslím, že to přesně k tomu patřilo. Za mě i super obsazení a jako oddechovka to bylo prostě ideální. Pitta jsem si teď hodně oblíbila v Bullet Train a tady mi ta role přišla v tak trochu podobném duchu a u těch jeho scén jsem se pobavila. Vlastně to splnilo přesně to, co jsem od toho čekala. ()

Olík

Harry Potter a Honba za klenotem Nilu aneb akční komedie, která si veškerý humor vystřílí hned ze startu a dále zůstává jenom dobrodružnou. Tak trochu mišmašáda z různých tematicky spřízněných snímků, kde moc nefunguje ani hlavní záporák a vlastně ani ústřední dvojice (rozdíl 16 let a 16 plastických operací bije do očí). Ale aby to nevypadalo, že bylo úplně ouvej. Ztracené město je příjemně nenáročná žánrovka…sice podléhající současnému trendu tuctových amerických rádoby velkofilmů…ale při určité konstelaci hvězd zabaví. ()

animario

První necelá půlka je překvapivě celkem zábavná a pár momentů a scén fakt vtipných. Kdyby si to tenhle říznej humor udrželo po celou dobu, mohla to být slušná moderní variace Honby za diamantem. Zbytek už tak nějak vyšumí. 2,5* ()

ViktorS

Za mňa je Stratené mesto skvelá oddychovka. Dobre som sa nasmial a rovnako so mnou na určitých scénach aj celá kinosála. Film má dobré tempo, pekné prostredie a aj keď príbeh patrí k tým jednoduchším, tak má svoje čaro. Musím pochváliť aj akčné scény s Bradom Pittom, ktoré boli fakt podarené. Sandra Bullock tu na svoj vek vyzerá stále veľmi dobre a s Channingom Tatumom im to tu spolu celkom ladí. No a Daniel Radcliffer bol ako záporná postava tiež celkom slušný. ()

Johny M.

Čím dál víc miluju takovýhle dobrodružný komedie; po Expedice: Džungle a Red Notice  je Ztracené město jako třetí díl trilogie s jiným, ale stejně skvělým obsazením a optimálně vyváženym poměrem akce-humor. Sandře možná táhne na 60, ale pořád je sakra hot. ()

Razzor_82

"Obdivuj tohle, máš tu přírodu a rádio." Odporně retardovaná slátanina z džungle. Babička Bullock v podpatcích a ohavně fialové cirkusové kombinéze. Tatum se předvede jako vylízaný manekýn. Postrádá to akci, humor, napětí i kouzlo hledání pokladu. Vrcholem jsou totálně trapné dialogy mezi hlavními postavami. Prudce jedovatý děj. Jediný Brad to oživí svou akcí a za něj dám alespoň hvězdu. Jinak je to  totální bulšit na entou! 2/10 ()

kluzo

Není to nic, co by tady už nebylo, není to skvělé jako Jumanji nebo Indiana Jones, ale některé komentáře a hodnocení si film nezasloužil. Sandra vypadá skvěle, a to zdaleka ne jen na svůj věk. ()

Kingjiri

Lehce romantická akční komedie, která nepřináší vůbec nic novýho. Od nudy a rutiny nezvládlo biják uchránit ani pár světlejších chvilek (Lorettiny představy při psaní románu nebo rolička Brada Pitta). Nechtěně vtipný nakonec nejvíc bylo, jak si tvůrci tak dlouho jakoby utahovali z žánru červený knihovny, až v podstatě takovou menší červenou knihovnu sami vytvořili (Loretta trhající si rodidla v případě zjištění, jak je to s pokladem ve Ztracenym městě; naprosto šablonovitý sbližování Loretty a Alana apod.). Akce nebo dobrodružství nakonec moc nebylo a Radcliffův záporák taky příliš neoslnil. Asi jediný, co mi utkví v paměti, je stále fajn pohled na Sandru Bullock v příléhavym oblečku i v jejích 57 letech, za to kloubouček. Ale na víc jak dvě silnější hvězdy tohle fakt stačit nemůže. ()

bararich8

Fajn průměrná komedie, kde hodně potěšil Brad Pitt. Bullock a Tatum se pak taky ke konci našli. Záporák slabší. Příběh je zde dostačující, ale moc bych v tom nehledal, má to opravdu jenom pobavit. Ale jinak se pořád něco dělo a jako výplň na dlouhý let to účel splní, 3,5* ()

PEZ

Ja si nemôžem pomôcť, ale bavil som sa kráľovsky! Chémia medzi Sandrou a Channingom funguje na 100%, vtipov je tu habadej a vyskakujú z plátna celý film. Má to megaspád, super nápady a jedno z najlepším cameo rolí ever - v podobe Brad Pitta. Proste hilarious. Nie je to revolučné a nie je to ničím nové, ale naozaj som sa už dlho tak dobre v kine nepobavil. PS: Ako to tá Sandra a Brad robia? :) ()

Daiker

Mám rád komedie se Sandrou a Ztracené město k nim nepatří..... Kyčovitě parodující scény, trapný humor a tuctový okopirovaný příběh ze starších filmů...... Návrh, Láska s výstrahou jsem si oblíbil, ale tento film si už nepustím....... ()

Rettry

Kdyby to nebylo tak sladký, tak vlastně docela ujde... Takovej opak TopGunu, který je chlapácký film s prvky romantiky, aby tam bylo i něco pro ženy. Tohle je super sladká limonáda s trochou akce, aby si tam něco našel i chlap. Honba za klenotem Nilu v novějším kabátu, s horším scénářem a horšímu hereckými výkony. ()

Torgal

Nenáročné dobrodružstvo so Sandrou, ktorá aj so šesťdesiatkou za rohom stále nepôsobí pri romantickom tokaní s o šestnásť rokov mladším Tatumom smiešne, klobúk dole. O žiadne umenie tu nikomu nešlo, čo sa prejavuje na šablónovitosti deja aj postáv. Príjemným spestrením je v tomto ohľade Bratt Pitt, ktorý si za tých pár minút na scéne pre seba ukradne celý film, ale bavil ma aj maniakálny Radcliffe. Na opačnom konci spektra je zase neuveriteľne zbytočná Sandrina černošská asistentka, ktorá tu je zrejme len na odškrtávanie kvót. Ja by som zas najradšej škrtol ju, nebola ani vtipná ani dejovo prínosná. 6/10 ()

phoenixer

Takový příběh vymýšlel někdo na toaletě při velké, když zrovna dočetl všechny etikety a už nebylo co dělat. Tohle je fakt slabota. Hvězdné obsazení a já se uchechtnul sotva třikrát. ()

tranquill

"Řekl jsem jí, že je živá mumie.. Mumie jsou mrtvé!" Dobrodružná podívaná s ne moc povedenými vtipy. Ale za angažování Brada Pitta a naložení s ním přidávám hvězdu navrch 😄 ()

John80

Spisovateľka a model z jej obálky knihy sa stretnú spolu v džungli, kde ju príde model zachrániť , keďže sa stane obeťou únosu, kvôli hľadaniu hrobky a pokladu o ktorom aj píše vo svojej knihe. Celkom príjemný dobrodružný film s dobrými hercami a takisto aj humorom  Daniell Radcliffe, nieje vhodný adept na takéto filmy, nehodí sa tam  Hodnotenie 3* ()

rublik05

Ztracené město je příjemná komediální podívaná, výborně natočená a zahraná, herecké obsazení je opravu suprové, bavila mě nejen ústřední dvojice, která zaujme jak fungující chemií, tak i přesvědčivými výkony, ale i šílený záporák Daniel Radcliffe či fenomenální Brad Pitt. Prostředí působí velice atraktivně, efekty nijak zvlášť nebijí do očí, příběh neurazí, je plný vtipných scén a narážek, má solidní tempo, výborné akční scény a v neposlední řadě také slušnou hudbu. Konečně poctivá komedie, bavil jsem se od začátku až do konce. Malinko mě však zklamal závěr, který je z mého pohledu trochu slabší, dále bych snesl ještě šílenějšího záporáka a také džungle mohla být využita mnohem lépe. Návštěvy kina v žádném případě nelituji, jedná se o fajn oddechovou záležitost, kterou všem vřele doporučuji, určitě se dobře pobavíte. Viděno v kině 1.4.2022. 7/10. ()

Aurewen

Hele nebylo to úplně špatný...šla jsem do kina bez očekávání a na pročištění hlavy,povedlo se. S kamarádkou jsme se dost nasmály, pánská část obyvatel kina se smála méně. Když od toho nic nečekáte, je to fajn. Byla to prostě parodie/komedie. Radcliffe hrál až moc afektovaně, ale budiž, Bullock byla šarmantní a vtipná, Tatum byl prostě stejný jako vždy-srandista a ťululum s duší romantika no a Piťák drsňák s mixem srandisty. Řeknu to asi takhle, z momentální nabídky kina jsem asi nejmíň litovala, že jsme zrovna na tomhle byly. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (viac)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (viac)