Stratené mesto

• Česko Ztracené město (viac)

Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. "Chlapec z obálky" Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov. (Cinemart SK)

Midar

Naprosto průměrná, roztahaná, ničím nezajímavá a místy až nudná romantická komedie, kterou drží nad vodou několikaminutová účast geniálního Brada Pitta. ()

marek29

Dávám 4, ale v hloubi duše cítím trojku. Snad si tím neobhajuji nedělní návštěvu kina. Sandra s Bradem top výkony, Tatuma nemusím a podle toho to vede. Harry Potter jako hlavní záporák divný. Očekávání byla zabít 2 hodiny a ta byla naplněna :) 3,5 z 5. Asi lepší než jít spát ()

petrik11

Aj by som dal o hviezdu menej. Ale z úcty k Sandre jednu dám. Film to bol plochý, nezaujímavý brak. Dobrí černoškovia, ako vždy. Ale že na tento brak sa podujala aj Bullock, no hrozné. Jasné príležitostí ubúda, no i tak. ()

adamix

Kinová jednohubka, sympatická a vo viacerých prípadoch aj vtipná a s dobrým obsadením. Aj keď tých záberov na Tatumovo telo a Bullockovej hranatú preplastikovanú tvár bolo dosť a celý príbeh je jedno veľké klišé, dopomohla tomu krátka stopáž, dobrý casting a cielený bláznivý humor. ()

jprmusic

Jediným kladem filmu je Sandra Bullock - všechno ostatní je dost slebota a když dojde na rádoby romantiku, je to k nekoukání. Navíc mezi hlavní dvojkou nefunguje chemie, takže srovnání například se Šest dní sedm nocí končí ultimátní prohrou. ()

Athree

Osobně je to zatím největší zklamání tohoto roku. Příběh o ničem, výkony nemastné neslané a humor? Asi jsem už náročný. Jedna hvězda pro Brada Pitta. ()

Mamlas

Čekal jsem něco jako Indiana Jones, ale ona to byla jen další blbá americká romantická komedie, tentokrát o babičce a jejím o generaci mladším příteli. Nějaký ten les kolem byla jen letmá ingredience otravné omáčky, aby to nebyla jen další sterilní romantická flákota. Obrovská snůška blbých keců, některé položky castingu byly příšerné. 80% stopáže popřeskakováno. Překvapivě nevtipné. (11%) ()

HEED

Byla to blbost, poklad v podstatě nenašli. Ve filmu se nic neděje, to už Uncharted bylo mnohem lepší, netlačilo tolik na pilu ohledně vtipných scén. Jestli tohle má být budoucnost dobrodružného žánru, tak to si nechám ujít. Kdo se chce pobavit, nechť si pustí Indianu Jonese (kterýkoliv díl). ()

Cermicek

Tak ti nevim. Pár dobrejch momentů to mělo. Ale jakože fakt slovy "pár".Jedním byla snaha o satyru a parodii klišoidních děl svých žánrů, která se po čase ale začala dost přejídat (takový to snažim se něco parodovat, ale tak moc tlačim na pilu až se sám tou parodií stávám a možná vlastně i větší!). 2) Kick-ass akce s Breďákem! Až by se člověku chtělo zvolat "škoda, že dostal tak málo prostoru"....mno ikdyž...🤔🤔...nakonec vlastně dobřě, že dostal tak málo prostoru!! (if you know what I mean) ()

mikki089

Příjemná oddechová podívaná. Nejedlo se o film, který by si zasloužil jakákoliv významná ocenění, i přes to se jednalo o zábavný příběh na styl Indiana Jones a Cesty do středu Země. Překvapivě postava Brada Pitta se dlouho na plátně neohřála. Sandra Bullock dokázala přirozeně sloučit komedii a akci. Potěšilo mě, že ve filmu vyměnili role muže-zachránce a dámy v nesnázích. Na druhou stranu zjevné pohnutky k feminismu mi přišly až příliš nucené a nepůsobily jako vhodné do děje. Daniel Radcliffe jako záporáka byla též dobrá volba, svoji roli ztvárnil náramně dobře a bylo zábava ho sledovat. Film navíc nepůsobil příliš zdlouhavě a konec byl též uspokojující. ()

kubas369

3,5/10. Co napsat? Poměrně záživná exotická dovolená, která pobaví ale ničím nevybočuje. Je to takové jalové jediné co vybočuje z řady je další fantastická mini role Brada Pitta. Sandra je furt sexy a Tatum dokáže ,,zahrát" dementa jako nikdo jiný. A Potter se opět snaží vymanit ze životní role ale furt nic. A to je vlastně vše. ()

Pitryx odpad!

Pro mne zklamání. Čekal jsem Indiana Jonese a dostal jsem babu, která mi byla už od začátku nesympatická. A ten děj, to bylo teprve pošušňáníčko. První třetinu nuda a pak? Pak sice přijde akce, ale ne na dlouho. No hlavně že se všichni vykecali a že jsme se mohli podívat jak tam někde tancují. Opravdu zábava jak pojď na mně z boku. Nedám ani tu dvacítku. Za těch deset-patnáct minut dobré zábavy z celé stopáže si to tento film nezaslouží. ()

mirkath1

Bacha kam šlapeš' To mě teda dostalo :D :D :D Na to, jak málo je dobrodružných filmů a ještě kombinovaných s komedií je jak šafránu jsem si to skutečně užila, Škarohlídi, vlezte mi na záda :)Fakt nebudu už dopředu očekávat, že podle hodnocení to nebude nic moc. Já jsem se bavila královsky. Sandra je úžasná. ()

Grondal

Lepšie ako Uncharted (žiadna veľká výhra, ale treba brať čo je). Pred sledovaním boli očakávania „proklate nízko“ a teda aj vďaka tomu som po dopozeraní skončil príjemne prekvapený. Nie je tu snáď žiaden originálny nápad a ani ten humor nie vždy funguje..., ale klišé sú vyťažené celkom do hĺbky, nie sú tu vyslovené ohavné scény trikové scény (aké sa do takýchto filmov s pravidelnosťou dostávajú) a chémia medzi postavami celkom funguje (čo ma dosť prekvapilo) + keď som spomínal, že humor nie vždy funguje, tak funguje dostatočne často... vidím pohár poloplný. Jediné, čo naozaj nechápem, sú scény so Sandrinou „literárnou agentkou“, ktoré boli absolútne zbytočné. Extra musím pochváliť Daniela Radcliffa, ktorému takýto polovyšinutý záporácky charakter fakt sedí... má taký pohľad v očiach a mimiku, bomba. Škoda len, že jeho postava nebola dostatočne využitá, úplne by sa mi hodilo, keby na konci zomrel nejakou bizarnou smrťou (optimálne na backfire jeho psychotického plánu). Vo výsledku teda žiadny zázrak, na ktorý by sa spomínalo, ale vo výsledku to funguje lepšie ako iné, ambicióznejšie projekty (napr. spomínaný Uncharted), takže ak si chcete pri filme oddýchnuť, kľudne do toho. ()

Blenny

Klasik by řekl zlatá Honba za diamantem, ale čert to vem, stačilo mi se pobavit a parkrát se zasmát. První půlka dobrý, pak tomu spadne řetěz a do konce už to jenom neslaně nemastně dokulhá + Daniel Radcliffe je tady velkej aspirant na Zlatou malinu. Dvě, víc nemůžu. I když mě to mrzí. ()

Lucilay

Film, který měl mít tak hodinu. Strašně natahované. Ani jsem se nedopočítala, kolikrát jsem to musela pauznout, abych šla dělat něco záživnějšího, jinak bych u tohohle umřela nudou. ()

Tominni

Dobrodružná komedie Ztracené město sice neurazí, ale ani příliš nezaujme. Občas diváka pobaví, příliš nepřekvapí. Takový průměr, kde Sandra Bullock je fajn, Brad Pitt mohl mít o něco více prostoru. Zhlédnutí nelituji, ale až si bud chtít pustit podobný typ filmu, tak šáhnu po jiných. ()

liquuid

Pokud chcete videt film, kterej vylozene neurazi, ale je prakticky uplne zbytecnej, tak se rozhodne kouknete na ztracene mesto. Hezky vizual a sympaticti herci neutahnou tuhle zbytecnost. Posledni dobou mi prijde, ze uz vazne nevi co tocit, jak tocit a pro jakou cilovku tocit. Problem je v tom, ze vychazime z celkem dobreho napadu, kdy spisovatelka zazije takrka pribeh ze sve knihy, jenomze z dobrodruzne vypravy se stane fraska. Puvodni naboj, ktery film mel, skoncil v prvnim strome dzungle, do ktere sli. Pak uz pokracuji jen nezajimave pasaze a extremne nudny konec. 1 hvezda vizual a 1 hvezda herci. Nic jinyho tady neni. Velky zklamani. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (viac)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (viac)