Stratené mesto

• Česko Ztracené město (viac)

Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. "Chlapec z obálky" Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov. (Cinemart SK)

blondboss

Táto komédia neprináša veľa nového, ale aj napriek tomu je osviežujúcim prídavkom k tohtoročným filmom v rámci komediálneho žánru. Navyše keď do toho pripojíme takú tú správnu "Indiana Jones" dobrodružnú atmosféru a Sandru Bullock v jej klasickej úlohe, tak to nemohlo dopadnúť nejako zle. Channing Tatum skvelo sekundoval a Daniel Radcliffe mi v tejto roli brutálne sedel. Takže celkovo dobrý pocit z už viackrát prevarenej kaše. 65 % ()

megajalec

Sandra Bullock je fakt kus. Na svoj vek neuveriteľný. Len škoda, že scenár filmu je hrozný. Nič inovatívne, pozbierané všetky barličky z podobných filmov zlepené dokopy. Presne viete, kedy to asi bude mať byť vtipné, ale nie je. Viete, kedy to má byť napínavé, ale nie je. Viete, ako to má dopadnúť a čuduj sa svete, dopadne to presne tak. Postava Da'Vine Joy Randolph bola totálna nadbytočná, či už prínosom od deja alebo humorom (ktorý evidentne mala vytvárať). Opakom je minirola Brada Pitta. ()

JenYu

Zpočátku hrozné (opravdu nejsem Sandřin fanoušek), přehrávané a naivní, později se můj celkový dojem z filmu zlepšil (pomohla komediální složka). Channing mě bavil (narozdíl od Brada Pitta). I přes svoje vady a klišé (scéna s hmyzem na těle, která nesmí v žádném filmu odehrávajícím se v džungli chybět - alespoň že to nebyli pavouci, Radcliffe na mě nepůsobil jako záporák, Lorettina kamarádka, muž zamilovaný do zvířete apod.) mě film vtáhl do děje a konec mi vlastně vykouzlil úsměv na rtech. ()

Kinofil

|| PG-13 || Paramount || Rozpočet: $68 mil. || USA: $105 344 029 - ČR: 9 882 575 Kč - Celkem: $190 844 029 || Žádný zázrak se nekoná. Přitom tu byl slušný, byť x-krát zrecyklovaný, námět na pohodovou dobrodružnou komedii s fajn herci na styl 6 dní, 7 nocí. To by z toho ale nesměla vylést taková rychlokvaška, po které vám v hlavě zůstanou 1,2 vtipy a na zbytek rychle zapomenete. Největší selhání pak vidím ve scénáři, který je spolu s vhodnými herci vždy tím nejdůležitějším u komedií, kdy režie i všechno ostatní klidně může stát vcelku za prd, pokud to vyvažují skvělé vtipy. Když ale stojí za prd scénář nebo herci nezvládají převést vtipy na obrazovku, dobrá komedie z toho prostě vylést nemůže. Ztracené město připomíná spíš pokus Netflixu, který by za tohle ještě mohl být i rád. Bullock, Tatum, větší cameo Pitta a nevyužitý Radcliffe do filmu sedí a mohli se postarat o hromadu vtipných momentů. Bohužel film se pokouší řešit i nějaký příběh, a tak jakmile Bullock a Tatum začnou sbližovat a mluvit, z filmu se stává pekelná nuda. Sice ji na chvíli přeruší nějaký ten další vtípek nebo ne příliš povedené (a zbytečné a rádoby epické) akční scény, jenže pak následuje zase nuda. A takhle až do konce. Nějaká romantika jde také stranou, takže si film zřejmě neužijí ani ženy. Už by to chtělo tyto žárnově schizofrení filmy, které se pokouší o populární komiksovky nebo blockbustery, zastavit a přijít s ryze čistokrevnou komedií, které se točili někdy do roku 2010. Když chcete točit něco pro všechny, většinou to není pro nikoho. 50%. ()

IZFNP

Za posledné dni už niekoľký priemerný film, ktorý nebol ani tak zábavný, ani tak zlý. Je to tak 40 %, ale za sekvenciu s Bradom Pittom dávam hviezdičku hore, že fakt. ()

matys12

Nerozumím moc místnímu "hejtu" vůči tomuhle filmu. Pokud dobře čtu, tak Ztracené město má být Akční Dobrodružná Komedie a já jsem koukal na film, který byl jak Akční (přestřelky, bitky), tak Dobrodružný (odehrával se v džungli, jednalo se o hon za pokladem), tak Komedie (Channingovi ty role "tupounů" fakt sednou :D ). Po dlouhé době mi přišlo, že se koukám na námět, který jsem tu (podle mého subjektivního hodnocení) dlouho neměli. Popravdě pro mě filmů se Sandrou Bullock nikdy není dost. Channing Tatum, jak jsem se již zmínil, je opravdu dobrý herec pro komedie, !Spoiler! Brad Pitt - i když tam byl jen chvilku, totální showman :D !Spoiler Konec! (mimo jiné tuto trojici můžeme vidět tento rok již podruhé (dříve natočený film Bullet train jehož recenzi si můžete říct tady) no a na konec pro mne dlouho neviděný Daniel Radcliffe a jeho rozvíjející se psycho-záporák (měl by je hrát častěji, protože je fakt přesvědčivý). Long story short 4* jsou podle mě viry nají a pro oddech ten film zkuste :) ()

Karlos8

Brad Pitt by si jistě zasloužil více prostoru než jen několik málo minut na začátku a poté na konci v podtitulkové scéně. Chtělo by se říct kvalitní béčko, ale opak je pravdou. Spíše horší céčko. Tento filmařský počin nepočin opravdu stačí vidět maximálně jednou. Není totiž moc co vytknout a na co vzpomínat. ()

heavy66

Je to slabší ani zábavné to není. Žádná nová Indiana Jonesová nebo žena z Acapulca. Sandra už je trochu unavená. Bradovo cameo je fajn, ale to je asi všechno. ()

Facerr

Docela koukatelná jednohubka. Hvězdné obsazení samozřejmě pomohlo a musí se nechat, že díky nim chemie funguje. Mrzí trochu odfláknutá, i když výživná role Brada Pitta. ()

p.a.douch

Tak jo. Na rozmezí tří a čtyř hvězd. Protože jsem fanda Honby za diamantem a Honby za klenotem Nilu a film mě bavil, dám čtyři. Bullocková stále v pohodě a s Tatumem se dobře doplňují. Radcliffe je slušný slizoun a třešničkou na dortu je Pitt. Takže jo. Peněz není třeba litovat. I přes 112 minut film pěkně odsýpá. ()

KolarikKing

Příjemné překvapení! Čekal jsem totální blbost a parodii na dobrodružné filmy a dostal jsem docela svižnou a zábavnou jednouhubku. Jasně je to už stokrát viděné téma, ale já tyhle dobrodružné snímky mám rád. K tomu tu máme bandu známých herců, kteří mě bavily (Brad Pitt nejvíc). 6/10 ()

Heywood

Kvůli Bullock dávám hvězdu navíc, ale jinak 50%. Je to prostoduché, prvoplánovité, ukrutně předvídatelné, hudebně nezáživné, vizuálem kýčovité a to nejhorší je Radcliffe. Ten je hloupý a směšný s napoleonským komplexem (jako ve většině svých nerolích), nepřesvědčivý (žádný strach nevyvolává), postava je nedokončena, (kde vzal peníze, když vše shrábl bratr) a vidět film s Radcliffem znamená zkazit si večer. Kde jsou časy Pottra..Dávno je odválo zapomnění. Štěk Pitta byl zbytečný a konec po titulkách překonal tuto parodii do pitomosti. Nebýt hlavních dvou herců, dal bych 30%. ()

Rian_witcher

Sandra má už prostě do sexy rošťandy z filmu Síť nebo Slečna drsňák daleko. Plastické operace z ní udělaly voskovou mumii (lidskou). To je největší negativum filmu a být trochu chemie mezi ní a Tatumem, odpustil bych i absolutní absenci nových nápadů využitých v jiných dobrodružných filmech. Ani "Harry Potter" nijak nezazářil jako šílený miliardář.  Zač tedy 2 hvězdy? Jedna za Tatumovo herectví. Ten si poradil s rolí sexy modela na výbornou. A druhou hvězdu zachránila krátká vsuvka s Trenérem :-). Brad Pitt skvěle pobavil se svou minirolí. ()

meda2016

Je to hodně nepovedený remake těsta dobrodružných komedií. Od 10 k 5, říká se. Ten Radcliffe je čím dál ošklivější. Kousek od odpadu. ()

v.indruchova

Taková najivní kravinka, takový dětský humor kombinovaný se sexistickým, protože i děti to láka. Takové hlopoučké a trapné občas. Velká oddechovka, pro nenáročné :) nějaké ty nelogické věci. Celé jako hloupoučký levný román. Dobří herci, mám pocit že si todělalo občas legraci samo ze sebe. Nemám ponětí jaký je nátlak na herečky ale mrzí mě že je Bullock plastiková dáma :/ Ten nos. Vypadá jak Michael Jackson, a že si ho živě pamatuju. Prostě ten humor mi tak nesedl ale občas ok. ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (viac)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (viac)