Hudba:
Nikolaj KaretnikovObsahy(1)
Filmový prepis divadelnej hry M. A. Bulgakova. Tvorcovia čerpali aj z iných spisovateľových próz, v ktorých portrétoval ruskú spoločnosť, ktorej prískušníci utekajú pred revolucionármi a skrývajú sa do kláštorov. (Film a divadlo)
Hrajú
Ljudmila Saveljeva
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Vojna a mier (1965)
Vojna a mier: 1812 (1967)
Vojna a mier: Pierre Bezuchov (1967)
Vladimir Zamanskij
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Truchlivá netečnost (1987)
Zajtra bola vojna (1987)
Oslobodenie II - Prielom (1970)
Dmitrij Orlovskij
Ruské impérium
Najlepšie filmy:
Cesta nezištné lásky (1971)
Andrej Rubľov (1966)
Garáž (1979)
Taťjana Tkač
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Miesto akcie nemeniť! (1979) (seriál)
Sjostry (2001)
Biele slnko púšte (1970)
Nikolaj Gorlov
Ruské impérium
Najlepšie filmy:
Otec Sergej (1978)
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Oblomov (1979)
Valerij Zolotuchin
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Ivan Vasilievič mení povolanie (1973)
Intervence (1968)
Dvanásť stoličiek (1971)
Roman Chomjatov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Hviezdy na čiapkach (1967)
Oslobodenie III - Smer hlavného úderu (1971)
Oslobodenie I - Ohnivá dúha (1970)
Alexej Batalov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Žeriavy tiahnu (1957)
Hvězda kouzelného štěstí (1975)
Dáma s psíčkem (1960)
Nikolaj Oljalin
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Není cesty zpátky (1970)
Oslobodenie II - Prielom (1970)
Oslobodenie III - Smer hlavného úderu (1971)
Vladislav Dvoržeckij
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Otec Sergej (1978)
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Solaris (1972)
Konstantin Voinov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Sviť, sviť, má hvězdo (1969)
Dobrodružstvá Ali Babu a 40 lúpežníkov (1980)
Zlaté teľa (1968)
Michail Uljanov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Bratia Karamazovci (1969)
Téma (1979)
Vladimír Protasenko
Najlepšie filmy:
Otec Sergej (1978)
Muž jak se patří (1977)
Podařená kvítka (1972)
Vladimir Basov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Čipollino (1972)
Otec Sergej (1978)
Zločin a trest (1970)
Oleg Jefremov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Vojna a mier (1965)
Sviť, sviť, má hvězdo (1969)
Kavárna Tři topoly (1967)
Igor Jasulovič
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Není cesty zpátky (1970)
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Waterloo (1970)
Mikaela Drozdovskaja
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Sviť, sviť, má hvězdo (1969)
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Muž jak se patří (1977)
Jevgenij Jevstignějev
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Legenda o Ullenspiegelovi (1976)
Baltazarova hostina aneb Noc se Stalinem (1989)
Sobačje serdce (1988) (TV film)
Natalja Varlej
Rumunsko
Najlepšie filmy:
Ukradnutá nevesta (1966)
Vij (1967)
Gosťja iz buduščego (1984) (seriál)
Vasilij Bočkarjov
Sovietsky zväz
Najlepšie filmy:
Útek (1970)