Není cesty zpátky

• Sovietsky zväz Obratnoj dorogi nět (viac)

Po útěku z internačního tábora pro zajatce se major Toporkov dostane k oddílu běloruských partyzánů. Aby zbývající vězně z tábora osvobodil, dohodne se s vedením oddílu na dodávce zbraní pro vězně. V oddílu partyzánů je však zrádce, který předává informace Němcům, vedení partyzánského oddílu o něm ví, ale neznají jeho identitu. Varují Toporkova a zároveň je na něm jako na veliteli konvoje, aby případného zrádce odhalil při jeho strastiplné cestě se zbraněmi. Toporkov a 9 doprovázejících partyzánů se vydá na cestu, ze které není návratu. (retrix)

jasse

Tenhle příběh z války jsem kdysi s velkým zájmem sledovala jako malá v televizi a když jsem se na něj podívala zas po letech, nijak neztratil svoji přitažlivost, naopak, vřele doporučuju. Neznám blonďatějšího blonďáka, jako byl major Toporkov a vůbec se nedivím, že jeho představitel Nikolaj Oljalin zářil dlouhá léta na sovětském filmovém nebi jako jedna z velkých hvězd. Škoda jeho předčasného úmrtí - shodou okolností zemřel stejně, jako jeho major Toporkov. A jak správně píše retrix - po celou dobu šlo o to, odhalit zrádce ve svých řadách, v té době poměrně věc nevídaná - zrádce mezi sovětskými partizány? ()

senecek

Jako asi 8-10-iletý jsem tenhle (tuším třídílný seriál) docela hltal. Výrazná postava Nikolaje Oljalina mi utkvěla v paměti. Takže u mě nostalgická vzpomínka na prima dětství a docela zajímavý dobrodružný film - seriál,tuším třídílný. ()

arcticsky

Jojo - matně si vzpomínám na TV uvádění tohoto napínavého příběhu z války. A také se mi pod kůži zadřel výrazný Nikolaj Oljalin, kterého jsem znal z epopeje Osvobození. ()

retrix

Jako kluka mě tento seriál nadchnul. Není to typ válečného filmu, kde sovětský hrdina, zasáhnutý několika ranami, stačí zlikvidovat bunkr a zničit tank. Je to spíše psychologická sonda jednotlivých postav se zápletkou, jak odhalit zrádce ve vlastních řadách. ()