Skupina mladých ľudí nešťastnou náhodou zabije malého chlapca. Ed Harley (Lance Henriksen) chce svojho jediného syna pomstiť a tak sa vydá za starou čarodejnicou, ktorá mu pomôže vyvolať démona pomsty. Démon sa ale začína vymykať kontrole a tak musí Ed zobrať spravedlivosť do vlastných rúk. (TomX2)

tenebrae86

Pro mě slušné, odpočinkové béčko. Takový typ osmdesátkových fantasy hororů se mi obvykle líbí. Nejlepší na filmu je povedeně ztvárněná obluda, prostředí amerického venkova a Lance Henriksen v hlavní roli. Naopak atmosféra je tu sice dobrá, ale mohla být asi trochu strašidelnější a hlavně mi tu chybělo trochu víc brutality a gore. Pořád jsem doufal, že se začnou odtrhávat končetiny a hlavy a ono nic. Každopádně jsem se nenudil a jsem zvědav na další díly. Hodnocení: 70% ()

molcan2 odpad!

Tento film je úplný nezmysel. Možno že 15-ročný, ktorý nikdy v živote nevidel horor bude vystrašený, ale nikto iný. Postavy sú tak nezaujímavé, že vám je úplne jedno, čo sa s nimi stane, s výnimkou toho chlapca, čo ho zabijú na začiatku. Nie je žiadne napätie, keď vyjde monštrum von, a jeho zabíjanie je rovnako napínavé ako vybaľovanie žuvačky z papierika. Mali by sme aj uveriť tomu, že zhodou okolnosti, niekoľko kilometrov od miesta kde je zabitý chlapec, čarodejnica a jej pochované, recyklovatelné monštrum je k dispozícii k pomste na objednávku, akoby si niekto kupoval bagetu. Film je pomerne predvídateľný, a dokonca o niečo menej predvídateľný koniec vás necháva absolútne ľahostajným, jednoducho s úľavou, že mučenícke sledovanie tohoto odpadu je na konci. Skutočný horor je, že som strávil hodinu a pol svojho života s týmto odpadom. ()

Deratizer

Viděl jsem všechny tři verze Démona pomsty a asi se mi nejvíce líbila verze, kterou jsem viděl jako první, tzn z roku 2006. Myslím, že ne špatně zpracovaný jsou všechny tři verze a je na tom pěkný, že v každé verzi se jedná o jiný příběh, ať už je to remake nebo není. A celkově jako horor na toto téma se mi Démon pomsty hodně líbí, tento horor si mě prostě získal. Taková drsná hororová pohádka, kde nechybí ošklivá čarodějnice:-) ()

Rathalos

Pumpkinhead alebo Demon pomsty,horor z osemdesiatych rokov v hlavnej ulohe s nestarnucim Lanceom Henriksenom,ktory ma svoje plusy,ale aj minusy,no atmosfera,napatie,skvele masky,carodejnica a odporne monstrum,ktore bolo strasidelne zatienuju negativa,cize dam 5 hviezdicky...:-) ()

Raziel_cz

Neurazí, nenadchne. Kompaktní horor s monstrem, kolem kterého se z nějakého důvodu vytvořil kult. Mně popravdě kdovíjak cool nebo zajímavé nepřišlo. Nápad se spojením s tím, kdo ho vyvolal, je docela slibný, ale scenáristé ho nedokázali moc dobře vytěžit – respektive, jednání Eda Harleyho je stejně nelogické, jako skoro všech ostatních postav, a ve výsledku tak máte pocit, že nic z toho, co jste právě viděli, nebylo zrovna nutné. Winston je legenda, ale moc šťastnou ruku při volbě filmu k první režii tedy neměl. ()

helraiser

Hodně slušnej horor s výborně ztvárněným démonem a slušnou atmosférou. V tomto případě vše šlape jak má a film jako celek funguje naprosto dokonale. Nejlepší část filmu je jednoznačně v chatrči ty babizny při oživování démona. Já byl spokojen nad míru a mužu jedině doporučit. Ten kdo se spokojí s jednoduchým příběhem a nevadí mu béčka tak ten bude jistě spokojen. V jednoduchosti je totiž síla a tento horor to jenom potvrzuje ()

Knor

Žádnej zázrak to sice není, ale dá se na to v pohodě koukat. Lance Henriksen je skvělej, nejvíc mě bavili scény s čarodějnicí a na hřbitově. Pumpkinhead není špatnej , ale byl hrozně málo využitej.... mám tím na mysli mordy, který by mohly bejt krvavější a pak by to nemělo chybku. Když už se to mělo zabíjet ve jménu pomsty tak to mělo bejt drsnější. Takhle je to jen slušný průměr. ()

GameboyNES

Tenhle skvost mi dlouho nějak unikal, ale už jsem to napravil :) Klasická 80. hororová atmosféra. Lance výbornej jako vždy. Monstrum Démona Pomsty, trikově i designově výborně udělaný, díky panu mistrovi Stanu Winstonovi. ()

Pitryx

Tak klasika nééé? Co bychom chtěli víc? Jasně že to musím nadhodnotit o dvaciáše, vždyť jsem na tom skoro vyrůstal hehehe. Nu, děj to má skoro přímý, kličky a odbočky se nekonají a obluda je vyvedena skvěle. Na svou dobu velmi podařený snímek. ()

Blazkowicz

Žádné dýňové monstrum jsem nezaznamenal, takže odcházím zklamaný. Jen nějakou variaci na Vetřelce. Vypadá dobře, ale dyňu místo hlavy neměl. Celkově taky nic moc. Tma, mlha, nuda. 2+* ()

Nekrofil

Prvý režijný pokus trikového majstra Stana Winstona rozhodne nesklamal. Pumpkinhead je veľmi vydarený horor, v ktorom jasne vidieť, že Winston nielenže vie monštrá vytvárať, ale ich aj rovnako dobre natočiť. Vďaka jeho režii vyzerá titulné monštrum v každej scéne naozaj impozantne a strašidelne. Celý film je perfektne nasvietený a má vynikajúcu atmosféru. A samozrejme nemôžeme zabudnúť i na Lanca Henriksena, ktorý naozaj žiari v hlavnej úlohe. Jeho výkon je skutočne presvedčivý. Dávam 80%. Škoda len, že kvôli predčasnej smrti sa od Stana Winstona už ďalších podobných režijných počinov nedočkáme. Odpočívaj v pokoji, Stan. ()

Mockingjay

Tekvicovú hlavu ako nástroj na vykonanie pomsty beriem. Veď si aj zaslúžila luxusné pohrebné miesto v peknom lesnom zátiší. Potešila aj hnusná slizká vizáž. Mrzí ma akurát hudba, do ktorej bol film zahalený. Istými chvíľami odbúrala všetko napätie, ktoré v zopár scénach mohlo byť naozaj postrašujúce. Ten country aparát, alebo ako by som to len nazvala, nemal žiadnu silu, ktorú si temné a tmavé prostredie lesa pýta. A čo už s tou predvídateľnosťou, keď hneď na začiatku človeku udrie do očí, ktorá postava sa asi dožije konca. ()

VanBradley89

Na plný počet to není, ale i tak mě to, až překvapivě, bavilo. Jednoduchý, přímočarý děj. Parádní atmosféra. Skvělé masky, hudba. Výborný Lance. Super osmdesátková záležitost. ()

Nikolas__

Pumpkinhead je snad nejlepší osmdesátkové (nepříliš známé) béčko s zajímavým monstrem co jsem asi kdy viděl, minimálně za hodně dlouhou dobu. Monstrum je absolutně geniálně vizuálně zpracované, Lance hraje naprosto brilantně, jako vždycky, a jeho postava je super. Trošku mě mrzí některé části u finále ve kterých se film tak divně motá, ale nebudu kvůli tomu snižovat hodnocení. Hrozně mě to baví. Hned jak to půjde se vrhnu na dvojku. Trojku se čtyřkou si doplním později. ()

Ondrew

O nic prevratne v tomto pripade nejde, no napriek tomu ma film ten spravny "drive". Potesil ma Lance Henriksen v hlavnej ulohe a vychutnal som si pohlad na pomerne slusne vytvorenu priseru, ktora je "alienovsky" sympaticka. Tajomnost odlahlych lesov, spolu so starou carodejnicou, tomu vsetkemu dodavaju staru znamu ceresnicku na torte. 60% ()