Krvavý svár mezi rodinami Hatfi eldových a McCoyových zuří již celá desetiletí. Teď se však chýlí k hroznému konci. Jodie Hatfieldová se totiž zamilovala do Rickyho McCoye. Její dva bratři se rozhodnou vztah násilím ukončit, ale omylem při tom zaviní smrt Rickyho malé sestřičky. Ricky nedbá varování samotného Eda Harleyho (Lance Henriksen - DÉMON POMSTY, VETŘELEC vs. PREDÁTOR) a žádá Pumpkinheada - legendárního démona pomsty, aby mu pomohl s odvetou, která by jednou provždy vymazala rodinu Hatfieldových ze zemského povrchu. Krveprolití začíná... Pumpkinhead vraždí všechno, co mu přijde do cesty a jedna věc se zdá jasná: svatba se tu uskuteční jedině přes jeho mrtvolu. (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Jeden by si řekl, že po zhlédnutí třech předchozích dílů, nám už tato série nemohla nabídnout nic nového. Což je taky svým způsobem pravda, ale štafetový kolík přebrali po Američanech Britové a ti si vzpomněli na „nesmrtelný příběh“ Williama Shakespeara Romeo a Julie. Když jsem si tento fakt přečetl ještě před spuštěním filmu, musel jsem si jen poklepat na čelo. Doslova nesnáším romantiku v kombinaci s hororem a již dopředu jsem byl připravený tento díl rozcupovat na kousky. Naštěstí se Michael Hurst snažil alespoň částečně zůstat věrný původní myšlence tohoto filmu a tak se kromě rodinných nesvárů dočkáme i (béčkové) krvavé podívané. Což bylo jeho jediné štěstí. Začátek mě totiž nechal zcela chladným a to především díky nepříliš přesvědčivým hereckým výkonům většiny zúčastněných. Připadal jsem si jako bych sledoval jakousi variaci na telenovelu a měl jsem sto chutí to vypnout. Akce pořádně žádná, pěstní bitka na veselce ve mně vyvolávala spíš záchvat smíchu, než abych se u ní pobavil a navíc mi tu nebylo ani moc postav vyloženě sympatických. Pak ale přišla na řadu návštěva lesní chatky a naší staré známé čarodějnice. Od té chvíle šla úroveň celého příběhu o trochu výše a já se začal i konečně bavit. Samozřejmě nesměl chybět gumový démon (na jeho vzhled jsem si však již zvykl díky předchozím dílům, takže mě vyloženě nepohoršoval). Kupodivu však tentokrát dostal příležitost se pořádně vyřádit a počet mrtvých tu byl opravdu vysoký. Postupná eliminace Hatfieldových byla navíc konečně doprovázena i docela slušnou atmosférou, kterou jsem tam do té doby postrádal. Krev stříkala na všechny strany, kusy těl létali rovněž – takže já si stěžovat nemohl (konečně!!!). Navíc tu nechyběl ani Lance Henriksen, ale ten zde dostal na můj vkus žalostně málo prostoru. Spíš tu byl jen jako maskot této série a pro lepší sledovanost. Takže v konečném zúčtování se nakonec opět přikloním k průměrnému ohodnocení. I tak však doufám, že tímto dílem Tykvohlav skončí…50% ()

Morholt odpad!

Konflikt Kapuletů a Monteků Divokého západu je dostatečně znám a byl už několikrát zfilmován, ale nikdy z toho nevznikla taková srágora, jako je tohle. Hurst sem namontoval čarodějnici a cosi jménem Tykvohlav a místo aby po sobě členové znepřátelených klanů stříleli, začali si vyřizovat účty prostřednictvím výše zmíněné zrůdy. Jeden z těch filmů, které jsou tak mizerné, že nejsou ani směšné. Nedokoukáno. ()

kosta73

Čtvrté pokračování BLOOD FEUD nepřináší absolutně nic nového. Navíc se jedná o televizní zpracování, což se na filmu neblaze podepsalo snad ve všech směrech, nejvíce ale na řemeslné a trikové stránce. Pumpkinhead jde po krku tentokrát jedné ze dvou znepřátelených rodin, které jsou postupem času a s přibývajícím počtem mrtvol nuceny začít držet spolu. Zbytečný film, zajímavý snad jen pro diváka, který nemá o předešlých dílech ani tušení a setkává se s Pumpkinheadem poprvé. Bohužel nutno dodat, že po shlédnutí tohoto "skvostu" bych se moc nedivil, kdyby to bylo naposled. ()

matestlust

I přes celkem slabou kritiku zde i jinde, jsem se bavil až překvapivě dobře.Klasická pěkně jednoduchá zápletka stejně tak jako u předochozích dílů,tentokrát jde o nešťastnou smrt a zakazovanou lásku-dvojka stvořená pro pomstu.Pumpkinhead je opět pekelně nasranej a pekelně agresivní:).Až na občasně nudné momenty a trošku debilní konec pěkná podívaná. ()

obitus

Pumpkinhead se vrací a s ním i Lance "beru každou roli" Henriksen. Tentokrát se dostávají mezi znesvářené famílie, Pumpkinhead proto aby průměrně zmordoval nějaké ty chudáky a Lance aby pronesl nějaké to moudro a odkráčel zase o film dál. Doufejme, že pátý díl nenatočí dřív než za dvacet let. Lance už bude asi v pánu, ale to borce jako je on zastaví jen málokdy. Oni se vrátí, oba dva. ()