Démon pomsty

(TV film)
  • Veľká Británia Pumpkinhead: Ashes to Ashes

Už jsou to dvě desítky let, co Ed Harley (Lance Henriksen) naposledy probudil mstitele známého jako Démon pomsty. A teď jeho čas přichází znovu. Obyvatelé malé jižanské vesnice totiž odhalili, že místní lékař (Doug Bradley) obchodoval s orgány jejich zemřelých příbuzných a těla pohřbíval v bažinách. Proto žádají starou čarodějku, aby znovu vyvolala démonův hněv a pomstila jejich znesvěcené rodiny. Netvor poskládaný z mumifikovaných zbytků samotného Eda Harleyho opět pokračuje v konání hrůzy a je jedno, kdo mu stojí v cestě. Po dvaceti letech v zapomnění se Démon pomsty konečně vrací, aby srovnal účty. (Bontonfilm)

PetrPan

Vzhledem k procentům by člověk čekal další filmový průjem. Nu, není pro mne žádným překvapením, že nic takového se nekonalo. Po průměrné jedničce a zmršené dvojce přichází sice zjevně levná a nijak oslňující trojka, do sračky má však opravdu daleko. Tykvohlav se vrací ke své nezvratně nelítostné démonické podstatě a zabíjí všechny, kteří se mu na jeho cestě za vykonáním pomsty nachomýtnou před pařáty. Nabodeníčko na bleskosvod v deštivé noci či přepad kostela patří dokonce k zapamatováníhodným scénám s až epickým nádechem, samosebou dokážete-li odpustit ty velmi levné triky a popustíte uzdu své představivosti. Čili aťsi kdo chce co chce říká, já byl spokojen, i když to stálo za hovno. ()

K.I.N.G.

Žádný jiný díl ze série Pumpkinheada jsem zatím neviděl, ale s tímto jsem byl spokojen. Jelikož jsem věděl, jak nízké to má tady hodnocení, tak to zdaleka předčilo mé očekávání. Má to svoji specifickou atmosféru, což bych u tak nového hororu rozhodně nečekal a taky dost dobrý děj. Největší kámen úrazu je podle mně v digitálních efektech, které jsou tu občas uplně strašné. Tento film si budu pamatovat jako solidně natočený příběh s tykvohlavem. 50% ()

SOLOM.

Říká se „do třetice všeho dobrého a zlého“, ale u této série to zas až tolik neplatí. Prozatím ani jeden z dílů, které jsem měl možnost vidět, mě nějak záchvatně neuchvátil a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Opět došlo ke změně režiséra a ani Jake West nedokázal naplnit má očekávání. Musím však nesouhlasit s většinovým míněním, že jde o nejhorší díl této série. Osobně mi přijde, že co se týká kvality, tak si nemá ani jeden díl co vyčítat. Ano, jednička má své kouzlo, díky kterému si jí oblíbila spousta lidí, ale já ani z ní nebyl nikterak „na větvi“ a i trojka v mých očích splnila status obyčejného průměrného filmu. Navíc se mi líbila ona jistá návaznost na jedničku, které si prostě nelze nevšimnout. Opět se setkáváme s rodinou Bunta Wallace, který se nakonec stal jednou z těch důležitých postav již v prvním díle. Tenkrát šlo sice o ušmudlané venkovany, kteří nakupovali v krámku Eda Harleyho – ale jejich zevnějšek se nikterak nezměnil ani dnes. Jen farmu vyměnili za rozpadající se krematorium s nefunkční pecí (docela paradox). Díky svému prostému smýšlení a lehké manipulaci se z nich stali jen obyčejní poskoci ďábelského doktora v jeho kšeftu s lidskými orgány. Nesmí samozřejmě chybět ani vzpomínkové pasáže na Eda Harleyho, který má s Pumpkinheadem společného více než jen jeho vyvolání v prvním díle. Díky přítomnosti Lance Henriksena se tak zvedla i samotná úroveň hereckých výkonů, která jinak byla dost bídná. Doug Bradley totiž na všechno stačit sám nemohl. Představitel filmového Pinheada byl jasným tahounem celého filmu, ale to se dalo čekat. Zbytek osazenstva tu byl totiž spíše do počtu. Tvůrcům se místy podařilo navodit zajímavou atmosféru, ale ta fungovala většinou jen při scénách, ve kterých přišel někdo o život. Díky čemuž přišli na řadu i béčkové gore efekty, které alespoň trochu okořenili jinak dost chudokrevný film. 50% ()

monolog odpad!

Možná bych byl nedal odpad (spíš tak hvězdu dvě), kdybych dřív viděl první díl. Jenže já ho neviděl. Proč to říkám? Víte co je spoiler, ne? V tomto filmu vám režisér ukáže asi dvouminutový sestřih toho, co se dělo v prvním díle a jak ten díl dopadl a proč. Prostě odhalí úplně všechno, jako vyžilá štětka, když nemůže sehnat kunčofta. Atmosféra je přiměřeně temná krvákům a jsou i scény, kdy mě to vtáhlo do děje a téměř bez dechu jsem koukal (kázání v kostele). Jenže samotná zápletka je naprosto debilní. Dobře, že odjímají mrtvolám v krematoriu kůži a vnitřní orgány na transplantace, to bych ještě možná vzal. Ale proč ty mrtvoly vozí do lesa a do bažin? Kde se líp můžete zbavit mrtvýho těla (navíc oficiálně zemřelýho přirozenou smrtí), než v krematoriu? Další nelogičnost je v postavě Lance Henriksena, který se jako duch zjevuje jednomu z hlavních hrdinů (kdykoliv je volná chvilka, a že jich je) a taky provádí kázání. Samotný Pumpkinhead, v našem květnatém překladu Tykvohlav, zabije pár lidí, ale spíš mi připadal jako ten maskovanej chlapík z Vřískotu. Nezranitelnej a nemotornej ťulpas. Postavy, no, postavy tam nějaké jsou. Klasika, náplň do mlýnku na maso. Démon pomsty je jen další z řady zbytečných blábolů na téma probuzené zlo, ničím se nelišící od všech těch ostatních barevně filtrovaných horrorů. Ovšem je zajímavé vidět Pinheada (Bradley) v jiné roli, že. ()

Hennes

Tykvohlav ďábel, partička zaměstnanců krematoria spolu s posedlým doktorem a skupina lidí toužících po pomstě, to jsou "hrdinového" tohoto ničím neohromujícího hororu. Lidé kteří chtějí pomstu netuší, že po jejím ztělesnění s ní spojí své osudy. Pomsta vykonává své a vraždí, ovšem s tím umírají i lidé kteří pomstu chtěli. Nejlepší postavou, díky které dávám hvězdičku, byla stará čarodějnice, jenž pomstu přivolala. ()