Skupina mladých ľudí nešťastnou náhodou zabije malého chlapca. Ed Harley (Lance Henriksen) chce svojho jediného syna pomstiť a tak sa vydá za starou čarodejnicou, ktorá mu pomôže vyvolať démona pomsty. Démon sa ale začína vymykať kontrole a tak musí Ed zobrať spravedlivosť do vlastných rúk. (TomX2)

Chrustyn

Režisérský debut nepřekonatelného maskéra dopadl sice průměrně ale mělo to slušnou atmosféru a samozřejmě povedené monsrum. ()

SOLOM.

O této hororové sérii jsem slýchával již řadu let, ale stejně jako mnoha dalším jsem jí nevěnoval zvýšenou pozornost. Pokud byste se mě zeptali na důvod – sám nevím, prostě jsem dával přednost jiným filmům. Konečně však přišla řada i na Démona pomsty. Po zhlédnutí prvního dílu této série se však ani moc nedivím, že se jí nikdy nedostalo kultovního statusu. Nejde vyloženě o špatný film, ale nic extra jsem na něm opravdu nenašel. Přece jenom začátek se nese v dosti pomalém tempu a uběhla skoro polovina filmu, než se začalo konečně něco dít. Pokud samozřejmě nepočítám úvodní scénu. Co mě však dost zarazilo, byla finální podoba monstra. Na to že do režisérského křesla usedl sám velký Stan Winston, to žádný velký krasavec nebyl. Ano vím, že mu dala režie dost zabrat a neměl čas se věnovat speciálním efektům, ale nechce se mi věřit, že svému týmu nedal jasné instrukce a alespoň po očku nesledoval jeho finální podobu. Vzhled Pumpkinheada totiž zůstal daleko za mým očekáváním (tedy kromě jeho hlavy – ta se dost přibližovala visáži Aliena). Podobně však na tom byl celý film. Dalo se tu občas narazit na opravdu skvostnou atmosféru či „humorných“ situací, ale těchto okamžiků bylo žalostně málo. Scénář samotný byl totiž dost nevyvážený a ani jednotlivé eliminace teenagerů nebyly zrovna ukázkovou pastvou pro oči. Dokážu však pochopit, že pro mnohé jde o dost nostalgickou záležitost. Mě však v dětství tento film minul, takže k němu přistupuji dost odlišně. Nechci však jen hanit, protože je zde i spousta věcí, které si zaslouží pochvalu. Kupříkladu zvolený hudební / zvukový doprovod byl velice dobrý, stejně jako výběr hlavního hrdiny. Tedy hlavně jeho představitele. Lance Henriksen podal velice slušný výkon a stal se jasně největším tahounem celého filmu. 60% ()

eraserhead666

50 minut nudy a 30 jakž takž nějaké hororové akce. To asi není moc dobrý poměr. Ještě že Pumpkinhead je docela povedená postavička a kdykoliv je v záběru, stojí to aspoň trochu za to, jinak by to dostalo 2* jen by to hvízdlo. Oni asi věděli, proč s dalším pokračováním čekali tak dlouho. Takže * za čarodějnici, * za dýňohlava a půl* za rozbořený kostelík. 2,5* ()

Terva

Inspirováno básní Eda Justina. (Keep away from Pumpkinhead, Unless you're tired of living, His enemies are mostly dead, He's mean and unforgiving, Laugh at him and you're undone, But in some dreadful fashion, Vengeance, he considers fun, And plans it with a passion, Time will not erase or blot, A plot that he has brewing, It's when you think that he's forgot, He'll conjure your undoing, Bolted doors and windows barred, Guard dogs prowling in the yard, Won't protect you in your bed, Nothing will, from Pumpkinhead.) CITÁT - 1957 Eddie, nedělej si starosti........... Ten začátek se mi zdál strašně divnej. Vím, že bych neměl chtít po hororu logičnost, ale co je moc, to je moc. CITÁT - Byla to nehoda....... Celá ta situace lidí na motorkách a podivného jednaní Lance Henriksena i jeho syna je jak vycucaná s prstu. V prvních záběrech vypadal démon pomsty skoro jako Vetřelec (1979) a situace kolem hřbitova mi připomněla jednu knihu Stephena Kinga (1983). Tvůrci se tedy nejen inspirovali básní Eda Justina, ale i jinými skutečnostmi. Je to tu znát. CITÁT - Můžeš jít domů Ede. Právě to začalo......... Nevýrazně natočený děj mohl mít lepší zpracování, hudbu bych také nejraději slyšel jinou a pompéznější. Zatím nejlepší na příběhu je triková stránka, na svou dobu je prostě dobrá. Různé "lehké opisování" vyústilo jen ve snahu vytvořit další filmový fenomén jako je třeba Freddy, Jason, Whismaster a další. Fenomém Pumpkinhead prostě tak nějak nefunguje. Z příběhu je tak jen průměrný možná lehce podprůměrný thriller. Tady se prostě jen trhaj hlavy. CITÁT - Zabíjí jen to, co má zabít......... CHYBA VE FILMU: Když Pumpkinhead (Tom Woodruff Jr.) zvedá do výšky Bunta (Brian Bremer) je vidět, že je Bunt přivázán za kotník dvěma lanky................ ()

Nick Tow

Áno, scenár je rovnako hlbokomyseľný ako texty skupiny No Name, ale nechcime vždy od horroru hĺbku Montaigneových esejí. Tento "piatkový večerný" hororík je iba o krásne hustej atmosfére, vizuálne pôsobivom monštre /akoby aj nie: to sa hneď pozná, keď režisér je vlastne "pôvodným" povolaním majster-maskér/ a akejsi zvláštnej melanchólii, ktorá sa v tomto filme vznáša nad lesmi spolu s mlhou. Štvrtá hviezdička je protekčná: za skvelú babku-šamanku a jej vychytaný domček. ()

corpsy

Aj keď bol Stan Winston o mnoho lepší trikový mág, rozhodne sa nemusel za svoj režijný pokus hanbiť. Klasické osemdesiatkové béčko. ()

Astaroth12

Ten začiatok vyznel celkom dosť strašidelne. Ako zomrel ten chlapec a všetko tým súvisiace bolo, ale zas úplne primitívne. Cítil som súcit k otcovi a zomretému synovi. Lenže veľa vecí tu nedávalo zmysel, herecké prejavy boli katastrofálne a scenár bol predvídateľný a v niektorých pasážach zmetený. Pripomínalo mi to cintorín domácich zvierat, ale tento film je starší o jeden rok. Les, stúpajúca hmla a okolo samé zvuky a sila noci spravili to čo mali silnú atmosféru, ktorej sekundoval všade prítomný strach. Práve v tomto má film veľkú úroveň, ale ako celok je to len priemerný snímok. Postavy sa chovali presne tak ako nemali a preto aj zomreli. Mordovačky boli slušné a praktické. Príbeh nebol originálny, ale monštrum bolo parádne prepracované. A aj keď sú tu negatíva, tak pozitíva prevládajú. Tak silne 3*, ale rozhodne si film ešte niekedy budem chcieť pozrieť a hádam ma aj presvedčí o kvalite. ()

ledzepfan

Ale jó-Atmosféru to má, Henriksen je prostě sympaťák, babka je hezky creepy a samotný Pumpkinhead-byť je takovou lacinou kopií vetřelce-je docela povedený. Scénář má svá silná i slabá místa a do finiše se to celé dovalí poměrně rychle ,jen s několika malými výpadky v tempu..... Béčko jako řemen, které béčkaře potěší a nebéčkaře asi neurazí. ()

fcreading

Stan Winston, expert na masky, ktorý ma presvedčil s maskou Pumpkinheada, pretože v tom novom filme 2007 vyzerá Pumpkinhead ako z gumy, kdežto tu vyzerá vynikajúco a strašidelnejšie. Lance henriksen znovu dokazuje, že vie zahrať hocijakú úlohu. K tomu tu máme čarodejnicu, ktorá vyvolá démona pomsty a ten začne kruto zabíjať, a splňať všetko zlo, čo si prial Ed Harley ( Lance Henriksen) a to krutú pomstu za smrť svojho syna 80 percent. ()

TomX2

Prvá polovica filmu vyzerala dobre, keby sa tak držala aj druhá, hodnotil by som 4*. Bohužial, druhá je nudná, bez napätia a poriadnej hororovej atmosféry. Koniec už je len taký preflakaný. Dávam +bod za masku pumpkinheada, ktorá vyzerá solídne. 55% ()

kobejn

Samozřejmě je to blbost, ale hraje v tom Lance "Bishop" Henriksen a ta čarodějnice byla taky fajn. Je to například o třídu lepší než Puppet Master 4 a 5 nebo Mutant 2. ()

Gorehound

Kvalitne naktútený, skôr na strašidelnej, bezmocnej atmosfére stavaný horror so skvelým monštrom. Béčková ikona Lance Henriksen tu podal parádný výkon, perfektné je vidiecke prostredie so svojimi vlastnými zákonmi a poverami. Veľmi dobre je zdôraznená bezmocnosť a motív odplaty za čin, za ktorý trpia nevinní. Skvelý snímok z neskorých 80s, ktoré boli na parádne, nostalgické horrory veľmi bohaté. ()

AlistairMir

Docela pohodová mordovačka. Mrtvých bylo dost a monstrum vypadalo celkem i dobře (rozumějte tím, že bylo dostatečně hnusné a nechtěl bych ho potkat). Díky tomu, že je film docela krátký tak se skoro pořád něco děje a nuda Vám tedy nehrozí. Vybíjená v chatce se mi líbila a hlavně film byl celkem i napínavej a ne jen litry krve bez špetky atmosféry. Sečteno, podtrženo jsem spokojen sice jsem čekal víc, ale špatný film to rozhodně nebyl. O pokračováních se to bohužel už moc říct nedá každopádně po shlédnutí tohoto filmu v USA motorkáři v zapadlých Liškovech jezdili dva týdny opatrně prej co kdyby náhodou :-D ()

Martin741

Pumpkinhead-a som videl niekedy v 90. rokoch, a pamatam si z toho akurat to, ze demon sa vymkne komusi spod kontroly. Ono vseobecne demoni nemaju rady kontroly, a tak sa niet comu cudovat, tento nebol ziadna vynimka. Reziser Stan Winston-a poznam, ale tento rezisersky pocin ma nechal dost chladnym. Masky sa daju, aj akasi strasidelna atmosfera tam je, ale cele je to len take .... priemerne. 61 % ()

cariada

Celkem solidní horor, skupina mladých jede někam na chatu do pustiny. U jednoho "krámu", kde žije majitel s malým klukem, si dva maldíci sundaj motorky a dělají blbosti , jak jinak to dopadne než, že se stane nehoda a přejedou kluka. Ted nastává rozkol co udělat, většina chce pomoci, až na toho co to udělal nebot má podmínku a ještě požil. Když to zjistí otec kluka co není doma, tak ze žalu jede za sousedem, aby mu pomohl, on že nemůže. Ale jeho syn ho zavede za čarodějnicí a ta mu řekne, že syna zpátky nepřivede, ale může vyvolat démona pomsty a to tayk udělá, s pomocí otcova krve ožije a začne masakrovat partu mladých. Jenže by se mohlo zdát, že je to jednoduché, ale není. A zhrzený otec zjištuje, že sám prožívá všechyn ty masakry a rozhodne se to zkoncovat. Solidní atmosféra i námět. Démon vypadá jak Vetřelec. ()

Jino

Konečně se mi podařilo (po asi 10 letech) opět vidět prvního Pumpkinheada a jsem za to nesmírně rád, protože obavy z toho, že by se vytratil původní dojem povedeného hororu, se naštěstí nenaplnily. Stan Winston vytvořil za pomoci svého týmu mimořádné monstrum, které disponuje obdivuhodnými vlastnostmi - je na první pohled nádherně hnusné, nemilosrdné vůči svým obětem a navíc má povedenou myšlenku ohledně své existence. Režijní prvotina Stana Winstona tak doplácí snad jen na kvalitu scénáře . Ten v souvislosti s tím, že samotná postava Tykvohlava dostává hlavní roli až v druhé polovině filmu, neutáhne začátek zrovna v nejlepším světle. Naštěstí mu včas přicházejí na pomoc (kromě samotného monstra, to přijde až později) - Lance Henriksen, čarodějnice a lesy, s nimiž nakonec Stan Winston vyčaruje příjemnou hororovou atmosféru. 70% ()