Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

Morholt

Inspirace Tarantinem je zjevná a občas jsem měl pocit, že se dívám na Djangův spin off. Ale ten přešel ve chvílích, kdy došlo ma dialogy a mluvené slovo vůbec. Pár dobrých drsňáckých hlášek se našlo a stejně tak pár solidních slovních přestřelek, ale na jednu povedenou připadalo deset mizerných či při nejlepší vůli zbytečných. Pokud ovšem došlo na střílení, mlácení či bodání a řezání, byla to jiná káva. Krev stříká, kulky sviští a i když se nejedná o nic nápaditého, dají se tyto sekvence označit za solidní řemeslo. Povedený je i casting a upřímně řečeno bylo mi celkem jedno, že si tu černí a kluci a holky hrají na bělochy. Naopak v kombinaci s černou muzikou mě to bavilo. Škoda výše zmíněného blábolení a přepálené stopáže. 60% ()

Lacike

Uznávam, tento western to mal u mňa ťažké. Pustiť si ho krátko potom, čo som si dal repete Leoneho klasík, by obstál máloktorý nový film. Ale aj bez ohľadu na to je to absolútne nefunkčné. Už úvodná brutálna scéna by mala mraziť, ale ja som sa nudil. Proste totálne bez atmosféry a napätia. Postavy behom celého filmu vôbec nefungujú. Sú nielen mizerne napísané ale hlavne otrasne typovo obsadené. Hlavnému hrdinovi som nasratého parchanta, ktorý sa mstí, neveril ani sekundu. Pôsobí jak nedospelý srandista z nejakého hip hop videoklipu. Príliš nepočúvam černošskú hudbu. Nie pretože som hnusný biely rasista, ale pretože mi štýlom nevyhovuje. A pri sledovaní filmu som mal pocit, že sledujem nekonečný videoklip na hudbu, ktorú nemusím. Hviezdičku si film zaslúži len za kvalitnú technickú stránku a niekoho snáď poteší kopec brutality. Ale je to tak prehnaná brutalita, že nepôsobí skutočne hrozivo alebo nepríjemne. Mňa to nonstop nudilo. Proste ďalší nefunkčný Netflix film len na efekt. 2/10. ()

ledzepfan

Tři s odřenýma ušima.. Sice jsou dost mimo zdejší komentáře co prskají ohledně černého westernu a vůbec nechápou, že má jít o resuscitaci specifického subžánru.. Ale.. Ten blaxploitation je tady oživovaný dost blbě. Dá se říct, že všude tam kde se to před lety povedlo Black Dynamitovi, tam tohle selhává. Blaxploitation je z podstaty špinavej, nekorektní, syrovej a zábavně drsnej grindhouse. Tohle je přestylizovaná, až duhově přebarvičkovaná, slabota kde je slovo Negr zazděno už na začátku a kde woke Netflix prostě musel nacpat genderově neukotvenou postavu (aspoň, že to nezdůrazňovali). Má to několik nápaditých záběrů, je z toho cítit potenciál a ten chaos, který ve své umělohmotné stylizaci celou dobu neví čím chce vlastně být, se alespoň ve finále ukotví v, sice předvídatelném a neoriginálním, ale alespoň jasně čitelném anticko-tragickém kýči. Takže na ty tři hvězdy to s vypětím všech sil doplivlo... Jestli jste tohle neviděli a rádi by jste si dali nějakej neo-blacksploitation, tak si pusťte radši toho Black Dynamite, to je úplně jiný level zábavy. ()

agentmiky

Ale no tak! Tak takto špatný tento snímek opravdu není! Všichni víme, co těm divákům hodnotícím odpadem The Harder They Fall vadí, ale ve výsledku mě tato westernově laděná podívaná z Netflixu dokázala zabavit. Jasně, srovnání s Djangem je absolutně mimo, Tarantinův film se po stránce kvalitativní nachází v diametrálně jiných sférách. Tím tvrdší pád sází zejména na podmanivý vizuál hýřící barvami, v tomhle ohledu mě samotná výtvarná stránka kladně překvapila. Herecky též na skvělé úrovni, všichni zúčastnění se předvedli. Po stránce akční musím vypíchnout špičkový prolog a scénu s přepadením vlaku, ten šíleně přepálený závěr se mi tolik nelíbil. Proč tedy hodnotím jen třemi hvězdami, když jsem prozatím zmínil jen superlativa? Je vidět, že film nenatočil někdo schopnější. Poslouchat ty nudné dialogy dá chvílemi fakticky zabrat. Plus ta digitální krev na každém kroku. Ale tu šestku tomu nakonec dám. 6/10 ()

ArsenalEagle

Hádám, že v českých luzích a hájích půjdu maličko proti proudu, protože já jsem celkem mile překvapený. Z čistě historického hlediska se jedná o blbost, respektive pozor, ona to zas tak velká blbost nebyla, protože v 19. století prostě byla celočernošská města a byli i připálení kovbojové. Vzhledem k tomu, že se vše točí právě kolem těchto "ghett" a když se z nich vyjede, tak je všechno správné, bílé, rasistické, tak za mě v pořádku. Westerny jsou fajn záležitost a jsem moc rád, že jednou za čas nějaký vznikne. THTF se snaží jít vlastní cestou a přichází se zajímavými kombinacemi - nikdy bych si nepředstavil, že pravou westernovou přestřelku bude doplňovat diddleyty daddleyty místo motivů od Morriconeho, but Here I Come. Hlavně zpočátku jsem cítil inspiraci Djangem, což je za mě jeden z nejzábavnějších westernů vůbec, ale kvality jsou samozřejmě někde jinde. I přes to jde o dost slušný film, který má 2 zásadní nedostatky - vystřihl bych čtvrt hodinku "ničeho", nebo ji alespoň nahradil, protože když se něco dělo, příjemně jsem se bavil, ale zbytečné vaty tu bylo až moc a na více než 2 hodinách už je to znát... a druhým neduhem, který THTF má je budování vztahů diváka k postavám, protože vzhledem k tomu, jak se film s postavami nesere, tak mě emoce v nějaké větší míře minuly. Škoda, že 2 ze 3 pro mě nejzajímavějších a nejsympatičtějších postav, jsou záporáci (Cherokee Bill, Elba a dobrák Pickett). Spousta chytrých vtipných maličkostí jako třeba kontrast barevného a bílého města, hra s barvami a vizuálem celkově, hudba, spousta krve a výstřelů si na závěr zaslouží zmínku. Na červené vody hodnocení to nemá, ale kolem 60 % je adekvátnější, než momentálních 47, důvod však všichni známe :) Je to někde na pomezí 3 a 4, ale vzhledem k zde přítomným přimhouřím očko a přidám setinku procenta. ()

italka63

Bylo tam tak strašně moc černo, až mi všichni tak dvacet minut splývali, jo jo. Nic zlého netušíc, těšila jsem se na Idrise, leč o filmu jsem nevěděla zhola nic, což se trochu vymstilo. Řežba zdatná a černí kovbojové evidentně formovali dějiny Západu dle svého a to ne mírumilovně. Jinak exteriéry i interiéry perfektní, soundtrack též a umělé krve, té bylo prolito potoky. Pouze průměr, leč jsou filmy horší, tak tu třetí hvězdičku dám. ()

Trevor

Snaha napodobniť legendárne westerny príliš nevyšla, aj keď tu bolo nemalo dobrých scén pokazilo to korektné biele mesto, snaha vykompenzovať rasizmus tým že si černosi nadávajú do negrov (asi inšpirácia libtárdnym odpadom ktorý iných ľudí označuje ako bielu spodinu) ale hlavne to celé pokazila tá rapová (či rapavá) hudba. To aby som jeden film pozeral až 7 dní a na tri pokusy sa mi pravdepodobne ešte nestalo. ()

kinderman

Kdysi jsem se těšil na film Gangster Squad, ale nakonec (částečně možná i vinou dobově podmíněného přestříhávání a přetáčení) jsem byl zklamán, protože jsem se dočkal jen ne příliš povedené a co do postav zcela ploché kopie De Palmových Neúplatných. Na The Harder They Fall jsem se taky docela těšil, tvůrce měl patrně volnou ruku, ale příběh, který by vystačil na 80 minut děje, natáhl na dvě a půl hodiny (D. Villeneuve náš vzor?), čímž bohužel vznikla nabubřelá (a tím pádem otravná) nuda, kterou výrazná stylizace ani závěrečná holomajzna nedokázaly zachránit. A jedna z postav má ještě vykulenější oči než V. Rakušan. ()

M.i.k.e

blaxploitation western?Snaha přinést jiný pohled na mnohdy už tak pokřivený obraz divokého západu?Inu proč ne.Na Harder The Fall sem se celkem těšil od prvního poměrně povedeného traileru,bohužel realita přinesla spíš smíšené pocity.THTF se na jednu stranu sice snaží o originalitu,ovšem nakonec se stejně opírá a klasická westernová klišé a svým způsobem nic nového (krom moderního soundtracku) vlastně nepřináší.Navíc si film sám sobě podráží nohy přehnaně nataženou stopáží a to co mohlo/mělo být drsná stylovka se místy táhne jako med a to co sem si od toho sliboval film zvládá pouze v první cca půl hodině.Mnohdy je z toho navíc patrná extrémní snaha být něčím jako další Django,jenže Jeymes Samuel není Tarantino a Jonathan Majors není Jamie Foxx.Tomu by mohl konkurovat tak maximálně Idris Elba,jenže ten tu má zoufale málo prostoru a moc toho nestihne...60% ()

BarryLyndon

Wakanda: 1884 Jako úvod je docela slíbný a říkal jsem si, že je to Tarantino z Wishe, což prostě stačí. Pak je tam beze srandy asi hodina dvacet totální nudy, kde se neděje vůbec nic mimo to, že tam vytáhnou nebinárního/transexuálního kovboje. Nedá se tomu odpustit, že to zabilo i Idrise Elbu, který tu nehraje ani charismatem, což se mu daří snad všude. Opravdu škoda, že si to neudrželo drajv úvodních minut, protože mne tam bavil i Jonathan Majors, kterému komediálně akční nota nesmírně sedla, oproti vážné poloze v Lovecraft County, kde vypadal jako když konstantně zadržuje sračku. Strašně mne mrzí, že se ten film zase stane figurkou na anti/rasistické šachovnici, protože si opravdu zaslouží sundat za to, jak je 90 minut naprosto nudný a zbytečný. Závěrečná přestřelka to zachrání jenom málo a v podstatě mi bylo uplně jedno jak dopadne, protože mi to charaktery vůbec neprodalo. Jinak bych tomu odpustil alternativní historii, protože jsou tu všichni černoši klasicky vzdělaní a na úrovni, kdežto běloši jsou buď záporáci, hned zabití nebo zkarikovaní ve vlaku nebo v bance, že jsem si vzpomněl na hitlerovské filmy zobrazující Židy s velkým nosem, opravdu tak do očí to bylo bijící. Vůbec bych to nezmínil a tomu filmu to odpustil, kdyby byl dobrý, jenže nebyl 4/10 ()

Juto

Pekný western, ktorý tomuto žánru dodáva svieži vzduch. Zábavné a inovatívne, aj keď klasickým spôsobom a na tému, ktorá je dnes banálna.  Všetky postavy sú charakterizované k dokonalosti. Aj keď je príbeh štruktúrovaný klasickým spôsobom, nič to neuberá na filme, ktorý je stále dobrý. 7/10 ()

PROCESOR

Tak trochu jiný western. Pro mě je zajímavý zvolený hudební doprovod. Dále vše je jasný, kdo je padouch, kdo kladas. A čekání na závěrečný souboj. Nemyslím si, že by to byl takový průšvih, jak je mnohými prezentován. ()

majo0007 odpad!

Wild Wild West made in Wakanda. Kto si libuje v negerských westernoch odporúčam radšej Peeblesovu (dnes už takmer 30ročnú) Posse, ktorá je 100x coolovejšia a zábavnejšia. P.S.: vo flme neuvidíte jedinú indiánsku postavu - o rolu nejakého lovca bizónov zrejme nemal záujem nikto z hipsterov z Bronxu... ()

Mol

Když jsem si tento snímek pustil poprvé, tak jsem ho asi po 10 minutách vypnul. Jakožto milovníka starých westernů jsem nebyl připraven na to co mě čeká. O pár měsíců později jsem mu dal další šanci. Už jsem věděl do čeho jdu. Film je opravdu výborně nasnímany. Má styl a myslím si, že kdyby pod ním byl podepsaný Tarantino, tak má hodnocení minimálně o 20% vyšší. Zdejší hodnocení mi přijde kruté. ()

Qitek

Po dlouhé době jsem viděl něco nového na Netflixu, co vypadalo celkem zajímavě. Název, cover, Idris Elba, “black western”- “mmm sounds good to me" proč ne - zjistím po očku co v zámoří hlásají kritici - “Moderní western jak se sluší a patří...Neotřelé... Originální... Vizionářské...” - To vypadá na moc fajn večer! Dobrých westernů je jak víte co. To že je to přehnaně stylizované a přitom tak nějak špatně (kostýmy působí jak čerstvě ušité, lokace čerstvě postavené, ani prach tomu nevěříte) mi až tak úplně nevadí, i když vadí. A jak. Ale čert to vem. Ale to, že je to namachrovanost, která dělá ramena jakoby byla šťavnatej steak a přitom je to nedovařená omeleta, to jsem fakt nezvládnul. ()

Johnny.ARN odpad!

Westerny som nikdy nejak nemusel, nemám k ním vzťah a nevyhľadávam ich. Tento je navyše obsadený na kompletku zberačmi, takže ja som teda nebol cieľovka. Ani zďaleka. ODPAD! ()

ecceHOMMO

Western to nebol vôbec zlý, ale nechal ma úplne chladným. Bolo mi totálne jedno kto zomrie a kto ostane nažive....ako to vlastne skončí. Neviem prečo tomu tak bolo, lebo ostatné vo westerne fungovalo ako malo. Alebo nefungovalo? **/*** ()

drake31

Jeymes Samuel so svojou režisérskou prvotinou zažiaril, a The Harder They Fall je jedným z najcoolovejších, najštýlovejších, a najosviežujúcejších filmov roku. Prvých desať minút má viacej swagu v rámci vizuálu, soundtracku, či titulkov než mnohé filmy počas dvoch hodín. Skvelá kamera, soundtrack ktorý je absolútny banger ako aj score od samotného Samuela, či tá hráva farebnosť naprieč filmom dodávajú ten spomínaný štýl a cool (taktiež aj vtip na čele s White Town). Cast je samozrejme famózny - bodaj by som to netvrdil, keď sú v ňom dvaja z mojich najobľúbenejších hercov súčasnosti (Stanfield & Majors), a to nehovorím o ďalších menách z radu hereckej (black) excelencie, kde všetci pull off a “holy fuck you’re cool as shit” look (ukradnuté z Twitteru). Podobne ako AppleCore píše vo svojom komentári, aj ja som toho názoru že mať to viacej svižnejších a hravých dialógov aj ja by som išiel do plného počtu, a v mojom ponímaní aj tempo filmu je kade-tade čo nie je zrovna najlepšie pri 140 minútovom filme. The Harder They Fall je zábavný western so skvelými momentmi, ktorý poteší hlavne preto, že v dnešnej dobe tých mainstreamových westernov veľa nedostávame... no je taktiež filmom pri ktorom ma najviac zamrzí a zabíja tá odporná rasistická ignorancia niektorých užívateľov *sigh* 4.5* ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)