Titán

Po sérii nevysvetliteľných trestných činov sa otec stretne so svojím synom, ktorý bol 10 rokov nezvestný. Titán: kov vysoko odolný proti teplu a korózii, zložka pevných a ľahkých zliatin, s vysokou pevnosťou v ťahu. (Film Europe)

borec999 odpad!

Víťaz jedného z celosvetovo najznámejších a najuznávanejších filmových festivalov(Cannes) je film, ktorý hovorí o žene, ktorú priťahuje a vzrušuje jej auto (a tak si to s týmto autom rozdá). Potom táto žena (asi len tak z nudy) pozabíja pár ľudí  a v snahe vyhnúť sa polícii a väzeniu sa infiltruje k jednému osamelému otcovi a vydáva sa za jeho kedysi strateného syna. Čo je však čím ďalej náročnejšie, keďže po "zážitku" so svojim osobným automobilom čaká dieťa a neustále jej rastie brucho. Nehovoriac o tom, že pravidelný menzes nahradili potoky čierneho automobilového oleja..... Zavážilo pri ocenení, že film natočila žena? A že sa v poslednej dobe tlačí na rozmanitosť vo filmovom priemysle a zhodou okolností minulý rok najlepší film podľa Akadémie tiež natočila žena (Chloe Zhao)?Neviem. A tiež neviem, čo fajčia porotcovia v Cannes, ale zjavne to bude kvalitný matroš, keď toto je podľa nich najlepší film roka. Film s minimom dialógov, plný samoúčelnej a nezmyselnej brutality,absolútnych WTF scénok, a film v ktorom sa takmer nič z týchto absurdností nevysvetľuje. Je to Kontoverzné? áno. Je to provokatívne? áno. Je to nechutné? áno. Je to z technického hľadiska kvalitne natočené? áno. Ale je to proste nehorázna pičovina. Bez pardonu. 0% ()

Kienast

Ve svém nitru je to drama o dvou ztracených lidech. Kde slečna je vrah, která si ujíždí na sexu s auty a pán je jen o něco míň divnej. Ovšem vizuálně geniální a na sledování nepříjemné. Doporučuje Bumblebee a Optimus Prime +18 let ()

kolemjdouc

dávám pět i když mi scénář silně šel proti srsti.A to velmi.Plných je za nafilmování hororu bez filtrů na kameře.Kdy ty zámořské se odehrávají lacině jen skoro v temné tmě.Jinak to na mě bylo silné kafe.A přiznám se,že jsem toho ani moc neviděla .Opravdu to byla síla.Sex v podzemní garáži v autě a miminko upatlané od oleje souviselo? ()

Oralfabet

Dlouho jsem už z žádného filmu necítil takhle silnou snahu vzbudit ve mě co nejnegativnější emoce. Uznám sice, že způsoby, jimiž se o to snažil, byly dost originální (a úspěšné), to ale mému zážitku příliš nepomohlo. Děj se sice vyvíjel celou dobu celkem zajímavě, ale když je absolutně nemožné jakkoli se napojit na hlavní postavu, je to nakonec k ničemu. Prostě mission accomplished Julie, bylo to fakt nepříjemný. Ale plně mimochodem chápu, že to někdo může milovat. 4/10 ()

bohemia_regent

Zlatá palma?! Proboha... To se už i do filmu dostává podobný trend, jaký se dlouho úspěšně prosazuje ve výtvarném umění, a to sázka na metodu šoku, aby „dílo“ zaujalo? A pokud jde o festival v Cannes: moc by mě mrzelo, kdyby se skutečná (ne ta mediálně zveličená) prestiž jeho hlavní ceny propadla někam na úroveň amerického Oscara. -------- V titulcích filmu uvedeno: rok výroby 2020. ()

Klajnik

Mám rád netradiční festivalové filmy, když jsou dostatečně bizarní. Titane ve mně mísil pocity znepokojení i pobavení bez toho, aniž by jedno narušovalo druhé. Dokázalo to být fyzicky znepokojivé, ačkoliv to nebylo explicitně násilné. To ale dává smysl. Rozškrábání si kůže mi je pocitově nepříjemnější než třeba uříznutá noha nebo vystřelený mozek. Film lze považovat za body terror. Taky to mělo super soundtrack, jak už avizoval ten sexy trailer. Též mě bavily takové detaily, jako třeba jak se ten týpek nastřeloval v koupelně a pak se napínal před těmi zrcadly jak Don Tefflon. Výsledný pocit však není pln nadšení. Film totiž občas nějakou scénou vyvolá smích nebo úzkost, ale jako celek příliš nefunguje. Byl totiž poněkud zmatený a nejasný v mnoha směrech. Některé z oněch nejasných směrů neberu, protože nevychází ze snahy dopřát divákovi svobodu k interpretaci, ale ze zkratkovitého a nepropracovaného scénáře. Kdybych kdysi neviděl film Crash od Cronenberga a nevšiml si Ballardovi předlohy, nevěděl bych nic o pokřivené sexualitě v důsledku nehody. Přesto je celý prolog bouračky a následném pusinkování auta velmi nepřirozená, plytká, zkratkovitá a neúspěšná. Protagonistka pak z nějakého důvodu zabijí. Nebylo mi známo proč. Snad ale proto, aby se příběh posunul a její osud byl provázán s osudem postaršího muže. Takhle si kvalitní práci nepředstavuji. Ačkoliv má film jisté kvality, tak trpí několika zásadními nedostatky, který výsledný dojem snižují. Některé nejasné směry však beru, protože mi jen poskytují možnost nad filmem dumat a prodlévat u něj i po skončení. Mohu se třeba ptát na smysl onoho titanu. Je to pevný kov odolný proti korozi. Jistá tvrdost je též znatelná v osobnostních rysech postav. Nějaká symbolika tu je, ale divák k jejímu rozšifrování není úplně vhodně nasměrován, přičemž si troufám mysliti, že většina lidí skončí u toho, že je to pěkně natočené, občas vtipné, občas šokující, chvílema nudné a že to vlastně ani moc nechápou, znovu by si to nepustili a víc se tím zabývat nebudou, protože masterpiece to pravděpodobně není. Proto taky dávám poměrně slabé hodnocení. Má to dostatečné množství nedostatků na to, aby můj výsledný dojem nebyl jasně pozitivní. Přišlo mi to však zajímavé, své dobré momenty to mělo a jako celek to zkrátka jen ušlo. ()

Muel

| Kazak Productions | Neviem, či som v živote videl divnejší film. Titane je totiž antimainstream jak repa, ktorý ťa má filmársky uspokojovať s nádhernou kamerou a body horrorom. To prvé som si s chuťou užíval, to druhé už veľmi nie. Ono síce som tam mal fakt nádhernú paletu farieb, ale ak v každej druhej scéne sa hlavnej postave dejú fakt odporné veci, nedokázal som si to obľúbiť. Film nerieši logiku, celý príbeh je postavený na emóciach, čiže niečo ako vysvetlenie príbehu alebo vnútorných pocitov postáv tu proste nečakajte. Film chce proste šokovať a ja vlastne neviem, či som na jeho hru pristúpil. Bavilo ma to pozerať (v určitom slova zmysle), ale keď som to dopozeral, vlastne mi ani nevadilo, že to skončilo. A hlavne. Po skončení som v sebe cítil istú prázdnotu a to pre film jednoducho nie je najlepšia vizitka. | Zvyšujem hodnotenie! Je to dark, je to zábava a uležalo sa to v hlave veľmi pekne. Ducournau riskuje, ale vychádza jej to. Viac TU| Hodnotenie: 7/10 | ()

poet

Ako neviem čo nám chcela July týmto  filmom povedať ale prenechám to väčším intelektuálom ktorí v tom možno nájdu nejaké posolstvo :) Pre mňa dosť nezáživný príbeh pretkaný troškou ultranásilia hlavnej hrdinky ktorá má záľubu v autách a vzťahy na jednu noc nevydržia ani tu noc... Musím uznať že ten trailer je fakt cool a trochu som bol v očakávaní s čím ma táto moja rovesníčka prekvapí. Ak jej predošlá snímka RAW mala aspoň nejaký príbeh tak tu to bolo o poznanie slabšie... To najlepšie na tomto filme je pre mna paradoxne hudba ktorý mi celkom sadla. The Zombies majú po rokoch celkom dobrú reklamu :) ()

Dominik.Klem

Ponaučení dne zní: nekoukejte na tenhle film pokud zrovna obědváte.  Už dost dlouho jsem neviděl něco co by ve mně nechalo tak silnou směs různých emocí, jako právě tento snímek o disfunkční rodině a ženě s až nezdravou láskou k autům. Pokud tedy stojíte mrazivý pocit po celém těle a baví vás po shlédnutí snímku klást si otázky co jsem to proboha viděl, je Titane jasnou volbou. ()

otovickypatriot

Povinnost pro všechny art perverse freaks. Hned jedna z úvodních scén z mejdanu posetém nablýskanými bouráky, vnadnými tanečnicemi a Doing it to death od The kills je za pět. A podobných momentů je tam víc. Ale marná sláva, dokud se Julča nenaučí lépe pospojovat jednotlivé scény a dodat tak ději i filmu větší hloubku a smysluplnost, zůstane na půli cesty. Pak z ní klidně může být nový Gaspar Noe nebo i ten Cronenberg. ()

Aurus

1/10. Prostě vůbec nechápu co to mělo být, nejdříve týpka bodla do ucha a potom je jako asi lesba a tu svoji *holku* zabije? Jako WTF prostě tenhle film apsotutně nechápu. Příběh je docela divný a docela špatný, postavy jsou nesympatické, hudba je docela dost podprůměrná, vraždy nejsou ničím zajímavé, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Za mě prostě sklamání. Nedoporučuji. ()

Pat_rick_fan

Julia Ducournau pôsobí brutálne sympaticky, inteligentne, má zrejme dobrý vkus na filmy a tak nejak by som chcel byť aj fanúšikom jej tvorby ako jej samotnej. Súdiac podľa jej Titánu je ale zatiaľ o dosť väčšia pózerka ako filozofka. Ako body horror je to solídne, atmosféra ponurá, herci super, len mi to príde že na konci ani sama poriadne nevie čo chcela povedať. ()

Rathalos

Titan je dalsi kontroverzny kusok z dielne francuzskej "chorej" reziserky Julii Ducournau,ktora opat ponuka film,ktoreho obsah je plny negativnych pocitov,urcite ho neodporucam sledovat v zlej alebo smutnej nalade,lebo vam este viac prida,prva pol hodina je excelentna,nasilie,nahota,psycho,sex,depresia,obcas nechutne ci uchylne,no potom to postupom casu ubera na intenzite,co je skoda,hlavna protagonistka je vrcholne nesympaticka,ale jej herecky vykon je perfektny,zaujme aj hudba,vizual ci atmosfera,aj ked predchadzajuca zalezitost s nazvom Raw bola predsa len vacsia sila,najde sa kopec divakov,ktori to hodia do odpadovych vod,predsa len sa jedna o nieco netradicne,bizarne,co nesadne len tak hocikomu,ale tento styl mne vyhovuje a preto davam pat hviezd,aj ked slabsie...:-) ()

Aleister

Body horor, který fascinujícím způsobem propojuje násilí, erotiku a estetiku, patří do stejné rodiny jako Oči mé matky nebo Uvnitř. Všechny tyto snímky přinášejí viscerální zážitek, když skrz destrukci těla nahlíží na dno lidské duše. ()

BOURQUE

Francúzka režisérka Julia Ducournau opäť šokuje! Raw scény s oddaným Agathe Rousselle (nie každá herečka debutuje s takými scénami), kontroverzné obrazy, zo všetkých strán psychologicky a dramaticky vyvrátená vec. Divácky znepokojujúci snímok (na niektoré časti je potrebný mať silnejší žalúdok). Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

jakub.uck

David Cronenberg meets Nicolas Windig Refn meets Barbora Škrlová. (Co se příspěvku k žánru body horroru týče, určitě na prvním místě doporučuju Possesor od mladého Cronenberga.) ()

Whetley odpad!

Upozorňuju slabší - nebo spíš normální - povahy: Ve filmu jsou zobrazeny brutální, ale opravdu brutální záběry (spoiler alert: třeba potrat jehlou do vlasů). Raději bych tento film smazal ze své paměti, kdyby to šlo. ()

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

Zlatá palma festivalu v Cannes zná vítěze

17.07.2021

Prestižní filmový festival ve francouzském Cannes se dnes v rámci ambiciózního post-covidového ročníku 2021 uchýlil ke svému poslednímu večeru a rozhodně nebyla nouze o překvapení. O jedno z nich se… (viac)