Con Air

• USA Con Air (viac)

Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek Cameron Poe si odsedel osem rokov vo väzení za neúmyselné zabitie opilca, ktorý napadol jeho manželku Triciu. V deň svojho prepustenia na slobodu sa ocitne vo väzenskom lietadle spolu so zločincami najhrubšieho zrna. Tí sa pod vedením inteligentného, ale psychopatického vraha Cyrusa „Virusa“ Grissoma pokúsia o hromadný útek. Cameron, ktorého ostatní trestanci považujú za spojenca, je jediným mužom v lietadle, čo môže celej akcii zabrániť. Okrem nastolenia spravodlivosti mu ide predovšetkým o to, aby sa po rokoch odlúčenia zišiel so svojou ženou a dcérkou, ktorú ešte nikdy v živote nevidel. (TV JOJ)

LaciLC

Až teraz som si uvedomil, že u tak známych a pre mňa jedným z najobľúbenejších filmoch sa komentár píše veľmi ťažko... Takže len môj skromný názor: Lepší akčňák nepoznám. ()

Yardak

Sice to není tak skvělé jako Skála, ale stále akční film směřující k 5ti hvězdám. Z vedlejších postav jsou super Cusack a Buscemi. Výborný debut Westa! 90 %. ()

heyda

Parádní akční thriller, který se naštěstí nevyhýbá televizním obrazovkám, takže se vsadím, že ho viděl už leckdo. Já ho viděl taky mnohokrát a vůbec mi to nevadí. Nejzajímavější postavou je jednoznačně úchylák v podání Stevea Buscemiho, který si rád hraje s holčičkami. :-D Ale tradičně solidní výkon předvádí i Nicolas Cage nebo John Cusack.... Já nevím co bych tu ještě psal, beztak jste to všichni viděli. A pokud ne? Tak to honem dožeňte! 80% ()

Roman.Ticka

Stále vidím dlouhovlasého Nicka v bílém tílku, jak peláší a za ním pohroma. Od té doby je mým nej hercem, škoda dalších smolařských rolí, snad se to v lepší obrátí. Nezapomenutelný výkon předvedl v Oskarovém LLV. P.S. To je tak debilní koment až hrůza. Ale schválně ho tu nechám, než film znovu uvidím.☺☺(4.2.2012) ()

MM11

Simon West se s plagiátem Skály příliš nepáral a natočil podobně solidní jízdu. Narozdíl od zmíněného filmu má Con Air v mnohém výhodu. Tu největší v rozmanitosti vedlejších postav, především John Malkovich rezonuje v nejlepších momentech. Skála je vlastně takový fešácky upravený akčňák, ovšem Con Air se nebojí ani drsnějších scén a velice mu to jde k duhu. Přistání v Las Vegas je na mně bylo trochu silný kafe, naštěstí takovými obřími nesmysly neoplýval celý film, takže za čtyři. ()

eraserhead666

Ano, akční ultraklaďasové nevymřeli ani v druhé půli devadesátek. Kupodivu mi na tom trochu vadí ta přehršel známých tváří a slavných jmen, jejichž potenciál mi však přišel trochu nevyužit. JAkoby se tvůrci spoléhali právě na jejich jména, neboť na plátně zase tak moc nepředvedli. Ale je to docela jízda. ()

SOLOM.

Taky považuji tento film s Nicolasem Cagem za jeden z vůbec nejlepších, ve kterých se tento herec objevil. Letadlo plné nebezpečných násilníků a vrahů a chlápek, který to měl už jen za „pár“ a přesto se s nimi pustil do křížku. A že to byla bandička pěkných vylízanců a sviní. Po akční stránce si nemůžu stěžovat, stejně co se zajímavých charakteristik jednotlivých postav týká, jen jsem si občas nepotykal s logickou scénáře, ale to jsou jen detaily. Jinak musím jak tvůrce, tak i herce pochválit za nezapomenutelný a solidní zážitek. ()

ARI50

Další top film. Nicolas Cage hrál v jednom dobrém filmu za druhým a za to jsem jednom rád, tahle vězeňská akce i když nechtěně stojí za podívaní. Konečná akce je skvěla, dramatická chvíle dokonalá, příběh nádherný, vězni ti praví magoři a hlavně ten film je prostě bomba. ()

Bauer

Nicolas Cage haje v samých výborných akčních a velkolepých filmech jako je třeba Skála, Tvaří v tvář a nebo 60 sekund. Con air patří rozhodně mezi ně. Výborný a originální scnénář, který je nepředvídatelný. Špičkové herecké obsazení s excelentními herci jako je Nicolas Cage, John Cusack, John Malkovich a Steve Buscemi a dalšími. Sem tam padne nějaká hláška.Perfektní akce nabitá vizuálními efekty a dostane se samozřejmně trošku i na tu romantiku. Trevor Rabin dokázal složit hudbu skvěle hodicí se k filmu .Ovšem když se budeme koukat pozorně, tak najdeme docela hodně chyb a pak také konec je příliš přehnaný ( ale který akční film není a je bez chyb? ). Ale i tak je to jeden z nejlepších akčních filmů co jsem měl možnost vidět!! ()

becki_tu

Strhující akční film (nejspíš i jeden z nejlepších, co se týče celkové vyváženosti), který se vyrovná třeba i Skále a i Michael Bay by měl určitě co závidět. Už jen hláškující charizmatické herecké obsazení v čele s (dlouhovlasým) Cagem, (plešatým) Malkovichem, (násilníkem) Trejem nebo ("hannibalem") Buscemim leccos slibuje a taky úspěšně plní po celou stopáž filmu, která je takřka ideální. Obvzlášť se povedly scény v poušti a destruktivní projížďka po Las Vegas - výbuchy prostě dělají svoje. A ta romantická tečka na konec... Con Air se prostě komplexně povedl a Jerry Bruckheimer si může udělat další čárku do kolonky úspěšných a povedených filmů. Po druhém shlédnutí bez váhání zvyšuju na pět hvězd. ()

Beastmaster4

Akční pecka. Nicolas Cage je tu stejně dobrý jako ve Skále a tyhle 2 filmy jsou dle mého jeho vůbec nejlepší. Skvělý Malkovich a Cusack, bombová hudba. ()

Sawy

Určitě jeden z nejlepších akčňáků v Bruckheimerově produkci.Cage ještě nezapomněl hrát,Simon West dokázal natočit skvělé akční scény(když jsem se díval na Tomb Raidera,nemohl jsem uvěřit,že to natočil právě tenhle chlapík) a nabušenější herecké obsazení by člověk hledal dlouho.John Malkovich je padouch jak vyšitej,Steve Buscemi je jednoduše geniální.A ani ten John Cusack mi překvapivě nevadil.Jen za to si film silné čtyři hvězdičky zaslouží. 80 % ()

Mordenroth

Mierne nadpriemerný akčný film, obohatený o pár dobrých nápadov (napr. Steve Buscemi ako "mierumilovný" masový vrah), do ktorého sa Nicolas Cage síce vôbec nehodí a s dlhými vlasmi vyzerá dosť divne, ale sú tu našťastie aj iní herci. Predovšetkým John Malkovich, ktorý keby tam nehral, film by u mňa určite neprekročil priemer. Poteší však aj Danny Trejo (ako vždy). Iným akčným filmom s Nicolasom Cageom (Skala, Face Off) ale nesiaha tento kúsok ani po pás (a nebyť Malkovicha, tak ani po členky). ()

Lacike

Prvy film Bruckheimera bez Simpsona ukazal akym smerom sa vyda jeho dalsia produkcia. Totalne priamociara akcna jazda s minimom dejovej omacky nabita hlaskami. Proste uplny opak serioznej Skaly, ktorej styl mi vyhovuje ovela viac. Zapletku tvori let z bodu A do bodu B, potom C a nakoniec nudzove pristatie v bode D. Prepracovanost na urovni Die Hard 5. Tu je ale aspon viac akcnych scen. Dokonca tolko, ze vo finale som si hovoril: uz dost, uz je tych vybuchov fakt prilis. No a samotna akcia je dobra, obsahuje kopu kaskaderskych kuskov a väcsinou je aj prehladne natocena az na bitky, ktore su prilis zbesilo zostrihane. Z hercov je najlepsia stvorka: Cage ako celkom uveritelny novy akcny hrdina, Malkovich ako totalny magor a potom zabavna dvojka Cusack-Meaney. Sklamanim je pre mna znasilnovac Trejo a nudny Buscemi od ktoreho cely cas cakam, kedy to rozbali a nic z toho. Zvysok magorov je v pohode, ale nic nezabudnutelne. Rovnako ako cely film. Co sa tyka soundtracku, tak ma tentoraz trochu iritovala ustredna rockova tema. Ale musim vyzdvihnut perfektne obsadeny a prelozeny dabing s mnozstvom vtipnych peprnych hlasok. Vysledkom je tupa akcna jazda, ktora ma ku koncu prestava bavit, pretoze to je nonstop jedna akcna scena za druhou bez poriadnej dejovej omacky a nejakych emocii. 7/10. ()

ScarPoul

Čakal som akčnú rezanicu na štýl Skála alebo Face/off. Dostal som toto béčko, kde behá dlhovlasý Cage ktorý hláškuje s prehľadom veci, ktoré mohli fungovať v 90. ale teraz kvôli scenáristickej nevyzretosti pôsobia pateticky a smiešne, máme tu záporákov, ktorý vôbec nie sú záporný. ( Znova sa tu ukazuje, že moja záľuba v kórejských thrillerov, ktoré sú sadistické, značne ovplyvňuje môj vzťah k americkým žánrovkám). Hudba parádna. Koniec hlúpy a všetko okolo toho znesiteľné, ale nie natoľko, aby si to obhájilo či už kultový status akčného filmu, alebo toho dobrého filmu s Cageom. Nevadí. Niektoré filmy skrátka starnú. ()

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)