Con Air

• USA Con Air (viac)

Bývalý príslušník špeciálnych jednotiek Cameron Poe si odsedel osem rokov vo väzení za neúmyselné zabitie opilca, ktorý napadol jeho manželku Triciu. V deň svojho prepustenia na slobodu sa ocitne vo väzenskom lietadle spolu so zločincami najhrubšieho zrna. Tí sa pod vedením inteligentného, ale psychopatického vraha Cyrusa „Virusa“ Grissoma pokúsia o hromadný útek. Cameron, ktorého ostatní trestanci považujú za spojenca, je jediným mužom v lietadle, čo môže celej akcii zabrániť. Okrem nastolenia spravodlivosti mu ide predovšetkým o to, aby sa po rokoch odlúčenia zišiel so svojou ženou a dcérkou, ktorú ešte nikdy v živote nevidel. (TV JOJ)

Djkoma

Simon West od svého debutu nenatočil nic zajímavého a tak zůstává jeho Con Air opravdu nejlepším snímkem jeho kariéry. Potkali se zde úžasné osobnosti hereckého nebe přes Nicolase Cage, Johna Malkoviche, Johna Cusaka a třeba Stevea Buscemiho, který si svou roli maximálně užívá. Film je plný akce a jeho tempo je rychlejší než u většiny akčních filmů. Každý akční fanoušek si tento snímek musí užít. ()

POMO

Con Air je rovnako zábavný a explozívny akčňák ako The Rock, ale je menej predvídateľný, a neberie sa vážne. A zatiaľ čo v The Rock bol hlavným záporákom charizmatický a charakterný generál, čo filmu uškodilo, v Con Air máme záporákov plné lietadlo, a hneď tých najchladnokrvnejších (John Malkovich), najbrutálnejších (Danny Trejo) alebo najúchylnejších (Steve Buscemi)! K tomu sympatický agent John Cusack, hrdinský řízek Nicolas Cage, a rozbesnený rockový soundtrack Trevora Rabina. Po Face/Off pre mňa druhý najlepší čistokrvný akčný film 90. rokov. ()

Gemini

Co jednoduchého a výstižného o tom napsat? Snad jen "Zdar tvý práci", Simone Weste, tohle se ti povedlo. Hvězdná sestava Trejo, Buscemi, Rhames a Malkovich tvoří polovinu úspěchu filmu. Tu druhou samozřejmě Cage, Cusack, hudba a v neposlední řadě i růžový králíček:) Po letech stále stejně dobrá nevázaná zábava hodná 80%. ()

Tosim

Bohudík to není Bay! Con Air je pro mě paradoxem mezi akčními filmy. Bay je Bay, o tom není pochyb, ale jeho vycizelovaný styl postrádá to, čeho se mi tady dostalo vrchovatě - uvěřitelnosti. Všechny ty akce a exploze jsem v tomto snímku prostě více bral. Cage mi tady připadl na jeden z jeho hborších výkonů, ošem John Cusack, Colm Meaney, tempo a vodopád vtipných hlášek, valících se jedna přes druhou, vše negativní vynahradily. Ale přesto nedávám plné hodnocení. Hlavně kvůli lehké odhadnutelnosti určitých zvratů. ()

Cervenak

"Vráť králika naspäť do krabice!" Najlepší film Michaela Baya. Má to len jeden problém - nenatočil ho Michael Bay. :-) "Sweeeeeeeet hooooooooome Alabaaaama!! ()

T2

Rozpočet $75miliónovTržby USA $101,117,573Tržby Celosvetovo $224,012,234║ Taká akčná oddychovka s bohatým hereckým obsadeným ale nijak zvláštnym príbehom, čo by mohol aspoň pre mňa ponúknuť niečo viac než premrštenú akčnú traškaricu, nikdy som úplne tomuto filmu neprišiel na chuť, k tomu Nicolas Cage sa mi nehodí ako akčný hrdina, lepšie mu to sadlo v takej Skale kde bol viac zakríknutý. /65%/ ()

imf

I po letech s přehledem nejsarkastičtější bruckheimerovka s šíleným a vlasatým Cagem. Tehdy mu obě tyhle výstřednosti ještě "sedly" a Simon West pod Jerryho taktovkou div nevypustil duši, aby naservíroval vynikající akčňák se super hláškami, over-the-top kaskadérským festivalem a geniálně obsazenou rotou záporáků. Zpětně si člověk říká, jak to mohlo k čertu fungovat, ale díky bohu za to. ()

gouryella

Nadprumerny akcni narez, ktery si na nic nehraje a jeho jedinym cilem je divaky bavit prehrsli akce, vybuchu atd. a zbytecne neotravovat prilisnym moralizovanim - a to se povedlo. ()

Anthony

Výborní Cage, Cusack, Malkovich a především Buscemi (scéna s holčičkou patří k nejlepším). Celkově mi ale přišlo, že tam té akce zase tak moc není (rozhodně se to nedá srovnávat se Skálou). S velkou nadsázkou, krásně natočený je závěrečný průjezd po Las Vegas. ()

Radek99

Celovečerní soubor snad všech existujících klišé akčního filmu, který vyniká opravdu mimořádným hereckým obsazením a hollywoodsky (nemimořádně) přihlouplým scénářem... ()

Pohrobek

Kupa efektů, klišé, hlášek a všeho dalšího, co prvoplánovitě působí na diváka s úmyslem jasně ho soustředit na příběh, směřovat ho tím nejpřímějším směrem a v konečném důsledku mu pomoci k dokonalému uvolnění a relaxaci. Film jsem shltnul jedním dechem, poté jsem jsem se za to skoro styděl. Nedělám to rád, ale vzhledem k tomu, že tu zemřelo víc hodných než zlých (alespoň doufám) a jeden (Zrovna ten nejsympatičtější ze všech!) ze škaredých vrahů z toho vyšel bez úhony a ještě přišel k pěkným penězům, musím dát hvězdiček pět. ()

Rob Roy

Je to dobré a se spoustou zajímavých malých roliček, ale stačí to vidět jednou. Na další skouknutí se to člověku začíná zdát jako stále větší blbost (což taky je). ()

hirnlego

Nádoba přetékající cringem, Malkovich, Buscemi, kult."What if I told you insane was working fifty hours a week in some office for fifty years at the end of which they tell you to piss off; ending up in some retirement village hoping to die before suffering the indignity of trying to make it to the toilet on time? Wouldn't you consider that to be insane?" ()

Fr

Když se řekne akční film, měl by si každej milovník tohodle žánru vzpomenout také na CON AIR. Skvělý herecký role, super režie a šlapající scénář. Co víc od akčního filmu může člověk chtít?! ()

Vrcholný Nicolas Cage

Vrcholný Nicolas Cage

17.11.2019

Nicolas Cage ztvární Nicolase Cage v tom nejvíc nicolasocageovském filmu o Nicolasi Cageovi vůbec. Kultovní herec známý například z filmů Tváří v tvář, Con Air nebo 8 MM se čerstvě upsal snímku The… (viac)

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem

17.05.2015

Asi vám neuniklo, že je kariéra Nicolase Cage, ehm... hodně zajímavá. Občas se sice objeví filmy jako Kick-Ass, Joe nebo Croodsovi, jinak ale diváci jen zdrceně vzpomínají na časy Skály, Con Airu a… (viac)

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)