Není snadné vystoupit z davu a slyšet křičet svůj vlastní hlas! Začíná další školní rok a na chlapeckou akademii ve Vermontu přichází nový učitel John Keating (Robin Williams), aby zdejší studenty učil anglické literatuře. John praktikuje velmi nezvyklý způsob výuky, čímž si své studenty nejen získá, ale hlavně je naučí mnohem více, než by se mohli dočíst v knihách. Stane se jejich vzorem a oni se rozhodnou, že budou pokračovat v tradici Společnosti mrtvých básníků, které byl John dříve také členem. Nemají však tušení, jaké následky to může mít… Další z nenápadných filmových klenotů režiséra Petera Weira získal Oscara za scénář a obdržel další tři nominace za film, režii a nejlepší herecký výkon pro Robina Williamse. Kromě něj můžeme v dojemném příběhu o svobodě ducha a nepodrobení vidět také začínající hvězdy Ethana Hawkea a Laru Flynn Boyleovou. (Česká televize)

tom88

Celkom kvalitne natočený film, ale škoda, že ma nezaujal námet ani dej natoľko, že by som dal plné hodnotenie. Režijne a herecky veľmi kvalitné, ale film ma svojim dejom vôbec neupútal. Je to mierne zdĺhavé a miestami nudné ba ani dialógy neboli nejak úžasné. Chýbalo mi viac emócií a ani záver filmu pre mňa nebol strhujúci. Sem tam mi nejaká scéna prišla dokonca trápna a to pri takomto type filmu je veľký mínus. Druhý krát sa do toho asi len tak skoro nepustím, ale dávam ešte šancu. 75% ()

MJMilan

Snímek s velmi americkým nádechem, který ukazuje, jak může být zábavná výuka literatury, když je na to povolaný ten správný pedagog, který umí ze svých svěřenců vytáhnout talent, o kterém ani neví .... ()

Charms

Dead Poets Society je film, který mě v melancholickém období puberty chytl za srdce a od té doby nepustil. Pamatuju si, jak jsem ho poprvé viděla v Nočním filmovém klubu na ČT 2 (což je taky prakticky jediné místo, kde v televizi narazíte na kvalitní filmy) a na mých dvanáct let působil jako zjevení. Nádherná atmosféra, křehký příběh a nevtíravě přesvědčivé herecké výkony - Ethan Hawke je u mě od té doby velmi dobře zapsaný. Robin Williams je prostě excelentní, k jeho herectví není co dodat. Závěrečná scéna mě vždycky spolehlivě rozteskní. "Nechci, až budu umírat, zjistit, že jsem vlastně nežil." ()

Noviik

Robin Williams má dar. Dokáže být ve svých rolích tak dokonale civilní, že mu to mohou všichni herci závidět. V tomto krásně komorním dramatickém snímku mu pak zdatně sekundují v tu dobu neznámí Ethan Hawke a Robert Sean Leonard. Opravdu krásně zpracovaný film. ()

sir-dave

Celé 3/4 filmu se jen rozehrává půda pro závěrečné finále. Divák sleduje přátelský vztah profesora vůči studentům, postavený na mistrovském výkonu Robina Williamse. Z něho doslova vyzařuje jeho dobráckost a lidskost, jaká je tady zapotřebí. V podstatě nevíte, co přijde nebo na co čekáte. Závěr je završen skvělým emotivním zážitkem. Takové komornější realistické drama ze života a prostředí anglické školy. Pátou hvězdu dávám za Robina. ()

vesper001

Carpe horam, studenti, lepšího učitele než svého kapitána už mít nebudete. A bezstarostnost školních let a eskapád se už taky nevrátí. Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli mladému dr. Wilsonovi a ukousla jsem si trochu velké sousto vzhledem k tomu, že moje zuby a snášenlivost tragických příběhů už nejsou, co bývaly. „Trhej růže, dokud můžeš, a ruce tě ještě poslouchají.“ Týká se to mě a týká se to všech, bohužel ne všichni se to dozví včas. ()

andrii

Alejí míz, poezií hvězd. Rozevřený epitaf múz, zpod mechoví. Ať nevymizí. Chemie slov, pro lačný mladý život. Květnatý epiteton, oxymóron bez vazeb. Verš volný všem. ()

Doudis19

Poslední scéna je naprosto dokonalá, jenže je jediným takto výrazným momentem celého filmu. Filmu, který mě do té doby nechával pocitově víceméně chladným, tak nakonec přeci jen mohu udělit kladná hodnocení. Ikdyž musím říct, že z hodnocení, komentářů i popularity tohoto snímku, jsem očekával daleko více. ()

Sfinkter

Parta energických chlapců z renomované střední školy jde svou vlastní životní cestou, hlavně díky svému profesorovi. Český dabing je tragický. ()

capák

Velmi zajímavý snímek z hlediska jeho dopadu. V průběhu jeho sledování mi nepřišel ničím vyjímečný, ale několik minut po závěrečných titulkách mě dostal. Nevím, jak ten režisér udělal, že i když nejsem příznivcem sentimentálních konců, u Dead Poets Society jsem byl upřímně dojat. Nevím, jak ten režisér udělal, že i když nemám poezii nijak zvlášť rád, po skončení tohohle filmu jsem měl chuť si nějakou přečíst. ()

Blacks

Vážně dobrý film, pravda - chvíli jsem byl v rozpacích, jestli se nemám nudit, ale ten konec, tan konec - ten mě vážně dostal... :) Mimochodem - ten zpomalený efekt při scéně v pracovně byl zcela zbytečný. ()

Ryuuhei

Film o solidaritě, který si na nic nehraje. Není špatný, ale opravdu nevím, proč, nebo čím se vlastně řadí mezi vůbec nejlepší filmy. Lidi tu mluví o genialitě. Jaké? Píšu básně, vymýšlím básně, ale o zázračnosti tohoto filmu básnit rozhodně nebudu, protože mi takový nepřišel. 65% ()

Lachtaan

Kdekdo by si řekl, že film bez nabitého děje nemá v době akčních spektáklů co nabídnout. Opak je ale více než pravdou. Třeba uznat, že snímek vznikal v době, kdy se akční nářezy stylu Slye, Stathama, Lundgrena či Arnolda teprve dostávaly na světlo světa, ale už v té době se nevinné mírné drama ztrácelo v mírném opomnění. Naštěstí já osobně jsem fanouškem, který si raději posedí u melancholického dílka, než u efekty přeplácaného bijáku. O několik let nazpět bych ještě tomuto názoru neholdoval, jako téměř dospělý člověk jsem si ale nemohl nechat uniknout šanci vidět Robina Williamse jako učitele s těmi nejsprávnějšími a nejracionálnějšími způsoby jak učit a především jak vést samotný život. Na konci i slza ukápla a to zaslouženě. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Norman Lloyd

Zemřel herec Norman Lloyd

12.05.2021

Z kalifornského Los Angeles přišla smutná zpráva. V úterý zemřel americký herec, režisér a producent Norman Lloyd. Bylo mu neuvěřitelných 106 let. Zprávu o úmrtí médiím potvrdil Lloydův dlouholetý… (viac)

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall

Zemřeli Robin Williams a Lauren Bacall