Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

Ben Nevis

Líbilo se mi to, i když žánr nic nového nepřináší. Kouzla, příšery, záporáci a do toho náctiletí spratci zaplaveni hormony. Jde vidět, že seriál cílí na oblibu Harryho Pottera. Spravedlivá ředitelka, která má tajemství, hlavní protagonistka hledá odpovědi za každou cenu atd. Tady jdou ještě dál, takže postavy nejsou od začátku rozdělené na kladné a záporné. Prostě mě to vtáhlo do děje a trpělivě čekám na další díly. ()

haluska11

Úchyláci na předělávky animáků na hrané filmy a recesističtí milovníci teen dramat by si Winx neměli nechat ujít. Je to nesmírná závisláčina a obsahuje všechno, co by člověk od podobné adaptace čekal: špatné herecké výkony, snahu adaptovat se na svět sociálních médií (tj. Instagram nebo Snapchat v každé třetí větě), inspiraci světem Harryho Pottera, bizarně nesmyslné milostné pletky a uražené puberťáky. Vesměs to je vlastně hrozně zábavná podívaná, pokud ji člověk nebere vážně. Zajímavě zapadá do fenoménu modernizovaných pohádek a útočí na vnitřní nostalgii děcek 21. století. Nejbizarnější moment : scénárista jménem Speed Weed v závěrečných titulkách ()

Jaro.Krafcik

Ak si odmyslím otrasnú animovanú verziu winx clubu, tak toto bolo úplne niečo iné. Take fantasy pre teen komunitu. Jednohubka ktorá aj celkom rýchlo zbehla a veľa spravilo šesť epizód a hlavne skvelý dabing. Navyše na hlavnú herečku sa ozaj dobre pozeralo. Očakávajme teda druhú sériu a možno miernu konkurenciu pre čarodejku Sabrinu. 3* ()

M.i.k.e

víc než cokoliv mi Winx připomínají nedávno skončenou Sabrinu.Koukat se na ně dá,psychickou újmu nezpůsobí,ale po celou dobu sledování sem měl pocit že se tu opět úspěšně mrhá potenciálem.Podobně jako u Sabriny je tu moře možností jak z toho udělat něco víc než jen další teen sérii s ukňouranou blbkou v hlavní roli.Opravdu nechápu tu nálepku přístupnosti 16+,protože tady prostě není vůbec nic proč by to nemělo být nepřístupné a hádám že tu ani není nic co by dnešní šestnáctileté vůbec zajímalo.Nezbývá tak čekat,že se jednoho dne objeví podobný seriál,který se toho nebude bát a nabídne i něco navíc...60% ()

psychoJoa

Co se teen-fantasy žánru týče, je to boží a vysoký nadprůměr - proč, ptáte se? Především bych ocenila scénář - ten mi totiž ve většině takových počinů hrozně vadí (většinou je totiž nedostatečný, nudný a nenavazuje, jen vyplňuje čas). Tady jsou super puberťácký dialogy a člověk se i zasměje! Dále bych ocenila charaktery postav, dávají smysl, nelogicky se nemění... o ano, konečně! A co je nejlepší? Vždy mi vadí, když se ve světě magie nastaví pravidla, která pak ten svět stejně poruší (moc se nevyužije, když by mohla nebo naopak najednou se může využívat až moc) - tady to zatím všechno svá pravidla dodržuje a z toho jsem prostě nadšená! Chci dvojku a to hned! ()

• Po neúspechu druhej série sa Netflix rozhodol, že seriál predčasne ukončuje a ruší natáčanie tretej série. (BLEEDER)
  • Terezie Taberyová, ktorá v českom znení dabuje Bloom, sa do tejto postavy vrátila už po siedmykrát. V minulosti totižto postavu Bloom dabovala takmer vo všetkých sériách Winx Club (od r. 2004). (BLEEDER)
  • Winx Saga: Osud nie je prvý Netflix seriál, ktorý bol inšpirovaný detským seriálom Winx Club (od r. 2004). Ešte predtým Netflix vytvoril seriál World of Winx (2016), ktorý nebol veľmi úspešný. (BLEEDER)