Winx Saga: Osud

• Taliansko Fate: The Winx Saga (viac)
všetky plagáty

Víly se učí ovládat svoje magické schopnosti a řeší u toho trable s láskou, soupeří mezi sebou a musí si taky dávat pozor na životu nebezpečné příšery. (Netflix)

Recenzie používateľa psychoJoa k tomuto seriálu (4)

Winx Saga: Osud (2021)

Co se teen-fantasy žánru týče, je to boží a vysoký nadprůměr - proč, ptáte se? Především bych ocenila scénář - ten mi totiž ve většině takových počinů hrozně vadí (většinou je totiž nedostatečný, nudný a nenavazuje, jen vyplňuje čas). Tady jsou super puberťácký dialogy a člověk se i zasměje! Dále bych ocenila charaktery postav, dávají smysl, nelogicky se nemění... o ano, konečně! A co je nejlepší? Vždy mi vadí, když se ve světě magie nastaví pravidla, která pak ten svět stejně poruší (moc se nevyužije, když by mohla nebo naopak najednou se může využívat až moc) - tady to zatím všechno svá pravidla dodržuje a z toho jsem prostě nadšená! Chci dvojku a to hned! ()

Série 2 (2022) (S02)

Druhá série je pro mě mírným zklamáním. Abych to uvedla na rovinu: první polovina je perfektní teenage fantasy a vrcholí skvělým 5. dílem, kde se tvůrci nebáli to pořádně osolit a zamíchat kartami. Jenže zbylé dva díly šly s úrovní tak dolů, až mě to v závěru fakt mrzelo (vzhledem k povedené předchozí sérii a půl). Jak jsem byla spokojená s tím, že se tvůrci drží kratší stopáže (méně jak 10 epizod), tak teď toho lituji. Když se snažili příběh rozjet ve větším měřítku, měli tomu uzpůsobit stopáž a ne vymyslet zkratkovité kličky, jak rychle dostrkat děj k rádoby konci. Sečteno podtrženo, závěry Winxkám prostě fakt nejdou, ale jasně, že se třepu na další sérii (jen to očekávání bude tentokrát opatrné). ()

Nenápadný panický záchvat (2022) (S02E01)

Líbí se mi, že přesně něco takového by vymyslela jen banda studentů, kteří mají magické schopnosti! ()