Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

Mancunian

Hezká animace, prostředí a fajn písničky, bohužel kvůli spoustě postav si k žádné nevytvoříte pořádně vztah a i příběhově to pokulhávalo, kdy za mě chybělo nějaké větší rozuzlení. Stále ale fajn disneyovka. ()

Ovecka_Saki

Chtěla jsem na to jít do kina, ale naštěstí jsem si to stáhla a koukala se na to doma. Asi bych ty peníze za vstup v kině obrečela. Naprosto nezajímavý, nudný film, kdy od prvních scén víte, jaký bude průběh a jak to dopadne. Asi už jsem stará na pohádky a nebo se mi stále víc a víc potvrzuje, že Disney prostě nemá na to konkurovat a proto pod sebe vzalo největšího konkurenta Pixar, z jehož dílny světlo světa spatřily mnohem lepší pohádky.  Přetočila jsem si nezáživné písně (až na jednu), několik scén a najednou měl ten film tak 40 minut dohromady. Ani nevím, jestli ty písně jsou už bezduché v originále, nebo to Češi tak podělali při dabingu.  Pohádka která nenadchne (správně) a neurazí, jak jsem zde četla v komentářích. Dávám hvězdičku za hezké kapybary. ()

Modular

Můžete si o Disney říkat co chcete, ale pohádky dělat umí. Už jenom samotná myšlenka je hrozně milá a nevinná, a to nemluvě o pozdějším provedení. Je pravda, že je příběh hlavně v pozdější části dost generický, ale to nahrazuje hudební doprovod a kouzlo samotné animace. Abych to rozšířil, animace je přímo magická a překrásná. Vyobrazení Kolumbie je vskutku nádherné a při každém okamžiku vás bude ona prosluněná krajina oslňovat. Ve zkratce bych řekl, že na pohádku se jedná o opravdu nádherný snímek, který si dozajista zaslouží trochu víc pozornosti a jeho shlédnutí určitě nebudete litovat. Doporučil bych jednoduše všem věkovým kategoriím. ()

Karbos

Tohle se asi v ničem nevymyká průměru, nebylo to v ničem vyloženě špatné ale nějak jsem se u toho prostě nudil, scénář, animace hudba. Písničky, ač některé byly povedené, se tlačily do děje až moc často, skoro každých 5 minut tam někdo kokrhal. Samotná animace okolního světa byla sice líbivá, plná teplých barev ale na úkor samotných postav, které zase animačně dost pokulhávají. Celou dobu jsem čekal až se to rozjede a ono nic. Navíc mi tam chyběla byť jediná výraznější mužská postava, kdyby aspoň jako záporák ale tam nebyl ani ten záporák, což se u pohádky opravdu jen tak nevidí. Všechno bylo jen ve stylu ženy sobě. Dokonce i přirozeně mužské silové postavy byly ženy. ()

Mangano

Ačkoli scénář není zrovna ten nejpropracovanější a film se rozhodně po této stránce nedá srovnat s klasickými perlami disneyovské stáje jako například "Hledá se Nemo" nebo "VALL-I" - je Encanto, pokud si dobře pamatuji, prvním Disneyho filmem od dob lokacemi a melodiemi podobného "Coco", který mě zahřál u srdce. Příběh je to jednoduchý, ale je pěkný, originální a kouzelný, a to je myslím pro pohádku vedle pár dalších věcí to nejdůležitější. To vše je doplněno nádhernou pestrobarevnou animací kolumbijského venkova a chytlavými latinskoamerickými rytmy. Za mě celkem spokojenost. Krom výše zmíněného sofistikovanějšího děje tu postrádám i sem tam nějaký ten propracovanější humor. Na ty čtyři hvězdy se to ale za mě, sice jen opravdu tak tak, ale nakonec přeci jenom vyšplhá. ()

lilekbig odpad!

Osobně velké zklamání. Otravné, nepřehledné písničky. Naprosto nudný děj a celkově film na mě působí děsně nezáživně. Audiovizuální podívaná plná barev se zde sice nachází, ale na rozdíl od mnou oslavovaného filmu Coco se zde barevná paleta míchá tak, že se mi místy nedařilo rozeznat postavu od stromu (přeháním). Hlavní postava mi přišla nesympatická a neměl jsem z ní pocit oné roztomilé pohádkovosti a roztomilosti. Vypadala až moc obyčejně, moc lidsky a to se mně do tohoto šálku Disney pohádky nehodí. Toto se pohádkovému velikánovi, dle mého názoru, nepovedlo. 0/10 :( ()

swenyx

Další z Disneyho kousků, tentokrát Encanto. První věc čeho si všimnete je nádherný vizuál, fakt se na to krásně kouká, vše je barevný a veselý. Písničky byly občas i docela pěkné, ale jinak docela bída. Příběh mě nezaujal, byl místy dost chaotický a celá pointa filmu by se dala shrnout jako rodina je na prvním místě. Dost mi to připomnělo Coco jenže daleko horší. Přišlo mi to jako pohádka pro holky, nebo pro úplně nejmenší děcka. ()

c.lotus

Takové animáky s milou hrdinkou, do které se divák snadno vcítí mě po emocionální stránce vždy dostanou.  Ať chci nebo ne, slza mi vždy ukápne. Že každý máme své kouzlo a že někdy trvá jej objevit je krásné poselství. Takových něžných motivů tam jistě najdeme více. Zde však začíná to ALE: členů rodiny je o něco více a k zapamatování je třeba hned na začátku představit celou rodinu dvakrát. Když se abuela vrací do vzpomínek, v náručí drží tři děti. Nebylo mi hned jasné a vlastně doposud zcela není o které členy rodiny se jedná v současnosti Mirabely-protagonistky. Film je tak zaměřen na jednu rodinu a jeden moment, že ani není jasné jak fungují v rámci vesnice a není čas představit blíže jednotlivé postavy kromě snad dvou sester Mirabely. Za mě tedy příjemná podívaná s méně propracovaným příběhem a způsobem jakým předat hlavní poselství. ()

david141474

No tak jako bylo to takový nemastný, neslaný. Abych pravdu řekl, sám bych se na to asi nepodíval, ale když se naskytla příležitost sledovat to s někým, tak proč ne. Děj je takovej jednoduchej no, hodně pro ty malý dečka. Není se čemu divit, je to Disney. Soundtrack byl fajne. Songy byly o něco slabší, ve druhé polovině filmu mě to začalo neskutečně srát. Hlavní postava jejíž jméno jsem nazachytil byla v pohodě. Nejlepší postava v celým filmu je samozřejmě Bruno. Animace byla perfektní. Postavy celkem šly. Když jsem po skončení filmu zjistil délku filmu, která činí 1:40, tak mě to tak teda nepřišlo. Já jsem teda tipoval 1:20, je vidět, že to rychle uteklo. A to je asi vše co bych k tomu řekl, páč mě nic dalšího nenapadá. 6,5/10 nebo 7/10 Celkem to šlo. ()

Buxholka

Hezké písničky, ale děj k ničemu, přitom je to rozehrané dobře. Chybí ale nějaké zásadní překážky, které by měla hlavní hrdinka zdolávat, chybí záporák. ()

PTuranyi

Rozjuchaný pestrofarebný animák. Zdá sa, že Disney kalkuluje so stále rastúcim hispánskym publikom v USA, takže sa podobne ako vo filme Coco či Rio, nevyhnete španielskym rytmom a celkovo hispánskemu ladeniu. Madrigalovci majú čarovný dar, ktorého históriu sa dozviete hneď v úvode, ale veľmi z toho nezmúdriete a už prvá pesnička vám ich znechutí. Úprimne som nepochopil to sebavelebenie rodu Madrigalov, ale celý ten čarovný humbuk je vlastne len zámienkou pre príbeh hľadania tej najdôležitejšej hodnoty - vzájomnej lásky a rešpektu. Hlavná hrdinka, Mirabel, je totiž tak trochu zaznávaným výhonkom rodostromu a len vďaka nej všetci pochopia túto pointu. Scenáristi brnkajú aj na strunu tajomna prostredníctvom bratranca Bruna, ktorý zmizol potom ako mal katastrofickú víziu. Produkcia je perfektná a animácia dokonalá. Škoda len toho mdlého vycucaného príbehu, ktorý Coco nesiaha ani po pás. 70% ()

alisek87

Neměla jsem od filmu žádné očekávání, ale velmi mile mě překvapil. Barevné, veselé a prostě rodina je nade vše a musíme se mít rádi, nikdo není dokonalý a je dobré si vždy odpustit. ()

Sopholojong

Moana spin-off. Bez mora a plazi, s akousi oddelenou komunitou v utajenom udoli. Plna piesni, tentokrat usi piliacich (na Manuela Mirandu zacinam mat alergiu), moralneho rodinneho ponaucenia a splnenych kvot (ti cernoskovia su medzi tymi Hispancami ako past na oko). V priemere to zachranuje  ako vzdy ocakavane skvela pixarovska animacia (ta priroda naokolo vyzera az "avatarsky") a prijemna hlavna zenska hrdinka. Ach, kde su tie casy, ked "Lampa" vypustala jeden animak za rok alebo dva, zabavny pre kazdu generaciu a bola na vrchole "animacneho neba"? Toto su sezonne prefabrikaty na jedno pouzitie. ()

Dave_Novic

*ADULTS ONLY* Příjemná pohádka dětem před spaním, teda pokud nechcete aby z ní měli noční můry ještě tejden. Tam kde Disney sebral temnou stránku věci tak strká do Latino-amerického příběhu o kouzelném domečku, který předává super-schopnosti Madrigolům. Pááání, páááání... Neblázněte dávat do animáku plného barev dávat tolik černých myšlenek. Mě to tedy nevadí což o to.. ale spíš si říkám že by měli dávat těm režisérům antidepresiva a producentům elektrické křeslo. Poslední pohádky od Studia Disney mi připomínájí spíše již purťaka s depresema. Krásné všechno ale spíše mě sere, že do těchto pohádek nedávájí tak super Humor jako je ve filmech od Marvelu co je koupili.. tady jim to případá zbytečné a nevkusné.. Nejraději bych jim ty jejich super nápady strčil do řiti. ()

AdelleR

Skoro váhám přidat i tu poslední hvězdičku; po prvním zhlédnutí jsem si to z toho nadšení dala ještě jednou. Kolumbijskou kulturu to zvládá perfektně, soustředí se to především na (ne vždy skvěle) fungující rodinu a po všech těch princeznách to je milé osvěžení. Líbí se mi, jak se teď snaží s každou Disneyovkou zcela odlišit (i kdyby jen konceptem záporáctví). A písničky jsou tak neskutečně chytlavé, že si to budu zpívat nejspíš ještě pár týdnů. Jen je škoda, že těch zajímavých postav je tolik, že by si každá zasloužila mnohem víc prostoru, než jim bylo dopřáno. ()

Andy.222

Nemůžu si pomoct, ale když mám tento příběh zhodnotit napadá mě že je... OK? Není špatný, poselství není marné a některé momenty se vysloveně povedly. Ale písně se mi líbily střídavě, příběh jako celek spíš nezaujal, hlavní hrdinové (nebo spíš až na Bruna hrdinky) mi příliš k srdci nepřirostli a závěr taky měl do epického vyvrcholení daleko (což umocnilo to, že se vlastně nic nedozvíme. Kdo je pronásledoval? Banditi? mexická vláda? Conquistadoři? To byli úplně odřízlí od světa? Odkud vzali nástroje, látky etc. To údolí nevypadalo zrovna rozlehlé aby se tam dalo pěstovat dost na uživení... jak vlastně velké vesnice? A tak by se dalo pokračovat...) ()

PISTA226

7/10 Je tu další animovaná disneyovka a všichni čekáme krásnou, muzikálovou pohádku s šťastným koncem, která se sice nebude moc odlišovat od ostatních pohádek, ale stejně si ji užijem. Bohužel možná naše očekávání jsou to, co nás pak nejvíc zklame. Film je sice fajn, ale jen a pouze fajn. Hlavní postava je příjemná a s jejími problémy by se někdo i dokázal stotožnit, ale z nějakého důvodu to pořád nestačí. Je to zbytkem postav, uzavřeným prostředím, nebo snad némoc zajímavou zápletkou? Jak jsme u Disney zvyklí, tak hlavní co nikdy nezklame je skvělá animace, která se každým rokem lepší a je to vidět. Ale samotná myšlenka filmu s kouzelnou svíčkou, co dává schopnosti jedné rodině ve městě, kde člověk od začátku hledá, kam vlastně film chce dojít, není moc silná. Do půlky filmu se proto opakují samé věci dokola a děj se nijak neposouvá. Do toho je tu ještě fakt, že ač je tu velmi zajímavý živý dům s mnoha nekonečnými pokoji, tak je to bohužel promarněná šance jak oživit celý film. Prozkoumávat a více se zajímat o samotné pokoje a dům by vůbec nebylo na škodu. Ale i s tím co tu bylo je člověk spokojený. Je tu mnoho zajímavých postav a tady si myslím, že je film využil dostatečně a správně, člověk si nakonec vytvoří vztah i k běžnému vesnickému tlouštíkovi. Jedna postava to tu ale tahala nejvíc a to za mě Bruno, o kterém se nesmí mluvit. Každou scéu dokázal oživit svými emocemi ať už smutnými nebo povzbudivými. I s malým časem na obrazovce nejlepší postava. Po půlce filmu se děj trochu rozjede a to už se člověk i občas začne bavit. Trochu to vypadá, že se film snaží o originalitu, ale když na to koukáte, tak doslova dokážete dopředu říkat slova, která potom řeknou oni a je celkem odhadnutelný, co se stane. Z čeho jsem byl ale nejvíc zklamaný jsou písničky, které nebyly absolutně vůbec chytlavé, byly příjemné, ale není to nic, co si člověk zapamatuje a třeba si to pustí znova. Za mě jedna z horších Disneyovek, ale ujde. ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)