Encanto: Čarovný svet rozpráva o neobyčajnej rodine Madrigalovcov, ktorí žijú ukrytí v kolumbijskom pohorí v zázračnom dome na kraji živého mestečka, na úžasnom, čarovnom mieste zvanom Encanto. Kúzlo Encanta obdarovalo každé dieťa v rodine jedinečnou schopnosť od supersily po moc uzdravovať – každé okrem Mirabel. No keď Mirabel zistí, že kúzlo Encanta je v ohrození, povie si, že ona, jediná obyčajná Madrigalová, je azda poslednou nádejou pre svoju výnimočnú rodinu. (CinemArt SK)

haroska

Během chvíle se stala jednou z našich nejoblíbenějších Disney pohádek. Soundtrack je úžasný. Barevné, krásná pointa, příběh graduje. Milujeme ()

rublik05

Vizuálně nesmírně sympatická pohádka s příjemným exotickým nádechem, se sympatickými postavami a s obstojným, přesto poměrně všedním námětem. Příběh se zaměřuje na problematiku rodinných vztahů, děj je místy až překvapivě vážný, slušelo by mu mnohem více humoru, nešlo si také nevšimnout menších mezer ve scénáři, zejména se to týká logiky a zkratkovitosti. Encanto je podle mě určené primárně pro trochu starší publikum, děti ocení především písničky a barvičky, příběh jim asi nic moc neřekne. Jedná se o malinko zábavnější podívanou, než jakou je letošní Proměna od Pixaru, ale taktéž žádná sláva. 6/10. ()

VeeDee

Úžasně barevný animák plný latinsko-amerických rytmů (ty miluju!!) s kouzelným příběhem i myšlenkou. Konečně animák, kde se jen nehoní a není tam násilí. Proč tenhle film není všude jako Ledové království? Rozhodně si ho dám znovu a příště bez dabingu, v originálním znění (to budou písničky ještě lepší). ;-) ()

DD

Po uzasne Zootopii (za me top3 animak minule desetiletky) prijit s timhle? Jako fakt? 3/5 za tu energii a latinos. ()

Maniik88

Absolútne prekrásna grafika, nádherné a farebné. Graficky a prostredím podobné s Coco. Príbeh niekde z Južnej Ameriky, kde je hlavným základným kameňom rodina. Zabíjali to pesničky, otravné, ujačané a často k ničomu pesničky. Bolo ich moc a tu mi fakt vadili. Príbeh taký jednoduchší. Vtipu tam nie je extra moc. Postavy, samá ženská a ak tam aj bol chlap, tak to bol buď podivín, alebo už bol mŕtvy. Neviem čo majú v Disney v poslednom čase proti chlapom. Ešte aj siláčka bola "žena". Takže oproti Coco je toto výrazne slabšie ale stále pozerateľné a graficky absolútne dokonalé. V podobnom čase vyšlo Spievaj 2 a to ma bavilo omnoho viac. Dcérke sa páčilo aj toto. ()

Brooks

Disney čerpá z ďalšej exotickej kultúry, tentokrát z latinsko americkej. Čiže nechýba veľa hudby, tanca a pestrá paleta farieb. Songy chytľavé, "We don't talk about Bruno" top, skladba hrajúca počas Abuelinho flashbacku prekrásna a srdcervúca. Hlavná hrdinka menej sympatická, než je v animákoch zvykom. Za problematický považujem ústredný konflikt, ktorý je nedisneyovsky dospelý, ale jeho podanie je skrz-naskrz disneyovsky zjednodušené. A jeho vyústenie a posolstvo z neho vychádzajúce mi osobne veľmi vadí. Tak ako pred časom v Rayi. ()

papadoce

Farebná prefarebná animácia so sympatickou hlavnou hrdinkou, chytľavými melódiami a fantasy motívom. Znie to celé originálne a hlavne skvele, ale ….. Hlavná myšlienka, ktorá vládne rozprávke v prvej polovoci je ….. prepáčte deti za výraz ….. sprostá. Tá totiž je, že ak si iný ako ostatní, ak nemáš superhrdinský dar a ostatní áno, ak sa vymykáš “normálu”, tak nielenže si úplná nula, ale si dokonca taký lúzer, že nie si ani na rodinnej fotke, oslave, čomkoľvek. Proste si bezvýznamný vágus. To čo už je za odkaz deťom. A za mňa to nenapraví ani fakt, že to končí happyendom. Musím povedať, že je to krásna rozprávka, piesňami typická Disneyovská, ale potrestám ju za vyššie spomínaný fakt. Medzi prvou ligou rozprávok si ale svoje miesto Encanto nájde. Štyri výborné. ()

Cermicek

Strašně mrzí, že potenciál prostředí nebyl naplněn! Grafika excelentní. Barvama tenhle animák jenom hraje (až z toho místy bolí oči). Pár nápadů je taky kreativních (jeden za všechny = "casita" jako samostatný element). Dary jednotlivých členů rodiny slibující zajímavou zápletku..Zkrátka solidně nakročeno na animák roku! Jenže! ☝ Všechno to nakonec shazuje slabý scénář, zvláštní až chaotické vyprávění a "podivná atmoška"..🤷‍♂️. Závěrečné "rozuzlení" je fajné a message už pak hraje zase na ty správné struny, přesto celkový dojem už to nezachrání. Slabší 4.  PS: Jo a "muzikálové zpracování" se tentokrát taky moc nevyvedlo - snaha najít rým ve spleti slov a melodií je tak nucená až žalostná. ()

Grondal

Akože OK, ale už mám dosť Disney animákov, kde sú zápletka a celý buildup filmu vybavené 5 minútovým flashbackom. Mám pocit, že sa to stáva pravidlom a je to neuveriteľne lenivé (načo sa budeme obťažovať čímkoľvek okolo, my chceme Rodinu Madrigal nasetupovanú v Cassa Madrigal hneď teď!). Taktiež mi vadilo, že rodinné hodnoty, ktoré film vyzdvihuje so samotnou zápletkou nie sú nijako prepojené... „zázrak“ mizne pretože členovia rodiny nerobia čo chcú? WTF?!? Asi som to celé nepochopil. Ďaleko viac by sa mi páčila „klasická“ zápletka, že dedinčania Madrigalovcom závidiach ich magické schopnosti a magický dom a chcú ich o čarovnú sviecu pripraviť... pretože to, že ich celá komunita uctieva naznačuje, že dej sa neodohráva na zemi medzi ľuďmi, ale skôr v akejsi praďalekej galaxii. Čo sa mi páčilo bola jednoznačne animácia a zákruty príbehu tiež neboli márne. Záverečná scéna potom zapôsobila tak ako mala, čo tento film do značnej miery zachraňuje, pretože to znamená, že som si k postavám našiel cestu navzdory výhradám spomínaným vyššie. Nie je to asi animák pre malé deti, ale obávam sa, že ani pre dospelých a preto z neho nebude ohromená ani jedna kategória. ()

Renie42

Příjemná disneyovka, podle traileru takové barevné juchuchu. Bylo mi trochu líto Mirabel, která jediná nedostala dar, ale věřila na zázrak a chtěla ho zachránit. Nakonec ona byla ten zázrak, který zachránil rodinu, domov a Bruno se konečně mohl vrátit k rodině, kam patřil. ()

Welulu

Oproti Raya a drak tento snímek nepostrádá něco “víc” a z hlediska motivů a téma rodiny se dá zařadit po bok Coco, který však zůstává stále nepřekonán. Po dlouhé době disneyovka, co netrpí prázdnotou a nabízí hodnoty, kterých se lze chytit. Hudbu bych oproti ostatním naopak zhodnotila jako povedenou (We don’t talk about Bruno!), stejně tak animaci. Jako poslední plus bych zmínila zaměření na lehce starší publikum, včetně dospělých :). ()

Snilek1379

Oceňuji snahu tvůrců jít jít proti tradici a napsat písničky tentokrát pro alty. To je něco, co se u Dineyovek moc nevidí a co se mi na této pohádce moc líbí. Celkově jsou zde písničky moc povedené s v popředí stojící "We don't talk about Bruno". Je zde několik dalších moc sympatických nápadů a momentů, jako je např. živý dům nebo marná snaha jednotlivých členů rodiny o dokonalost. Při sledování jsem měla pocit, že se někam ztratil příběh, který by to celé spojoval a někam směřoval. ()

Rayen1

Já prostě nedokážu zkousnout zpivany disneyovky.. Jako animace a příběh ujde, a i se začnu celkem bavit u vtipků a drobností, ale pak se najednou tvůrci rozhodnou zpestřit děj písničkou, a pro mě to prostě ztratí tempo a zajímavost.. Nebejt to "muzikál", dám snad i slabší čtyři, silnější tři, ale takhle je to prostě průměr.. ()

JosefTomas

Dovolím si citovat svojí sestřenku, která se mi po hodině na klíně začala nudit: "Je to moc dlouhý." Encanto nemůže selhat ve vizuální stránce, tam totiž Disney prachy nacpe automaticky, ale v příběhové části pořád nezná ten příměr toho, co ta dlouhá léta funguje Pixaru (čest výjimkám). Encanto má hodně dlouhou expozici, ve hře je prachbídně málo v sázce (že ztratí rodina moc? No a co? Lidi fungují i bez ní) a 2 hodinová stopáž je vyplňována několika zbytečnými písničkami, které by možná fungovaly jako videoklipy, ale ve filmu nemají zkrátka co dělat. Encanto ale není zlé, jen je pro menší děti zkrátka příliš dlouhé, málo zábavné (jedna scéna... jedna) a na konci přichází pokus o tlačení emocí, který vůbec nefunguje. A to nemluvím o převrácení pointy celkového poučení. Zabřednu trochu do spoilerů, takže bacha na mě, ale když se na konci poselství "Rodina dokáže všechno i bez kouzel" změní na "Když všechno zvládneš, kouzla se ti vrátí", začínám být trochu smutný, na co ty Disneyovky jsou. ()

PlysovyMacko

Optimisticky ladená rozprávka o čarovnom dome, plná krásnych farieb a pesničiek, ktoré neznejú všetky rovnako. Film ma napriek krásnemu vizuálu trochu nudil kvôli absencii deju. Oceňujem fantáziu tvorcov. ()

ESNYR

Disney tyhle pohádky umí a je to na ní znát. Animace je nádherná, okolí a příroda už snad ani nemůžou být lepší (na animák) a různé postavičky jsou určitě zajímavé a v mnoha případech vás i zajímají. Disney vždy dával do popředí ženskou hrdinku a jede v tomto trendu dál, což mi nikdy nevadilo a až na pár vyjímek mi ani nepřišlo tlačené na sílu že je v hlavní roli žena. Co Encanto ale postrádá, je příběh. Na to že má skoro 2 hodiny se příběh celému problému věnuje asi 15 minut a celý problém proběhne na cca těchto 15 minutách (myslím přímo to co se v ději má stát a to co vlastně má Mirabel řešit) Najednou přijde problém, magie zmizí - prostě jen tak z ničeho nic a během pár minut je problém vyřešen, je odpuštěno, všechny postavy si padnou kolem krku a máme tu konec. Ten závěr byl stašně uspěchaný na to že na tento konflikt měl film přes hodinu a půl. Babička to v sobě dusí 50 let a během 1 písničky se úplně změní a všechno se vyřeší. Dalším problémem je samotná postava Mirabel, která jako jediná rodinu měla ráda a byla spokojená a bez daru ale celá rodina ji neustále dává najevo že je jen přítěží a nic neumí. Dalším problémem je i vyznění Mirabel jako "hrdinky" protože si všimněte hned v úvodu když začne zpívat (mimochodem jediná písnička která mě vyloženě chytla a byla jediná kterou jsem procítil, ty ostatní byly dost divné) tak je kolem ní celá rodina včetně babičky a všechno vypadá krásně a skvěle ale jakmile dozpívá tak se najednou z Mirabel stane zavazeč, nemehlo, nula, neschopná holka atd.  Co na animáku musím pochválit je animace domu, Úplně cítíte jak ten dům žije a jak je šťastný a jak je smutný, tady animátoři odvedly dokonalou práci. Encanto není zrovna kvalitním animákem a určitě není dobrý svým příběhem. Ale je dobrý postavama, okolím, námětem (dary a kouzla) a tím že se snaží zaujmout odlišností, kdy je jasné že nemusíte mít žádný dar a přes to jste důležití. Jako jo, je to primárně pro děti ale to neznamená že se spokojím se slabým příběhem (Viděno na stránce s filmy protože k mému překvapení to v kinech u nás v okolí dávaly s titulkama) ()

Unterschleif

Príbeh taký slabučký, že to museli písať mentálne retardovaní ľudia pod vplyvom narkotík, aby im to dávalo zmysel. Na druhú stranu sa mi celkom páčili fantasy prvky ohľadom domu, ktorý všetko spraví sám. Spievanie zbytočné, lenivé a otravné. Film nevhodný pre divákov nad 12 rokov (alebo s IQ vyšším ako 12 ročné dieťa) - pre Disneyho nový štandard... ()

Disney chystá hranou Moanu

Disney chystá hranou Moanu

03.04.2023

Herec Dwayne Johnson (Red Notice, Black Adam) v poslední době neměl zrovna nejšťastnější ruku na projekty, přesto v Hollywoodu stále platí za velkou hvězdu s hned celou řadou úspěšných filmů a… (viac)

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

Diverzita ve filmech vede k vyšším tržbám

25.04.2022

Co si fanoušci mohli už dávno domyslet, nyní potvrdila nejnovější studia. Jedním z největších témat moderního Hollywoodu je v posledních letech tlak na smysluplnější rozmanitost ve filmovém průmyslu.… (viac)

79. Zlaté glóby - výsledky

79. Zlaté glóby - výsledky

10.01.2022

Dnes v noci byly v kalifornském Los Angeles uděleny Asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu (HFPA) Zlaté glóby za uplynulý rok 2021. Kvůli stále neutuchající kontroverzi kolem asociace a bojkotu… (viac)