V záverečnej časti trilógie vedie armáda Zionov, podporovaná odvážnymi civilnými dobrovoľníkmi, neúprosný boj, aby odvrátila inváziu Sentinelu. Zostávajúce ľudské pokolenie bojuje nielen o holé životy, ale o budúcnosť ľudstva samotného. Neznámy prvok otrávi mužstvo a ničivého plánu Smitha sa okamžite zmocní Bane, člen konvoja. Každým ďalším okamihom sila rastie. Smith je za hranicou kontroly robotov a teraz hrozí zničenie ich ríše, reálneho sveta Matrixu. Veštkyňa ponúka Neovi (Keanu Reeves) svoje rady. Prijíma ich s vedomím, že jej slová môžu byť iba ďalšou klamnou rovinou veľkého systému Matrix. S pomocou Niobe volí Neo a Trinity (Carrie-Anne Mossová) ďalekú cestu, na akú sa ešte nikdy žiaden človek nepodujal - nebezpečnú cestu nad zemou, až do vnútra hrozivého mesta robotov. V tejto mechanizovanej metropole sa Neo stretáva tvárou v tvár s najvyššou mocou sveta robotov. (TV Dajto)

draggo

Oproti jedničce a dvojce tu není tolik zajímavých myšlenek, ale jsou nahrazeny perfektní akcí a přípravám na definitivní finále, které je opravdu výtečné a emocionálně velmi silné. Stejně tak celý film. Je zase jiný než jednička a dvojka, je mnohem jednodušší, ale o to větší účinek má na diváka. Bitevní scény jsou jedním slovem monstrózní. Grafická stránka vybroušená k dokonalosti. Příběhově to logicky a chytře uzavírá celou trilogii. Spokojenost, a to velká. /viděno na DVD: 90% a 5*/ ()

themic

Tak na tenhle třetí díl jsem čekal asi nejdýl. Škoda, že to bylo zbytečný. Trojka už těží jen z úspěchu prvního dílu a tu hlubší myšlenku, kterou jednička měla úplně vytrácí. Myslím, že jedničkou to mělo skončit. Závěrečná bitva ušla. 60% ()

ladko

Tak ako veľmi sa mi páčila jednotka a dvojka, tak revolutions sa mi nepáčili zase vôbec. Akcia sa viacmenej zamerala na strieľajúce stroje a ani záverečný súboj nebol nič extra. A dosť som sa nudil, čo sa mi pri jednotke ani reloaded vôbec nestalo. Veľké sklamanie. ()

mis-ko

Slovo klišé sa v tunajších komentároch vyskytuje hodne a použijem ho aj ja. Trojka Matrixu je ho totiž plná ako paprika (či vojak) semena a to kazí dojem z inak celkom slušnej sci-fi. Sci-fi ktorá však máločím dokazuje svoju príslušnosť k slávnej jednotke. ()

depony

A pršelo .... Mám jisté výhrady, které s odstupem času asi nabírají na intenzitě. Přesto myšlenka tohoto "světa" je úžasná, rozvíjení příběhu už výrazně méně, vyvolený Neo pak už začíná nudit ... ale pořád se na to dá koukat, když vezmu, co všechno se už podařilo natočit. ()

Pan Filuta

6/10 Chtěl bych napsat, že Revolutions je důstojné zakončení celé trilogie, ale nějak se mi začínají chvět prsty. Ale budiš, nejsem nikterak pohoršen. Zpětně mi připadá třetí díl na úrovni druhého. ()

Wysch

Jednoduchá rada: Udělejte si "matrix večer", pusťte si tak v sedm večer Matrix, do půl desáté si po skončení dejte pauzu (třeba na kafe nebo doutník), pak si pusťte Reloaded, po skončení si do půlnoci dejte druhou pauzu a nakonec před spaním si zkoukněte Revolutions. A potom vám možná Matrix Revolutions přijde společně s úvodním Matrixem jako jedno z nejpropracovanějších sci-fi s hutnou (byť tolikrát viděnou) myšlenkou a hlavně závěr Matrixu jen sympaticky zakončí filozofická moudra, která - tehdá ještě bratři - Wachowští sypali jak na běžícím pásu, ačkoliv občas prostě mimo. Ale celkově je Matrix prostě doposud jen jeden. Trojjediný. ()

SaNcHeZ_cz

Epická závěr, který ukončuje jednu obrovskou epickou ságu, problém je zde ovšem podobný jako u předchozího dílu. I přes očividnou snahu a rozmach jakým se tvůrci snaží příběh prodat, ta uhrančivost a brilantnost prvního dílu nenastupuje ani zdaleka. ()

MartinezZ

A zase, po pár letech bych asi hodnocení tady ještě o hvězdičku zvednul, protože mě bavila mnohem více, než nudnější dvojka. Něco se tu už konečně pořádně dělo a bylo se i na co dívat. Byť je ten konec stále poněkud rozpačitý. ()

Terter

Už u dvojky ve mně začal hlodat červík pochybností. Něco bylo špatně. Ale tam se to ještě dalo svést na fakt, že je to jakési přemostění mezi jedničkou a trojkou. Potalčiv skepsi, shlédl jsem trojku. A dojem? Už dvojka značně naředila perfektnost prvního dílu a tady rozmazávání jen pokračuje. Tam, kde v jedničce hlubokomyslné řeči tvoří logický celek, v dalších dílech už působí poněkud samoúčelně a na trojce je to zvlášť vidět. Matrix je tak pro mně typickým příkladem rozmělňování dobrého nápadu a celá série pro mně čítá pouze první díl a Animatrix, kde každý jeden příběh má daleko více atmosféry a nápadů než obě dvě pokračování, a odmítám akceptovat Reloaded a Revolutions. Vím, je to asi tak jediné, co můžu dělat, ale proč to nedělat, že? ()

Asgy

Jak už zde bylo "řečeno", tak Reloaded a Revolutions jsou prakticky jedním filmem, a potom je dost těžké hodnotit je zvlášť. Ale v tomhle závěrečném dílu trilogie není prakticky nic, co by mě dostalo, až na pár působivých scén. A jelikož jsem dal Reloaded čtyři hvězdy, tak tady to bude za tři... ()

Praxis

Poslední díl bezmyšlenkovitě zabil trumfy svého nejstaršího bratříčka. Ještě o drobet slabší než dvojka. Děj se zvrtnul do předvídatelného nadprůměrného scifáku bez atmosféry, kterou nabízel první Matrix. Tenhle díl mě už prostě neba... ()

sta

Wachowští celou trilogii završili stylově. Jen několik narážek na ostatní komentáře: pseudofilosofie neexistuje, to je nějaký neuvěřitelný blábol, jenž se šíří světem jako mor a potvrzuje Goebblesovu teorii, že stokrát opakovaná lež (nesmysl) se stává pravdou (smyslem). Jinak ta vaše pseudofilosofie pramení z jediného nedorozumnění: vy si pletete film s realitou. Já hlásám toto: Wachowští vytvořili pseudorealitu (pro fajnšmekry paralelní svět a podobné výrazy), s vlastními zákonitostmi, pravidly i možnostmi porušování těchto pravidel. To nemá s filosofií nic společného, ať chcete či nikoli. A proč toto udělali? Jistě je mnoho důvodů, ale z těch filmových bych vyzdvihl jejich nazírání na mnoho již stokrát provařených témat trochu jiným způsobem (přiznávám, že ve třetím dílu občas sklouzli ke schematičnosti). Za to jim patří dík (a i ta ohromná spousta peněz, které jistě vydělali). Já osobně děkuji za všechny tři díly a pouze dodám, že Reloaded je pro mě předčasným vrcholem celého díla. ()

Laxik

Jasně, poprvé budete v šoku. Lecjaký fanoušek, a to hlavně my, co nás Reloaded tehdy zaskočil v nízkém věku a namísto varování nás nadchnul, si po uzavření příběhu trojkou projde pověstnými pěti stadii od Kübler-Rossové. Při popírání jsme se po doběhnutí titulků jali zaraženě chápat obalu od DVD a hledat vysvětlujícího vodítka (nekompletní kopie, nějaký pirátský spin-off z Indie, aprílový žertík, ...). Po zjištění, že tady chyba nenastala, přichází bezbřehý hněv, při kterém budete chtít někomu rozbít hubu, žalovat Wachowské za psychickou újmu a zrezavělou trubkou znásilnit Boha, že něco takového vůbec dopustil. Smlouvat se vám chce spíš se sebou samým. Takové to, dám tomu ještě šanci, třeba to není tak hrozné. Někteří možná smlouvali i s režisérskou dvojicí, u níž žadonili minimálně o osvětu přinášející režisérský sestřih. Když i to selhalo, deprese na sebe nenechala dlouho čekat. Její stadium bylo dlouhé a bolestivé, ale jakmile po letech a opětovných zhlédnutích konečně dosáhnete smíření, budete schopni si pustit všechny filmy v jeden den a nechtít se potom oběsit za přípojku k Matrixu. Takhle, nenechte se zmýlit, ta divná pachuť na patře přetrvá. Revolutions budou až navěky krachem a spolu s přistižením rodičů při sexu a zjištěním, že Ježíšek neexistuje, jedním z prvních momentů deziluze dětství generace 90's. Matrix není a nikdy nebude trilogií, ale pokud ho budete chápat jako legendu a její dva zábavné přívěšky, dojde vaše duše klidu. ()

Vojcl

Závěr matrixovské série mě trochu zklamal.. Film sice opět nabízí vizuelní efekty a akční scény na té nejvyšší úrovni, ale už je to takové okoukané. A scénář u trojky jaksi nefunguje a úplně převrací některé motivy z předchozích dílů. Nevím, nevím, tohle už není to originální a povedené sci-fi, ale už jen nastavovaná popcornová kaše. ()

Wachowští se vrací k Matrixu?

Wachowští se vrací k Matrixu?

04.03.2014

Studio 20th Century Fox se brzy vrhne do natáčení třech pokračování Avatara a u Disneyho chystají první ze tří nových epizod Star Wars. Velké sci-fi filmy jsou zkrátka v kurzu a pozadu nechtějí… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz