Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

Aky

Přidávat další pochvaly nemá smysl. Absolutní špička komediálního žánru díky Nicholsonovi, díky scénáři, díky, režii... Prostě díky za tenhle film, který si můžu pustit proti špatné náladě snad po stopadesáté a vždycky zabere. ()

misterz

Jack Nicholson bol jednoducho úžasný. Film stojí a padá na jeho hereckom umení, ktoré je v tomto prípade dokonalé. Dejová linka síce nie je na plný počet hviezd, hlavne kvôli koncu, ktorý je na môj vkus až príliš presladený, ale nevadí. Film ako celok pôsobí neuveriteľne pozitívne, tiež Nicholsonove mizantropické hlášky a odpisy sú neuveriteľne zábavné, čoho dôsledkom je množstvo humorných situácií. Tu nie je čo riešiť, treba len pozrieť. ()

Satan

Příjemné dílko, kde se nejednou zasmějete. Nicholson opět skvělý. Jen jsem se tak trošku pár minut nudil a nuda znamená pro film špatné hodnocení. Pod 4* ale jít nemůžu. ()

DJ Obelix

Malokdy se vidi, aby cela ustredni trojice (Nicholson, Hunt, Kinnear) hrala tak skvele. Predevsim samozrejme Jack Nicholson si sveho zapskleho stareho spisovatele vylozene na platne uziva. Cely film je vyborna zabava, ale stale mi k pridani 5. hvezdy neco chybi ... ()

sochoking

Až teraz som si všimol, aká kočka naozaj Helen Hunt je! A pravdepodobne má i najkrajšie prsia v Hollywoode. Co v Hollywoode... na svete! ()

InJo

Opovrženíhodný mrzout, nejúžasnější ženská na světě a příběh jejich sbližování. Snad v žádné jiné romantické komedii (i když místy to má mnohem blíže k psychologickému dramatu) nefunguje tohle klišé tak masivně jako zde. Důvod, proč obecně příliš nevyhledávám romantické komedie, je ten, že většinou je u nich předem jasné, jak přesně skončí (a díky tomu mě pak moc nebaví ani jejich průběh) a protože mi často nijak zvlášť neimponuje ani jeden z představitelů titulní dvojice. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE víceméně absentuje obě tyto subjektivní výtky. Vlastně ani nevím, co mám na tom filmu raději - zda mistrovské výkony Nicholsona a Hunt (ale i Kinneara a dalších) nebo dokonalý scénář o několika dějových liniích (všechny jsou skvělé a žádná nepůsobí nadbytečně, naopak), s nulovým procentem hluchých míst a celou řadou vtipných a srdcervoucích dialogů. Inteligentní zábava, která má určitě i nějaký ten přesah. Takových filmů je třeba si vážit. 90 % ()

Legas

Nesnáším šablonovité romantické komedie stylu "von ji nemá rád, vona ho má ráda, von ji má rád, vona ho zas nemá ráda", což se sice týká i tohoto filmu, ale zde je vidět, že když někdo umí, dokáže i z použitého zboží vydolovat nějakou tu neošmudlanou krásu. V Lepší už to nebude jsem našel spoustu nezapomenutelných okamžiků a rád si je budu občas připomínat. ()

Vodnářka

Z hnusnýho nerudnýho dědka se stane skvělý roztomilý pohádkový princ. Viděli jste to už tisíckrát a zní to děsně ohraně, nudně, prvoplánově? Ne, pokud je jmenovaným herecký génius Jack Nicholson, který ze sebehorší role a následně i příběhu vykouzlí dokonalou zábavnou podívanou. ()

Anderton

Ale hej, názov klame, mohlo by to byť ešte o niečo lepšie. Podobne, ako pri Cene za nežnosť som sa na prvý krát nedokázal stotožniť s Brooksovým štýlom rozprávania, avšak po rokoch, keď už som vedel, do čoho idem, som si film poriadne užil. Zaslúžený oscar pre Nicholsona, ktorý sa na jeho predávaní bál, že sa potopí spoločne s Titanicom. Najvtipnejšia úloha Grega Kinneara. A pozor, Brooksov humor v jeho filmoch je značne rozdielny oproti tomu, čo produkuje v Springfielde! ()

Frajer42

Jack Nicholson je zase a znovu úžasný. Bohužel je to ze soudku úžasného vše. Ze soudku dobrého se dá vytáhnout hudba. Poté už zbývá pouze přeplněný soudek s názvem nuda, který je použit na výstavbu zbytku filmu. Pár takových momentek, kdy se člověk pousměje ve filmu je, ale celkově vzato se nejedná o nic skvělého. Do dalšího zhlédnutí bych určitě nešel. Navíc film je strašně dlouhý a pokud se zrovna nenacházíte v optimální kondici, tak vás velmi snadno zvládne uspat, a to třeba i několikrát. Tento typ filmů mi nikdy nebyl blízký. Za sebe dávám *. ()

Kothy

Příjemný netradiční romantický film. Jack Nicholson tu hraje pěkného mrzouta, který má OCD a všichni ho nenávidí. Do života mu ale vstoupí pár nečekaných událostí a díky příjemné servírce v podání Helen Hunt se stane lepším člověkem. Cesta za změnou je ale dlouhá, trnitá a plná ústupků a kompromisů. Díky své nemoci zažívá dost vtipných, ale zároveň i trapných a nepříjemných situací. Je to určitě příjemná změna oproti jiným podobně laděným filmům, ale jinak to není nic zásadního. "Potřebujete sako a kravatu" ()

Smok

Čo môže vzniknúť, keď dáte dohromady neurotického spisovateľa s manickými sklonmi, životom utrápenú servírku a homosexuálneho maliara so škaredým psom a obsadíte ich role výbornými hercami? Nadpriemerná romantická komédia určená nielen na jedno pozretie. ()

swamp

Nemůžu si pomoct..As good as it gets je pro mě jemnozrnná romantická komedie, ve které svým hereckým výkonem září Jack Nicholson a dojímá Helen Hunt. Ti dva spolu fungují dokonale, Nicholson a jeho stavy jsou šílené..ale když začne hrát na klavír 'Always look on the bright side of life', tak je vám hned jasné, že vše se začíná k lepšímu obracet. :) ()

Sašenka165

Jaký by byl tenhle film bez excelentního Jacka Nicholsona? Asi nic moc, co? Jenže tam ten Nicholson je! A to je základní plus filmu. On je totiž pan Herec, takže se u tohohle filmu nemám šanci nudit. Navíc je to výborný studijní materiál pro psychologické zkoumání rituálů, což se mi hodí, jelikož tento výzkum potřebuji udělat. ()

nascendi

Ani pri opakovanom zhliadnutí ma tento film nesklamal. Jack Nicholson opätovne dostal úlohu, ktorú odohral s takou ľahkosťou a vynaliezavosťou, akoby mu bola napísaná na telo. Helen Hunt tiež neostávala pozadu. Film som však vnímal viac ako romantickú drámu, než ako komédiu. Všetky tri hlavné postavy sa snažili zbaviť nánosov z doterajšieho života a pokúšali sa o čosi iné. Melvin prekonať svoju osamelosť, Carol naučiť sa žiť bez pripútanosti k synovi a Simon nájsť nový tvorivý impulz. Ešte aj to škaredé psisko muselo riešiť dilemu, či granule alebo slaninku. Všetky tri osudy sa v jednom čase a priestore preťali a keby film skončil Melvinovým počudovaním sa nad neuzamknutými dverami a jeho odchodom za Carol, bolo by moje nadšenie bez poškvrny. Ten romantický apendix už nebol určený mne, ale iným divákom. ()