Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

actor-SP

To, čo nám ponúka As Good as It Gets je scela výnimočné emocionálne, humorno-dojímavé vypätie, do detajlov vykreslené charaktery a výnimočná myšlienka na záver, ktorá každého zdravého štyridsiatnika zodvihne z gauča a prinúti žiť nový život. To čo je výnimočné na ostatných komédiách, je tu samozrejmosťou. To, čo očakávame od drámy, sa tu pekne nasýtime a pre tých, ktorým niečo povie len téma "láska", sa začnú pozerať na túto tému aj inými očami. Za originalitu, pestrosť a nezabudnuteľnú pavučinu ľudských vzťahov a chytrých vtipov ==) 4.5* ()

VerenaLord

Perfektní (i když občas trošku smutná) komedie s výborným Nicholsonem! Skvělé a hlavně neuvěřitelně vtipné scény s velmi jemnou hudbou dokreslující tu správnou atmosféru. ()

joker30

Další z kategórie zaslužených Oskarov v hlavnej mužskej roli, Tento film je úžasný . V kategórii tzv poobedných oddychoviek absolútna jednotka. 95% ()

sarkareifova

Všechny filmy s Jackem Nicholsonem jsou skvělé. Líbí se mi nápad a pojetí filmu. Je mi trochu líto Simona, že se stal terčem Melvina. A asi i díky tomu je Simon moje nejoblíbenější postava. ()

Drakemcl

Skvělá Helen, kterou jsem si hrozně oblíbil a vlastně si tenhle film pustil kvůli ni. No ale co tenhle film prostě vyvyšuje je Jack. Jeho čím dál víc stupidnější rituály mě dostavály do kolen. Ani chvíli jsme se nenudil. :) ()

Torpid

Helen Hunt i Nicholson dostali za své role Zlaté glóby i Oskary - poprávu. Empatie, která z Helen vyzařuje v některých scénách se podle mého nedá nadrilovat. Film je to především o lásce, jejím hledání a o osamělosti. Docení spíš ti, co už mají něco odžito. xxxxx Kdo zemřel / může ožít / když soused zazvoní. xxxxx ()

Biopler

Celý film sa tvári prudko reálne, až mi v závere vyznie jasne nereálne. Starý autista a krásna Carol ako pár? Ale jedná sa o podarenú komédiu. Kde by však bola bez brilantného Nicholsona? Keď som sa pozeral na DVD obal, tak si hovorím - čo už tento v romantickej komédii? kto ho tam vybral? - a musím uznať, že rola mu sadla perfektne. Nenapadlo by ma, že v tom veku zvládne one-man-show prskajúc jednu hlášku za druhou ("Carol the waitress, Simon the fag"). K tomu kopec jedinečných úšklebkov a huncútskych pohľadov. Zdatne mu sekunduje krásna Helen Hunt. Zaslúžené Oscary za hlavné role. ()

HenryIvan

Geniálny film. Geniálny Nicholson. Exemplár pohodového filmu. Bože, nemal by každý muž hľadať ženu, ktorá z neho urobí lepšieho človeka ?? Odpoveď nechám na vás. Krásne pozoruhodný film. Nemám čo dodať. 100 %. ()

dalziel

Žiadna filmová postava mi nie je osobne a osobnostne bližšia ako je Melvin Udall. A pozitívnej spätnej väzby sa mi bohužiaľ dostalo takmer od každého kto ma pozná a videl tento film. ()

junxi91

Tomuto filmu jsem se dlouho vyhýbal, a to kvůli přívlastku "romantický". Ale nakonec jsem si to pustil a doteď toho vůbec nelituji. Marvin Udall je beze sporu jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů a ukazuje, že slupkou misantropa s OCD se skrývá citlivá lidská bytost, která pomůže bližnímu v nesnázích. I přes svou zjevnou homofobii neváhá poskytnout zázemí svému homosexuálnímu sousedovi, který díky přepadení přišel o vše. A také se mi líbí postava Carol a hlavně její sveřepé prohlášení, že se s Marvinem nikdy nevyspí. To je jako z mého života, stejně jako fakt, že navenek působím jako přerostlé hovado, které nenávidí všechny za své neúspěchy, ale uvnitř jsem citlivá duše a lidi považuji za své bratry stejně jako v původních křesťanských obcích. ()

Kalimero13

Znáte takové ten pocit, když jste poprvé sledovali Michaela Scotta, bylo vám trapně až na půdu, ale po pár dílech to odeznělo a vy jste se dokázali na tu notu naladit a užít si specifický styl humoru a vlastně Michaelovi i lecos odpustit, protože ve v jádru dobrák? No tak tady si stihnout nezvyknete a čekává vás jen ten křečovitý cringe, kdy je vám za hlavní postavu studno. Vztahu, kde prvotní impuls zprostředkují prachy a snaha dostat ženskou zpátky do kuchyně a kde frajer by mohl bejt její děda, fakt nevěřím. Teda věřil bych, kdyby se alespoň choval. Ale nechová. A tak nejvtipnějšími částmi zůstávají scénky se psem, což je vlastně hrozně smutný, na tak dobře hodnocenou "komedii". ()

Chauncey

Jeden z nemnoha filmů, který jsem schopný vidět stále znovu a znovu bez toho, aniž by mne omrzel. Skvělý scénář psaný na tělo Pana Herce Nicholsona nezapře rukopis velmi vtipného J.L.Brookse (Cena za něžnost, Simpsonovi). Vedle Jacka září Helen Huntová a těmto dvěma více než zdatně sekunduje G. Kinnear. "Připravte se na Melvina." ...a na své bránice ()

Trixi

Mám tenhle film moc ráda, ale scéna se psem, kdy nechce jít zpátky ke svému páníčkovi, to tvůrci trochu přehnali. Ale to samozřejmě není důvod tomuhle skvělému filmu nedát 5 hvězdiček. ()

Dan

První část filmu mě trošku mrazilo v zádech, protože jsem rok bydlel s hyperčistotným člověkem; a Nicholson mi přišel více než reálnou upomínkou. Postupně jsem se dostával do žánru romantické komedie a mohl si ty skvělé výkony & vtípky pořádně užívat ;-) ()

jda23

Ja sa vzdy tak rad zasmejem nad ironickym stvarnenim Jacka, ze az neverim co vidim. Šite na jeho mieru s dobrymi striedackami zalubenych scen plus nezabudnutelny psik a jeho trik so sackom plnym slaniny. Jachachachaa ! ()

BačaXXX

Dobře spracovaný scénář a výborné výkony Jacka i Helen.Úvodní půlhodinka mě výborně naladila.Puntičkářský Nicholson a pes jsou nezapomenutelní.Určitě si to zase někdy pustím. ()