"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém vycházel Tomáš Vorel ze svého druhého pověstného školního filmu ING. (1985), jenž zde však doznal mnoha změn. Zůstala vlastně jen osa příběhu: mladý inženýr přichází na své první působiště se záměrem pracovat, což se však v bizarních poměrech éry posledních let totalitní křeče ukáže být šokujícím výstřelkem. Mirek svým neobvykle normálním postojem uvede do chodu běh "místních" dějin, a tak společenské zlo (zosobněné nekompetentními šéfy) je aktuálně svrženo spravedlivě rozhořčeným, probuzeným davem a jsou nastoleny nové pořádky, které však v mnohém začínají připomínat pořádky staré, obrácené naruby. Na scénáři spolupracoval s Tomášem Vorlem vedoucí jednoho z divadel Pražské pětky, Lumír Tuček z Recitační skupiny Vpřed. Snímek má poetiku typickou pro zmíněné společenství: prolínání vážného s nevážným, ironie s obdivem, reality s bizarností, skutečnosti s absurditou. (oficiálny text distribútora)

Mrxyz

Muzikál, který přesně vystihuje dobu 80. let. Přesně vyvážená směs humoru, hudby, v zásadě realistického příběhu (v absurditě normalizace) a hereckých výkonů, které mají často záměrně podobu karikatury ´typických hrdinů své doby´. Ve svém vyznění je tento film mnohem přesvědčivější a upřímnější než novější pokusy o zachycení 80. let (např. Hřebejkovo Pupendo z tohoto srovnání nevyjde moc lichotivě). PS: Cabanův Arnoštek je opravdu fajn, fajn, fajnový :o) ()

K.O.vi

Podle mého mínění a podle hodnocení ostatních je to poměrně kontroverzní film (co se obliby týče). Hodně alternativní na můj vkus, Arnoštek je ale stejně boží! ()

DonFrolimo

"Inzenyr kouri klejky" a vubec to tu vsechno kouri a coudi a cadi a exhaluje. Film vhodny nejen pro kuraky. Jeden z mala muzikalu, ktery jsem si zamiloval. ()

_Irbe_

Takhle hlasitě a často jsem se u filmu už dlouho nesmál. Opravdu těžce depresivní atmosféra mísící se s naprosto svéráznými figurkami pracovníků továrny, které si samozřejmě užívají všichni Sklepáci v jejich rolích. Všichni házejí jednu hlášku za druhou. Ať je to Čtvrtníček se svým "to je pruda", nebo Holubová (Dobrý den paní inženýrko - bohužel...jenom slečna) nebo pro mě nejvtipnější Fero Burda (rovnou to vyměň za vostrý!! :) ). ()

cici24

Osobně nejlepší film od Vorla. Skvělé vylíčení doby, ono se to vlastně dá použít na jakoukoliv dobu i na tu dnešní....Kdyby dnes byl takovej Arnoštek, tak je hvězdou všech televizních estrád na Nově:-)))... ()

Nefe

Arnoštek je prostě boží!!! Skvelý "muzikál" asi tak s tromi pesničkami okrem Arnoštovej diskotéky ale s hlbokou myšlienkou a pohľadom do totalitného režimu ako som ho ešte nevidela. Proste skvelý film na večer. ()

Patr1k

Kto nevidel Kouř, nežije :D , na večer s priateľmi na byte ako stvorené, zábava v plnom prúde a Arnoštek je proste boží ;) ()

Skretule

Miluji Divadlo Sklep... a právě tenhle snímek nabízí přesně tu porci humoru a hlášek, na které se prostě nezapomíná a u táborových ohňů budou znít navěky. ()

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

22.06.2019

Letošní ročník MFF Karlovy Vary se koná od 28. června do 7.července a opět přináší atraktivní nabídku filmových titulů. Zahajovacím filmem bude snímek Po svatbě, který doprovodí tvůrčí delegace –… (viac)