Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

Lesazrk

Príliš veľa zbytočných scén a väčšia záhada ako UFO, ktoré menilo podoby z vyprážanej bedle na intrákovú plachtu bolo, odkiaľ naša dvojica hlavných hrdinov na mizine vzala peniaze na všetky tie kamery. ()

I.ball

Skvělá podívaná a opravdu hodná návštěvy kina. Skvělé efekty, hudba a hlavně ústřední postava O.J., kterou skvěle ztvárnil Brit D.K. Moc potěšil způsob vyprávění, kdy se nesázelo na "žhavé" speciální efekty, i když jich ve filmu muselo být použito dost, ale na čisté napětí a tajemno - horor / scifi, jak má být. Je pravda, že film přechází právě z hororu do scifi a konec je vysloveně akčně laděný, ale není to nikterak na škodu, zvláště, když to vyplývá přirozeně z charakteru postav a situace. Navíc mě potěšilo i to, že film neměl žádný epilog, kde by se něco vysvětlovalo nebo posunovalo v čase. Super 85%. ()

Knifeos

Viděl jsem jeden z nejoriginálněji pojatých filmů vůbec a byl o UFO tématice. To není legrace, nope. Letos jsem zhlédnul už dva filmy, které budou stylově definovat budoucnost nízko až středně rozpočtové tvorby - Everything Everywhere a Nope. Čím? Kdysi dávno měli lidé nepochybně stejně jako dnes spoustu otázek a myšlenek týkajících se nadpřirozena. V té době jejich myšlenky skončily nějakou vnitřní představou nebo diskuzí s ostatními + odvážní spisovatelé sepsali dnes kultovní díla o této tématice. V minulém století došlo pomocí filmu k popularizaci těchto myšlenek skrze dnes opět kultovní scifi/fantasy/hororové filmy. A teď jsme v nové éře, kdy film svými audiovizuálními možnostmi nabízí i odpovědi a uspokojení fantazie. Přesně to Peele udělal skrze vizuální a scenáristicky velmi úsporné za to ale ohromně chytré vyprávění. Od traileru jsem čekal chytrou žánrovku, která osloví i konzumní společnost a stane se pro mnohé hororem roku. Žánrovka to je, ale protože horor je žánrem s možná největším potenciálem, tak je to vlastně úplně jiné, než jsem čekal. Nope dokazuje, že strach čistě z neznáma má potenciál být námětem pro bohatý horor, který má přesah a který svojí čistou přirozeností, se kterou se divák ztotožní, překoná drtivou většinu každoročních slasherek a lekaček. Uvnitř mě to pořád zraje, takže dávám symbolické 4* a o hodnocení na desetibodové škále se pokoušet ani nebudu. Velmi zvláštní film, fakt jo. ()

PetrHendrix

Mně se to moc líbilo. Vadily mi na tom asi jen dvě věci. 1. jsou tam velmi dobře čitelné vlivy. Leone - Tenkrát na Západě, Kubrick Shinning a Vesmírná odyssea, Tarantino - přehození děje. Scénáristé hodně ovlivěný Kingem. Spielberg Blízká setkání... 2. poněkud netypický konec... až lehce praštěný. Ale jinak první polovina je pecka a akční scény z té druhé jsou taky za jedna. Hodně mě to překvapilo... za mě 8-9 z 10. ()

DeJiF

Revoluce hororového žánru říkali... Je to sranda říkali... No a já říkám: NOPE. Jestli něco NOPE rozhodně není tak horor, celkově mě to spíš straašně nudilo, než že bych se bál, na levné jumpscary to naštěstí nesází, ale ani nikterak nebuduje jakoukoli atmosféru. Zato však v horor žánru následuje hloupé chování postav, které se po útěku před plachetníkem v oblacích znovu vrací na to samé místo, aby všechno zfilmovali, čímž krásně zahazují své životy. Když už je řeč o postavách, jejich věty ve scénáři vypadají z 90% zhruba takto: Oh daamn f*ck sh*t sh*t f*ck aa yeeee f*ck f*ck f*ck f*ck..... sh*t.... Z toho hlavní postava je polomrtvé NPC jako vystřihnuté z Oblivionu. Hromada postav se taky objeví v příběhu zničehonic a pořádně vám není ani vysvětlen vztah mezi hlavními charaktery a danými postavami. Příběhově zcela průměrná UFO konspirační šiška z občasnými odkazy na problémy moderního hollywoodu. Ve finále se u NOPE budou bavit možná tak skalní UFO nadšenci, kteří si s radostí pomlaskají nad tím, jak plachetník UFOun koňožrout slupne celé westernové městečko, zatímco to dva černí sourozenci, kteří se nebojí sem tam hodit nějakou tu N bombu, zabírají na starou IMAX kameru se senilním dědou a úchylem z obchoďáku. To už bych si radši páni a dámové přečetl nějakou průměrnou creepypastu či SCP o talíři za oknem. ()

Mukade

"Fucking praying mantis.  That motherfucker better pray I don't ever see him,  'cause if I do, I'm-a eat him."  LOLOL .......................................... "You never go wrong with a fried fish sandwich." Hmmm ........................ "You don't turn your back on a bear." ()

Sopholojong

Minca v oku, krvilacny Gordy, lietajuca plachta, prasa na streche, nehybny oblak, korejsky Texasan, hyperaktivna segra, cierny kovboj... lynchovsko-shyamalanovsky Peele. Formalne vyborna fazona podporena Hoyteho kamerovymi hratkami s epickou oblohou (nocne presuny UFA su az majstrovsky nasnimane), i komornymi stajnami (zo sceny s "fake" mimozemstanmi som si skoro nasral) a rozmanitym soundtrackom, ktory boostuje do neznesitelnych emocionalnych vysin najma v konsko-motorkovom zavere. Scena krvaveho dazda na nocny, zhasnuty dom s presunom nad "dzip" s Kaluuyom v nom, jednou z TOP scen roka. K tomu dezertiky typu "primatsky masovy vrah", ci zosuseny "majster kamery" Wincott. Peelov najlepsi film "so far" a mikrometer chyba k dokonalosti, zapricineny mensou sustredenostou na hercov a scenami, kde sa nejedna o UFO (prilis farebnosti a charakterovej bizarnosti, az trapnosti). ()

Destoroyah

Jordan Peele vytvoril úžasný snímok ktorý podľa všetkých ako horor zaniká. Ja s tým nesúhlasím pretože znepokojiví pocit patrý k hororu a preto som si film Nope užil. Výborne spracovaný film. HODNOTENIE: 7,5/10 ()

J.CTORN

Už tady v recenzích čtu recenze rozdurďených děcek co se šli bát, čekat na junpscary apod. Nene je sice horor ale není to hlavní žánr. Věci vám ukazuje naprosto realisticky a pomalu aby jste si připadli že tam vážně jste. Upřímně mě to opravdu hodně vtáhlo do děje. Nepočítejte s hororem ale s něčím hodně promyšleným, chytrým a ne nějakou zdrhačkou před random monstrem. ()

Polux

7/10 | Po studené sprše v podobě Us, které se Peeleovi rozpadlo pod rukama, jsem vůči novému počinu hollywoodského wonder boye (kteroužto nálepku si vysloužil povedenou prvotinou Get Out víceméně oprávněně) přistupoval značně rezervovaně a předem čekal další sociálně-kritickou agitku, zabalenou do divácky vděčné žánrovky, v tomto případě sci-fi. Načež jsem trochu s překvapením zjistil, že jde o prozatím "nejryzejší" mainstream, který dosud Peele divákům stihl dodat a možná právě proto mi jeho variace na CE3K a E.T. padla do noty. | Nápad s mimozemským "zvířetem" (možná inteligentním a možná taky ne) a nikoliv typicky hodným nebo zlým mimozemšťanem s jasným (přátelským či nepřátelským) záměrem vůči lidem, asi nikoho, kdo odkoukal pár epizod kteréhokoliv televizního Star Treku, příliš nešokuje, ale na poli filmových (a ještě k tomu vysokorozpočtových) sci-fi jde docela o raritní záležitost a jsem rád, že se Peele neuchýlil právě k onomu provařenému klišé, když se řekne "kontakt lidí s mimozemšťany". Jen je trochu škoda, že i samotný fakt, že ve filmu půjde o návštěvníky z jiných světů, si Peele nenechal až do kina a propálil jej předem v traileru. Dodatečnému budování tajemství v úvodu filmu by to jen prospělo. | Nějaké ty druhé (případně třetí:-)) plány, v podobě obligátních mrazivých společenských podtónů, se najdou i zde, ale tentokráte ve značně umírněném množství a zakomponovány v příběhu takovým způsobem, že nevšímavý divák je úplně mine a kdo je ochotný hledat, ten také najde (takže win win scenario:-)), viz pro některé nadbytečný incident s opicí, a.k.a. exploatace a profitování ze zvířat, nebo honba médií za senzací i kdyby to mělo autora stát život, jak názorně předvede Wincottova postava (btw, bylo fajn, ho po letech opět v něčem vidět), v obou případech analogie k chování hlavních postav směrem k mimozemšťanovi, přičemž důraz je tady kladen skutečně na příběh a Peeleovo hraní si s žánrem (a to nejen z ranku sci-fi), vyplývající s rozvíjení prvotního nápadu. | Co ovšem, alespoň v mých očích, film posouvá notný kus nahoru je neskutečně vyšperkovaná Hoytemova kamera, která si s každou, byť i tou nejvíce banální a triviální, scénou dokáže doslova vyhrát. Přeostřování v rámci záběru, nezvyklé úhly kamery, pomalé kamerové jízdy, nebo naopak dlouho statická kamera, tvůrčí záměr, co v těch správných momentech ukázat a co naopak ponechat před očima diváků skryto, atd. to vše - spolu s povedeným OST - skvěle pomáhá budovat atmosféru, zpočátku, tajemna a napětí a následně strachu a boje o přežití. Celkově Get Out sice překonán nebyl, ale reparát po slabém Us se Peeleovi složit imho podařilo. | PeZet ()

Pavelkedar odpad!

Vzdal jsem to po cca 30 minutách, to skutečně nešlo. Užvaněná  nuda  se silně nesympatickým BLM v hlavní roli . Úplně zbytečný snímek. ()

Monyfik odpad!

Už jen to, že černí mají kovbojský ranč mě mělo odradit...  BLM+QQWWR černá tvrďačka tomu dala korunu. Kde jsou bílí herci, vy rasisti. ()

misima odpad!

Nuda, nuda, strašná blbosť. Dlhú hodinu o ničom. Ten film nedokázal ani na chvíľu prekvapiť, ani zaujať, strata času. ()

FexteR

Nene. V tomto případě byla dlouhá stopáž těžce na škodu. Vím, že měla pomoct vyhustit atmosféru, ale tohle bylo trochu přepálený. Je to vidět hlavně na konci. Jen čumíte a čekáte a přitom už jste UAP dávno viděli, takže gradovat jeho příchod není vůbec nutné. Fakt jediný problém snímku je nuda a ztráta pozornosti. Jo a to nemluvím ani o tý divný opici, která to posílala ještě víc do háje. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba