Tento deň by bol ako každý iný, keby sa na oblohe neobjavilo “niečo”, čo zabilo otca súrodencov Haywoodovcov. Bolo to UFO? Alebo existuje racionálnejšie vysvetlenie? Nikto nič nevie. Isté je len to, že to, čo sa deje okolo malej konskej farmy, kde žijú OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer), je čoraz znepokojujúcejšie a naberá to na obrátkach. Zatiaľ čo oči senzácie chtivých  amatérskych ufológov a záhadológov sa upierajú k oblohe v snahe zachytiť aspoň na chvíľu kúsok lietajúceho taniera, oči Haywoodovcov sa upierajú k zemi. Nemôžu predsa uniesť toho, kto sa na nich nepozerá. Alebo toto pravidlo neplatí? (Cinemart SK)

Dejvecd

Zamiloval som sa... do spôsobu akým Jordan Peele režíruje film Nope. Každá jedna scéna pôsobí neskutočne realisticky a neskutočne živo. A to je práve vďaka úžasným záberom s trojitou kompozíciou, ktoré sú využité na úplné maximum a spolu so zábavným príbehom a dobre navodenou atmosférou dotvárajú horor, ktorý na plátnach chýbal. 10/10 ()

Mamlas odpad!

Celý děj tohoto filmu by se vešel do 5 minut. Ta pomalost a nuda je i v porovnání s velmi nudnými filmy nesrovnatelná. Hezká je kamera, námět budiž, ale vše ostatní je úplně špatně. Nic se tam neděje a stejně je to nesrozumitelné a zmatečné, chování postav blbé, "herci" nula, děj nula, smysl nula, rozum nula, režie nula. Jediné, co stálo za to, byla opička, díky které hodnotím o 5% výše, než bych hodnotil bez ní. Škoda, že nedostala více prostoru. (7%) ()

M_i_0 odpad!

Kazdy kto dal viac ako 1* je vadny... sorry not sorry. Po filme aj vsetci afroamericania na to picovali ked vychadzali z kina, a ze ich tu je v Memphise dost(70%cca)... takze tak, nabaitil ich vlastny rejza :D ()

Sutiman

Jediná hororová vec na tomto filme je trailer. Film je „iba“ zábavné scifíčko s fajn soundtrackom. A hlavné postavy majú cool tričká. ()

SilentMemory

No, co na to říct. Hezká kamera. Pomalá kamera bola fakt napínavá. Ale očakávala som, že to bude ďalší skvost v podobe Znamení, aspoň tak to pôsobilo z traileru ako Alien abduction. Je to síce nejaké nové poňatie ale stal sa z toho velký bizár za mňa. ()

Tellgas

Zdlouhavý a nudný. Přesto dobře natočený a zahraný. Škoda nic moc CGI a kopírování.... teda inspirování se ve Znamení (protože to je o ligu výš jak jako Sci-fi, tak jako drama...) (... a i herecky vlastně.) Nicméně občas se Peelovi povedlo vykouzlit pěkný záběr a intenzivní scénu. Bohužel v množství tak na 80ti minutovou rychlovku.  V souhrnu - trošku nucené, nudné a nedotažené, ale kvalitní. P.S. v mysteriózním sci-fi hororu, by neměla být nejděsivější scéna ve stájích s ******** ********. I když byla výborná. ()

adamix

Peele trafil do čierneho. Po preceňovane dobrom Get out a stupídne zaujímavom Us tu máme peelovskú variáciu na Shyamalanove Signs a Spielbergovu Vojnu svetov, akurát v omnoho minimalistickom poňatí, ktoré ponúka zaujímavé ale trochu pošahané postavy s geniálnou atmosférou, ktorá panuje za denného svetla i tmavej noci, eskalujúcou do mrazivých hororových momentov (vcucnutie publika, krvavý dážď) až po krásne kamerové zábery s nádhernou exteriérovou lokáciou. O tom závere by sa dalo polemizovať ale myslím, že tentoraz je to skutočne pre mňa to pravé orechové od tohto tvorcu. Za mňa 80%. ()

hrumsrt

Propojit sci-fi s hororovým žánrem, to už zkoušel leckdo. Lidstvo se už ze samotné podstaty bojí kohokoli, kdo by ohrozil jejich výsostné postavení a ačkoli šance, že jsme ve vesmíru sami je dle mého opravdu malá, pořád nám ty ostatní druhy unikají. Jednou k tomu dojde a vysocí kreacionisté budou muset pořádně zapojit hlavičky, aby to okecali. Jordan Peele, který má slabost pro černošská témata a ve svých filmech se již několikrát rochnil v otrokářství, tentokrát zkouší trošku něco jiného a jasně potvrzuje, že má nakoukáno. Není totiž náhodou, kolikrát Vám může snímek evokovat kultovní Blízká setkání třetího druhu. Peele dokáže po dost dlouhou dopu šponovat napětí a atmosféru, ale dle mého to nejednou přežene a v delší stopáži se nejednou točí v kruhu. Perfektní je nápad, který snímek má. UFO je něco o čem se něco kecá pořád, ale v kinematografii podle mě pořád chybí jeden žánrový film, který by tohle téma probral skrz na skrz. Škoda, že je ale jisté, že Peele jim nebude... Radši se zaměříme na fascinaci lidstva něčím novým, něčím adrenalinovým. A když při tom ještě stihne okomentovat neduhy trvajícího filmového průmyslu (viz. zvířata), je to fajn, pohladí to po tváři, ale pro tohle jsem do toho nešel. V očekávání hororu je z toho nakonec obrovská snaha posunout žánr zase někam jinam, předat něco nového, paráda, ale pocity strachu a takové nepříjemnosti, tu zkrátka nejsou. Čím snímek postupuje a bombnatá stopáž roste je Nope sice zábavnější, ale zase ubírá na chytrosti. Může horor fungovat bez šponování napětí? NOPE! 60% ()

Pitryx

Opět něco mezi sto procenty a nulou. Má to skvělý náběh, ale bohužel, to je vše. Naprosto zbytečné scény, naprosto zbytečné postavy. A ten mimozemský ehm ehm, no mohli snad vymyslet něco jiného a ne jen nějakou plachtu. Dávám průměr. ()

PlysovyMacko

Prvá vec co ma na začiatku filmu napadla, bola ze presne na takýchto odľahlých miestach, ako dom hlavných hrdinov, presne tam unasaju mimozemšťania ľudí. Nie som si istá ci film bol výborný, alebo blbosť. Ale bavil ma, naťahoval a na mimozemšťanov som bola veľmi zvedavá. V podstate to je celý dej, že niečo je hore v oblakoch. Oceňujem originálny vzhľad ufóna a sympatické postavy. Daniel je veľký sympaťák. ()

Midar

V roce 2017 všem vyrazil dech extrémně chytře napsaným a bravurně zrežírovaným hororem Uteč jen proto, aby nás pak v následujících letech nejprve unudil malinko nezvládnutým blábolem My a následně zklamal hezky vypadajícím, ale zároveň tak trochu nic neříkajícím hororem Nene. Jordan Peele je člověk, který jednoznačně má opravdu skvělé nápady, s každým jeho dalším snímkem je ale více než očividné, že s jejich realizací už je to pro něj trochu komplikovanější. Nene lákalo na neokoukané a zatraceně atraktivní prostředí jedné koňské farmy uprostřed prosluněných plání plných písku a špíny. A v tomto ohledu Peele jednoznačně nezklamal. Celý snímek vypadá opravdu úchvatně, kamera krásně pracuje s jednotvárností dané krajiny a jako divák si budete užívat každičký záběr, který vám zde Peele společně s kameramanem Hoyte van Hoytemou předvedou. V hlavní roli se navíc objeví sympaťák Daniel Kaluuya, který s Peelem spolupracoval už na snímku Uteč, a dá se říct, že právě tento snímek oběma pánům odstartoval, od té doby velice plodnou a úspěšnou kariéru. Jak už to tak přitom u Peeleových snímků bývá, z řemeslné stránky se ani Nene nedá prakticky nic vytknout, a hlavně v první půlce dokonce působí jako suverénně natočený horor jasně směřující do dechberoucího finále. Peele navíc hned od samého začátku chytře a pomalu buduje napětí a atmosféru, díky čemuž jsem se dobré dvě třetiny snímku opravdu upřímně bavil a těšil se na to, co všechno si na mě ještě připravil. Jenže po všem tom budování napětí a zmatenosti z onoho neznámá, cože se to vlastně hlavním hrdinům prohání nad hlavami, se nakonec v poslední části filmu ničeho zásadního nedočkáme. Já se tak po skončení snímku necítil spokojený, ale spíše okradený. Malinko akčnější konec mi totiž připadal všechno, jen ne uspokojující či zajímavý. Horor zabývající se strachem z tajemného UFO tak sice ještě nikdy nebyl pojat takto zajímavým a originálním způsobem, jeho zpracování ale postrádá údernost a dotaženost, která u jinak takřka bezchybného snímku zamrzí o to víc. ()

Hyperbolic

U tohohle filmu jsem si krásně zavzpomínal jak jsem se z části k hororům vlastně dostal, přes mimozemšťany, ty různé čtvrté druhy, znamení a spousta dalších, které běžely na počátku tisíciletí. Proudí mnou nostalgie, ale tenhle je film je pořád úžasně natočený se strhujícím příběhem + navíc sociální kritika, která na pozorného pomrkává, jak jsem od Peela očekával. Jelikož takových filmů moc není, tak ho cením ještě o to více, navíc když jsem z toho dostal Lovecraftovské feely, a myslím, že se krásně hodí na mou 100. recenzi. ()

Maniax

Je tam spousta paralel, skrytých významů a podobenství. Některé scény jsou prakticky geniální (stodola, déšť). Je to divný, a vlastně jsem od toho čekal něco úplně jinýho. Občas to trochu smrdí narcismem a potřebou Jordana být za každou cenu meta, ale ve většině případů mu to vychází. Doporučuju si pak najít nějaký "explained" videa, je tam toho fakt hodně. ()

Matte27

3/10. Jsem to asi nepochopil, ale pobíhání retardovaně chovajících se postav po poušti mě nějak neodstřelilo. První polovina, která měla patrně budovat napětí ve mně vybudovala spíš brutální nudu. Ve druhé polovině se konečně trochu víc oťukáváme s mimozemšťanem (?) a film začíná mít slibný potenciál. S příchodem jediné zajímavé postavy (kameraman) se začíná rozjíždět nadějná podívaná, která ale záhy končí o několik okamžiků později. Napětí nulové, na postavách (ani koních) mi nikterak nezáleželo a jediná zajímavě rozehraná dějová linka s šimpanzem vyšumí do prázdna. Podle traileru a nadšených reakcí některých recenzentů jsem se fakt těšil, ale tohle mě fakt nepřesvědčilo. Nebýt krásné houbovité věci, asi bych šel s hodnocením ještě níž. Peele se asi pokouší o art, ale já říkám: "NOPE." ()

kubas369

6/10. Hodně jsem váhal a přemýšlel jak s tímhle filmem naložit. Nakonec jsem se rozhodnul pro mírný nadprůměr. Pro zatím. V tomhle snímku toho je víc než se na první pohled zdá, bohužel to jde momentálně mimo mě. Plusy jsou výborná kamera, herci a režisérská vize. Minusy slabý příběh a bohužel po první cca hodině totální ztráta atmosféry. Konečné rozuzlení bylo sice vizuálně zajímavé ale já jsem ztratil zájem jak o postavy, tak o premisu celku. Škoda. To nic nemění na tom, že v mých očích zůstává Jordan Peele zajímavým tvůrcem, kterého budu i nadále sledovat. ()

Grondal

Veľmi zaujímavé uchopenie "klasického" sci-fi/horror konceptu, ktoré sa však dusí pod režisérovými/scenáristovými ambíciami. Tajomná a mysteriózna atmosféra teda fungovala iba do okamihu, kým som si neuvedomil, že niektoré celé dejové linky sú len slepé uličky, ktoré majú byť cool pričom nemajú so samotnou zápletkou nič spoločné resp. že aspekty tajuplnej entity sú iba umelým scenáristickým konštruktom, ale samé o sebe nedávajú zmysel. Pôsobí to teda dojmom, že pán Peele mal pred očami scény, ktoré "vo filme musí mať" a logika musela podriadiť jeho predstavám. Osobne mám radšej, keď to funguje obrátene. Napriek výhradám som sa ale pri sledovaní nenudil a so zvedavosťou čakal na finálnu konfrontáciu, ktorá však (podobne ako mnoho iných aspektov filmu) nebola celkom podľa môjho gusta. Tak asi tak. ()

RigorMortis

Začalo to ako pátranie po tom, čo hlavným hrdinom zabilo otca, skončilo ako podivná zmes hororu a mysteriózneho emzáckeho thrilleru. Skeče Keya a Peeleho som mal rád, preto som sa na film tešil. Škoda, že z neho Peele nevyťažil viac. ()

Nathaniell

No... Nedoporučuji. Mně se to totiž nelíbilo. Pan režisér u mě bude i dál borcem jednoho filmu. Uteč bylo super. My - stalo za houby. A tohle... Mírné napětí se jednou povedlo. SPOILERY!! Mimozemšťan ve tvaru létajícího talíře a potom soupravy plach byl fakt divnej. Já bych se na tyhle žánrové hybridy neměl dívat s očekáváním atmosférického hororu. Jenže tenhle film nemá ani pořádné napětí a... Nic vám to prostě nedá. 🤔 1* za překrásné koně. PS: Na obloze je půl roku mrak a až po půl roce se něco začne dít? 🤨 ()

Rayen1

Až do "lasovy show" strašně pomalej rozjezd a než jako horor to vypadá jako pocta starejm filmům a westernum... Špatný to není, ale když mi děsivě mrazící přijde spíš scéna s vopici než samotnej emzak, je něco asi trochu špatně. Btw, Netflix did it again! Máme tu černošku, která je lesbička! Netflix klasika, ale nemá to na hodnocení, ani na děj vliv (jako negativně hodnotit chilli za to, že pálí). Tři hvězdy jsou prostě za pomalej rozjezd a malinko zklamání, jelikož jsem čekal podle traileru asi něco trochu jinyho... ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

Noc ve filmu Nene je jako žádná jiná

19.09.2022

Přinejmenším filmoví fanoušci jistě dobře vědí, že noční scény se často točí ve dne. Používá se přitom technika zvaná „americká noc“, kdy se na záběry pořízené za denního světla aplikuje modrý filtr,… (viac)

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba