Po šesti měsících na sólové misi najde osamělý astronaut (Adam Sandler) na palubě záhadného tvora a s jeho pomocí zachrání svoje manželství. (Netflix)

nudlis

Nadšení některých ostatních diváků nesdílím. Buď jsem čekal něco jinýho nebo mi tahle vztahovka zrovna prostě nesedla. Ale musím ocenit casting: jednak za výběr Carey do role Lenky. Ta snad i v "civilu" má ve svým xichtíku vestavěnej výraz "chudinky, co sbalila chlapa, kterej nechtěl bejt popelář, ale kosmonaut a místo aby přišel ve štyry z práce domu, tak rači vodletěl někam do hajzlu. Beze mě. A si ještě tam klidně žvaní s nějakým pojebaným pavoukem, kokot jeden". No a pak tam byl ještě Petr Koothrappali a T613. ()

Pythonator

Z milosti hvězdička pro Sandlera a pro pavoučka. Jinak je to pro mě čistý odpad. Nejnudnější ze všech vesmírných artových kravin. Nevím, na co si to hraje, ale dobrý film to není. A když to někdo srovnáná s tak skvělým dílem, jakým je Interstellar, tak se musím smát jako u těch starých dobrých komedií se Sandlerem. Vůbec nechápu, o čem jsou ty komentáře, co to chválí. Asi jsem usínal u zcela jiného velkofilmu. A už vůbec nechápu, jak se může vyplatit Netflixu udělat touto sračkou ze Sandlera nejlépe placeného herce roku. Výhodou filmu je, že dostal českou vlajku a česká jména postav do Hollywoodu, bohužel horší je to s názvem, kdy nás ty americké svině prostě z názvu vymazali a udělali z toho jen tuctového Spacemana. ()

Polux

4/10 | Pokus o nový Interstellar (z výprodeje), který sice nemá stopáž tři hodiny jako nedostižný vzor, ale pocitově jako by měl ještě více:-) a na místo zábavného sarkastického robota má nezábavného filosofujícího pavouka. | Po zhlédnutí už chápu, proč z názvu filmu vyhodili referenci na domovskou kotlinu. Protože z tuzemských reálií a historie, vyjma jmen postav, vlajky, českého vesmírného telecomu (představa, že naše zemička disponuje nejen vlastním kosmickým programem, ale i mezihvězdnou telekomunikací, při vzpomínce na schopnosti zdejších operátorů, upřímně pobavila:-)) a jedné opery, toho ve filmu moc nezbylo. Bohužel i to, co zbylo, disponuje diskutabilní přidanou hodnotou. | Předlohu znám jen na úrovni synopse na wiki, tudíž netuším, jak dobře funguje psychologická/vztahová rovina mezi postavami v knize, ale ve filmu partnerská linka působí nevěrohodně (příliš dlouho trvá, než je odhalena pravá příčina rozkolu a jeho podstata je dost banální), "terapeutická" linka bezobsažně (značnou část děje se rozhovor s pavoukem točí jen v kruhu a Dano s naprosto uspávajícím hlasem tomu taktéž moc nepomáhá) a obě dohromady především utahaně a nepříjemně často nudně. Korunu marnému snažení pak nasazuje vypuštění depresivního konce (který mohl příběhu dodat jistou hloubku) a jeho nahrazení "psychedelickou" koláží vy-víte-odkud s připlácnutým happy endem. | Na Sandlerovi je patrné, že se herecky upřímně snaží, Mulligan je na tom stejně, audiovizuál se v několika scénách ukáže v dobrém světle a narazit v hollywoodském filmu na tuzemskou stopu pokaždé potěší, ale to je zatraceně málo. | PeZet ()

Kamil111

Nejzajímavější je soundtrack Maxe Richtera a závěrečný song, který napsal spolu se Sparks. Ovšem svými vesmírnými hudebními plochami zřejmě hodně přispěl k dojmu pomalosti a ospalosti. Ani obsazení není druhá liga, řemeslně i výpravou výborné, ale příběh samotný poněkud plytký. ()

stret

No, nie som nijak nadšený ak je sci-fi zložka úplne zbytočná kulisa. Problematická je postava vesmírneho pavúka. Tá plochosť celého počinu je celkom dobre vysvetlená v jednej zo zaujímavostí filmu - autorom predlohy: „Původně to byl jen vtípek o americkém astronautovi, který uváznul na oběžné dráze a jemuž najednou zavolá jeho žena žádající o rozvod.“. Hoci to potom prerobil na román, a niektoré pavúkove múdrosti sa môžu javiť ako trefné, je to málo. ()

VesVes

Mě se to líbilo, nic jsem od toho nečekala, ta nízká hodnocení si opravdu nezaslouží. Je to komorní sci-fi s takovým zvláštním retro nádechem, kde se prostřednictvím pavoučka Hanuše psychologicky sonduje jeden zatížený partnerský vztah. ()

nikhaj

Osamelost a izolacia sposobuju halucinacie, tvor mu pomohol prezit ako parazit potrebuje hostitela. V principe prilis jednoduchu pribeh zasadeny do vaakua, kua neviem ci to bola romantika? ()

flyer.nick

Tady se žádné sci-fi moc nekoná. Jde o exintencionální a vztahové drama jednoho sobce, který až za Jupiterem díky mimozemskému pavoukovi zjistí, že měl být radši s manželkou a dcerou. Své diváky to mít asi bude a hlavně bysme měli být rádi, že Hollywood zpracoval českou látku (i když tam ČR zase vypadá jako zaostalá sovětská kolonie), ale je to takové umělecky pomalé a pro spoustu lidí to bude i k uzoufání nudné. Ale není to určitě úplně špatné, jen rozhodně jiné než by člověk čekal. A občasné narážky na konzumní společnost jsou taky třeba fajn. ()

Annaroz

Zklamání. Ponurý, zchudlý (bez zjevné příčiny) evropský svět, totálně vybydlená, zchátralá kosmická loď s vybavením z roku raz - dva (na rozdíl od jihokorejské - plné světla). Trapný animovaný pavouk (připomínal mi Vachlerova čmeláka), který rozdává moudra a pod jehož povrchními morálními apely se "sobecký" kosmonaut jako na obrtlíku změní. Divná manželka, která zřejmě očekávala, že její muž - kosmonaut bude sedět doma na zadku. A tak, protože si dovolil plnit povinosti vyplývající z jeho povolání, má ona zcela nepochopitelné nutkání se svého muže okamžitě zbavit, bez ohledu na to, co to s ním může ve vesmíru udělat. (Proč ve chvíli kdy on stejně doma není? Asi protože ona je na rozdíl od něho vzor nesobeckosti! ha, ha, ha) Zdlouhavé, nudné, občas nelogické na nějakou hlubší filosofii si to jen hraje. Možná kniha vyznívá jinak, ale filmu se sdělit nějaké vyšší poslání rozhodně nepodařilo. ()

Mikey_Silver

Původně jsem od tohoto filmu čekal víc, ale to se nevyplatilo. Film spíš působí jako drama než sci-fi a přijde mi neatmosférický a nudný. Většinu filmu jsem se nudil a skoro vůbec to ve mě nic nevyvolalo. Jediné co je aspoň pozitivní a líbilo se mi tak byla hudba, kamera, vizuální efekty, samotné finále a herecký výkon Adama Sandlera. Je vidět že Sandler dokáže zahrát i vážné scény, což je super. Tenhle film by mohl být lepší kdyby dostal větší péči, ale i přesto špatný není a docela jsem si ho užil. ()

jerisno

Nemám rád Adama Sandlera a nesnáším pavouky! Přesto musím tomuto filmovému dílku vnutit jednoznačnou pětici hvězd. Filmu je vytýkána unylost, plochost, dokonce nudnost. Nic takového, přátelé. Na sledování musíte mít náladu a plně se mu věnovat. Potom budete (snad) odměněni, jako já. Příběhově velmi příjemným a vizuálně profesionálním zážitkem. Dokonce jsem (na čas) překonal i svoji fobii z pavouků a ostatních nohatých potvor. Navíc mě nic nemůže donutit, abych nedal plné hodnocení filmu s českými reáliemi, kde má hlavní hrdina takové skvělé příjmení. Osobní zkušenost. A o tu by nám mělo jít především. Walker ()

Gerick

Veľmi kuriózne vidieť automobil TATRA 613, Sandlera s českou vlajkou, mobilné telefóny a vesmírnu misiu k Jupiteru v jednom snímku. Za mňa najväčší výkon podal pavúk, ktorého mi nakoniec bolo aj ľúto. ()

pepik01

Jedno velké zklamání. I když je to podle předlohy, tak s předlouhou to má málo společného. Nejlepší pasáže z knihy..ať už se jednalo o Rusy, samotné přistání Jakuba Procházky na Zemi nebo celé zakončení příběhu, nebyly do filmu zahrnuty. I minulost Jakuba nebyla podle mého dobře zakomponována do příběhu a působí to celé mdle a nudně. I přes dostačující herecké výkony hlavních představitelů se jedná o jedno velké zklamání a velkou vervou tomu dávám max 20%. Velká škoda velkého potenciálu. ()

Scavo

Príde ten jeden večer keď sa rozhodneš si dať LSD aj keď vieš ze si v zlom psychickom rozpoložení a dostaneš zákonite bad trip takto nejako si to predstavujem ze to dopadne. "zrkadlo do hĺbky duše" ()

carebear

Ťažko povedať čo tým chcel autor povedať - pre.mna dosť čudný a hlavne nudný film. Ten pavúk bol masaker, načisto to zaklincoval. Chudák Sandler sa po týchto komentároch radšej asi vráti ku komediálnym rolám( ale dúfam že nie k Hubbiemu) ,táto poloha mu fakt nesedí. A čo tam robila Mulligan je mi fakt veľkou záhadou. ()

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

Kosmonaut z Čech nabírá další hvězd

16.04.2021

Filmová adaptace knihy Spaceman of Bohemia českého autora Jaroslava Kalfara přibrala další hvězdu. Poté, co se projektu ujal Adam Sandler spolu s režisérem Černobylu Johanem Renckem, se nyní k… (viac)

Adam Sandler v adaptaci české knihy

Adam Sandler v adaptaci české knihy

27.10.2020

Před časem jsme informovali, že kniha českého spisovatele Jaroslava Kalfaře žijícího v USA The Spaceman of Bohemia alias Kosmonaut z Čech se dočká filmového zpracování od streamovací služby Netflix.… (viac)