Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

PatrikP4

Boužel musím přehodnotit... Po chvíly prostě omrzí a spíš to otravuje než baví... Boužel, nedá se na to po pár dílech koukat... ()

Dacsus

Sofistikovaný humor? Lol. To si dakto splietol tento nezmysel so seriálmi od Gervaisa, nie? Alebo s Friends. Fargo je vtipnejší seriál, a to nie je sitcom. ()

PenelopaW

Jedna z mých srdečních záležitostí, ač pozdější série na vysoké škole už jsem nedokoukala. Vynikající fóry, nesmrtelné hlášky, dobře napsané a zahrané postavy. Za mne nej scéna, kdy JD věnuje na rozloučenou svému guru knihu všech hlášek, kterými ho kdy urazil, včetně dat a hodnocení, jak moc ho to rozplakalo. ()

Ironhead

První tři série byly hodně fajn. Ale v té třetí se už začne až příliš opakovat to budeme spolu a ne nebude spolu, že to člověka už začne otravovat a má ty postavy za úplný nevyzrálý a hloupý idioty. No a čtvrtá série už začíná být malinko moc šílená. Chápu, že po třech sezónách musí docházet nápady, ale styl uděláme to ještě šílenější a jednání postav ještě méně logické, tomu za mě neprospívá vůbec. Jako rozhodnutí udělat z Elliot šéf rezidentku, když je tam do té doby spíš tak trochu za břídila (Barbie) a sotva průměrného doktora. Je to strašně na sílu jen proto, aby mohli scénáristi psát "vtipné" scény o soupeření s J.D.m. Moc mě neláká ve čtvrté sérii pokračovat, uhnulo to mimo resp. překročilo to pro mě tu zábavnou mez. A ani mě neláká koukat na to, jak se spolu v dalších pěti sériích Elliot a J.D. dají tak 6x dohromady a 6x druhý den zas rozejdou. A ono i ty zezačátku jízlivé a vtipné sarkastické komentáře Dr. Coxe se časem opakují a oposlouchají, protože je to dokola pořád to samé a vůbec nikam se to neposouvá. Nechápu postavy, které by roky snášely tuhle verbální šikanu a neposlali ho s ní dávno znuděně někam. ()

trinan_kop

Až do 19.3.2010 som tu mal 5 hviez, po zrelom uvážení siedmej a ôsmej série, a taktiež po tom že sa rozhodli pokračovať bez Zacha Braffa musím znížiť. ()

severus

Viděl jsem jen prvních pět dílů, ale o humoru mám fakt jiné představy. Postavy se pitvoří a vnitřní (vtipné) vize hlavního hrdiny se hodí do Slunce seno a pár facek ()

Jirka1111

Nemůžu více než souhlasit s komentáři, které potvrzují pravdu. Někdy je seriál vtipný, ale jindy zase ultratrapný. Mně např. vadí i vsuvky, kdy si JD něco představuje. Připadne mi to jako typický, hloupý americký humor. Nebýt údržbáře, Dr. Coxe a Todda, seriál by ode mě dostal 1 hvězdičku. HIMYM a Red Dwarf jsou zkrátka nepřekonatelní. EDIT: Jen tak mimochodem. Kdo zná HIMYM i Scrubs, ví, že Todd i Barney dělají velmi často "High five". Nevíte, jestli se Barney nebo scénáristé neinspirovali právě Scrubs? EDIT 2: Dávám 4.5 hvězdy. Až teď se konečně někdy zasměji tak, že padám ze židle. Údržbář je stále klasik (chytání veverky pomocí oříšku a boxerské rukavice nebo nachytání odpojovače alarmu :-D ). Teď se dívám na 4 sérii, takže proto ta změna. ()

ZodiacCZ

Ze začátku jsem si myslel, že půjde o jakousi konkurenci House MD, ale už po prvních sekundách jsem pochopil, že to bude blíže IT Crowd. Po pilotním dílu jsem málem brečel smíchy a opravdu vřele všem doporučuji tentp sitcom, protože je opravdu vynikající. ()

Hadascz

Out the door Just in time Head down the 405 Gotta meet the new boss by 8 am The phone rings in the car The wife is workin hard She runnin late tonight again Well I know what I’ve been told U gotta work to feed the soul But I can’t do this all on my own No I know I’m no superman I’m no superman And you've got your love online U think you're doin fine But you’re just plugged into the wall And that deck of tarot cards Won’t get u very far There ain't no hand to break your fall Well I know what I've been told U gotta know just when to fold, But I can’t do this all on my own No I know I’m no superman I’m no superman You’ve crossed the finish line Won the race but lost your mind Was it worth it after all? I need u here with me Cause love is all we need, Just take a hold of the hand that breaks the fall Well I know what I’ve been told Gotta break free to break the mold But I can’t do this all on my own No I can’t do this all on my own No I know That I'm no Superman I’m no superman I’m no superman (Some day well be together) I’m no superman (Some day) (Someday well be together) (Someday) I’m no superman Scrubs, jedna z částí mé srdeční komory. Děkuju za Všechny Ty nádherné Chvíle! ()

penegal

Naprosto souhlasím s Golfista - v tomto seriálu je jedna postava lepší než druhá a člověk neví, čemu se smát dřív, herci mají úžasnou mimiku a jsem naprostý blázen do Dr. Coxe - mimochodem, pokud někdo netuší, tak podle této postavy vznikl Dr. House. V seriálu se prolínají problémy z reálného života a je neskutečné, jak autor dokáže do příběhu vtěsnat vedle vtipných situací i velice dojemné a někdy dosti bolestivé okamžiky, které člověka upozorňují na to, že život není jenom legrace. ()

aciss

Pokud od tohoto seriálu očekáváte hluboké myšlenky a pocit "Byť jsem u něj proseděl spoustu hodin, ten seriál mě něčím vnitřně obohatil.", dejte ruce pryč. Scrubs je výbroný sitcom, který si na nic nehraje a snaží se především bavit. Nic více, nic méně. Ideálně konzumujte vypnutí po šichtě s pytlíkem chipsů po ruce. ()

SedlikCZ

Ani jedna serie me nepřestala bavit ..... stále nové nápady ... pokud vám některé epizody připadají nudné a stále se opakující vždy se dostaví jedna, která vás uzemní a uvede na pravou míru :-D .... Dávám 4 hvezdy za Zach Braffa co si budem povídat měl dobré dny a špatné dny .... ale jinak je to geniálně nabitý blbostí a inteligencí. Perfektně vyvážené .... *Doporučuji* ()

MaziTomas

Abych řekl pravdu, původně jsem se tohohle seriálu dost bál, protože jsem byl varován, že je, jak se to říká, no prostě dost návykový :-). A ona to byla pravda - hltal jsem díly jeden za druhým a jednu vlnu smíchu střídala druhá, v některých dílech byly i velmi dojemné okamžiky, které prostě podle mě do seriálu z nemocničního prostředí patří. To jsou dva hlavní důvody, proč se mi tento seriál velmi líbí - smích velmi pěkně skloubený s realitou, třešničnou na pomyslném dortu je vývoj hlavních postav od prakticky pomatených teenagerů až po rodiče. ()

maty_maty

Tenhle "decentně" bláznivej humor mi sedí, ale od 7 řady už seriál ztrácí dech a vtipy tak nepůsobí, ale ze setrvačnosti to člověk rád dokouká, ale co má znamenat ta 9 řada? To je něco hroznýho a radši to ani nezapočítávám do celkového hodnocení. 1.-8.řada celkově 4 hvězdy, ale 9. je skoro odpad!!! ()

BaHa

Polovina první řady za dvě. Nějak mě to nechytlo, momentů, kdy bych se vážně zasmála málo a stejně tak mi většina herců k srdci příliš nepřirostla. Uvidíme jak to bude pokračovat, ale momentálně to na druhou sérii nevidím. Edit: Konec série rozhodně lepší, buď kvalita stoupla nebo jsem si prostě zvykla. Nepatrně lepší tři hvězdné Edit2: Ani nevím proč jsem vlastně koukala dál, v sedmé sérii mě konečně JD přestal rozčilovat a po deváté sérii mi seriál vyloženě chybí. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake