Scrubs: Doktůrci

USA, (2001–2010), 66 h 26 min (Minutáž: 20–28 min)

Tvorcovia:

Bill Lawrence

Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley, Neil Flynn, Christa Miller, Sam Lloyd, Aloma Wright, Robert Maschio (viac)

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti. Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří. (oficiálny text distribútora)

Blackhawks

K tomuhle seriálu jsem se nějak náhodou dostal, a nechápu že jsem na něj "nenarzil" už dřív. Je opravdu perfektní z každého směru..vtipný, svěží, někdy i lehce dojemný a hlavně postava Dr. Johna Doriena nemá chybu.. ovšem není to jen o něm,ale Zach Braff ho stvárníl opravdu dokonale.. a jeho věčné spory s údržbářem.. :D Jeden z top seriálu vůbec !! ()

Darren98

Dodnes mi je po každém druhém zhlédnutí neuvěřitelné, jak málo známý je komediální sitcom tak moc excelující mezi zábavnými seriály a snad nejvíce ohledně hospitalizační tématiky, natož pak v našich zemích při tak výborném českém dabingu. Scrubs: Doktůrci představují nejkoherentnější spolupráci vtipné i smutné stránky, kde si obě navzájem dopomáhají k nejefektněji akorát přehnaným ulítlým situacím čistého (leckdy silně působícího i po nesčetněkrátém zhlédnutí) humoru a ke geniálně jak zrežírovaným tak hudebně doprovázeným vážným okamžikům, jaké kdy mohli památně zapůsobit na sebeméně citlivého diváka. Po zachování prvků osvědčené zábavy typu Přátel jako obměny milostných vztahů hlavních postav okolo několikaletého vývoje stabilního páru druhých nejhlavnějších postav, trpělivého kariérního vývoje a (výjimečně bohaté) práce s ikonickou znělkou je prakticky jisté, že se alespoň nějaká epizoda stane vaším oblíbeným 20minutovým zážitkem u televize, ne-li všechny. ()

Dandyy

První serií se věci rozjíždí. Druhá je spíše o vztazích. Třetí je mix vtipů, vztahů a života. Čtvrtá je jako slabší třetí. Pátá série na kvalitě ubírá, protože nesmysly přešly z myšlenek hlavní postavy do reálného života.. Jedinečný seriál. Perfektně volená hudba doplňující dané dění - Eels, Colin Hay, John Cale, U2, Ted´s Band.. ()

Joll

Tento seriál se může směle postavit vedle pecek jako Přátelé nebo Všichni starostovi muži, takže je to skoro za 5 hvězdiček u Amerických seriálů ale 5 dát nemohu kvůli Britcomům vedle nichž tento lesk přeci jen bledne:)Ale jen tak dál a Dr. Cox Rulezzz. ()

Darkslayer

Scrubs nie je seriál, ktorý si zamilujete hneď, po prvý pár dieloch som ním rozhodne nebol 2x unesený. Postupne sa vám však dostane pod kožu do takej miery, že ho bude milovať tak ako ja (a mnohí tunajší hodnotiaci). Scrubs sa z veľkej časti odlišuje od iných sitcomov, najmä kôli humoru, ktorý je prevažnú dobu dost absurdný a bláznivý (a bud si ho zamilujeťe alebo ho budete nenávidieť), tiež vďaka tomu, že sa dokáže aj od tých najkomickejších situáci preniesť do dramatickejších a niekedy až nepríjemne realistických poloh (predsalen dej sa odohráva v nemocnici) ale takisto dokáže dojať prostredníctvom niekedy milých inokedy až kyčovite romantických okamihov. Jednotlivé charaktery sú skvele prepracované od hlavných cez vedľajšie až po tie, čo sa dejom len myhajú a nemôžete si ich neobľúbiť (asi by som nevedel povedať jedinú postavu, ktorú by som nemal rád). Určite by som vyzdvihol Zacha Braffa a Johna C. McGinleyho, ktorý su aj napriek vyžšie spomenutému asi najlepší. Samozrejme netreba zabudnúť na dokonalý výber hudby ktorá vytvára tú správnu, či už komickú,romantickú alebo dramatickú atmosféru. Seriál ma vôbec nenudil ani po 8 sériách a videl som ho už viac krát. Aj ked síce pokračuje 9 sériou pre mňa skončil 8 sériou (ako bolo pôvodne zamýšľané) asi najlepším možným koncom (načo si to nasilu naťahovať). Po tom, čo som tu napísal musí byť asi každému jasné, že scrubs milujem a patrí medzi moje srdcovky .... a úplne oprávnene :))). ()

luxuska

ke konci už sice seriál trochu ztrácel dech, a občas tam byly opravdu hodně trapné momenty, ale stejně to stálo za to...nepamatuju si, kdy naposled jsem se tak moc smála bez přítomnosti někoho dalšího:) ()

kostej_

Ubulenou limonádu (spíš než sitcom) okořeněnou neustálým různě kvalitním vtipkováním zachraňují sympatičtí herečtí představitelé a někdy výborné životní postřehy jdoucí daleko za rámec pouhé snahy o zábavnost. Lepší 3*. Hodnocení po první sezóně. ()

Axident

Velice zábavná a u nás nepříliš profláklá věc, navzdory sedmi ukončeným sériím! Hodně vtipná skoro parodie na nemocniční seriály s ansámblem postav a postaviček vybalancovaných přesně, jak je třeba a minimálně bez ustání hláškujícho Dr. Coxe a primáře Kelsa, si prostě musíte zamilovat! ()

inutihar

S málokterou filmovou či televizní postavou jsem se ztotožnil tolik jako s Johnem Dorianem a jeho úžasnou schopností dělat špatná rozhodnutí, zahazovat příležitosti, zabíjet vztahy, propadat se do světa fantazie a říkat nevhodné věci v nevhodnou dobu. Jako bych se viděl v zrcadle. Jenže Scrubs jsou navíc zábava. ()

Trešlson

Původně jsem myslel, že ohodnotím každou sérii zvlášť, ale nakonec jsem osm sérií zvládl tak rychle, že už si nevzpomínám, která série byla o něco slabší (samozřejmě našli se lepší i horší díly), ale nikdy se v mých očích Scrubs dostali pod svůj výborný průměr. Zkrátka a dobře jsem se výborně bavil od první do poslední epizody (do osmé série) a to co už zřejmě HIMYM nedokáže (zatím usuzuji podle začátku páté série), tak to se právě Scrubs povedlo a totiž bavit skutečně v každém díle a v mých očích se tak dostali na rovnocennou pozici jako Přátelé. Víc takovýchto seriálů! ()

Toka

Něco mezi House z pohledu hlavní postavy třeba Chase a How I Met Your Mother. :) 20 minutová pecka plná pořádnýho peckovýho humoru. Postavy jsou fakt boží. Nejradši mam Dr. Coxe a údržbáře. To sou pro mě prostě perly. Někdy mě fakt dostane do úžasu - např: konec tý první série sem čumel do monitoru s otevřenou hubou od ucha k uchu. Trošku mi vadí ty jejich přidaný zvuky např při plácnutí s Toddem... Na druhou stranu je to něco "novýho" a není tam umělej smích publika takže ***** (zjistil sem že to nemůžu hodnotit na řady, protože si nepamatuju zpětně co v nich bylo - jeden dlouhej film) ()

hEROic

1. - 8. serie výborné... 9. slaboučká... výtečná zásobárna vtipných scének z doktorského prostředí, které této komedii víc než sluší... některé postavy nemají chybu viz. Údržbář a Todd :)) kromě poslední serie, na kterou dopuručuju nekoukat, lehce přes 85% ()

sbl

Tak tahle partička si mě stoprocentně získala. Rozmanité hlavní postavy, které doplňují vedlejší postavy, které v ostatních seriálech nesahají vedlejším postavám ve Scrubs ani po chlupy na kotnících. Vše táhne John Dorian (vynikající Zach Braff) a Christopher Turk (vynikající Donald Faison) [sympatičtější "dynamic duo" v seriálových vodách nenajdete], zdatně jim sekundují dámy Elliot Reid (Sarah Chalke) a Carla Espinosa (Judy Reyes). Také je tu největší vysírač ze všech Perry Cox (John C. McGinley) a na druhé straně jeho nemesis, primář Bob Kelso (Ken Jenkins), který se taky s nikým nesere. Poslední v této partičce je Údržbář, který bohužel z těchto hlavních postav dostává nejméně prostoru i když je to nejpodivnější postava ze všech a na každého má nějakou skrytou zbraň (kromě Carly). Ale pozor!!! Podle mě strašnou silou tohodle dílka z pera Billa Lawrence (Spin City....) jsou vedlejší postavy jako jsou: Ted, nemocniční právník se žádným sebevědomím, který jenom dělá otroka Kelsovi; Todd, skvělý chirurg, ale taky dutá hlava a sexistické prase, které trousí jednu narážku za druhou; Jordan, Coxova ex-manželka, která z něho vysává duši ( a peníze); Lloyd, pošťák, který ujíždí na speedmetalu; Doug, patolog, kterému se ztrácí mrtvoly po nemocnici. Takhle bych mohl pokračovat ještě dál....Prostě tento seriál je o postavách a ty jsou nejlepší :-) ()

dj.kouba

Miluju seriál, miluju humor seriálu, miluju všechny dokonale vyzobrazené charaktery! Jo a miluju "eaagleee"....prostě MILUJU Scubs! :) ()

Sorry

Nenechte se zmást tematikou. Už jen Coxova slavná hláška (It's regular strength tylenol. Here's what you do: Get her to open her mouth, take a handfull and throw it at her. Whatever sticks - that's the correct dosage.) vám vysvětlí, že medicína je jen pozadí. Pohodový seriál, podle mě nedoceněný. Vtipný určitě je, naučný většinou taky. Musím také zmínit skvělý hudební doprovod, vtipné postavy a hlavně některé emocionálně náročné scény (My Lunch). A samozřejmě naprosto úžasný Dr. Cox. ()

Krchy

Seriálů z lékařského prostředí jsou mraky, ale tenhle se vymyká, protože se sice odehrává v lékařském prostředí, ale jde o (místy dost ulítlou) komedii. Jednoznačně jej táhnou postavy Zacha Braffa a McGinleyho (a vlastně i sami herci), ale další jeho kouzlo tkví ve výborných (čti: pošahaných) vedlejších postavách, ať už jde o Údržbáře, Teda, Jordan nebo (mého oblíbence) doktora Kelsa. Jen si teda nedovedu představit, jak by s takovými (v dobrém slova smyslu) magory mohla ta nemocnice vůbec fungovat :) ()

Gaia.M

JD a doktor Cox jsou snad nejlepší seriálové postavy, jaké vůbec znám. Co díl, to neuvěřitelná legrace :) Nebyl jeden jediný díl, který bych chtěla přetočit. Je pravda, že poslední série mírně pokulhává, ale není to nejhorší. Každopádně, pro mě nejlepší seriál. Hlášky Coxíka pro mě zůstanou nesmrtelné. Stejně tak přátelství mezi JD a Turkem, to se také často nevidí. Většinou mi ženské postavy neuvěřitelně vadí, ale Elliot, Carlu, Jordan i Laverne jsem si prostě zamilovala. Přijde mi, že každý tam patří! A samozřejmě nesmím opomenout Teda a Boba :D :D Co bez nich by si tam počali? Takže když to shrnu: skvělé obsazení, úžasný děj a naprosto bezkonkurenční soundtrack. A hlavně, poslední díl 8. série. Brečela jsem na konci jak želva, dojetím. Za mě pět hvězd. I kdyby jen za ten jeden díl. ()

dave14

Scrubs jsou asi můj nejoblíbenější seriál. Objevil sem ho díky kamarádce někdy v roce 2006 a do dneška se na něj rád podívám, i když už před dvěma lety skončil. Mám tenhle seriál natolik rád, že jsem si koupil celou originální sadu všech osmi sezon (Říkám osmi, protože osmou sérií pro mě sérií opravdu skončil. Devátá řada, to už nebylo ono). Co říct k postavám. Mám je rád snad úplně všechny. Naprostá jednička je pro mě Janitor. Neil Flynn je prostě dokonalej v každý situaci a po shlédnutí všech bonusů, kde je jasný, že ty jeho falešný historky jsou čistá improvizace, se i po letech pořád válím smíchy. Pak je tu samozřejmě ústřední trio J.D. - Cox - Turk, který jsou stejně jako Neil, perfektní a kdykoliv se objeví ve scéně, je o zábavu postaráno. Elliot v podání Sarah Chalke je ze začátku možná až moc neurotická, ale člověk si na to zvykne. Mě osobně z hlavních postav vadí jen Carla. Na závěr si nechávám postavu Boba Kelsa, protože to je dost možná nejvtipnější seriálová postava na světě. Co slovo - to perla. Vedlejší postavy jsou v tomhle seriálu dokonalé snad všechny. Ať už je to právník Ted, sexistický chirurg Todd, řidič dodávky/ambulance Lloyd, nebo Coxova ex-manželka Jordan. Bill Lawrence zkrátka vytvořil výtečný komediální seriál, který se ovšem nebojí čas od času zabrousit do vážnějších scén, které na rozdíl od jiných seriálů, podává seriózně a vkusně. Zkrátka a dobře, Scrubs pro mě budou asi navždycky komediálním seriálem číslo jedna. ()

The IT Crowd dostane americký remake

The IT Crowd dostane americký remake