Po ovládnutí boxerského sveta sa Adonisovi „Donniemu“ Creedovi (Michael B. Jordan) darí v kariére aj v rodinnom živote. Keď sa jeho kamarát z detstva a bývalý boxerský talent Damian „Dame“ Anderson (Jonathan Majors) po dlhom treste vo väzení opäť objaví, túži dokázať, že si zaslúži svoje miesto ringu. Stretnutie medzi bývalými priateľmi je viac než len boj. Na vyrovnanie skóre musí Donnie ohroziť svoju budúcnosť a bojovať s Dameom – bojovníkom, ktorý nemá čo stratiť. (Continental film)

MatyRock

Michael B. Jordan překvapivě neselhává po herecké ani režijní stránce. Vlastně bych řekl, že režie je nejzajímavější částí celého snímku. Velká inspirace japonskou animovanou tvorbou není na škodu, uvítal bych i více podobně laděných scén. Všechno ostatní, začínaje scénářem a strukturou vyprávění konče, je průhledné od prvních minut. Uspěchaná druhá polovina a brutálně rychlý finální zápas mě ujistil v tom, že se jedná o prozatímní nejslabší díl z Creed série. 7/10 ()

Borec_z_Ovy

Michael B. se toho nebál a krom hlavní role do toho hodil ještě rejžírování celého filmu, kde to obohatil svými nápady, které nebyly vůbec špatné, ba naopak. Dalo by se říct, že Michael jde ve stopách Slye, který taky jednak stvárnil Rockyho a pak si ho i natočil (jasně, ještě i napsal). A povedlo se mu to na výbornou! A sorry borci, že teď budu hodně srovnávat s Rockym, ale tak je to jeho mladší a černější břáška přece, každopádně stejně jako ten onen Rocky tenkrát, má Creed stejně vzestupnou tendenci dnes, kdy každý díl je lepší a lepší a ani tenhle, ikdyž s absencí Slye, vůbec nezklamal. A jestli to takhle půjde i do budoucna, tak ke 4 bych chtěl milé rád říct, že se máme na co těšit, ikdyž upřímně, vůbec nevím, čím by mi Creed 4 mohl v budoucnu ustřelit dekel, protože už trojka s Dragem byla TOPKA, pak ještě vyrukoval se svým starým a dobrým kamarádem z dětství - no ale co teď? Fakt nevím. Co mě tady malinko zklamalo, je soundtrack, u treningových sekvencí žádná vyhajpovaná hudba a celkově tady nejsou žádné zapamatovatelné tóny, jen je tady něco málo použito z původního soundtracku Rockyho. Každopádně se budu těšit na další díl a rád se nechám překvapit a zaskočit. ()

Harrman

Taková jednohubka, kterou si už podruhé nepustím. Film dobrý, což je 3 a je mi jasné o čem bude Creed IV a klidně vám to tu napíšu. Creed IV bude o jeho dceři, která bude teenager a bude se dostávat do konfliktů díky bullies hlavně kvůli jejímu postižení. Matka bude samozřejmě proti ale Adonis jí potají naučí co a jak a film skočí nějakou holčičí bitvou a holka se stane profesionální boxerkou. Jo a mezi tím se Adonis popere s tatou nějaké te holky, co budou šikanovat její dceru. Tak schválně ()

DanP

Hrozně předvídatelný film. Od úvodních minut jsem přesně věděl,o čem celý ten film bude. Dvě hvězdy za úvodní boxerský duel. Ačkoli ty dva zpomalené záběry pro následný dokonalý útok (šach mat), byly spíše úsměvné. ()

kak2s

Za mě hodně slabé co se boje i tréninku týče, spíše jde rodinné drama, kterého fanoušek moc nejsem a jestliže někdo tvrdil o dvojce, že byla vyčuchlá, tak trojka už není ani vyčuchlá. Neříkám úplný odpad to není, koukat se na to dá, ale čekal jsem více boje, tréninku a méně family scén. Přeci jen Jordanovi je 36 let, né 76 let jako Stallonemu, ale živější box by předvedl určitě i Stallone dnes. Než si toto pustit znova, tak radši starší díly Rockyho, Těžkou váhu nebo předešlé Creedy, tento díl je neskutečně utahaný bez akce. ()

Oup

Tak sa musím znova opustiť a už ďalší film tohto patetického príbehu z geta prerušujem bez pauzy na záchod a píšem recenziu už uprostred, pretože sa to ničím ani trošičku neťahá na pôvodný film so Sivetrom. Najlepšie je si pretočiť film na boxerské pasáže, pretože tie sú dobré. A to je tá jediná hviezdička. Inak je to otravné, nudné, nikoku tam neverím, okrem záporaka. Ale to sa dalo čakať. Hrozne nudné pre mňa, vážne hrozné hranie na vážnosť a rodinu. ()

bartos93

Série se konečně oprostila od postavy Rockyhoa ukazuje, že to zvládá i bez jeho nostalgických řečí. Příběh šlape jak má a Majors zahrál svojí postavu opravdu výtečně a servíruje nám zde zatím nejlepšího záporáka v sérii. Přeci jen jsem ale po závěrečných titulkách pociťoval zklamání, a to ze dvou věcí. Za prvé, že tvůrci nebyly odvážnější a León neměl nic co dočinění s Adonisovo análem v jeho dětství. A za druhé, závěrečný souboj je opravdu tím nejslabším co tahle série zatím nabídla. ()

PachoSK

Titul najlepšieho Creeda z trilógie získava trojka!  A to aj napriek tomu, že chýbala podpora zosnulého Rockyho Balbou. Za mňa veľké prekvapenie nakoľko film nestráca po predošlých dieloch dych, ale práve naopak, to najlepšie si nechal na záverečné vyvrcholenie. ()

MarekTulen

Za mě je to už ohrané a furt to samé, Rocky tu byl skoro před 50 lety, a návrat Creeda byl mimořádný, ale teď to ničím nepřekvapuje a jednoduše sledovat devět dílů o tom jak týpek boxuje a přitom vidíme jeho stejné a už ohrané trable v reálnem životě mě už celkem nudí. Jak jsem zmínil Rockyho je to samozřejmě furt i Sylvester Stallona série a odstranit ho z tohoto bijáku taky nějak nepomohlo tomu abych si to užil, a i když někomu odchod přišel dobrý, mě tam Stallone prostě chybí. ()

spar

I got Loyalty, got royalty inside my DNA, yeah...! (kendrick lamar - DNA. , song z traileru Creed II) Creed III ma miestami svoju vlastnú DNA, s vlastným, doteraz nevysloveným príbehom Donnieho minulosti. Perfektny režijný debut podľa mna. Séria filmov Creed je pre mňa srdcovka, vzostupy, pady, tajomstvá z minulosti, samozrejme s náložou dobrych songov a stale novych a zaujimavých tréningových metód. A teraz neviem, bude o pokračovať alebo to bol nateraz koniec zo série Rocky/Creed? ()

Olivvaxaf

Chápu že Creed už musel jít svojí cestou a né Rockyho… ale naprosto Rockyho vymazat jakoby nebyl je trochu tvrdé…. Jinak ale moc pěkná práce mezi Creedovo rodinou a osobním konfliktem který musel vyřešit v ringu…. 7/10 ()

Stehno89

Sylvester Stallone tu podle mě proste chybí… nebylo to špatný, ale znova se na to už nejspíš nepodívám, první dva díly mě bavily mnohem víc než tohle. Zaporák skvělý, ta role mu sedla, ale příběhová linie je tak strašně předvídatelná. Už od začátku víte kdo je záporák, hned je jasné kdo stojí za Dragovo zlomenou rukou… a že nakonec stejně zase budou brothers… ani z vítězství za poslechu té ikonické hudby jsem neměl takovou radost jako právě předešlé díly a díly Rockyho ()

MAKUON

Letos nám přišlo třetí pokračování série Creed, byl jsem celkově zvědav na směr, jakým se snímek ubere, přece jen třetí díl je už v mnoha filmových sériích ten zlomovější. A i přes snahy tvůrců odlišit se od předchozích dílů, dostala se k nám verze, skoro bez nějakých větších změn. Snímek neprezentuje nic špatného, všechno odbije celkem rychle, super soundtrack (jak už to bývá u série Creed), ale nic nového. Předchozí dva snímky nám nabídly hodně soubojů, ať už v osobním, nebo kariérním rozvoji, které byla zábava sledovat. V tomto snímku se toho událo sice více, ale mnoho z těchto zajímavých momentů nebylo vůbec dotaženo do konce. Do toho trénink na finální souboj byl CTRLC+CTRLV z minulého snímku, poněkud laciný způsob, jak zapůsobit na fanoušky série. O finálním souboji ani nemluvím. Nemastné, neslané a atmosféra budovaná mezi těmito dvoumi zápasníky vymizela po 2 minutách v souboji. Zklamán sice nejsem, ale zaručeně jsme mohli dostat o půl hodiny lepší verzi něčeho, co nemuselo být vykradení obchůdku se jménem ROCKY V. ()

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

Jonathan Majors je vinen a končí v Marvelu

18.12.2023

Marvelu se vrší jeden problém za druhým. Poté, co Marvels skončili fiaskem, se stále trošku doufalo v to, že nejúspěšnější sága v historii bude nakopnuta nejen Fantastickou čtyřkou s lákavým… (viac)

Creed se dočká čtvrtého dílu

Creed se dočká čtvrtého dílu

19.11.2023

Jak to tak vypadá, Adonis Creed své boxerské rukavice jen tak nesundá. Oscarový producent Irwin Winkler (série Rocky) během jednoho ze svých nedávných rozhovorů totiž prozradil, že po komerčním… (viac)