Princezná zakliata v čase 2

• Česko Princezna zakletá v čase 2 (viac)

Mladá alchymistka Amélia (Eliška Křenková) získa zakázanú magickú moc: dokáže čiastočne ovplyvňovať tok času. Zneužitie jej nových schopností ju však rozdelí v čase a Amélia zo súčasnosti sa stretáva s Améliou z minulosti, ktorá ju sprevádza na každom kroku. Navyše z dávno zabudnutej temnoty času povstane nová hrozba, alchymista zvaný Pán rún (Ján Jackuliak), ktorý túži získať kontrolu nad všetkou mágiou v Oberone. Aby to dokázal, musí Ameliu zbaviť kontroly nad časom. Amélia spolu so svojimi nerozlučnými priateľmi princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princom Jánom z Calderonu (Marek Lambora) cestuje do magického mesta Ayra, kde sídli Spolok alchymistov, ktorý prisahal chrániť mágiu. Po jeho boku musí Amelia čeliť nielen svojmu doteraz najmocnejšiemu protivníkovi, ale aj vlastnej túžbe po zakázanej moci. (Magic Box)

ti88na

Prvý diel bol ešte celkom na naše pomery príjemná rozprávková fantasy, s pre mňa neznámymi hercami. Druhý diel je už len fantasy, kde chýbajú akékoľvek emócie, za to vytváranie rún špeciálnymi efektami sa tvorcom tak páčilo, že herci museli mať asi povinné silové cvičenia, aby to zvládli. Eliška Křenková mi bola nesympatická rovnako ako v prvom diely, taká typická dnešná baba, ťažko nad vecou a všetko a všetci sú jej ukradnutí, to hovorím o jej výraze a prejave. Celkovo herci boli strašne umelí a bez akejkoľvek chémie, a jediné, čo ma dokázalo trochu vytrhnúť z letargie bola pesnička :) Keby aspoň humor zafungoval, ale ten bol tak nasilu a často aj úplne mimo kontext. Škoda! ()

Foxhound#1

U jedničky byl silný wow efekt, ten se tady úplně nekoná. Příběhově se to z pohádky víc stáčí k fantasy, slečna Křenková asi záviděla, tak se teď pohádka točí hlavně kolem ní. Simonka je stále sexy čarodějnice a princezna s princem už jen hrajou druhé, pokusně humorné housle. Záporákem je tentokrát alternace Voldemorta křížená s Thanosem a bandou smrtijedských tupounů. Ale jo, na české poměry stále velmi slušná pohádka/fantasy. ()

filipvrbik

Zatímco jednička byla v pohodě pohádka, toto je jen nepovedené fantasy, které by obstálo maximálně v osmdesátkách, a možná ani tehdy ne (jako snaha byal, efekty nejsou tak hrozné, ale vše ostatní ano).. A jak mám moc rád Terezku Maškovou, tak tady působila jako pěst na oko (to tam nemohli dát jen její písničku?). A tak je to tady se vším, celkem zajímavý nápad a úplně pokažený. Prkenní herci z Primy, a hlavně to navíc není vůbec pro děti. Obrovský propad oproti prvnímu dílu...20% ()

mira007

100 minut tlachání a tváření se děsně vážně a 30 minut solidní velkořežba v kulisách středověkého města, ale já musím dát tři hvězdy. Ikdyž nejsem fanda fantasy natož hororu v pohádkách, tak tvůrcům fandím, že se snaží jít s moderním proudem a udělat něco moderního, akčního, co je vzdálené od ušišlaných, ukřičených statických nových pohádek ve veselých barvičkách. Jednotka byla o chlup lepší. ()

Kacitr

Princezna zakletá v čase působí světově a konečně jako něco, co by nám za humny nedělalo ostudu. Jednoznačně jedna z nejlepších novodobých pohádek. Eliška Křenková je boží a kradla si to pro sebe. Jo, je tam zjevná inspirace Harry Potterem (obrana hradu jakoby vypadla z Relikvií smrti), Shrekem (novodobý středověk), taky trochu Zakleté Elly...Na můj vkus tam bylo i teda lehce přerunováno...ale co. Bavilo. ()

DavidHolub

Skvělá pohádka, jedna z těch nejlepších českých pohádek (možná i nejlepší) Děj se liší od prvního dílu a postupně odkrývá spoustu záhad a delší stopáž poměrně rychle uteče. Finále je skvělé, zábavné a plné emocí. Zatím nejlepší návštěva kina letos - 100% ()

Blue.Shark

Neuvěřitelné, ale i druhý díl se povedl. Jednička si celkem zdařile "vypůjčila" z jiných filmů různé zákonitosti, která nakonec smysluplně využila a ukázala, že mezi českými tvůrci běhají i jedinci s ambicemi. Ambice sálají také z druhého dílu, protože po třiceti letech, co jsem začal vnímat obraz, konečně vidím česky fantasy film. Žádné Babovřesky na divoko, žádné Vratné láhve, žádná hořká komedie, kde nakonec všichni umřou na rakovinu. Regulérní fantasy film, kde je vidět snaha o vybudování lore - s kterým se možná na začátku úplně nepočítalo, tak to může někdy být chaotické. Upřímně: vypůjčování témat je zjevné, herci jsou semo tamo cringe a bojové scény jsou spíš příslibem do dalších let. Ale! Je to fantasy, jsem svědkem bojové scény která má (tyvole) půl hodiny a efekty nevypadají jako z domácího studia (jasně, rezevy tam jsou pořád velké). Tohle je fenomenální úspěch, protože to vypadá, že se našel někdo dost odvážný na to, aby se vyplazil ze shnilých českých filmových vod, odkopnul rozkládající se mrtvoly českých filmových triků a vzkřísil moji zmasakrovanou víru v český talent. Absolutně subjektivně dávám 4 hvězdy, děti s pytlíkama od chipsů, ať se jdou vycpat a vymění si pomočené spodní prádlo, a tvůrci, ať mi naservírují třetí díl na brumlavém tácu, klidně s tříhodinovou stopáží. Tohle je jednoznačná výhra. ()

Bozvav

Jako pohádka nefunkční, jako fantasy příběh málo kouzelné a vše na jedno brdo. Vlastně největší kámen úrazu je příběh, jenž se skládá spíše z jednotlivých obrazů, než ze souvislého děje a jehož příběhová kostra je hubená, jak ocas toulavého psa. Z postavy Muriel se dalo vytěžit mnohem více, stejně jako z paradoxu jedné osoby ze dvou časových rovin. Princezna s Bramborou tam byli jen do počtu a rádoby vtipné hlášky dvou strážných, to celé posouvaly na úroveň stupidní americké komedie pro puberťáky. Postava Kotka jako Pána run mohla být také více záludná a rafinovaná a hlavně to celé mohlo dávat nějaký smysl. Jestli jednička byla slabá jak dvakrát vyluhovaný pytlík čaje, tak dvojka je už jen runa divákovi bolesti. Přemýšlím zda mne na nohy postaví lexaurin, nebo runa naděje, že trojka už určitě nebude. ()

ashtangi

No vlastně vůbec nevím, proč jsem se na to díval. Už u prvního dílu jsem si říkal, že hlavní hrdinové jsou snad nejméně sympatické postavy, co jsem za dlouhou dobu viděl a nic se nezměnilo. ()

FilmWave

Bizár jako blázen! Film, kde je víc zabouchání na dveře než mrtvol v Rambovi. Ale musí se tomu uznat, že si jede sympaticky stále svou cestou. Sice do slepé uličky, ale neuhne :-) ()

panvasik

Po dvou dnech co jsem byl v kině, jsem si jistý, že tohle bylo ze strany akce a nějakého příběhu prostě zábavnější na sledování. Z pohádky se za mě stálo klasické akční fantasy které na české poměry je docela slušné. Jediný špatný efekt bijící do očí, byl ten s výbuchem v závěrečné bitvě. S čím jsem, ale nespokojen je za mě "princezna zakletá v čase" (chápu že v pracovním názvu je alchymistka) ale to nic nemění, že naše dvojka z prvního filmu je převedena na vedlejší kolej a film se tak už nezaměřuje na tu princeznu zakletou v čase, kdyby to bylo samostatné fantasy bez jakého prvního filmu bylo by to lepší. S čím jsem ale spokojen je Amélie, která se ujala hlavní role, když v prvním filmu byla do počtu ona a za mě v hlavní rolí fungovala líp a víc mě bavila. 75% ()

Evander

Druhý díl stejně jako ten první vyniká naprosto úžasnou hudbou, opět má skvělé kostýmy a herecké výkony jsou též opět na vysoké úrovni (většinou). Co zde citelně pokulhává, je příběh, a ten bych řekl, že je největší slabinou dvojky. Nevadí mi změna žánru z typické pohádky na fantasy, proč ne, ale mělo to být zpracováno mnohem lépe. Oproti prvnímu dílu mi zde naopak velmi chybí humor, za celé více než dvě hodiny jsem se snad ani jednou nezasmál. Na závěr pak nemohu opomenout skutečnost, že u řady záběrů jsem měl pocit, že už jsem je někdy viděl… Inu, neviděl, nicméně inspirace řadou fantasy děl je zde více než patrná a místy opravdu až hraničí s kopírováním. 65% ()

anitae

Bylo to děsně dlouhé. A to co mě bavilo v jedničce, mě tady spíš vadilo. Spousta akčních scén, drzá princezna a už ani malý s velkým mě nebavili.  Jak vznikly dvě Amélie mi nějak uniklo... Premiéra byla pěkná, ve stejném kině jsem byla i na Žižkovi. Na chvilku odběhnete a nevíte jestli stále probíhá stejný boj, nebo zcela jiný:)) ()

geek.ondra

Princezna zakletá v čase se ve svém pokračování kromě ucházející české pohádky vypracovala i v ucházející české fantasty a to už stojí za nějakou tu chválu. Má to samozřejmě hromadu chyb a ve svém nitru je to stále strašná blbina. Nicméně po vypravěčské a vizuální stránce se na naše poměry jedná o velice slušnou podívanou. 6/10 ()

Razzor_82

"Sjednotit runu času je obrovský risk." Jen další sprostá vykrádačka Marvelovek bez nápadu. Na Zacha v roli Saurona bych si pomalu zvykl ale další laciné verze postav Dr. Strange nebo Thanose jsou už pro mě opravdu směšné. Po více než dvou hodinách jsem byl zakletý v čase maximálně já sám. Za výpravu a efekty dám jednu hvězdu. Jinak otřesně nudné dialogy a herecké postavy byli fakt otravné. Křenková sice přebírá iniciativu a je hlavní postavou ale působí dost bezkrevně. Slabý příběh a nelogický konec. 2/10 ()

Kingjiri

Co si budeme povidat, ani pokračování originalitou zrovna neoplývá a triky mnohdy nejsou uplně nejpovedenější (jenže co by člověk nechtěl v rámci českejch filmovejch rozpočtů). Na druhou stranu má ale stále určitý kouzlo, když je všechno pojatý v rámci "univerza" českejch pohádek (který teda až výjimky fakt nemusim). Ačkoliv dvojka příběhem působí trochu vyspělejc (už nejde o prolomení princezniný kletby princem a akce je víc v záživnější formě), bavila mě jednička přece jenom o něco víc. Zejména prostřední část se totiž dost vleče (hodně se mluví pořád o tom samym), s čimž souvisí stopáž přes dvě hodiny, která měla mít jako minule maximálně dvě hodiny s titulkama. A nejzajímavější věci se taky stanou v rozjezdu a finále. Stále jde však o jednu z nejzajímavějších českejch pohádek poslední doby. A v rámci českýho fantasy žánru jde o solidní podivanou (ale co si budeme povidat, česká konkurence v podstatě neexistuje). Za atmosféru, akci, casting a filmařinu tři silnější hvězdy. ()

NorseSword24

V určitých veciach pokles oproti prvému filmu ale niečo zase je aj lepšie. Ale strih, kamera, scenár, efekty majú niekde aj veľké diery. Ale ako taký mid(3*) film to je akurát. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna