Film o osudoch dvadsaťročného matematického génia, ale zároveň aj krčmového flákača Willa Huntinga. Ten pochádza z chudobných pomerov a svoj život strávil prevažne v sirotincoch. Mladíkove neuveriteľné akademické nadanie vyjde najavo keď ako upratovač na bostonskej univerzite vyrieši zložitý matematický príklad, ktorý ostal na tabuli. Citovo vyprahnutý Will však odmieta využiť svoj obrovský talent a zmeniť svoj život. (STV)

Cappuccino

U mňa veľké plus hlavne za skvelé dialógy (resp. predovšetkým monológy Robina Williamsa) a výborný hudobný podmaz. Herecké výkony na úrovni, scenár s pointou, ktorá dáva zmysel, ale nie je ničím ohromujúca. Celkovo za solídne štyri hviezdy. ()

S.Quentin QUALE

Jeden za nejlahodnějších drama-koktejlů vůbec. Sopláci Affleck s Damonem si sice půjčili základ odtud, ale vyměnili smrad zpocené smažky za laskavou psychologii pana Williamse, která mě dostala do jako jen málo podobných. V budoucnu se ukázalo, že Matt Damon si tímto počinem otevřel dveře do drsňáckých rolí, zato Ben Affleck potvrdil svou silnou stránku v tvůrčí oblasti. 100% ()

vteco

Jak skvěle to dvojice Ben Affleck a Matt Damon napsala, tak to i tak skvěle zahrála, obzvláště pak druhý jmenovaný. Velice kvalitní psychologické drama, které se nedrží šedých a nudných standardů, ale nechává diváka cítit vše, co se na plátně či obrazovce děje. Výtečně napsané dialogy, které se dost často hluboce vryjí do hlavy, doplňuje více než kvalitní hudba a režie. Na druhou stranu mi chyběl lehce větší nátlak a poutavější konec. /80%/ ()

HAL

Tak trochu psychoterapeutický kýč, plně odpovídající typu rolí Robina Williamse. U srdíčka zahřeje, nás zakřiknuté intelektuály pohladí a řekne že všechno bude dobrý, finále potěší, a nijak zvlášť při sledování nebolí.... sestřelit se to za tohle všechno dá snadno, ale vlastně nakonec, proč ne? Williamsovy scény jsou až na jeden uslzený moment k přežití, kluci v hlavních rolích a jejich scénář své kvality mají, a osobně oceňuji i to že příběh stojí z části na vyšší matematice, byť by jí pro mou potěchu mohlo být poněkud víc. 7/10 ()

Satan

Dva mladí nováčci si napsali scénář a zahráli hlavní postavy. Lépe to snad dopadnout nemohlo. Matt „Jason Bourne“ Damon a Ben „odsuzován“ Affleck skutečně napsali inteligentní, srdečný a hlavně svěží a vtipný scénář s několika dechberoucími monology a vtipnými dialogy. Perlička v podání psychiatra Robina Williamse snad ani nemohla být lesklejší. Nádherný laskavý film, který vyzdvihává do výšin ještě nadpozemská hudba Dannyho Elfmana a přesná režie Gus Van Santa. Poetika, rozhodnutí a zábava v jednom pěkně zabaleném celku. [Přesná stopáž: 127 min] ()

mchnk

Vynikající soundtrack, složený i s krásných skladeb od Ellitta Smithe, vypovídá o Willově duševním rozkolu daleko více než Mattovo a Benovo herecké snažení. Krom této dvojice je to velmi dobrý film. ()

kingik

Nemá smysl se k tomu vyjadřovat. Nepravděpodobný příběh o geniálním mladíkovi tedy u mě neobstál, i když herci nebyli vůbec špatní, mně u toho především chybělo atraktivnější zpracování daného tématu, zkrátka lepší forma, která by tomu dala větší výrazovost. Mě to nechalo chladným. 40% ()

Snorlax

Je to povrchní, pomáhá si to kýčovitými berličkami, z hereckých výkonů rozhodně nejsem unesena, ale když Hunting vysvětluje, proč nechce pracovat ve vládní agentuře, je jasné, že se pánové nad scénářem i zamysleli. ()

Aknah

Strašně silný příběh s přirozeným prostředím, skvělými herci, perfektivními hereckými výkony, příjemnou hudbou, slibným dějem, který je natolik upřímný a reálný, že vás to chytne za srdce. Ale ve skutečnosti je to obyčejný život popsaný s naprosto bravurním důvtipem a chytrostí. Svým způsobem hlavního hrdinu obdivujete za jeho genialitu a jindy vám vadí jeho nezájem a lhostejnost, čímž se vlastně brání. Scéna, kdy Damon vybuchne a je nepříčetný, mě dostala a zároveň zabolela, už jen kvůli tý holce. Tenhle film je o složitém nitru člověka, který doslova mrhá svým talentem. Ale každopádně je to působivé drama, nad kterým se dá zamyslet. Ale není to ten typ filmu, na kterej bych se koukla několikrát za sebou. Ale i přesto si zaslouží to nejvyšší hodnocení... ()

Legas

Další snímek, který jsem musel vidět vícekrát, než jsem si uvědimil, že není jen dobrý, nýbrž přímo výborný a opětovná shlédnutí ho zařadila mezi mé nejoblíbenější filmy vůbec. Z počátku jsem sice výhrady k prvním dvaceti minutám filmu, kdy inteligentní a sečtělý Will zahazuje svoje znalosti jako prací uklízeč, povahou povaleč a rváč, ale tento fungující kontrast je nezbytný pro uvěřitelnost dalšího děje - tedy návštěvy u psychologa. Mům názor, že Američané jsou se svými psychologickými poradnami poněkud trapní a směšní, zde vůbec neplatí, protože Dobrý Will Hunting je první film s "fungujícím" a ne-směšným psychologem (díky, Robine), a proto si ho tak vážím. Tento film mi poskytl i řadu rad do života (myslím to vážně) a to se povede málokterému kousku. ()

gilmore_girl

Tak konecne jsem videla ten spravny film! Kdysi jsem si ho totiz spletla s Talentovanym panem Ripley, jenzto se mi vubec nelibil a krapet me odradil. Tohle byl ovsem zazitek uplne jineho kalibru! Damon byl skvely (pripominal mi mladickeho DiCapria), ale nejvic me oslovil famozni Robin Williams - troufam si rict, ze je to jeho zdaleka nejlepsi role. Kdyby bylo vic tak vyjimecnych a citlivych psychologu, svet by byl vylecen. Scena, kdy na lavicce vysvetluje Willovi rozdil mezi tim neco o zivote nacist a zazit, je hodne silna. Hned za ni pak ta, kdy se ho snazi presvedcit, ze to opravdu neni jeho vina. Paani, jak tohle mohli Damon s Affleckem napsat? Slozite tema strachu z emoci a predevsim strachu z toho se nekomu otevrit, tady zpracovali se samozrejmou lehkosti. Minnie Driver a jeji nazorny vtipek ci libani s plnou pusou bych tam mit nemusela, ale to je jen nepatrny stin na jinak dokonalem snimku. ()

Tsuki

Jedno se Mattu Damonovi a Benu Affleckovi musí nechat – tento námět a scénář se jim v tehdy devadesátkách opravdu povedl. A samozřejmě celý příběh povyšuje právě postava profesora Seana Maguira bravurně ztvárněná Robinem Williamsem (který očividně do svého výkonu vložil i mnoho improvizovaných replik či scén, které se pro film staly typickými a nezapomenutelnými). Nedovedu si představit, že by bylo možné vybrat pro tuto roli lepšího herce. Ostatně, Robin Williams dokázal už ve filmu Společnost mrtvých básníků, že pro inspirativní „vůdčí“ role učitelů či dospělých vzorů se velmi hodí, přestože ho máme zafixovaného především jako komika. Ale svým způsobem s tím jde právě tato „odlehčenost“ ruku v ruce. Shrnula bych to asi takto: pokud hledáte nějaké civilní ale zároveň inspirativní psychologické drama o vypořádání se s vnitřními „démony“ a proměně života, tento film může být to pravé. Hodnotný scénář s vícero podnětnými dialogy a scénami se nevidí každý den a tento si toho Oscara rozhodně zasloužil. ~(4,3)~ ()

Anderton

Vynikajúci námet, vynikajúci scenár a vynikajúca práca režiséra s hercami. Van Sant má v malíčku ako nezávislý film, tak aj trochu komerčnejšie ladené filmy s posolstvom, akým je práve Dobrý Will Hunting. Takže kde je problém s plným hodnotením? No na prvý krát mal film maximálne dostal, lenže neskôr mi začali prekážať niektoré didaktické dialógy, rozplývanie sa nad Sixtínskou kaplnkou a tak podobne. Takéto veci sa mali vynechať a nechať film viac akoby samostatne plynúť bez zbytočných vysvetlovačiek pocitov hrdinov. ()

Frajer42

Ten scénář bych vyjímečným určitě neoznačil. Možná slovo vysoce nepravděpodobný by bylo lepší. Celý film na mě působí velmi nepřirozeně až vynuceně. Kam se na tohoto Willíka hrabe náš největší Čech Jára Cimrman. Tomuto Wilíkovi stačí naučit se všechny vědy světa po večerech. Jako autor scénáře bych měl strach, zda by mi to zbaštily alespoň děti z mateřské školky. Takové blbosti však dva mladé scénáristy určitě netrápily a taky to tak vypadá. Nicméně abych pořád nekritizoval, tak bych vyzvednul herecké výkony díky kterým jsem film v relativní pohodě dokoukal až do konce. Hudba byla taková nepoddajná. U mě se zkrátka kvalitní film vyznačuje i něčím dalším než pouze kvalitními výkony. Vydřené * *. ()

boshke

Film se přiklání k "nerozvíjet dar od Boha je špatně". Já osobně bych se asi vykašlal jak na dělníka, tak na oceněného akademika. "Je mi líto, že ty nic neumíš a ty že jsi zase mnohem horší než já v oboru, kterému se věnuješ celý svůj život, ale já nechci strávit zbytek svého života ve společnosti matic, integrálů a cosinů. Šmytec. Jo, je fajn, že mne šéf ve výplatní den neodrbe, ale tím pro mne matematika končí." 70% ()

Dzeyna

Tak to je naprostá dokonalost! Mám ráda matiku, takže mě bavil i tenhle snímek, i když není přímo o matematice. Matt Damon předvedl i v mládí skvělý výkon. Samozřejmě, že všichni předvedli své nejlepší výkony. Vynikající příběh a poskládání děje je jasná věc. Dokonce zde nechybí ani láska, závist, přátelství a věda. I přes délku snímku jsem se vůbec nenudila a celý příběh utíkal jako voda. Mohu jenom doporučit. ()

DwayneJohnson

Viděno asi po stopadesáté. I po těch 21(!)letech naprosto skvělý a špičkový film. Matt s Bennem kdy měli celý Hollywood ještě totálně na háku, okouzlující Minnie Driver, pro kterou bych v té době klidně i vraždil a pak jasně Robin Williams v jedné ze svých nejlepších rolí. Mohl bych takhle chválit pořád dokola a po dalších zhlédnutích vyzdvihnout momenty, na které jsem posledně zapomněl, ale to dnes rozhodně nemám v plánu. Za prvé na to nemám čas a za druhé, víte přece proč. Musím se totiž věnovat dámě... ()

nascendi

Dobrý Will Hunting ma zaujal už pri premiérovom zhliadnutí. Dostal štyri hviezdičky za scenár a všetky ďalšie prednosti, ktoré tu už boli viackrát vymenované. Nedokázal som sa preniesť cez nereálnosť postavy Willa Huntinga. Cez to, že dvadsaťročný mladík, akokoľvek geniálny, nielenže z fleku vyrieši matematický problém, nad ktorým si profesionáli lámali hlavu dva roky, ale obstojne zaboduje v diskusii o ekonomike a bez problémov poradí frajerke v organickej chémii. Hrať na klavíri síce nevie, ale popri umývaní podláh, bitkách a pravidelných návštevách krčiem mu na štúdium veľa času neostalo. Dnes som tento pseudoproblém vypustil zo zreteľa a piatim hviezdičkám už nič nestálo v ceste. ()

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

Ben Affleck a Matt Damon zpátky před kamerou

23.07.2019

Lidé občas zapomínají, že herci Matt Damon (Marťan) a Ben Affleck (Město) jsou nejen velcí kamarádi, ale také oscaroví scenáristé filmu Dobrý Will Hunting. A přestože spolu během let produkovali plno… (viac)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů